Letadla TVS

Odpovědět
stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od stano »

Preco ?


pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pivko »

Já vůbec nepochybuji o tom, že formálně je všechno v naprostém pořádku. Přesto si o aerolince, která si půjčuje letadla a piloty všude možně po světě, včetně zemí, které v oblasti letecké dopravy řekněme nepatří zrovna k etalonu kvality, nic dobrého nemyslím.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pavel »

s543 píše:
agx115 píše:Zdravim. Vsimol som si u lietadla OK-TVJ, ze poslednych 7 letov leti v maximalnej vyske 25 000 ft. Aky moze byt pre to dovod? Je mozne, ze ma nejaku poruchu? Ale preco by ju hned neodstranili?


No je to divné není to jen TVJ, je to i TSC.

Asi má TVS v sezóně málo letadel, tak i když jsou náklady vyšší létá se níž, není čas to řešit.... ?


No je to i TVG a je to z technických důvodů, až dorazí díly, vyskočí zase do svých cestovních hladin

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od s543 »

Pavel píše:
s543 píše:
agx115 píše:Zdravim. Vsimol som si u lietadla OK-TVJ, ze poslednych 7 letov leti v maximalnej vyske 25 000 ft. Aky moze byt pre to dovod? Je mozne, ze ma nejaku poruchu? Ale preco by ju hned neodstranili?


No je to divné není to jen TVJ, je to i TSC.

Asi má TVS v sezóně málo letadel, tak i když jsou náklady vyšší létá se níž, není čas to řešit.... ?


No je to i TVG a je to z technických důvodů, až dorazí díly, vyskočí zase do svých cestovních hladin


A Pavle přibyde ještě něco, nebo to bude to co je teď - tedy v EU - včetně Izraele - oněch 40 ks (2 ks v Omanu asi zůstávají ?) - vloni bylo o 3 více pokud jsem počítal dobře ? Je vidět, že zejména o weekendech je využití fenomenální - jednou jsem viděl na fr24 dokonce 36 kousků !

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pavel »

s543 píše:
Pavel píše:
s543 píše:
No je to divné není to jen TVJ, je to i TSC.

Asi má TVS v sezóně málo letadel, tak i když jsou náklady vyšší létá se níž, není čas to řešit.... ?


No je to i TVG a je to z technických důvodů, až dorazí díly, vyskočí zase do svých cestovních hladin


A Pavle přibyde ještě něco, nebo to bude to co je teď - tedy v EU - včetně Izraele - oněch 40 ks (2 ks v Omanu asi zůstávají ?) - vloni bylo o 3 více pokud jsem počítal dobře ? Je vidět, že zejména o weekendech je využití fenomenální - jednou jsem viděl na fr24 dokonce 36 kousků !

Proti loňsku chybí TSL a TSJ


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Lingus »

pivko píše:No myslím, že s tím mongolským letadlem je to už kapku přes čáru. Ale český trh jim evidentně dovolí všechno, tak co by to nedělali.


Co je přes čáru? Jak českej trh dovolí, proboha? Mimochodem EI-CSG u TVS lítala už minulou sezónu, a všichni koupáci to evidentně přežili bez fyzický nebo psychický újmy :P

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Lkprak »

Lingus píše:
pivko píše:No myslím, že s tím mongolským letadlem je to už kapku přes čáru. Ale český trh jim evidentně dovolí všechno, tak co by to nedělali.


Co je přes čáru? Jak českej trh dovolí, proboha? Mimochodem EI-CSG u TVS lítala už minulou sezónu, a všichni koupáci to evidentně přežili bez fyzický nebo psychický újmy :P


Podle informací v jiném vlákně bude od 24.6. bázován v Budapešti. Teda, že jim to maďarskej trh dovolí... :D
Abych pravdu řekl, cca týden a půl zpátky jsem letěl s TVS do LGW, tajně jsem doufal, že to bude ten "Mongol", byl jsem na něj fakt zvědavej. Nakonec to bylo "jen" letadlo půjčené od Correndonu a taky to nebylo špatné.
A propos, moje matka, typická "koupačka" (nemyšleno jakkoliv zle) letící jednou ročně na dovolenou a tím to hasne před pár lety absolvovala let s letadlem půjčeným od SpiceJet a nějak si nepamatuju, že by si jakkoliv stěžovala.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od PV »

Pavel píše:
s543 píše:
Pavel píše:
No je to i TVG a je to z technických důvodů, až dorazí díly, vyskočí zase do svých cestovních hladin


A Pavle přibyde ještě něco, nebo to bude to co je teď - tedy v EU - včetně Izraele - oněch 40 ks (2 ks v Omanu asi zůstávají ?) - vloni bylo o 3 více pokud jsem počítal dobře ? Je vidět, že zejména o weekendech je využití fenomenální - jednou jsem viděl na fr24 dokonce 36 kousků !

Proti loňsku chybí TSL a TSJ


A přibyly TSO,TSM :wink:

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od s543 »

PV píše:
Pavel píše:
s543 píše:
A Pavle přibyde ještě něco, nebo to bude to co je teď - tedy v EU - včetně Izraele - oněch 40 ks (2 ks v Omanu asi zůstávají ?) - vloni bylo o 3 více pokud jsem počítal dobře ? Je vidět, že zejména o weekendech je využití fenomenální - jednou jsem viděl na fr24 dokonce 36 kousků !

Proti loňsku chybí TSL a TSJ


A přibyly TSO,TSM :wink:


No letos je LCD, LCM - vloni bylo LCA,LCD, LCN - tedy minus 1 a dále vloni bylo HCA a HCB - tedy minus další 2 t.j. minus 3 letos proti loňsku; (Kanaďani jsou na stejno - 4 kousky) :D

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od atr »

Toto je z diskuze na recko.name od nějaké "koupačky". Určitě se na to musí koukat s nadhledem, ale i tak je to síla ...

Letošní dovolená s Travel Service byl životní zážitek.Vybrali jsme si let z Brna 3.6. na ostrov Rhodos s prvním odletem ve 12.25 hod. ten nám bez vysvětlení CK Blue style posunuli na 19.25 hod.
A to nebyla první špatná zpráva,začalo to odbavováním ,ještě půl hodiny před odletem nezačalo,a když začalo objevilo se na tabuli zpoždění letu s odletem 20.45 hod,za půl hodiny oprava na odlet ve 22.45,protože se blížila 3 hodinová čekací doba nahnali nás do letadla.Seděli jsme a nic se nedělo asi po 15 minutách nám pilot oznámil,že pro malý technický problém čekáme na povolení startu ,to se opakovalo asi po 10 minutách znovu,pak spustili motory a jako by v nich mleli písek,po chvíli jsme byli informováni ,že letadlo musíme opustit a čekat v odletové místnosti,tam jsme dostali první občerstvení bagetu a vodu,po dalším 3 hodinovém čekání jsme dostali balíček s hranolky ,hamburgrem od MC Donalda a další vodu,informace téměř žádné,několi klientů si nechalo donést kufry a letiště opustili.Nakonec se na informační tabuli objevil odlet ve 3.30 hod.ale letadlo nikde.Dostali jsme informační leták Travel Service jaká práva máme při zpoždění letu,až po velkém dohadování nám vystavili dokument o zpoždění letu a bylo nám řečeno že letadlem,kterým jsme měli odletět jsme nemohli , to se vracelo ze Zakynthosu už s poruchou a letiště Brno nepovolilo nový start,tak zajistili náhradní letadlo, ale ani to neprošlo technickou kontrolou,nakonec museli povolat letadlo z letiště Praha a my konečně v 4.30 hod. mohli odletět ,,navíc překládali kufry z letadla do letadla a nám ho totálně rozbili,protrhli a zlomili madlo .
A aby jsme si Travel Service užili,tak další problém při odletu 17.6. z Rhodosu,odstartovali jsme na čas,ale asi po půl hodině letu za ostrovem Kos jsme se museli vrátit zpět na letiště v Rhodosu,před námi mělo odlétat letadlo do Prahy ,ale pro technikou závadu mu nebyl povolen start ,tak jsme se museli vrátit asi pro 80 klientů,znovu dotankovat.Do Brna jsme doletěli s 2 hodinovým zpožděním a klienti z Prahy dostali 2 autobusy,které je do Prahy odvezli.
Řekli jsme si že s TRAVEL SERVICE už nikdy,ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pivko »

Lingus píše:
pivko píše:No myslím, že s tím mongolským letadlem je to už kapku přes čáru. Ale český trh jim evidentně dovolí všechno, tak co by to nedělali.


Co je přes čáru? Jak českej trh dovolí, proboha? Mimochodem EI-CSG u TVS lítala už minulou sezónu, a všichni koupáci to evidentně přežili bez fyzický nebo psychický újmy :P


Dovedete si představit, že by tímto způsobem postupovaly třeba TUIfly, nebo Thomas Cook? Na mě tedy flotila typu každej pes jiná ves posbíraná po celým světě žádnej extra dojem nedělá. Navíc prostě nevěřím tomu, že kultura, na kterou je navyklá taková posádka z Mongolska je srovnatelná s tím, co je běžné tady. Jo papíry jistě mají všechny, akorát že papíry jsou jedna věc a praxe a návyky věc druhá.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od rtoldy »

pivko píše:
Lingus píše:
pivko píše:No myslím, že s tím mongolským letadlem je to už kapku přes čáru. Ale český trh jim evidentně dovolí všechno, tak co by to nedělali.


Co je přes čáru? Jak českej trh dovolí, proboha? Mimochodem EI-CSG u TVS lítala už minulou sezónu, a všichni koupáci to evidentně přežili bez fyzický nebo psychický újmy :P


Dovedete si představit, že by tímto způsobem postupovaly třeba TUIfly, nebo Thomas Cook? Na mě tedy flotila typu každej pes jiná ves posbíraná po celým světě žádnej extra dojem nedělá. Navíc prostě nevěřím tomu, že kultura, na kterou je navyklá taková posádka z Mongolska je srovnatelná s tím, co je běžné tady. Jo papíry jistě mají všechny, akorát že papíry jsou jedna věc a praxe a návyky věc druhá.


Predstaviť si to viem, lebo obe spoločnosti (alebo ich dcéry) majú na leto lietadlá aj napríklad od Spice Jet viď. Skyliner ;)

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od s543 »

Ono je to tak - TVS se očividně daří ve Francii - taky tam létá TSE, TSD, TVU, TVV... - tedy to nejnovější co je k disposici. Pravda střihne se to TSF, TSA a OM-GTE, ale no....

Mimochodem žena před pár dny letěla TJL a zpět prckem SWW a měla pocit, že vše bylo - OK. Bratranec (pravidelný klient Praha-Londýn) letěl s Ryanem a s Mongolem a na vyptávání měl pocit, že vše bylo normální - na čas - to samé...., nic ho nezaujalo, posádka prý byla šikmo-oká uměla anglicky a vše zvládali v pohodě a vlídně - tedy spokojený klient. :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Globik »

atr píše:Toto je z diskuze na recko.name od nějaké "koupačky".
Řekli jsme si že s TRAVEL SERVICE už nikdy,ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy.

Pokud má koupačka "koule" na to, kupovat si zájezdy od rakouských CK a jezdit do Vídně, tak OK. V opačném případě si už moc nezakoupe. A o tom to právě je, že český trh to zkousne, protože mu nic jiného nezbývá,

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
atr píše:Toto je z diskuze na recko.name od nějaké "koupačky".
Řekli jsme si že s TRAVEL SERVICE už nikdy,ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy.

Pokud má koupačka "koule" na to, kupovat si zájezdy od rakouských CK a jezdit do Vídně, tak OK. V opačném případě si už moc nezakoupe. A o tom to právě je, že český trh to zkousne, protože mu nic jiného nezbývá,


.....opravdu si myslíš, že na názorech jedné "nejmenované koupačky" se dá objektivně stavět? Připomíná mi to dopis "party pragováků" ze srpna 1968.Díky anonymitě internetu se dá za pár kaček vyrobit dehonestační kampaň kdykoliv na kohokoliv, aniž se může účiněn bránit. Navíc to tradiční každoroční kopání do TVS už je troche únavné, nemyslíš? :crazy: Já s nimi mám asi 20 letů, závada veškerá žádná, 2 krát zpoždění asi hodinu, což je vzhledem k okolnostem provozování charterových letů v létě téměř zázrak. Chápu, že koupáky nezajímá, co jsou přehuštěné letové koridory, slotová koordinace, letové normy pro posádky, potíže s handlingem, omezení daná MEL (minimum equipment list), umožňující dále letadlo provozovat v případě vyjmenovaných závad a podobně. Předpokládám, že všichni ti, co tady na TVS neustále kydají špínu, s nimi vesele v utajení lítají, aby pak v partě svých sluníčkových přátel říkali: s TVS, zbláznil jsi se, nikdy..... :lol:
Tím neříkám, že potíže nejsou a nemůžou nastat....ale vyrábět kampaň na základě poznámky jedné báby..no promiňte hoši, to je úroveň :crazy:


Odpovědět