Cestování s dětmi

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od prodejce »

Beerbar píše: Ale při zpátečním letu se žádné dětské pásy nekonaly s odůvodněním že toto je letadko s kanadskou registrací a musí se tak řídit tamními předpisy, které říkají, že rodič je připoután a dítko drží v rukou, otočené čelem k sobě a hlavičku dítěte položenou na vlastním rameni!

o něčem takovém jsem taky nikdy neslyšel.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:
Beerbar píše: Ale při zpátečním letu se žádné dětské pásy nekonaly s odůvodněním že toto je letadko s kanadskou registrací a musí se tak řídit tamními předpisy, které říkají, že rodič je připoután a dítko drží v rukou, otočené čelem k sobě a hlavičku dítěte položenou na vlastním rameni!

o něčem takovém jsem taky nikdy neslyšel.


...to se mi nechce věřit...všude v Evropě se dětské pásy standartně prckům dávají.A i ti, kteří z fyziky propadali si pamatují, že v případě nárazu nemají šanci dítě v rukách udržet.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od lukaskr »

Je to opravdu tak jak se píše výše, protože má letadlo kanadskou registraci, musí se řídit podle jejich předpisů. Opačně letadla v Kanadě létající pod registrací OK se řídí českými předpisy a děti se tam poutají.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Petr31 »

lukaskr píše:Je to opravdu tak jak se píše výše, protože má letadlo kanadskou registraci, musí se řídit podle jejich předpisů. Opačně letadla v Kanadě létající pod registrací OK se řídí českými předpisy a děti se tam poutají.


..tak to ještě že jsme od kanaďanů daleko.Jestli to není náhodou tím, že téměř polovina kanaďanů není bílá a zbytek jsou dřevorubci a hokejisti:-)))) Doufám, že se tady někdo neurazil.Nicméně logicky vzato je to jejich pravidlo blbost, že mi nad tím zůstal rozum stát.A chtěl bych vidět, jak to budou zvládat v případě, že rodičům na klíně vypadnou kyslíkové masky.....nejdřív si je mají nasadit rodiče, ketří zároveň drží malé dítě bez pásů na klíně a potom tomu dítěti tu masku nasazují....tak u toho bych chtěl být.....:-)))

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od creyman »

V Indických letadlech půjčených do ČR je také nějaká zvláštnost v předpisech?


Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

prodejce píše:
Beerbar píše: Ale při zpátečním letu se žádné dětské pásy nekonaly s odůvodněním že toto je letadko s kanadskou registrací a musí se tak řídit tamními předpisy, které říkají, že rodič je připoután a dítko drží v rukou, otočené čelem k sobě a hlavičku dítěte položenou na vlastním rameni!

o něčem takovém jsem taky nikdy neslyšel.


Všichni rodiče, kteří se na letu QS1125 16.9.2013 marně dožadovali pásu pro svá dítka rádi potvrdí :-) Ono to zjevně i palubnímu personálu nebylo moc příjemné to dokola vysvětlovat.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od romul »

Dodnes si pamatuju situaci kdy jsem letěl s celou rodinou linkou TVS do DXB. Letuška chtěla po manželce, aby dceru (1 rok) připoutala dětským pásem. Manželce se do toho moc nechtělo, protože dcera (konečně) usnula a připoutání znamenalo jí vzbudit. Letuška na to reagovala stručně a jasně: "Chcete svoje dítě zabít?"

Ta letuška měla samozřejmě pravdu...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Mám lama dotaz:
Mám si toto
j) Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie.
vysvětlovat tak, že na každé dítě mohu bezplatně poslat do podpalubí kočárek + autosedačku + postýlku?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Předávání kočárků v PRG

Příspěvek od Globik »

Jak probíhá vzkládání kočárků v PRG? Předloni nám ho poslali na pás. Lze požádat o předání u stroje? S miminem v náručí, dalším dítětem za ruku a všemi příručáky se jde přes letiště dost blbě...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Předávání kočárků v PRG

Příspěvek od prodejce »

No já mám pořád za to, že do prstu se vykládají ty věci, které mají nálepku Delivery at aircraft.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:Mám lama dotaz:
Mám si toto
j) Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie.
vysvětlovat tak, že na každé dítě mohu bezplatně poslat do podpalubí kočárek + autosedačku + postýlku?

.. a jak dopadlo toto? Vzali ti víc věcí na jedno dítě?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Předávání kočárků v PRG

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:No já mám pořád za to, že do prstu se vykládají ty věci, které mají nálepku Delivery at aircraft.

Takže na visačce trvat na checkinu?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:
Globik píše:Mám lama dotaz:
Mám si toto
j) Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie.
vysvětlovat tak, že na každé dítě mohu bezplatně poslat do podpalubí kočárek + autosedačku + postýlku?

.. a jak dopadlo toto? Vzali ti víc věcí na jedno dítě?

Zatím nijak :)
Poletí dvě děti, 1 kočárek, 1 autosedačka.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Takže:
1) Na call centru mi potvrdili, že kočárky, autosedačky a postýlky se přepravují zadarmo. Jelikož jsme potřebovali přepravit jen kočárek a 1 sedačku, tak v praxi nevyzkoušeno, kolik ks na dítě opravdu lze naložit. Děti byly dvě, na sedačku pro mimino jsme dostali tag s jménem čtyřleté dcery :) a co bylo na kočárku, jsem si nevšiml.
2) Dále mi na call centru řekli, že způsob vyložení kočárku mám řešit na check-inu. Check-in agent mi však sdělil, že u této aerolinky to nemůže ovlivnit a visačku "delivery at aircraft" odmítl dát. Takže zbyl pokus to řešit při nakládání a s CC. Kočárek byl v PRG nakonec opravdu předán u stroje.

zuza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 29. 03. 2007, 11:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od zuza »

To, jestli se kočárek dostane ještě u letadla, nebo až na páse, se vedoucí kabiny dozví až po přistání na letišti od handlingáře.
Letos jsem šla létat po mateřské a zaznamenala jsem změnu - lze už na sedačky v letadle dát certifikovanou autosedačku (ECE 44/04 a 44/03) a dítě tak mít na vedlejší sedačce připoutané od startu po přistání. Pro takový případ si ale rodiče musí zakoupit místo v letadle, které má jinak dítě do 2 let prakticky zadarmo. V praxi jsem se s touto situací ještě nesetkala.


Odpovědět