Let Řím - Kunovice - Praha 15.4.07

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

wampa píše:
Yankee Alpha píše:Nebo si prostě dovolenou zařídíš komplet sama, včetně výběru důvěryhodné letecké společnosti :wink:


Pri tvem zamestnani, je tato moznost jednoducha (i levna), Coz vidim i na nekterych kamaradech, co delaji v letectvi. Ale pro vetsinu lidi je vymysleni cesty s prestupy o dost slozitejsi.Nehlede kolik by nad tim stravili casu. Je jednoduzsi si to od nekoho udelat "na klic". Sice pak nadavaji, ale priste pojedou zase, protoze vlastni zarizovani se jim delat nechce.

Tady nejde o moje zaměstnání, to tak neberu. Já mám zase spoustu známých, kteří si dovolenou zařizují sami a v letectví nepracují... prostě si vyberou nějakou destinaci, kam lítají low-costi, nebo dostatečně včas využijí nabídky klasických aerolinek. Jde o to, že se musí přizpůsobit tomu, co je výhodné a v nabídce. Btw. já když jsem ještě neměla možnost čerpat zaměstnanecké letenky, tak jsem si taky výlety za hranice organizovala sama a vždy k mé naprosté spokojenosti... Pokud nejsi lenoch a věnuješ tomu trochu energie, tak není problém.


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Yankee Alpha píše: Pokud nejsi lenoch a věnuješ tomu trochu energie, tak není problém.


Tady je ale dulezite dodat,ze by clovek mel mit schopnost se tam i sam dorozumet. Coz si u hodne lidi nedokazi predstavit (hlavne starsich rocniku). Takze ti radeji zaplati tu cestovku, protoze moc cizich jazyku krome rustiny neumi.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Orus-x píše: na podporu ignorování českých cestovek, lidi do nich cpou zbytečně peníze za naprosto předražený a nekvalitně odvedený služby


Já bych zas tak drsně nezobecňoval. Je spousta našich CK, které poskytují super služby, mají kvalifikovaný a ochotný personál - jenže pravda je, že jde většinou o CK, které se nějak profilují (sám mám dobré zkušenosti s CK Bus Turist, Ars Viva (architektura), CK Trip (cyklistika) a dokonce i Čedokem (železnice) a s výjimku druhé jmenované ck to byli vždy autobusové zájezdy.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Zlin142 píše:
Orus-x píše: na podporu ignorování českých cestovek, lidi do nich cpou zbytečně peníze za naprosto předražený a nekvalitně odvedený služby


Já bych zas tak drsně nezobecňoval. Je spousta našich CK, které poskytují super služby, mají kvalifikovaný a ochotný personál - jenže pravda je, že jde většinou o CK, které se nějak profilují (sám mám dobré zkušenosti s CK Bus Turist, Ars Viva (architektura), CK Trip (cyklistika) a dokonce i Čedokem (železnice) a s výjimku druhé jmenované ck to byli vždy autobusové zájezdy.


Ale jo,dyt my nic proti nim nemame,jen jsme rikali ze je lepsi proste vzit bagl na zada a tu zemi radsi procestovat na vlastni pest a mit pak pocit ze tam clovek fakt byl a ne jako kdyz pak rodinka kouka na album z dovolene a uz ani nevi kde to bylo protoze vsechny hotelovy komplexy vypadaji naprosto stejne a to jejich all-inclusive nebo "4hvezdy plus" je naprosto ubohy. Vsimli jste si ze to all-inclusive vlastne jen znamena STEJNE jidlo kazdy den 4x denne? A ty obrazky v katalozich cestovek je taky vtipny - foceno vetsinou uplne jinde a pak jen vyfotej bazen pred brutalnim hotelem...Ale holt to lidi nalaka a o to cestovkam jde,ze... A ja proti tomu nic nemam,jen me pak vzdycky pobavej koupaci s tema hlaskama typu - "My jsme byli letos uz v Egypte 2x!!!" - V podstate tam nebyli ani jednou,protoze kulturu te zeme, z hoteloveho komplexu s animacni radoby zabavou, fakt nepoznaji.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

dracoola píše:A ja proti tomu nic nemam,jen me pak vzdycky pobavej koupaci s tema hlaskama typu - "My jsme byli letos uz v Egypte 2x!!!" - V podstate tam nebyli ani jednou,protoze kulturu te zeme, z hoteloveho komplexu s animacni radoby zabavou, fakt nepoznaji.


Sice se ti nedivim, mne by to take nebavilo.
Ale trebas moji rodice se nejmene jednou rocne (nerikam ze pak nejedou jeste na dovolene, kde neco poznavaji, cestuji a podobne) rozhodnou ze potrebuji vypadout a je jim vlastne jedno kam to bude. Hlavni je klid od prace, odpocinek po rekonstrukci baraku, teple more, letiste blizko hotelu (Jednou jsme meli letiste 8 hodin daleko a bylo to fakt na nic), neletet zasadne daleko, a moci si to zaridit do 3 dnu bez sloziteho behani hledani a znalosti jazyku. Proste prijdu vyberu zaplatim letim.'
Jenze takovych lidi bude stale vice nez tech co si to zarizuji sami. takze TVS ma stale o praci postarano.


Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Dracoola: Ty totiž vycházíš z mylného předpokladu že ti lidi co letí někam do Egypta nebo do Tunisu jedou tu zemi poznávat. :wink: U spousty lidí kteří byly v čtyři plus all inclusive, jsem se po návratu setkal s tím že max zážitek je že tam bylo hrooozně jídla a móóóóc pití. A klimatizace i na záchodě :-)

Ono je to celkem jedno, i jako zasloužilý koupák můžu porovnat oboje, a prostě jsou lidi co dají radši přednost cestovce, jiný zařizuje sám. Vyjímkou jsou zde zmiňované eurovíkendy, protože mi přijde když s minimálním předstihem koupím letenku a na místě zaběhnu do prvního *** hotelu co se mě bude líbit tak mě to neustále vyjde levnějc. :D
Hmmm ještě se musím omluvit za off-topic než mě někdo sprdne 8)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Bejvalka byla v Egyptě tuším v HRG s nějakou anglickou cestovkou. Jeli se podívat na pyramidy stylem: 100 nablýskáných busu s docela slušným ozbrojeným doprovodem. Ten doprovod se staral o to, aby měl ten konvoj vždy volný koridor. Celou cestu až do CAI! Bylo to dva roky zpátky a tehdy jsem si potvrdil, že mě nikdo nedostane na organizovaný zájezd. :!: Všechno jde dnes zorganizovat přes net...výjde to teda asi vždy dráž a stojí to trochu energie, ale nedá se to srovnat. Zrovne teď si zařizuji ten Estoril... :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

wampa píše:Ale trebas moji rodice se nejmene jednou rocne (nerikam ze pak nejedou jeste na dovolene, kde neco poznavaji, cestuji a podobne) rozhodnou ze potrebuji vypadout a je jim vlastne jedno kam to bude. Hlavni je klid od prace, odpocinek po rekonstrukci baraku, teple more, letiste blizko hotelu (Jednou jsme meli letiste 8 hodin daleko a bylo to fakt na nic), neletet zasadne daleko, a moci si to zaridit do 3 dnu bez sloziteho behani hledani a znalosti jazyku.


To mi připomělo jeden zajímavý jev. Někteří moji kolegové si vezmou třeba 14 dní dovolené a jsou doma. Prostě 14 dní v kuse doma bez konkrétního cíle. :)

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

pepa007 píše:
To mi připomělo jeden zajímavý jev. Někteří moji kolegové si vezmou třeba 14 dní dovolené a jsou doma. Prostě 14 dní v kuse doma bez konkrétního cíle. :)


:shock: No počkej, tak snad aspoň jeden konkrétní cíl mít musej ne? (začína to na h a končí na a :wink:)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

MK píše:
pepa007 píše:
To mi připomělo jeden zajímavý jev. Někteří moji kolegové si vezmou třeba 14 dní dovolené a jsou doma. Prostě 14 dní v kuse doma bez konkrétního cíle. :)


:shock: No počkej, tak snad aspoň jeden konkrétní cíl mít musej ne? (začína to na h a končí na a :wink:)


:?: asi už mi to takhle nad ránem nespíná...

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

pepa007 píše:
MK píše:
pepa007 píše:
To mi připomělo jeden zajímavý jev. Někteří moji kolegové si vezmou třeba 14 dní dovolené a jsou doma. Prostě 14 dní v kuse doma bez konkrétního cíle. :)


:shock: No počkej, tak snad aspoň jeden konkrétní cíl mít musej ne? (začína to na h a končí na a :wink:)


:?: asi už mi to takhle nad ránem nespíná...


přeci HospodA :D

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

další pěkné zastávky se smartwings v dalších měsících

Příspěvek od euroflyer »

Slavia se dostala do předkola Ligy Mistrů, což slibuje pro cestující Smartwings jistě mnoho zajímavých nečekaných zastávek na pravidelných linkách. Podobně jako třeba v Kunovicích:-))

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: další pěkné zastávky se smartwings v dalších měsících

Příspěvek od pepa007 »

euroflyer píše:Slavia se dostala do předkola Ligy Mistrů, což slibuje pro cestující Smartwings jistě mnoho zajímavých nečekaných zastávek na pravidelných linkách. Podobně jako třeba v Kunovicích:-))


naštěstí hrozí jenom dva lety přes nějakej Kišiněv nebo něco takovýho, přičemž na tom druhým budou slávisti fňukat že dostali pětku protože proti takovýmu týmu se špatně motivuje narozdíl třeba od Realu Madrid...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Zlin142 píše:Já bych zas tak drsně nezobecňoval. Je spousta našich CK, které poskytují super služby, mají kvalifikovaný a ochotný personál - jenže pravda je, že jde většinou o CK, které se nějak profilují (sám mám dobré zkušenosti s CK Bus Turist, Ars Viva (architektura), CK Trip (cyklistika) a dokonce i Čedokem (železnice) a s výjimku druhé jmenované ck to byli vždy autobusové zájezdy.


Máš pravdu, bylo to drsné zobecnění a spíš takový výkřik, aby se lidi probudili a uvědomili si, že cpát peníze do většiny cestovek je dost zbytečný. Jinak tebou zmíněnou Ars Vivu jsem použil při cestě do Egypta a byl jsem naprosto spokojenej (a jezdím s nima po krajích českých taky) - pohybovat se v Egyptě po vlastní ose je dost problematický. Pak jsou země, kam bez organizovaný turistiky nedostaneš třeba ani vízum. Ale např. dovolená v Chorvatsku nebo Bulharsku u moře se dá zařídit bez cestovky. Jinak je to o preferencích, mě třeba to složitý zařizování ubytování, jízdenek a letenek docela baví

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: další pěkné zastávky se smartwings v dalších měsících

Příspěvek od PV »

pepa007 píše:
euroflyer píše:Slavia se dostala do předkola Ligy Mistrů, což slibuje pro cestující Smartwings jistě mnoho zajímavých nečekaných zastávek na pravidelných linkách. Podobně jako třeba v Kunovicích:-))


naštěstí hrozí jenom dva lety přes nějakej Kišiněv nebo něco takovýho, přičemž na tom druhým budou slávisti fňukat že dostali pětku protože proti takovýmu týmu se špatně motivuje narozdíl třeba od Realu Madrid...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Odpovědět