Letadla TVS

Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

ngb píše:
Petr31 píše: Málokdo totiž ví, že na Kapverdy mají B738 omezenou kapacitu kvůli potřebnému palivu asi na 120PAX, ale bylo jich míň tam i zpět



nemas dobre info:) Z PRG aj BTS sa doleti na SID aj s plnou Y189 aj sa to tak lieta okrem pripadov kedy let z PRG operuje konfiguracia pseudo business t.j. napriklad 160Y 18T vtedy su vpredu prostredne sedacky blokovane, ale nema to nic s palivom. Destinacia BVC sa rovnako nelimituje na payload v pripade ak sa prekroci urcita kapacita pax tak sa to riesi fuel stopom na kanaroch.


...letěli jsme v konfiguraci Y189, nicméně takto mi to tehdy vysvětlil CPT letící jako augmented crew.Nicméně byl to dvakrát příjemný let a fuel stop na Kanárech nebyl potřeba.


Pepa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 09. 12. 2006, 17:53
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pepa »

atr píše:
dydzej píše:
Tony Smoke píše:Neviem kde som to uz presne cital, ale pre low cost sa planuje MAX 8 s 200pax, s tym, ze sedadlo by malo mat pod 30 palcov, co znamena, ze sedák bude mensi ako ten co ma standardna jedalenska stolicka. FR lieta bezne 3 hodinove lety, napr byvala linka z BTS na Kanare. Dufam, ze taku sprostost, ako narvat do MAX 8ky 200 sedadiel, TVS nenapadne.

Dokud bude po necem takovem existovat poptavka, tak takove zverstvo bude nabizeno. Neni poptavka = neni zverstvo. Ta rovnice je naprosto jednoducha...


Učebnicová teorie volného trhu. Jenomže na tomto "specifickém" trhu toto skoro vůbec nefunguje.

Monopol korporací ovládajících už i legislativu funguje trochu jinak a k tomu ovce co si doslova nechají sráx na hlavu je smrtelná kombinace.

Je to vidět třeba i na tom, kolik lidí jako já hlasuje nohama pro nápad 15kg zavazadla. V Reichu jsem na dovolenkových charterech s tímto nápadem jak ušetřit palivo a ještě okrást ty co překročí nikoho neviděl. Cestovka, která by si zvolila takového dopravce by na stopro krachla.
Ještě se zeptám jak je to s váhami na checkinu - neměli by mít platné úřední ověření (cejchované) ? když už se podle nich inkasují nemalé love ...


Bohužel tyto dobré nápady páně Vika slouží již i k inspiraci v SRN. Již jsem to tu psal. Od letošního roku letecká společnost TUIfly má 1 ks odbaveného zavazadla v max. hmotnosti 15 kg a jako vylepšení oproti TVS je zákaz sčítání váhy společně cestujících /tvz. poolování/. Pro 4 cestovní kanceláře je let bez jakéhokoli občerstvení, i standard se musí připlatit částkou 16 euro za zpáteční let. Potom že dobré příklady netáhnou.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Tony Smoke »

A bola to naozaj B738? Lebo TVS malo volakedy aj B734.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Beerbar »

Petr31 píše:...malá poznámka k těm 15kilům zavazadel..Minulý týden jsem byl s rodinou na 8 dnů na Zakynthosu, lety s TVS z Prahy. Rodina čítala 2 dospělé, 1x8letý syn a dceruška téměř 2 roky, tedy infant.Povolena 3 zavazadla o 15ti kilech, nicméně jako bonus od cestovky Neckerman jsme dostali navíc voucher 8kilo nadváhy.Jaká je pointa?Přestože jsme zabalili spoustu ptákovin především kvůli dětem, naprosto v pohodě jsme se vešli do limitu 3x15 kilo a ještě zbylo, voucher nebyl potřeba vůbec.No a samozřejmě jsme spoustu bagáže táhli zbytečně a hravě bychom přežili dalších pár dnů...jinak in flight služby výtečné, posádky tam i zpět pohodové, usměvavé, slušné občerstvení, letadla čistá,letěli jsme přesně na čas tam i zpět.
Takže v čem je sakra problém? Neumíte si zabalit na dovolenou? Potřebujete si zase kopnout do TVS? Když se pojedu potápět, kromě brýlí a ploutví a pár drobností si vše půjčím namístě.Kdybych surfoval, půjčím si surf taky namístě. No a golfisti s bagy lítají vlastními byzjety, takže těch se to netýká vůbec :D Těším se na odpověď.


vidím to úplně stejně, letěli jsme na Kos 2 dospělý + roční prcek a naše zavazadla neměla dohromady 20 kg :D Mě stačí plavky a kreditka :wink:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

Přesně, na léto jen plavky a kreditka, letos mi 80% prostoru kufru zabrala rohož pro ležení na pláži, ploutve, brýle a šnorchl. Váha tak 8kg :-)


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

dejavu:

Doby celodenních zpoždění, o kterých dramaticky informavala TV Nova už jsou pryč :-) V současné době se snad 100% zpoždění vleze do 3 hodin, protože TVS se samozřejmě chce vyhnout kompenzacím a když je nějaký větší problém, tak se cesťáci přehážou různě mezi letadly, letadla se přesměrují a ve finále se vytvoří více malých zpoždění, místo jednoho velkého do Televizních novin :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:dejavu:

Doby celodenních zpoždění, o kterých dramaticky informavala TV Nova už jsou pryč :-) V současné době se snad 100% zpoždění vleze do 3 hodin, protože TVS se samozřejmě chce vyhnout kompenzacím a když je nějaký větší problém, tak se cesťáci přehážou různě mezi letadly, letadla se přesměrují a ve finále se vytvoří více malých zpoždění, místo jednoho velkého do Televizních novin :-)


No hlavne si TVS letos docela mohutne vypomahal letadly CSA. Predpokladam, ze to bylo za uplatu a bylo to lepsi nez kdyby staly ty airbusy na kanale, ale pristi rok uz zase nebudou.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od dydzej »

JackBrno píše:Přesně, na léto jen plavky a kreditka, letos mi 80% prostoru kufru zabrala rohož pro ležení na pláži, ploutve, brýle a šnorchl. Váha tak 8kg :-)

Ne kazdy touzi po tom, aby byl na letni dovolene uz na dalku identifikovatelny jako typicky cesky ucastnik zajezdu... :-D

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od dydzej »

Petr31 píše: Takže v čem je sakra problém? Neumíte si zabalit na dovolenou? Potřebujete si zase kopnout do TVS?

Ta paranoia, to je ale previt... :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

dydzej píše:
JackBrno píše:Přesně, na léto jen plavky a kreditka, letos mi 80% prostoru kufru zabrala rohož pro ležení na pláži, ploutve, brýle a šnorchl. Váha tak 8kg :-)

Ne kazdy touzi po tom, aby byl na letni dovolene uz na dalku identifikovatelny jako typicky cesky ucastnik zajezdu... :-D


Vážně? Myslím, že to vidíš poněkud naopak. Český účastník zájezdu spíš má narvaný kufr věcmi denní potřeby, aby náhodou na místě nemusel nic kupovat :-) A jinak pro mě spočívá dovolená i v tom, odpočinout si od všedních věcí, takže toho beru co nejmíň. A jestli myslíš tu rohož (spíš taková skládací karimatka), tak to je proto, že mám raději opuštěné pláže, kde nejsou lehátka.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od dydzej »

JackBrno píše: Vážně? Myslím, že to vidíš poněkud naopak. Český účastník zájezdu spíš má narvaný kufr věcmi denní potřeby, aby náhodou na místě nemusel nic kupovat :-) A jinak pro mě spočívá dovolená i v tom, odpočinout si od všedních věcí, takže toho beru co nejmíň. A jestli myslíš tu rohož (spíš taková skládací karimatka), tak to je proto, že mám raději opuštěné pláže, kde nejsou lehátka.

Ta rohoz je naopak pochopitelna, protoze muzes utect na jakoukoliv zapadlou plaz, kde Te nikdo nebude otravovat. Smysl dovolene rovnez chapeme oba stejne. Ale jsou lide, kteri si radsi na dovolenou pribali vic obleceni, zvlast kdyz hotel vyzaduje urcity dress code a nechces tam vypadat jak arogantni Rus, co vleze v kratasech, upocenem natelniku a zabkach kamkoliv, i kdyby se to stokrat nehodilo... Nastesti ve svych cestach na dovolenou do Stredomori nemusim spolehat na zadnou cestovku, Aegean ci Lufthansa me pokazde dopravily tam, kam jsem potreboval, a prekvapive pokazde levneji nez primy TVS charter, vcetne tech jejich nekrestanskych odletu v 5:00am z PRG...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

Je fakt, že dress code mě nenapadl, neb cestuji zásadně individuálně a po hotelech cca 3*, takže takové omezení neřeším. Dost by mě vadilo, kdybych na dovolené musel přemýšlet, co na sebe, ale uznávám, že někteří cesťáci to řešit musí. Jinak na cesty využívám obvykle nedostupnější přímé spojení a to TVS většinou není, takže pokud dobře počítám, tak jsem s TVS absolvoval za celý život jeden a půl dovolené :-) Tedy celkem 3 segmenty, takže si nemůžu hrát na znalce TVS. Ale na druhou stranu nebudu vykládat, že bych nebyl spokojen, protože jsem na všech třech segmentech spokojen byl :-) Jinak ty nekřesťanské ranní časy mi celkem vyhovují, je fajn být v destinaci kolem 8 ráno a nevyhnul jsem se tomu ani s Austrianem. S TVS jsem odlétal v 5:30, Austrian mi dal půl hodiny odpočinku navíc, takže až v 6:00. To uznáš, moc nepomůže :-) Jinak ty časy obecně se přece nedají dávat za vinu TVS. Prostě vždycky musí být některý let v daný den první a obvykle se začíná v 5-6 ráno :-) Je pak už jen otázka, jestli tvoji destinaci letí to letadlo jak první, druhý, třetí nebo čtvrtý let.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

Tony Smoke píše:A bola to naozaj B738? Lebo TVS malo volakedy aj B734.


...v roce 2012 už dávno žádné B734 u TVS nelítalo když pominu, že se v letadlech trochu vyznám :D

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Beerbar »

dydzej píše:
JackBrno píše: Vážně? Myslím, že to vidíš poněkud naopak. Český účastník zájezdu spíš má narvaný kufr věcmi denní potřeby, aby náhodou na místě nemusel nic kupovat :-) A jinak pro mě spočívá dovolená i v tom, odpočinout si od všedních věcí, takže toho beru co nejmíň. A jestli myslíš tu rohož (spíš taková skládací karimatka), tak to je proto, že mám raději opuštěné pláže, kde nejsou lehátka.

Ta rohoz je naopak pochopitelna, protoze muzes utect na jakoukoliv zapadlou plaz, kde Te nikdo nebude otravovat. Smysl dovolene rovnez chapeme oba stejne. Ale jsou lide, kteri si radsi na dovolenou pribali vic obleceni, zvlast kdyz hotel vyzaduje urcity dress code a nechces tam vypadat jak arogantni Rus, co vleze v kratasech, upocenem natelniku a zabkach kamkoliv, i kdyby se to stokrat nehodilo... Nastesti ve svych cestach na dovolenou do Stredomori nemusim spolehat na zadnou cestovku, Aegean ci Lufthansa me pokazde dopravily tam, kam jsem potreboval, a prekvapive pokazde levneji nez primy TVS charter, vcetne tech jejich nekrestanskych odletu v 5:00am z PRG...


hotel vyžadujíci dress code si mě jako klienta na dovolenou nezaslouží. Toho si užiju za celý rok dostatek :D Je krásné být svobodný, nezávislý, nekonformní, ale holt s dětmi už člověk rád nějaké to zázemí. :)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Lingus »

Ad zpoždění: S TVS mám od roku 2002 nalétáno 16 segmentů, přičemž jsem měl zásadní problém jen u dvou, shodou okolností u těch dvou prvních. 2002 PRG-AGP...7 hodin zpoždění, které bylo oznámeno až v okamžiku, kdy byli všichni koupáci u gatu, respektive nejdříve byly oznámeny asi 2 hodiny a pak to naskakovalo postupně, takže nebylo radno se nikam moc vzdalovat. Když už jsme po sedmi hodinách konečně seděli v letadle do AGP, nově s bonusem v podobě mezipřistání ve FAO, přišla další perlička v podobě cesťáka, který se nejspíš někam vzdálil, a 7 hodin zpožděný let na něj další půlhodinu čekal. Takže první dojem z TVS žádná sláva.

Na letu zpět 4 hodiny zpoždění. Na druhou stranu příjemně strávené v irském pubu na letišti AGP, takže nakonec žádné drama :D

Na dalších čtrnácti segmentech jsem nikdy žádný problém neměl.


Odpovědět