Letadla TVS

Odpovědět
jakubroz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 26. 06. 2007, 19:41
Stav: Offline

Letadla TVS

Příspěvek od jakubroz »

Mohl bych se zeptat jaká a hlavně kolik letadel létá chartery z Prahy.
Slyšel jsem něco že už tu neni ta děsná 737-400.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

flotila TS

Příspěvek od kuba.biker »

Skutečně, B737-400 už ve flotile TS není. Společnost má teď asi 8 B737-800 (ovšem několik jich je dlouhodobě pronajato v zahraničí), 2 B737-500 (ty však létají v barvách dceřiného low-costu SmartWings). Nedostatek vlastních letadel TS řeší pronájmem strojů jiných dopravců: od Air Slovakia má na léto pronajatý B757-200, od Corendon B737-300. V budoucnu se v barvách TS zřejmě dočkáme i B737-900ER a B787... :)

jakubroz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 26. 06. 2007, 19:41
Stav: Offline

Letadla TVS

Příspěvek od jakubroz »

Doufam že nepoletim žádnou jinou společností. Třeba tim Air Slovakia. Jak časté je používání jiných strojů? Letím 15.7 na Zakynthos.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od MK »

jakubroz píše:Doufam že nepoletim žádnou jinou společností. Třeba tim Air Slovakia. Jak časté je používání jiných strojů? Letím 15.7 na Zakynthos.


vzhledem k tomu, že charterů teď přibývá stále víc a víc, myslím, že všechna letadla (tzn. včetně Air Slovakia a dalších půjčených) budou maximálně využívana....A pokud rozpůjčují další svá osmikila, brzo tu nebude lítat nic v jejich barvách :) Takže se klidně může stát, že na ZTH pošlou něco jiného než 738...klidně Air Slovakia..:wink:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Kamyl »

jakubroz píše:Doufam že nepoletim žádnou jinou společností. Třeba tim Air Slovakia. Jak časté je používání jiných strojů? Letím 15.7 na Zakynthos.

Proc? To ja bych zase radeji bral tu 757, nez 737. 757 jsem jeste neletel. Jinak mimochodem TVS lita i pro slovenske cestovky? Celkem pro me prekvapive jsem ten B757 Air Slovakia videl pristat v utery vecer v BTS.


ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

No mozna zvlada vic veci najednou....treba jako letat pro TVS a semtam si zaletet nekam sam pro AS :)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Nepletu-li se, Air Slovakia má ty B757 dvě...a ve službách u TS se střídají. Reg. OM-ASB má na trupu i malý znak Travel Service, teď však prý létá z BTS...
Jinak let s B757 může být pro notorického 73sedmičkáře zpestřením, ale jinak není o co stát: je tam málo místa na nohy, navíc Air Slovakia provozuje již poněkud letitější kousky, a ty lety Birmingham-BTS-Amritsar jsou na tom údajně dost znát...

Ella2000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 13. 01. 2007, 12:10
Stav: Offline

Příspěvek od Ella2000 »

Pred tydnem jsem letela PRG-BCN se SW (op. by Corendon) a tento tyden zpet BCN-PRG se SW (op. by Air Slovakia) a musim konstatovat, ze to byl muj prvni a posledni let s Travel Servicem. Jelikoz jsem pravidelnym navstevnikem tohoto fora (spise pasivne :) ), byla jsem pripravena na vse mozne i nemozne, ale kvuli rodinne soudruznosti a mozna i ze zvedavosti (lowcostem jsem jeste neletela) jsem to chtela zkusit.
Zpozdeni letu se jiz stalo u Travelu pravidlem, takze netreba komentovat. Je sice hezke, ze firma chce vydelat za kazdou cenu, ale najimat na sjednane lety cizi spolecnosti a jejich herky a ani to neoznamit cestujicim, je tristni.
Corendon = hruza. Kdyz jsme po skoro hodine po planovanem casu odletu konecne jeli na drahu, zrovna se nad Prahou stahovala mracna a kolem prave strany letadla proletlo cosi sviticiho a pak se ozvala rana. Vsichni se sebehli k okynkum na prave strane, hystericky zachvat spanelske spolucestujici. Nasledoval navrat na stojanku, cpt se vydal v lijaku na obhlidku letadla, cekani, uklidnovani Spanelky Diazepamem a jeji chlazeni plechovkami Pepsi, a zase cekani...Pak se cpt vratil, zkousely se motory. Nakonec se po dalsi hodine letelo. To se muze stat kazdemu - pravda, ale byla zde naprosta absence hlaseni, co teda bude, zda se vubec poleti a kdy atd. Letusky se evidentne nudily, VK furt chodila do cockpitu a zpet. Zmatene pohledy. Casovy skluz se nakonec podarilo o pul hodiny stahnout. Servis provadely 2 slecny u uniformach Travelu, platby prijimany v EUR a forintech - slysela jsem dobre?. Pak se slecny usadily v kabine k pax, jedna dokonce zvedla nohy a oprela si je o prepazku a po zbytek letu se povalovaly. Nemam iluze o tom, co se deje v galley za zatazenyma zavesama, ale na tohle jsem teda zirala.
Na tomto miste bych rada vyzvedla profesionalitu crew Air Slovakia, at uz pri hlaseni (jen drobne chyby v casech letu a mistniho casu - VK byla trochu popletena :lol: ), security procedures ci pozdravu z cockpitu. Complimentary bagetka a soft drinky taky potesily.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

kuba.biker píše:Nepletu-li se, Air Slovakia má ty B757 dvě...a ve službách u TS se střídají. Reg. OM-ASB má na trupu i malý znak Travel Service, teď však prý létá z BTS...

Jo, byla to ta s logem TVS...

jakubroz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 26. 06. 2007, 19:41
Stav: Offline

Corendor

Příspěvek od jakubroz »

Co je to ten Corendor. Zhodnotte kvalitu. Fakt nechápu, proč TVS pronajímá svoje 800 někomu jinýmu, když si potom sami musej pučovat. Hrůza-už se děsim mojeho letu na zakynthos.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Ella2000: hezké zhodnocení, zejména ten Corendon musel být zážitek na celý život. Bohužel jsi z rodinné soudružnosti zvolila tu nejhorší možnost z výběru pravidelných linek na trase PRG-BCN. Pro další cestu doporučuju Clickair - vrátil jsem se z BCN před 2 dny a mohu pět jen chválu.
Za cenu 50,- EUR return to bylo více než luxusní, sice je tam free-seeting, ale úplně narvané to asi nebývá nikdy, létá se na čas (nebo se sedá v PRG i o 25 min. dříve), jídlo je za přijatelnou cenu a dokonce cestou tam byly i hlášení v češtině (ne předtočené, jedna z CC ovládala češtinu, ale podle přízvuku a vzhledu jsem ji typoval možná na Chorvatku, nebo jinou jižní Slovanku) :)

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Corendor

Příspěvek od Foxx »

jakubroz píše:Co je to ten Corendor. Zhodnotte kvalitu. Fakt nechápu, proč TVS pronajímá svoje 800 někomu jinýmu, když si potom sami musej pučovat. Hrůza-už se děsim mojeho letu na zakynthos.


Prostě proto že za pronájem svého letadla vyinkasuje víc než kolik za bulíčka zaplatěj Turkům. Díky této operaci se zase vydělává o něco víc..

jakubroz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 26. 06. 2007, 19:41
Stav: Offline

corendon

Příspěvek od jakubroz »

jaké mají ty turci letadla (corendon). V jákém je mají stavu? a kolik si jich TVS pronajmul. Lítají z Prahy?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: corendon

Příspěvek od Kamyl »

jakubroz píše:jaké mají ty turci letadla(corendon). V jákém je mají stavu? a kolik si jich TVS pronajmul. Lítají z Prahy?

Pokud vim, tak turky ma pronajate 2, v jakem jsou stavu, to nemohu posoudit a litaji odevsad, vcetne Prahy :wink:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: corendon

Příspěvek od vita »

Kamyl píše:Pokud vim, tak turky ma pronajate 2, v jakem jsou stavu, to nemohu posoudit a litaji odevsad, vcetne Prahy :wink:


Hele a myslíš, že slyšel o tom, jak TVS pronajal tu DC-10 od Aeroflot Cargo? :D


Odpovědět