Cestování s dětmi

Odpovědět
Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Cestování s dětmi

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

Ahoj, v rijnu se chystame se zenou a rok a pul starymi dvojcaty na delsi let charterem, chtel jsem se zeptat zda ma nekdo s timto zkusenosti.
Osobne jsem vzdy videl cestovat jen rodice s jednim ditetem v tomto veku a vypadalo, ze to snasi velmi dobre i kdyz se jednalo treba o 12h let. Nikdy jsem s detmi neletel a tak nevim na co vse mam narok. Vim ze muzu s kocarkem az k letadlu ale jak je to treba s narokem na sedacku? Jidlo urcite vezmeme svoje. Vejde se nas tank (dvojkocarek) do dveri na letisti? Poradi si s nim pak handling?
Po nekolika hodinovem zpozdeni uz na letisti asi deti nebudou prave nejklidnejsi takze je predpoklad ze v letadlu budou bud radit jak cerna ruka a nebo budou protivne. Jak se pak chova palubni personal k ujecenemu diteti? Rozhodne nemame andilky a tim ze jsou dve se to trosku umocnuje. Jak to snasej ostatni PAX? Jak na mne bude koukat CC az budu davat cestujicim rohypnol? :))
Mam z cele anabaze trosku strach, tak se snazim zjistit jine zkusenosti, asi nejlepe od letusek. Diky


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Nejsem sice letuska, takze z prakticke stranky ti moc neporadim, ale z pohledu cloveka, ktery rocne absolvuje nekolik transkontinentalnich ci tranastlantickych letu ti muzu rict, ze uz jedno urvane dite dokaze vzbudit ci nenechat usnout pul letadla a vyrazne prispet k nasmerovani vzteku ostatnich pax k jeho majiteli. CC se vetsinou chova profesionalne (oni totiz (vetsinou) po dobu letu nespi a ani se o to nesnazi), ale nekteri nervoznejsi spolucestujici se po par hodinach marne snahy o usnuti prokladane projevy deti (pokud mozno stridavymi) mohou tazat letusek, ma-li letadlo neco jako pumovnici, kdyz uz dvere za letu otevrit nejdou :twisted: A mala poznamka nakonec, nic ve zlem: ten rohypnol dej radsi svym detem; spolucestujici ti budou mnohem vdecnejsi, nez kdyz ho budes nutit jim :wink: Timto ti preji stastnou cestu :D

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Night fly píše:Nejsem sice letuska, takze z prakticke stranky ti moc neporadim, ale z pohledu cloveka, ktery rocne absolvuje nekolik transkontinentalnich ci tranastlantickych letu ti muzu rict, ze uz jedno urvane dite dokaze vzbudit ci nenechat usnout pul letadla a vyrazne prispet k nasmerovani vzteku ostatnich pax k jeho majiteli. CC se vetsinou chova profesionalne (oni totiz (vetsinou) po dobu letu nespi a ani se o to nesnazi), ale nekteri nervoznejsi spolucestujici se po par hodinach marne snahy o usnuti prokladane projevy deti (pokud mozno stridavymi) mohou tazat letusek, ma-li letadlo neco jako pumovnici, kdyz uz dvere za letu otevrit nejdou :twisted: A mala poznamka nakonec, nic ve zlem: ten rohypnol dej radsi svym detem; spolucestujici ti budou mnohem vdecnejsi, nez kdyz ho budes nutit jim :wink: Timto ti preji stastnou cestu :D

Doporučuji na těch několik transkontinentálních či transatlantických letů investovat tři koruny do tohoto.
Na druhou stranu - já mám stejně staré děcko a do nějakého delšího letu bych nešel, pokud bych vyloženě nemusel. Stačí mi ty ksichty lidí, když řve děcko v metru (a ono prostě řve v metru), oni jedou z hlaváku na muzeum a koukají na mě jako na naprosto neschopného otce, který matku někde zavraždil a zahrabal a sám dítě prostě nezvládá.
A děcko prostě řvát bude, protože se mu to po nějaké době přestane líbit, bude chtít běhat atd..
My jsme teda letěli akorát na Orly a zpátky a jenom s jedním, někde jsem to tady myslím popisoval - kočár v Praze u letadla odevzdat i vyzvednout, na Orly u letadla odevzdat, ale vyzvednout na karuselu. V letadle to bylo OK, start a přistání mu trochu vadily, asi na uši, protože pití pomáhalo, jinak to prospal.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

kober píše:Doporučuji na těch několik transkontinentálních či transatlantických letů investovat tři koruny do tohoto.


Ja jsem netvrdil, ze s tim mam problem sam :wink: Ja si dam slaftrunk, do usi hudbu a na krk cedulku "vzbudit na snidani" :lol: A krom toho na vetsine mych dlouhych letu se toto bezne fasuje. Ale souhlasim s tebou ohledne ksichtu spolucestujicich...

Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

To je prave to, vylozene nemusime, jenze ja tam mam na 14 dni praci, navic jsme letos nestihli zadnou jinou dovolenou, navic chci detem ukazat more a tak :) Rvat jako brecet urcite vylozene dlouhodobe nebudou, taky se nevztekaji, proste budou chtit radit. Jakmile usnou bude to v klidu. Ale jak usnou? V sede? nebo dostanou nejake autosedacky? nic takoveho jsem nevidel. Bylo by treba mozno je u nouzoveho vychodu ulozit na zem na deku? Na dlouchych letech do asie s vetsinou spolecnosti jsem to zazil a to dokonce i spani v ulicce a nikdo se nad tim nepohorsoval :)


kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Mlok Skvrnity píše:To je prave to, vylozene nemusime, jenze ja tam mam na 14 dni praci, navic jsme letos nestihli zadnou jinou dovolenou, navic chci detem ukazat more a tak :) Rvat jako brecet urcite vylozene dlouhodobe nebudou, taky se nevztekaji, proste budou chtit radit. Jakmile usnou bude to v klidu. Ale jak usnou? V sede? nebo dostanou nejake autosedacky? nic takoveho jsem nevidel. Bylo by treba mozno je u nouzoveho vychodu ulozit na zem na deku? Na dlouchych letech do asie s vetsinou spolecnosti jsem to zazil a to dokonce i spani v ulicce a nikdo se nad tim nepohorsoval :)

Pokud budou cestovat jako infant (tedy za nějaký relativně symbolický poplatek), tak usnou leda tak tobě na klíně. Pokud budou mít plnohodnotné letenky, pak mají nárok na sedadlo; autosedačku je snad možné vzít, ale měla by být nějak certifikovaná. Na nouzák zapomeň, tam si nemůžeš odložit ani tašku...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

kober píše:
Mlok Skvrnity píše:To je prave to, vylozene nemusime, jenze ja tam mam na 14 dni praci, navic jsme letos nestihli zadnou jinou dovolenou, navic chci detem ukazat more a tak :) Rvat jako brecet urcite vylozene dlouhodobe nebudou, taky se nevztekaji, proste budou chtit radit. Jakmile usnou bude to v klidu. Ale jak usnou? V sede? nebo dostanou nejake autosedacky? nic takoveho jsem nevidel. Bylo by treba mozno je u nouzoveho vychodu ulozit na zem na deku? Na dlouchych letech do asie s vetsinou spolecnosti jsem to zazil a to dokonce i spani v ulicce a nikdo se nad tim nepohorsoval :)

Pokud budou cestovat jako infant (tedy za nějaký relativně symbolický poplatek), tak usnou leda tak tobě na klíně. Pokud budou mít plnohodnotné letenky, pak mají nárok na sedadlo; autosedačku je snad možné vzít, ale měla by být nějak certifikovaná. Na nouzák zapomeň, tam si nemůžeš odložit ani tašku...


Když jsem letěl s AF z BOG na CDG, pro malý děti měli takový závěsný postýlky, který se připevňovali na přepážku a rodiče měli místo hned u nich. Ale myslím si, že nebyli na rok a půl starý děti.... A taky předpokládám, že je potřeba si to vyžádat předem.

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od katkutah »

Mlok Skvrnity píše:Ahoj, v rijnu se chystame se zenou a rok a pul starymi dvojcaty na delsi let charterem, chtel jsem se zeptat zda ma nekdo s timto zkusenosti.
Osobne jsem vzdy videl cestovat jen rodice s jednim ditetem v tomto veku a vypadalo, ze to snasi velmi dobre i kdyz se jednalo treba o 12h let. Nikdy jsem s detmi neletel a tak nevim na co vse mam narok. Vim ze muzu s kocarkem az k letadlu ale jak je to treba s narokem na sedacku? Jidlo urcite vezmeme svoje. Vejde se nas tank (dvojkocarek) do dveri na letisti? Poradi si s nim pak handling?
Po nekolika hodinovem zpozdeni uz na letisti asi deti nebudou prave nejklidnejsi takze je predpoklad ze v letadlu budou bud radit jak cerna ruka a nebo budou protivne. Jak se pak chova palubni personal k ujecenemu diteti? Rozhodne nemame andilky a tim ze jsou dve se to trosku umocnuje. Jak to snasej ostatni PAX? Jak na mne bude koukat CC az budu davat cestujicim rohypnol? :))
Mam z cele anabaze trosku strach, tak se snazim zjistit jine zkusenosti, asi nejlepe od letusek. Diky


Mloku, pokud je detem 1,5 roku, tak vam budou sedet na klinu prinejmensim na start a pristani (to je predpis), a pokud nebude misto, tak i po celou dobu letu. Jedine kdyz jsi treba priplatite sedacku, tak budete mit vice mista, ale to je vlastne dalsi letenka.

Rodice s detma sedi vetsinou v predni casti letadla a rvou :D . Je dost mozne, ze vase nebudou jedine ktere budou rvat, takze vepredu bude veselo. Ale je treba brat do uvahy, ze tam sedi i cestujici bez deti a treba si potrebuji i trochu pospat (nocni lety), takze to zvazte. Zadne autosedacky v letadle nejsou, a kocarky odevzdate pred vstupem do letadla. Nejsem si jista, jestli mame takove ty postylky, ktere se upevnuji na prvni rade, nikdy jsem je nevidela. S ditetem vas v zadnem pripade neposadi k nouzakum, a pokud by se to nekomu na check-inu podarilo, tak vas letusky okamzite presadi, protoze tam z bezpecnostnich duvodu sedet s infantama nesmite. Taky zapomen na to, ze bude dite lezet nekde v ulicce na zemi - jak asi budou stewardky delat servis? Ulicka z bezpecnostnich duvodu musi byt pruchozi, navic pocas turbulence si deti budete muset vzdycky zpatky pripoutat na sebe, bez ohledu na to jestli zrovna spi nebo chteji lezit po kabine. Jedine misto, kde byste je teoreticky mohli dat na zem je ta prvni rada, ale pozor, pokud je to delsi let a leti zesilena posadka, tak to muze byt vyblokovano pro ne. A tito navic spat chtit budou, takze krik skutecne neoceni. Navic na jedne strane u nekterych letadel neni predel mezi kabinou a exitem letadla, a tudiz tam infanti taky nesmi.

Jedina moznost je teda hned ta prvni rada (pokud to nebude pro posadku) nebo poloprazdne letadlo, ale to vam nikdo na charterech nezaruci. Ty litaji vetsinou plne.

Jak se chova palubni personal k ujecenemu diteti? Profesionalne. Ale neni tam od toho, aby vam dite hlidal :D a taky z nekolikahodinoveho revu nebude nadseny :D .

V kazdem pripade, nechci te odradit, zkus si zavolat do Travelu a zjistit ty postylky a treba jestli by vam rezervovali nejake ty mista uplne vepredu. Nebo to zkus pres tu cestovku se kterou letis, tam by to taky meli vedet.

Katkutah (letuska u tvs)

Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

jo :) s ulickou na spani vazne nepocitam, ac si stojim za tim, ze treba kdysi v garude, nebo malaysia pripadne ltu se spi v ulicce bezne, je fakt ze to byly vsecko dvou ulickova letadla :) s tim nouzakem jsem to nevedel, postylky by byly fajn, jedna se o nocni let, vlastni sedadlo neni problem prikoupit, nicmene jedno sedadlo nic neresi a dve uz nebudou vedle sebe, navic nevim jestli to sedadlo ma vubec smysl, protoze deset hodin holky spat v sede nevydrzi. no zacinam z toho nebyt nadseny cim dal tim vic :(

Jak stara dvojcata nebo deti jste videli cestovat na delsi vzdalenost v pohode? diky

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Mlok Skvrnity píše:jo :) s ulickou na spani vazne nepocitam, ac si stojim za tim, ze treba kdysi v garude, nebo malaysia pripadne ltu se spi v ulicce bezne, je fakt ze to byly vsecko dvou ulickova letadla :) s tim nouzakem jsem to nevedel, postylky by byly fajn, jedna se o nocni let, vlastni sedadlo neni problem prikoupit, nicmene jedno sedadlo nic neresi a dve uz nebudou vedle sebe, navic nevim jestli to sedadlo ma vubec smysl, protoze deset hodin holky spat v sede nevydrzi. no zacinam z toho nebyt nadseny cim dal tim vic :(

Jak stara dvojcata nebo deti jste videli cestovat na delsi vzdalenost v pohode? diky


ja nepochybuji, ze to tak nekde je, akorat si nemyslim, ze u nas by to proslo :). Co se tyce dokoupeni tech sedadel, tak aby si obe lehly, to by jste museli dokoupit celou trojku, coz uz ale je investice :? .

Nejmensi dite ktere jsem videla cestovat melo asi 4-6 mesicu, bezne cestuji rocni deti i pet hodin ... nevim, jak je to na dlohych letech, to jsem jeste neletela, nejsem u tvs tak dlouho, ale myslim, ze infanti jsou bezni i na dlouhych letech. Mozna min nez na tech kratsich. Ja bych osobne pockala az deti budou vetsi, a budou z te krasne, exoticke dovolene taky neco mit a jela bych s nima radsi nekam v Evrope ...

Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

ja nepochybuji, ze to tak nekde je, akorat si nemyslim, ze u nas by to proslo :). Co se tyce dokoupeni tech sedadel, tak aby si obe lehly, to by jste museli dokoupit celou trojku, coz uz ale je investice :? .

Nejmensi dite ktere jsem videla cestovat melo asi 4-6 mesicu, bezne cestuji rocni deti i pet hodin ... nevim, jak je to na dlohych letech, to jsem jeste neletela, nejsem u tvs tak dlouho, ale myslim, ze infanti jsou bezni i na dlouhych letech. Mozna min nez na tech kratsich. Ja bych osobne pockala az deti budou vetsi, a budou z te krasne, exoticke dovolene taky neco mit a jela bych s nima radsi nekam v Evrope ...


holky vodu milujou, kde v evrope se da najit cista plaz s jemnym piskem, teplou vodou a pripadne nejakym tim zivotem hned u brehu? obavam se, ze nikde :( ale to uz je off topic, pardon :) pokud nekdo nenapise pozitivni zkusenost tak to asi budu muset vzdat :)[/quote]

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Mlok Skvrnity píše:
ja nepochybuji, ze to tak nekde je, akorat si nemyslim, ze u nas by to proslo :). Co se tyce dokoupeni tech sedadel, tak aby si obe lehly, to by jste museli dokoupit celou trojku, coz uz ale je investice :? .

Nejmensi dite ktere jsem videla cestovat melo asi 4-6 mesicu, bezne cestuji rocni deti i pet hodin ... nevim, jak je to na dlohych letech, to jsem jeste neletela, nejsem u tvs tak dlouho, ale myslim, ze infanti jsou bezni i na dlouhych letech. Mozna min nez na tech kratsich. Ja bych osobne pockala az deti budou vetsi, a budou z te krasne, exoticke dovolene taky neco mit a jela bych s nima radsi nekam v Evrope ...


holky vodu milujou, kde v evrope se da najit cista plaz s jemnym piskem, teplou vodou a pripadne nejakym tim zivotem hned u brehu? obavam se, ze nikde :( ale to uz je off topic, pardon :) pokud nekdo nenapise pozitivni zkusenost tak to asi budu muset vzdat :)
[/quote]

Nevim, plaze v Evrope zas tolik neznam, to at ti poradi treba na orbionu, kazdopadne, muzes byt prukopnik v teto veci, vzdavat neco jenom proto, ze me od toho odmlouvaji ...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Mlok Skvrnity píše:kde v evrope se da najit cista plaz s jemnym piskem, teplou vodou a pripadne nejakym tim zivotem hned u brehu? obavam se, ze nikde :(


[off topic]
Na Sardinii nebo na severnim Kypru. Oboji muzu vrele doporucit.
[/off topic]

Ali4u
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 09. 07. 2006, 13:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A319,Boeing 737-800
Bydliště: Zeleneč
Stav: Offline

Příspěvek od Ali4u »

OT: Když jsem se před pár dny vracel ze Sýrie tak na letu DAM-BUD (Malév) tak to bylo celkem plný letadlo dětí(myšleno obrazně :D ),řekl bych že infantů bylo asi tak 7-10 a dětí 4-11 let mohlo být tak 10-18.Posádka se zachovala(docela) profesionálně,těm dětem rozdali polštáře a když jsem potom chtěl jeden já (za účelem si ho vzít domů) tak už je neměli :twisted: :wink: .Jo a ještě když jsem letěl tam tak na legu PRG-BUD letěli 3 minina a 2 kočáry :) .

Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

diky, nam se jedna o 10-ti hodinovy let, kolik hodin to je do damasku z bud? jedno dite na dva rodice je v pohode, dvojcata na jedny rodice ten pomer dost znevyhodnujou, vim o cem mluvim :)


Odpovědět