Letadla TVS

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:Známí zdejší kritici TVS by se teď měli "vytáhnout" a navrhnout, jak to měla aerolinka udělat.

Osobně se mi stalo, že stroj byl již naboardovaný a po cca hodině se zase vystupovalo. Po dalších cca 2 hodinách čekání bylo oznámeno, že let byl pro závadu na stroji zrušen a lidi si mají jít vyzvednout zavazadla a dostavit se na checkin přepážku pro instrukce a voucher na hotel+transfer do něj a na přebukování letenky. Občerstvení na letišti samozřejmě žádné. Přebukovávalo se na další den odpoledne až večer. Kompenzaci poté aerolinka odmítla.
Švagrové se stalo, že pro technickou závadu seděli naboardovaní ve stroji skoro 5 hodin a dostali 1 preclíky a trochu nealka. Ze stroje nesměli vystoupit.
Do novin to nikdo nepsal.


Nevim, zda-li se kvalifikuji mezi "zdejsi kritiky" (pokud ano, citim se byt vyzvan a proto si dovoluji konstatovat): aerolinka tam mohla poslat osmistovku, kde je vetsi nadeje, ze budou mit na ostrove dily a nekoho s kvalifikaci.

Ale samozrejme chapu, ze je spousta "objektivnich pricin", na ktere se da vymluvit, proc to neslo :-)


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

vitezslav píše:Ahoj Pavle, vis jak to myslim. Vsichni (snad) delaji, co maji, a presto jsou letadla nekterych spolecnosti po par letech zdevastovanejsi, nez jinde. Ale co Tobe budu povidat... :-)

Tohle ale fakt není případ TVS ani jiných západních aerolinek, tam je údržba standardní a nic se nezanedbává. To se spíš týká východních nebo menších asijských společností. A nebo z vlastní zkušenosti, dost hrozně už na pohled vypadala letadla různých arabských a tureckých společností, co se objevovaly v BRQ.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:Btw.kdo vlivný byl nyní na Kapverdách?


Nemusi to byt ani nikdo vlivny, bohate staci, ze je to nejakej kamos nejakyho redaktora z novin/televize a je schopen dodat HLP (Hluboky Lidsky Pribeh).

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od marthym »

flyingblue píše:Nemusi to byt ani nikdo vlivny, bohate staci, ze je to nejakej kamos nejakyho redaktora z novin/televize a je schopen dodat HLP (Hluboky Lidsky Pribeh).


Ano, klasické hlpéčko :D

Co si budeme povídat, i na příkladu zdejší bitvy vidíte, že je to "atraktivní" téma.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pavel »

flyingblue píše:
Globik píše:Známí zdejší kritici TVS by se teď měli "vytáhnout" a navrhnout, jak to měla aerolinka udělat.

Osobně se mi stalo, že stroj byl již naboardovaný a po cca hodině se zase vystupovalo. Po dalších cca 2 hodinách čekání bylo oznámeno, že let byl pro závadu na stroji zrušen a lidi si mají jít vyzvednout zavazadla a dostavit se na checkin přepážku pro instrukce a voucher na hotel+transfer do něj a na přebukování letenky. Občerstvení na letišti samozřejmě žádné. Přebukovávalo se na další den odpoledne až večer. Kompenzaci poté aerolinka odmítla.
Švagrové se stalo, že pro technickou závadu seděli naboardovaní ve stroji skoro 5 hodin a dostali 1 preclíky a trochu nealka. Ze stroje nesměli vystoupit.
Do novin to nikdo nepsal.


Nevim, zda-li se kvalifikuji mezi "zdejsi kritiky" (pokud ano, citim se byt vyzvan a proto si dovoluji konstatovat): aerolinka tam mohla poslat osmistovku, kde je vetsi nadeje, ze budou mit na ostrove dily a nekoho s kvalifikaci.

Ale samozrejme chapu, ze je spousta "objektivnich pricin", na ktere se da vymluvit, proc to neslo :-)

Ani na to NG na SID toho moc neseženeš.....


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Pavel píše:
flyingblue píše:
Globik píše:Známí zdejší kritici TVS by se teď měli "vytáhnout" a navrhnout, jak to měla aerolinka udělat.

Osobně se mi stalo, že stroj byl již naboardovaný a po cca hodině se zase vystupovalo. Po dalších cca 2 hodinách čekání bylo oznámeno, že let byl pro závadu na stroji zrušen a lidi si mají jít vyzvednout zavazadla a dostavit se na checkin přepážku pro instrukce a voucher na hotel+transfer do něj a na přebukování letenky. Občerstvení na letišti samozřejmě žádné. Přebukovávalo se na další den odpoledne až večer. Kompenzaci poté aerolinka odmítla.
Švagrové se stalo, že pro technickou závadu seděli naboardovaní ve stroji skoro 5 hodin a dostali 1 preclíky a trochu nealka. Ze stroje nesměli vystoupit.
Do novin to nikdo nepsal.


Nevim, zda-li se kvalifikuji mezi "zdejsi kritiky" (pokud ano, citim se byt vyzvan a proto si dovoluji konstatovat): aerolinka tam mohla poslat osmistovku, kde je vetsi nadeje, ze budou mit na ostrove dily a nekoho s kvalifikaci.

Ale samozrejme chapu, ze je spousta "objektivnich pricin", na ktere se da vymluvit, proc to neslo :-)

Ani na to NG na SID toho moc neseženeš.....


Ale urcite jich tam bude vic nez na Maxe a asi tam bude i nejakej clovek s papirama :-)

Jinak ja se nesnazim vyresit vsechny problemy vsehomira (ani TVS), jen jsem odpovedel na otazku Globika.

Samozrejme plati, ze se bude TVS (stejne jako jakakoliv dalsi aerolinka) snazit to letadlo co nejdriv uschopnit, letadlo na zemi neznamena jenom nastvane cestaky a reportaze v bedne, ale predevsim letadlo na zemi nevydelava (a leasing se platit musi).

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pachezz1 »

cituju kamarádku CC "Nebejt to vrak tak pecka" :D
akl.jpg

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

marthym píše:
flyingblue píše:Nemusi to byt ani nikdo vlivny, bohate staci, ze je to nejakej kamos nejakyho redaktora z novin/televize a je schopen dodat HLP (Hluboky Lidsky Pribeh).


Ano, klasické hlpéčko :D

Co si budeme povídat, i na příkladu zdejší bitvy vidíte, že je to "atraktivní" téma.


HLP se hodi vzdy, navic ted, kdyz zatim zadnou ucitelku nesezral na jadranu zralok a uz pomalu dochazej opsany diplomni prace ...

Co se tyce atraktivity, prijde mi, ze tu diskutuje par jedincu, pricemz minimalne nekteri se jenom bavi reakcemi jednoho pana, ktery evidentne hraje bingo s ruznymi "zduvodnenimi".

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:...
Co se tyce atraktivity, prijde mi, ze tu diskutuje par jedincu, pricemz minimalne nekteri se jenom bavi reakcemi jednoho pana, ktery evidentne hraje bingo s ruznymi "zduvodnenimi".

Ano, akorát bys mohl být překvapený že se víc lidí baví těmi neustálými pokus o hejtování bez argumentů :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od vitezslav »

JackBrno píše:
vitezslav píše:Ahoj Pavle, vis jak to myslim. Vsichni (snad) delaji, co maji, a presto jsou letadla nekterych spolecnosti po par letech zdevastovanejsi, nez jinde. Ale co Tobe budu povidat... :-)

Tohle ale fakt není případ TVS ani jiných západních aerolinek, tam je údržba standardní a nic se nezanedbává. To se spíš týká východních nebo menších asijských společností. A nebo z vlastní zkušenosti, dost hrozně už na pohled vypadala letadla různých arabských a tureckých společností, co se objevovaly v BRQ.


Jacku, v tom mě fakt nemusíš poučovat. Jsi tak naivní, nebo Tě za to někdo platí?? Já neříkám, že se u TVS, potažmo někde v Evropě, porušují předpisy. Přečti si něco o závadách, se kterými můžeš letět, jak dlouho s nimi můžeš lítat, jak se mohou kumulovat atd. atd.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
flyingblue píše:...
Co se tyce atraktivity, prijde mi, ze tu diskutuje par jedincu, pricemz minimalne nekteri se jenom bavi reakcemi jednoho pana, ktery evidentne hraje bingo s ruznymi "zduvodnenimi".

Ano, akorát bys mohl být překvapený že se víc lidí baví těmi neustálými pokus o hejtování bez argumentů :D


Tak ted uz jen nejak dolozit to "vic" :-)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od marthym »

Hlásím se: já se bavím (byť přiznávám, jedné straně straním) :D

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od jencik »

Skôr tam lietajú 767 prip domáci majú ATR, takže na SID fakt veľa nezozenies, ani stromov tam veľa nie je, len soľné jazero, ale to môže mať neželané vedľajšie efekty.

Čo sa týka situácie, z popisu bežný štandard, akurát nárok na občerstvenie je, ak by voucher nebol, nechal by som účet preplatiť aerolinke. Nárok na odškodnenie samozrejme podľa dôvodu, tam si aerolinka nevyberie. Osobne som sedel iba cca hodinu na LHR, raz museli skontrolovať lietadlo po pristátí a druhýkrát niekto niečo rozlial či zanechal na dráhe, tak sa čakalo. V oboch prípadoch dve kolá s vodou/džúsom

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:
flyingblue píše:...
Co se tyce atraktivity, prijde mi, ze tu diskutuje par jedincu, pricemz minimalne nekteri se jenom bavi reakcemi jednoho pana, ktery evidentne hraje bingo s ruznymi "zduvodnenimi".

Ano, akorát bys mohl být překvapený že se víc lidí baví těmi neustálými pokus o hejtování bez argumentů :D


Tak ted uz jen nejak dolozit to "vic" :-)

To vyplývá z logiky věci, když budu na něco nadávat bez argumentů, asi budu počítat s tím, že budu za debila :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

vitezslav píše:Jacku, v tom mě fakt nemusíš poučovat. Jsi tak naivní, nebo Tě za to někdo platí?? Já neříkám, že se u TVS, potažmo někde v Evropě, porušují předpisy. Přečti si něco o závadách, se kterými můžeš letět, jak dlouho s nimi můžeš lítat, jak se mohou kumulovat atd. atd.

No možná nemusíš poučovat ani ty mě, dělal jsem 10 let v Brně na letišti a každou sezónu spolupracoval s mechaniky, takže ano, opravdu vím dostatečně dobře, co je to MEL a jak probíhá údržba v bázi ;)


Odpovědět