Letadla TVS

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

Pořád nevidím žádné argumenty :?: Bez nich se těžko debatuje :-)


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od jencik »

Norwegian teda ponuka LCC cestovanie cez Atlantik.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

Otázka je, o kolik je levnější, než ostatní dopravci ;-)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od jencik »

Minuly rok sa vdaka cenovej vojne dali zohnat letenky do LAX z CPH/ARN/OSL aj za menej ako 10k czk, co aj s priskokmi dokazalo dat slusnu cenu, trebars som letel z Osla do Prahy za 600,- so SAS, takze vratane batoziny. Napriklad na 3-25.9.2016 sa daju zohnat letenky za 12k bez batoziny alebo 14 resp 15 s batozinou obojsmerne, o 3k drahsi je Turkish s dlhymi stopovermi a dalej zacinaju letenky na 20k s dlhsim prestupom na JFK a este na BRU., takze aj tych 5k si viem predstavit, ze obetujem na nieco prijemnejsie pri vylete do Kalifornie.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pepa007 »

JackBrno píše:Pořád nevidím žádné argumenty :?: Bez nich se těžko debatuje :-)


Nevidíš, protože je nechceš vidět :wink: Tak zkusím znovu, strukturovaně.

- Bavíme se o mizerné reputaci TVS, potažmo SmartWings.
- To že je mizerná potvrzuje umístění mezi 23 nejhoršími aerolinkami světa, viz. ten odkaz.
- Je v pořádku maximalizace zisku osekáváním nákladů až na absolutní dřeň
- Není v pořádku maximalizace zisku ojebáváním zákazníků
- Za ojebávání považuju všechny věci, který jsou sice někde schovaný v přepravních podmínkách, ale nelze je legitimně očekávat - a těma je TVS dle mýho názoru legendární: v minulosti běžná zpoždění v řádu jednotek i desítek hodin z obchodních důvodů, spojování linek (legendární mezipřistání v Kunovicích), i v současnosti nasazování letadel pochybnýho původu, a už rovněž legendární dálkový lety s jedním či několika mezipřistáními.

Protiargument "TVS si dovolí přesně to, co jsou ochotny mu cestovky zaplatit" je naprosto absurdní a absolutně neobstojí. Každá společnost je sama zodpovědná za svůj produkt a svou reputaci. To je jak uzenář vymlouvající se že místo masa dává do párků separát a masokostní moučku, protože jinak by to lidi nekupovali a normám to neodporuje. Fajn, ale nemůže čekat že si ho za to někdo bude vážit a bude mít dobrou reputaci. TVS je holt takovej párek ze separátu pro lidi co si v obchodě nepřečetli složení. Jsem naprosto přesvědčen, že drtivá většina lidí co si koupí leteckej zájezd do Varadera nebo Bangkoku absolutně netuší, že tam budou mezipřistání. Argumentace že jim to měla říct cestovka je sice hezkej, ale reputační riziko jde zase za TVS ("zájezd super, ale let s TVS hroznej").

Můj osobní názor je, že ty dálkovky s mezipřistáníma jsou vychcanost, kterou si nedovolí ani Ryanair, a ten si dovolí ledacos. Argument že mají jinej business model je opět absurdní, to je opět jen důsledek reputace a tržní pozice obou firem. Ale ono vlastně vůbec nejde o srovnávání. Je nesmysl vymlouvat se že někdo je ještě horší, a je potřeba začít u sebe.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od hafi »

pepa007 píše:"zájezd super, ale let s TVS hroznej"

Opravdu? Dodal bych "příště vyberu CK, která létá s někým jiným". V rámci akademické debaty si neumím udělat názor, na základě vlastních zkušeností jsem byl za posledních 15 let někde s CK asi 3x na týdenní lyžovačku ve Francii s dopravou autobusem. Tuším s jakou CK jsme jeli, netuším s jakou autobusovou společností a jsem si jistý, že když jednou byl bus dost nepohodlný a řidiči idioti, tak jsem byl nespokojen CK, stejně jako když byli neschopní Frantíci na recepci na ubytování - opět to z mého problému byl problém na straně CK. Proč by to mělo být jinak jen proto, že ten autobus měl o pár křídel navíc?

stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od stegy »

Upřímě
Myslím si že lidi co létají dálkovky s TVS musí vědět že tam je mezipřistání. Takový už prostě Češi jsou. Hlavně ať je to levný :D
A nestěžuje si ani vláda když se sere A319 do Číny :clap:

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od bepo »

hafi píše: Tuším s jakou CK jsme jeli, netuším s jakou autobusovou společností a jsem si jistý, že když jednou byl bus dost nepohodlný a řidiči idioti, tak jsem byl nespokojen CK.Proč by to mělo být jinak jen proto, že ten autobus měl o pár křídel navíc?

Ja si zase myslím že u lietadiel ľudia veľmi presne vnímajú s kým letia, skús niekedy do destinácie poslať miesto lietadla TVS nejakú zálohu napr Bulharov a viac ako 90% ľudí bude vedieť že to nie je ich lietadlo a budú sa dožadovať TVS .

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

pepa007:
To je už taková móda kopání do TVS u některých jedinců :-) Tak ještě jednou, to tvoje srovnávání s RYR je postavené na hlavu. Tvrdit, že si to ani RYR nedovolí, když je ani létat nechce, to je fakt argument jak prase. To můžeš vykládat, až se RYR rozhodne ty dálkovky lítat a to z Prahy, abys měl relevantní srovnání. Ano, TVS si to dovolí lítat se 737, protože to po nich cestovky chtějí a nejsou ochotny zaplatit nebo schopny naplnit velké letadlo. TVS podle tebe má říct cestovkám, kašlem na vás, najměte si někoho jiného? Koho by si najaly, když nenaplní widebody u TVS? Třeba německé letadlo by naplnily? Asi těžko a navíc to německé letadlo není v Praze a cesťáci chtějí letět z Prahy. Jak bys to udělal, aby to cenově bylo přijatelné? TVS widebody cestovkám nabízeli a ne poprvé. A opět to ztroskotalo na cestovkách, které ho nezaplatí nebo nenaplní. No a ta zpoždění, moc se díváš na zprávy na Nově :-) Ano, zpoždění se někdy stane, vzpomínám si před lety i na nějaké to půldenní zpoždění, ale to bylo pár jednotlivých případů mezi tisícovkami letů za sezónu. To je ale minulost, dnes to nehrozí a i když se někdy spojí/rozdělí linky, tak jen s minimálním zpožděním a má to povětšinou technické důvody. Jinak je TVS normální průměrný charterový dopravce a nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Vždycky příjemná posádka, lety +/- na čas a když to srovnám s Austrianem, Air Berlin, TAP nebo i RYR, tak těžko najdu cokoliv, co by bylo horší nebo lepší. Pardon, jedna věc mě vlastně u TVS štve a to nemožnost web check-inu. To je asi tak jediné, co bych jim mohl osobně vytknout.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

pepa007 píše:
JackBrno píše:Pořád nevidím žádné argumenty :?: Bez nich se těžko debatuje :-)


Nevidíš, protože je nechceš vidět :wink: Tak zkusím znovu, strukturovaně.

- Bavíme se o mizerné reputaci TVS, potažmo SmartWings.
- To že je mizerná potvrzuje umístění mezi 23 nejhoršími aerolinkami světa, viz. ten odkaz.
- Je v pořádku maximalizace zisku osekáváním nákladů až na absolutní dřeň
- Není v pořádku maximalizace zisku ojebáváním zákazníků
- Za ojebávání považuju všechny věci, který jsou sice někde schovaný v přepravních podmínkách, ale nelze je legitimně očekávat - a těma je TVS dle mýho názoru legendární: v minulosti běžná zpoždění v řádu jednotek i desítek hodin z obchodních důvodů, spojování linek (legendární mezipřistání v Kunovicích), i v současnosti nasazování letadel pochybnýho původu, a už rovněž legendární dálkový lety s jedním či několika mezipřistáními.

Protiargument "TVS si dovolí přesně to, co jsou ochotny mu cestovky zaplatit" je naprosto absurdní a absolutně neobstojí. Každá společnost je sama zodpovědná za svůj produkt a svou reputaci. To je jak uzenář vymlouvající se že místo masa dává do párků separát a masokostní moučku, protože jinak by to lidi nekupovali a normám to neodporuje. Fajn, ale nemůže čekat že si ho za to někdo bude vážit a bude mít dobrou reputaci. TVS je holt takovej párek ze separátu pro lidi co si v obchodě nepřečetli složení. Jsem naprosto přesvědčen, že drtivá většina lidí co si koupí leteckej zájezd do Varadera nebo Bangkoku absolutně netuší, že tam budou mezipřistání. Argumentace že jim to měla říct cestovka je sice hezkej, ale reputační riziko jde zase za TVS ("zájezd super, ale let s TVS hroznej").

Můj osobní názor je, že ty dálkovky s mezipřistáníma jsou vychcanost, kterou si nedovolí ani Ryanair, a ten si dovolí ledacos. Argument že mají jinej business model je opět absurdní, to je opět jen důsledek reputace a tržní pozice obou firem. Ale ono vlastně vůbec nejde o srovnávání. Je nesmysl vymlouvat se že někdo je ještě horší, a je potřeba začít u sebe.



..těžko věřit, že bydlíš v NY, páč používáš argumenty Pepy z Horní Dolní....a ještě to semeleš všechno dohromady jako ten separát. Všechno se to tady řešilo už mockrát, nemá smysl ti to všechno připomínat.Cestoval jsem s TVS asi 10krát, nikdy žádný problem, zpoždění 1x 2 hodiny na odletu z Prahy, oznámené slušně dopředu.Jen doplním, že jsem cesťák hnidopich, páč jsem na letištích a u letecké dopravy část života prožil....ale nejhorší zážitky mám 2 x s Austrian, nikoliv s TVS. Tak se měj a rýpej si do koho chceš.Jak říkala babička, s hladovým se nenajíš a s tím........... se nedomluvíš :crazy:

PS: Mrkni schválně, jak na tom je poodle Skytraxu Luftwaffe...
http://www.airlinequality.com/ratings/l ... ar-rating/
A schválně nám odpověz, jakou hodnotu mají jejich hodnocení, když poslední léta dostala echt německá Lufthansa francouzskou nemoc, věčně tam někdo stávkuje a nikdy nevíš, kam a kdys se dostaneš??? Za kolik to je hvězdiček.....???? :lolno:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pepa007 »

JackBrno píše:TVS podle tebe má říct cestovkám, kašlem na vás, najměte si někoho jiného?


Ano. Přesně to jim má říct. Má jim říct že lítat Bangkok s 1-2 mezipřistáními je kravina, lidi budou akorát nasraní, a tu nasranost bychom slízli my a budem za kretény.

Jaký máš ty vysvětlení + návrh řešení situace že TVS/SW patří mezi 23 nejhorších aerolinek světa?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

pepa007:

Tak ještě jednou. Odpověď na moji otázku nebyla kompletní. Chybí ta důležitější část. Co by cestovky měly podle tebe dělat, kdyby je TVS poslal s přískoky v 737 do háje, přitom ale nebudou schopny naplnit widebody?

A k tomu 23.místu, kdo a na základě čeho to pořadí stanovil?

stegy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 25. 08. 2015, 23:14
Oblíbené typy letadel: 737,777, embraer 190, BAe 146
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od stegy »

Souhlasim, nemuzou delat nic. A nevim proc si stezujete. Jsme v Česku. Čechům je jedno že kdyby leťeli s KLM tak je to komfortnejsi ale dražší a přestupu se stejně nevyhneš, jim je jedno že sami se sebou vyjebou :wink: . Navíc TVS vydelava(objednavaji dalsi leadla, získávají práva na linky)stejne jako vsechny low-coast. Lidi radi levno, a presne tohle oni nabizeji. :D
Ten odkaz na ty nejhorsi aerolinky jsem nevidel ale jestli to nebylo od SkyTraxu tak se tomu moc verit neda. Jsou mnohem horsi(Cubana, Air Koryo atd.) :D

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pepa007 »

JackBrno píše:pepa007:

Tak ještě jednou. Odpověď na moji otázku nebyla kompletní. Chybí ta důležitější část. Co by cestovky měly podle tebe dělat, kdyby je TVS poslal s přískoky v 737 do háje, přitom ale nebudou schopny naplnit widebody?

A k tomu 23.místu, kdo a na základě čeho to pořadí stanovil?


Co je mi po cestovkách? TVS si svou reputaci buduje sám svýma rozhodnutíma.

Není to 23. místo, ale místo v top 23. Takže teorieticky to klidně může být 2. místo :-) A je to výcuc z hodnocení na SkyTraxu. To znamená statisticky významnější vzorek než tady pán kterej má špatnou zkušenost s Austrian, a kterej nechce chápat že i přes stávkovou horečku má Luftwaffe výrazně lepší reputaci (4 hvězdy) než TVS.

Ten odkaz pro úplnost ještě jednou: http://www.aviationrepublic.com/reveale ... the-world/– ano, díky bohu je tady ještě jedna horší aerolinka = Air Koryo. Cubana horší není, má taky 2 hvězdičky :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

pepa007:

Chlapče, ty máš fakt dost :D Co je ti po cestovce? No po cestovce by ti asi mělo být to, že si ten let objednáváš přes cestovku a ta si od TVS objedná, jak ten let bude probíhat. A že jako cesťák nevíš, že to budou přískoky 737? To je problém cestovky, která ti to "zapomněla" sdělit. A znovu, ten žebříček aerolinek sestavuje kdo a na základě čeho? Já pořád nevidím od tebe žádné argumenty, jen tady dokola papouškuješ nekonkrétní fráze proti TVS, ale nedokážeš říct, co je reálně špatně.


Odpovědět