Lety do Alma Aty

George
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 08. 2006, 19:59
Bydliště: Třemošná
Stav: Offline

Lety do Alma Aty

Příspěvek od George »

Nevíte proč létají do Alma Aty?


Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Lety do Alma Aty

Příspěvek od Marek.R »

a v keteré zemi se toto město nachází :!: :!: :shock:

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yirina »

V rezervacnim systemu je ta linka psana na kazdy pondeli, jako QS920 tusim, nejlevnejsi zpatecka neco pres 40 000,-. Dneska to melo 87 lidi. Tak fakt by me take zajimalo, co to je a kdo to lita...jestli to plni nejaka cestovka treba?
To Marek: je to v Kazachstanu

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Yirina píše:V rezervacnim systemu je ta linka psana na kazdy pondeli, jako QS920 tusim, nejlevnejsi zpatecka neco pres 40 000,-. Dneska to melo 87 lidi. Tak fakt by me take zajimalo, co to je a kdo to lita...jestli to plni nejaka cestovka treba?
To Marek: je to v Kazachstanu


40000 :shock: Tak to je hustá palba! To by se jim pak v tomhle počtu cestujících a za takovouhle cenu možná i vyplatilo létat... Ikdyž na druhou stranu bych chtěl vidět někoho, kdo by na to takový prachy dal...U společnosti Rossiya jsem našel letenky PRG-LED-ALA a zpět za polovic...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Mě by zajímalo, kde se to dá koupit, přes web SW to nejde a na Letušce jsem našel akorát Aeroflot


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Z Planes.cz:

V zajímavé lince, uvedené 30.04., pokračuje Travel Service. Pravidelné přímé spojení nabízí mezi Prahou a Almaty v Kazachstánu. Let QS 920 startuje z Prahy každé pondělí v 19:20, v Almaty přistává v 05:50 místního času a v 06:50 se obrací na Prahu, kde přistává dle letového řádu v úterý v 09:20. Protože nasmlouvaný zákazník nevytíží celé letadlo (nyní je na linku nasazován Boeing 757 pronajatý od Air Slovakia), letenky jsou v prodeji i pro individuální zájemce. Nejlevnější zpáteční tarify je však možné přes běžné rezervační systémy pořídit za více než 40 000,- Kč.

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

vita píše:Mě by zajímalo, kde se to dá koupit, přes web SW to nejde a na Letušce jsem našel akorát Aeroflot


hahn air, to je takova fiktivni aerolinka, teda spis marketingove oznaceni pro nejakou cestovni agenturu, nicmene maji vlastni letenky a kod atd. prodavaji krome QS i NE

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

Anabel Lee píše:
vita píše:Mě by zajímalo, kde se to dá koupit, přes web SW to nejde a na Letušce jsem našel akorát Aeroflot


hahn air, to je takova fiktivni aerolinka, teda spis marketingove oznaceni pro nejakou cestovni agenturu, nicmene maji vlastni letenky a kod atd. prodavaji krome QS i NE

prodává se toho pod hahn air ještě více, myslím, že i easyjet v superletuska.cz
ale zajímalo by mě, kdo do toho kazachstánu létá?kromě borata:-)))))

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

euroflyer píše:ale zajímalo by mě, kdo do toho kazachstánu létá?kromě borata:-)))))


tak třeba za obchodem se tam lítá...já bych Kazachstán vůbec nepodceňoval, jenom ta přímá linka nesmí být zajišťovaná takovými zoufalci jako byl Air Kazakstan asi před 3-4 lety (lítalo to asi měsíc), nebo TVS...
Jinak tam lítá denně Lufthansa z FRA, denně Turkish, KLM, BA, takže to zase taková díra není :) Já bych se chtěl podívat do Astany

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Orus-x píše:
euroflyer píše:ale zajímalo by mě, kdo do toho kazachstánu létá?kromě borata:-)))))


tak třeba za obchodem se tam lítá...já bych Kazachstán vůbec nepodceňoval, jenom ta přímá linka nesmí být zajišťovaná takovými zoufalci jako byl Air Kazakstan asi před 3-4 lety (lítalo to asi měsíc), nebo TVS...
Jinak tam lítá denně Lufthansa z FRA, denně Turkish, KLM, BA, takže to zase taková díra není :) Já bych se chtěl podívat do Astany


Kazachstán má obrovské předpoklady stát se dalším asijským tygrem, má obrovské nevyužité zásoby nerostného bohatství, takže já počítám s tím, že za pár let nebude Kazachstán zapadákovem, po kterém neštěkne ani pes. Do Astany bych se taky rád podíval, prý je to úžasné město a neustále tam staví nové a nové velice zajímavé budovy a celé město vzkvétá...bohužel se také ale prohlubuje rozdíl mezi Rusy a Kazachy, kdy města jsou obsazována bohatými Rusy a Kazaší jsou i se svou kulturou vytlačováni do vesnic...

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

MK píše:
Orus-x píše:
euroflyer píše:ale zajímalo by mě, kdo do toho kazachstánu létá?kromě borata:-)))))


tak třeba za obchodem se tam lítá...já bych Kazachstán vůbec nepodceňoval, jenom ta přímá linka nesmí být zajišťovaná takovými zoufalci jako byl Air Kazakstan asi před 3-4 lety (lítalo to asi měsíc), nebo TVS...
Jinak tam lítá denně Lufthansa z FRA, denně Turkish, KLM, BA, takže to zase taková díra není :) Já bych se chtěl podívat do Astany


Kazachstán má obrovské předpoklady stát se dalším asijským tygrem, má obrovské nevyužité zásoby nerostného bohatství, takže já počítám s tím, že za pár let nebude Kazachstán zapadákovem, po kterém neštěkne ani pes. Do Astany bych se taky rád podíval, prý je to úžasné město a neustále tam staví nové a nové velice zajímavé budovy a celé město vzkvétá...bohužel se také ale prohlubuje rozdíl mezi Rusy a Kazachy, kdy města jsou obsazována bohatými Rusy a Kazaší jsou i se svou kulturou vytlačováni do vesnic...


Kdyz chodis jeste do skoly - tvrdili vam, ze hlavni mesto je Astana nebo Almaata? Nam to druhy, takze jsem pak byla v soku, kdyz jsem zjistila, ze nam vlastne lhali!

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Jane: ale oni vám nelhali, do poloviny 90. let bylo hlavní město Almaty, ale pak se prostě Mr. Nazarbajev rozhodl, že se přesune do stepi, takže teď je "stalíca" Astana (dříve Akmola, ještě dříve za sovětských dob Celinograd - z toho pochází ICAO kód Astany = TSE)

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Orus-x píše:Jane: ale oni vám nelhali, do poloviny 90. let bylo hlavní město Almaty, ale pak se prostě Mr. Nazarbajev rozhodl, že se přesune do stepi, takže teď je "stalíca" Astana (dříve Akmola, ještě dříve za sovětských dob Celinograd - z toho pochází ICAO kód Astany = TSE)


Ja to takhle taky vim, na starych mapach je to Almaty a pak se to zmenilo na Astanu. Doufam, ze si tam brzy zaletim :-)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

katkutah píše:
Orus-x píše:Jane: ale oni vám nelhali, do poloviny 90. let bylo hlavní město Almaty, ale pak se prostě Mr. Nazarbajev rozhodl, že se přesune do stepi, takže teď je "stalíca" Astana (dříve Akmola, ještě dříve za sovětských dob Celinograd - z toho pochází ICAO kód Astany = TSE)


Ja to takhle taky vim, na starych mapach je to Almaty a pak se to zmenilo na Astanu. Doufam, ze si tam brzy zaletim :-)

No pro me osobne je i Almaty nezvykly tvar. My se to ucili jako Alma - Ata :wink:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Kamyl: no to je problém ruština versus kazašština
Alma - Ata = Almaty
Karaganda = Qaragandy
Aktjubinsk = Aktobë
Uralsk = Oral
Usť Kamenogorsk = Öskemen
atd


Odpovědět