Bohatý zimní program :-)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

dracoola píše:
Pan Am píše:
dracoola píše:Vseobecne i kdyz jsem jednou letel ze zvedavosti se Sky a byl jsem mile prekvapen,a i tech 5EUR jsem do ty pizzy investoval :D


Řekni mi teda, co je třeba na takovém easyJetu tak high-risk?


Myslim ze Easy je uz docela velkej low-cost a ze po technicke strance to bude urcite v pohode, ale porad budu vic verit British Airways nez Easy Jetu...O tech mensich LC ani nemluve..


vidíš,a já s Easy mám lepší zkušenost než s BA....:)


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

dracoola píše:Myslim ze Easy je uz docela velkej low-cost a ze po technicke strance to bude urcite v pohode, ale porad budu vic verit British Airways nez Easy Jetu...O tech mensich LC ani nemluve..


Hm, takže je to jen tvůj subjektivní pocit, který nedokážeš vysvětlit...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Pan Am píše:
dracoola píše:Myslim ze Easy je uz docela velkej low-cost a ze po technicke strance to bude urcite v pohode, ale porad budu vic verit British Airways nez Easy Jetu...O tech mensich LC ani nemluve..


Hm, takže je to jen tvůj subjektivní pocit, který nedokážeš vysvětlit...


Na tomto foru uz snad o negativach LC bylo receno dost, ne? Ale ty si klidne litej dal za "kacku" chlape! :D
Hlavne mi tam vadi to lhani okolo cen a to ze se ty podrizujes jim a ne oni tobe(co se tyce datumu odletu)
Tak sorry ze low costy moc nemusim no... :roll:
Naposledy upravil(a) dracoola dne 03. 01. 2007, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

dracoola píše:
Pan Am píše:
dracoola píše:Myslim ze Easy je uz docela velkej low-cost a ze po technicke strance to bude urcite v pohode, ale porad budu vic verit British Airways nez Easy Jetu...O tech mensich LC ani nemluve..


Hm, takže je to jen tvůj subjektivní pocit, který nedokážeš vysvětlit...


Na tomto foru uz snad o negativach LC bylo receno dost. ne? Ale ty si klidne litej dal za kacku chlape! :D
Tak sorry ze low costy moc nemusim no... :roll:


někdo za kačku,někdo za zaměstnaneckou..že?:-D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Pavel píše:
dracoola píše:
Pan Am píše:
dracoola píše:Myslim ze Easy je uz docela velkej low-cost a ze po technicke strance to bude urcite v pohode, ale porad budu vic verit British Airways nez Easy Jetu...O tech mensich LC ani nemluve..


Hm, takže je to jen tvůj subjektivní pocit, který nedokážeš vysvětlit...


Na tomto foru uz snad o negativach LC bylo receno dost. ne? Ale ty si klidne litej dal za kacku chlape! :D
Tak sorry ze low costy moc nemusim no... :roll:


někdo za kačku,někdo za zaměstnaneckou..že?:-D


no jiste! 8)


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

dracoola píše:Na tomto foru uz snad o negativach LC bylo receno dost, ne? Ale ty si klidne litej dal za "kacku" chlape! :D


Pokud jsem si všimnul, tak negativa se týkaly některých menších cizích společností, které zkrachovaly a tak cestující nakonec nepřepravili (např. EUjet) a pak hlavně Smart Wings, který prostě ani neusiluje být seriozní.

dracoola píše:Hlavne mi tam vadi to lhani okolo cen a to ze se ty podrizujes jim a ne oni tobe(co se tyce datumu odletu)


Lhaní okolo cen - nevím jaký je rozdíl, když SkyEurope nabízí letenku do Paříže za korunu a celková cena je třeba tisíc, oproti ČSA, která nabízí letenku za 1990 a celková cena je 4500 korun. Nebo Lufthansa má na www.lufthansa.cz nabídku Ready to Fly? do Šanghaje za 5069, celková cena 11319. V obou případech část mizí na různých servisních poplatcích apod? Klasické společnosti lžou podle mě stejně jako low-cost.

Ohledně podřizování časů je absurdní, co si napsal. Řekni mi, jak se mi ČSA podřídí, když někam lítá jednou denně večer a já budu chtít letět ráno? Vypraví zvláštní letadlo pro mě?

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Pan Am píše:
dracoola píše:Na tomto foru uz snad o negativach LC bylo receno dost, ne? Ale ty si klidne litej dal za "kacku" chlape! :D


Pokud jsem si všimnul, tak negativa se týkaly některých menších cizích společností, které zkrachovaly a tak cestující nakonec nepřepravili (např. EUjet) a pak hlavně Smart Wings, který prostě ani neusiluje být seriozní.

dracoola píše:Hlavne mi tam vadi to lhani okolo cen a to ze se ty podrizujes jim a ne oni tobe(co se tyce datumu odletu)


Lhaní okolo cen - nevím jaký je rozdíl, když SkyEurope nabízí letenku do Paříže za korunu a celková cena je třeba tisíc, oproti ČSA, která nabízí letenku za 1990 a celková cena je 4500 korun. Nebo Lufthansa má na www.lufthansa.cz nabídku Ready to Fly? do Šanghaje za 5069, celková cena 11319. V obou případech část mizí na různých servisních poplatcích apod? Klasické společnosti lžou podle mě stejně jako low-cost.

Ohledně podřizování časů je absurdní, co si napsal. Řekni mi, jak se mi ČSA podřídí, když někam lítá jednou denně večer a já budu chtít letět ráno? Vypraví zvláštní letadlo pro mě?


Diskutovat asi nema cenu, protoze stejne ti jde jen o to oponovat. Ze me ale to ze LC je lepsi nez klasicka letecka spolecnost proste nedostanes. 8)

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

dracoola píše:Diskutovat asi nema cenu, protoze stejne ti jde jen o to oponovat. Ze me ale to ze LC je lepsi nez klasicka letecka spolecnost proste nedostanes. 8)


No to jednoznačně není. Musíš ale do svého porovnání zakomponovat i cenu za letenku. Chápu, že lítáš na zaměstnanecké letenky, takže je to trochu problém.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

dracoola - jak by si definoval lowcost?

Na IDcka se to líta jedna radost. Taky ted poletím s LH na IDcko ale kdybych letel za svoje tak letim přímo s lowcostem :wink: I když ta cena tax bude možná víc než by mě stála letenka s NE.

Spousta klasických aerolinek taky prodáva jídlo na palubě v Y.

No napsat někomu :"lítej si dál za kačku"...když sám lítaš za kačku na IDčka, je trochu silné kafe. Trocha objektivity.

Mám 15 segmentů s Ezy a nikdy se mi nestalo, že bych se jim podřizoval. Kromě jedné technické jsem vždy letěl ontime. Naopak nabízí 5 letů denně do Londýna.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

dider píše:dracoola - jak by si definoval lowcost?

Na IDcka se to líta jedna radost. Taky ted poletím s LH na IDcko ale kdybych letel za svoje tak letim přímo s lowcostem :wink: I když ta cena tax bude možná víc než by mě stála letenka s NE.

Spousta klasických aerolinek taky prodáva jídlo na palubě v Y.

No napsat někomu :"lítej si dál za kačku"...když sám lítaš za kačku na IDčka, je trochu silné kafe. Trocha objektivity.

Mám 15 segmentů s Ezy a nikdy se mi nestalo, že bych se jim podřizoval. Kromě jedné technické jsem vždy letěl ontime. Naopak nabízí 5 letů denně do Londýna.


Dobre,tak je to holt jen muj subjektivni dojem a nazor a spis k nim chovam neduveru nehlede na nejaky ID letenky,jasne ze kazdej vybira podle ceny jak uz jsem psal tak Sky se mi zdali docela fajn. Easy,Ryan a Sky jeste docela beru.Nemyslel jsem to spatne to s tou "kackou",jen se mi nelibi ty jejich reklamy typu "Zaplatime Vam kdyz s nami poletite!" apod. Obzvlast kdyz pak ve finale vyjdou ty ceny LC a CSA treba stejne(treba Londyn je nekdy drazsi s Ezy nez CSA). Proste nemam je rad no. :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

dracoola píše:
dider píše:dracoola - jak by si definoval lowcost?

Na IDcka se to líta jedna radost. Taky ted poletím s LH na IDcko ale kdybych letel za svoje tak letim přímo s lowcostem :wink: I když ta cena tax bude možná víc než by mě stála letenka s NE.

Spousta klasických aerolinek taky prodáva jídlo na palubě v Y.

No napsat někomu :"lítej si dál za kačku"...když sám lítaš za kačku na IDčka, je trochu silné kafe. Trocha objektivity.

Mám 15 segmentů s Ezy a nikdy se mi nestalo, že bych se jim podřizoval. Kromě jedné technické jsem vždy letěl ontime. Naopak nabízí 5 letů denně do Londýna.


Dobre,tak je to holt jen muj subjektivni dojem a nazor a spis k nim chovam neduveru nehlede na nejaky ID letenky,jasne ze kazdej vybira podle ceny jak uz jsem psal tak Sky se mi zdali docela fajn. Easy,Ryan a Sky jeste docela beru.Nemyslel jsem to spatne to s tou "kackou",jen se mi nelibi ty jejich reklamy typu "Zaplatime Vam kdyz s nami poletite!" apod. Obzvlast kdyz pak ve finale vyjdou ty ceny LC a CSA treba stejne(treba Londyn je nekdy drazsi s Ezy nez CSA). Proste nemam je rad no. :)


:lol: Ano, skutečně někdy se stane že je Easy dokonce dražší než ČSA :lol:

"Nemám je rád..." je hodně stupidní hláška (ze které je jasný, že nelítáš za svoje). Lowcosty jsou přínosem pro každýho, i pro tebe i když to nedokážeš domyslet, protože díky nim se snížily ceny a zvedla kvalita i u shitty-carriers typu ČSA :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

dracoola píše:Obzvlast kdyz pak ve finale vyjdou ty ceny LC a CSA treba stejne(treba Londyn je nekdy drazsi s Ezy nez CSA). Proste nemam je rad no. :)


A proč jsou ty ceny stejné?...protože nebýt lowcostů tak nevíme co je to low fare :idea:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dider píše:
dracoola píše:Obzvlast kdyz pak ve finale vyjdou ty ceny LC a CSA treba stejne(treba Londyn je nekdy drazsi s Ezy nez CSA). Proste nemam je rad no. :)


A proč jsou ty ceny stejné?...protože nebýt lowcostů tak nevíme co je to low fare :idea:


Přesně tak, ty dinosaury typu LH, BA, ČSA by nikdo nikdy nedonutil snížit ceny letenek na přijatelnou úroveň, kdy se občas můžu podívat, jestli klasická aerolinka náhodou nenabízí slušnou cenu
Momentálně aktuální případ je Swiss do GVA a BSL - díky easyJetu zjistili, že by taky mohli vygenerovat nějaké pax na této lince, tak se zapojili do soutěže a i jejich ceny tomu odpovídají.
Jinak jsem za poslední 3 roky nalítal low-costem po Evropě dost km a vždy jsem byl naprosto spokojen, pro příklad orientační ceny i se všemi poplatky:
Trondheim - PRG (Norwegian) - 1 050,- Kč
Katowice - Hahn (Wizzair) - 950,- Kč
Hahn - BTS (Ryanair) - 450,- Kč
PRG - FCO (SkyE.) - 900,- Kč
PRG - MUC (Condor) - 9,- EUR :P
Tak to mi opravdu ČSA nejsou schopni nabídnout :twisted: A o tom to je..

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Pavel píše:
dracoola píše:
Pavel píše:
dracoola píše:
michalp píše:jak to dělají s posádkami? na tu cestu potřebují 4 posádky ne?

a jak s jídlem? to přece to 737-800 nemůžou naložit, aby ty lidi neumřeli cestou hladem a žízní :-)


Podle me tam maji zesilenou posadku(navic jeden VK+1PP+pilot) takze takhle muzou vic nez tech 12h nonstop az na 16 urcite a pak tam maji pobyt takze 4 posadky urcite ne,obzvlast u TVS. Zradlo budou mit nalozeny naplno na cestu tam a zpatky dostanou v te destinaci a nemyslim si ze by davali nejak moc zradla, takze se to urcite vejde, ale letet to jako cestak musi bejt teda utrpeni...


a u vás cestující vykrmujete? :P :wink:


No,nevim jestli vykrmujeme, ale srovnej to treba s nasim JFK,je tam urcite vetsi vyber jidla i piti.A to nemluvim o C/Class. Ja myslim ze CSA ma jedno z tech lepsich cateringovych sluzeb,i to v oceneni OAG bylo...Ono teda mezi nami, obecne jidlo v letadle nic moc,co si budem povidat... :)


no....radši nebudu komentovat.....ano,zažil jsem super jídlo pro C/Class na lince do Osla..to fakt bylo super, ale jinak jsem měl možnost několikrát porovnávat a fakt to nemíním komentovat.... :wink:


Bude zajímavé sledovat změnu,až si ČSA budou muset draze nakupovat catering od svého bývalého prodaného cateringu :wink: :P

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Bohatý zimní program :-)

Příspěvek od creyman »

08:40 QS125 Borg El Arab Airport Travel Service / 08:40
11:00 QS128 Káhira (EG) Travel Service /

Dnešní odlety, to asi není ještě přesun českých turistů, co tam nechtějí zůstat zpět?
Pronájmy a odvoz lidí pro jiné státy zřejmě?


Odpovědět