Cestování s dětmi

Odpovědět
Ali4u
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 09. 07. 2006, 13:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A319,Boeing 737-800
Bydliště: Zeleneč
Stav: Offline

délka letu

Příspěvek od Ali4u »

No moc ,,longhaul" to není,má to 3hod 10min.Jinak letěla to 737-800 konfigurace 180 takže asi nakonec nic moc.


katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Mlok Skvrnity píše:diky, nam se jedna o 10-ti hodinovy let, kolik hodin to je do damasku z bud? jedno dite na dva rodice je v pohode, dvojcata na jedny rodice ten pomer dost znevyhodnujou, vim o cem mluvim :)


Co tak vzit nejakou baby-sitterku? :wink:

Mlok Skvrnity
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 14. 08. 2007, 14:34
Stav: Offline

Příspěvek od Mlok Skvrnity »

Co tak vzit nejakou baby-sitterku? :wink:[/quote]

mas zajem? posli fotku :))

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

Nechci te od teto akce odrazovat, ale poradne si to rozmysli. 10ti hodinovy let poradne naboura biorytmus cloveja a u 1.5leteho ditete tim vice. Pokud jsem dobre pochopil tak to ma byt na 14 dni, to fakt nestoji za to.
Vezmi si, ze dite bude chtit jit na zachod a toalety (tusim ze 3) budou plne. Jo, budou mit plinky, kde je prebalis? Na kline? Jo, ale kam das druhe dite. Mam vlastni zkusenost s prebalovanim podobne stareho ditete v kuchynce pres vyrazny nesouhlas letusek a nikomu jej nepreji.
A pribeh o tom, jak 1.5lete dite oceni pruzracne more je sice krasny, ale lichy. Dite oceni klid a pohodu a tu muze mit i doma u bazenu.
Pokud tam mermomoci musis, tak bych spis doporucoval pravidelku, ta nebude tak plna (mozna) a budou tam na deti vice vybaveni - rozhodne to nebude jednoulickova 738 s priskoky vpred.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Zdenek píše:Jo, budou mit plinky, kde je prebalis? Na kline? Jo, ale kam das druhe dite. Mam vlastni zkusenost s prebalovanim podobne stareho ditete v kuchynce pres vyrazny nesouhlas letusek a nikomu jej nepreji.


Nejsou toalety letadla vybaveny takovým sklápěcím přebalovacím pultem?


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

vita píše:
Zdenek píše:Jo, budou mit plinky, kde je prebalis? Na kline? Jo, ale kam das druhe dite. Mam vlastni zkusenost s prebalovanim podobne stareho ditete v kuchynce pres vyrazny nesouhlas letusek a nikomu jej nepreji.


Nejsou toalety letadla vybaveny takovým sklápěcím přebalovacím pultem?


jsou :wink:

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

To nevim zda jsou nebo nejsou, ale na toalety byla celkem dlouha fronta a byli jsme nekde nad Balatonem. Popisuji realne zazitky z full koupackeho letu. Pokud mate nekdo jine, rad si je prectu.

jakzam
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19. 10. 2007, 15:23
Stav: Offline

Příspěvek od jakzam »

Možná už je trochu pozdě, ale narazil jsem na tento příspěvek a nemůžu si odpustit zareagovat.
Pokud budete cestovat s dvojčaty (infanty) 100% nebudete všichni 4 sedět společně - jelikož infant nemá nároz na sedadlo, musí Vám sedět na klíně a na každé "trojsedačce" mohou sedět jen 4 osoby (tj. 3 cestující s nárokem na místo a na klíně jeden infant) tzn. když letí manželé a 2 infanti, už by nemohl na třetím sedadle sedět nikdo jiný - nad každou trojsedačkou v případě ztráty tlaku v kabině "vypadnou" čtyři masky a pokud by tam seděli 3 dospělí a na klíně 2 infanti, tak se jeden udusí :-( - věřte mi, že CC Vás 100% rozsadí.

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Bzzz »

Dobrý den,

poprvé mě čeká let s prckem a nevím, co od toho můžu čekat. Dceři je 17 měsíců, tzn. vím, že bude sedět na mě nebo manželce a nemá nárok na nic. Jde mi spíš o security.

1) můžu mít v příručním zavazadle nějaké jídlo a pití pro malou vč. např. prášku se "sunarem" ?
2) může mít ona malý baťůžek s hračkama, když nemá ani nárok na sedadlo ?
3) kočárek odevzdám v gate, u vstupu do letadla nebo už na odbavení ?

Díky moc za info . . .

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Night fly »

Bzzz píše:Dobrý den,

poprvé mě čeká let s prckem a nevím, co od toho můžu čekat. Dceři je 17 měsíců, tzn. vím, že bude sedět na mě nebo manželce a nemá nárok na nic. Jde mi spíš o security.

1) můžu mít v příručním zavazadle nějaké jídlo a pití pro malou vč. např. prášku se "sunarem" ?
2) může mít ona malý baťůžek s hračkama, když nemá ani nárok na sedadlo ?
3) kočárek odevzdám v gate, u vstupu do letadla nebo už na odbavení ?

Díky moc za info . . .


1) Ano
2) Ano
3) To zavisi podle letiste, v PRG si muzes kocarek nechat az ke dverim letadla.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od RAdek »

Stejně tak při vystupování. Buď je kočárek přinesen k výstupním dveřím, pokud je most nebo před letadlo, pokud se vystupuje po schodech nebo ho výjmečně pošlou na pás s kufry. Pro jistotu bych se při výstupu z letadla zeptal.
Já mám s dětmi v letadle dobrou zkušenost, jediný problém jsou uši, které zejména při přistání můžou bolet, takže to chce něco k jídlu a k pití, aby dítě polykalo a vyrovnávalo tlak. Několikrát jsme vzali na palubu i autosedačku (hodila se i místě pobytu) a při odbavení požádali o volné místo v řadě. Pokud nebylo plno, vyhověli nám. Při vzletu a přistání musí dítě sedět na klíně a autosedačka být nahoře, ale při letu jsme do ní dítě přemístily. Jinak pokud bude celou cestu na klíně, doporučuji vzít nějaký polštářek, když například dítě spí a je nalepené na rodiře, jsou to docela slušná kamínka a je lepší si je odizolovat.

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Bzzz »

Night fly píše:
Bzzz píše:Dobrý den,

poprvé mě čeká let s prckem a nevím, co od toho můžu čekat. Dceři je 17 měsíců, tzn. vím, že bude sedět na mě nebo manželce a nemá nárok na nic. Jde mi spíš o security.

1) můžu mít v příručním zavazadle nějaké jídlo a pití pro malou vč. např. prášku se "sunarem" ?
2) může mít ona malý baťůžek s hračkama, když nemá ani nárok na sedadlo ?
3) kočárek odevzdám v gate, u vstupu do letadla nebo už na odbavení ?

Díky moc za info . . .


1) Ano
2) Ano
3) To zavisi podle letiste, v PRG si muzes kocarek nechat az ke dverim letadla.


Díky moc . . .

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Bzzz »

RAdek píše:Stejně tak při vystupování. Buď je kočárek přinesen k výstupním dveřím, pokud je most nebo před letadlo, pokud se vystupuje po schodech nebo ho výjmečně pošlou na pás s kufry. Pro jistotu bych se při výstupu z letadla zeptal.
Já mám s dětmi v letadle dobrou zkušenost, jediný problém jsou uši, které zejména při přistání můžou bolet, takže to chce něco k jídlu a k pití, aby dítě polykalo a vyrovnávalo tlak. Několikrát jsme vzali na palubu i autosedačku (hodila se i místě pobytu) a při odbavení požádali o volné místo v řadě. Pokud nebylo plno, vyhověli nám. Při vzletu a přistání musí dítě sedět na klíně a autosedačka být nahoře, ale při letu jsme do ní dítě přemístily. Jinak pokud bude celou cestu na klíně, doporučuji vzít nějaký polštářek, když například dítě spí a je nalepené na rodiře, jsou to docela slušná kamínka a je lepší si je odizolovat.


Díky, taky doufám, že se letadlo nebude nařachaný . . .

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Janur »

Night fly píše:
Bzzz píše:Dobrý den,

poprvé mě čeká let s prckem a nevím, co od toho můžu čekat. Dceři je 17 měsíců, tzn. vím, že bude sedět na mě nebo manželce a nemá nárok na nic. Jde mi spíš o security.

1) můžu mít v příručním zavazadle nějaké jídlo a pití pro malou vč. např. prášku se "sunarem" ?
2) může mít ona malý baťůžek s hračkama, když nemá ani nárok na sedadlo ?
3) kočárek odevzdám v gate, u vstupu do letadla nebo už na odbavení ?

Díky moc za info . . .


1) Ano
2) Ano
3) To zavisi podle letiste, v PRG si muzes kocarek nechat az ke dverim letadla.


Jen bych doplnil, ze piti musi splnovat objemovy limit 100ml.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Night fly »

Janur píše:
Night fly píše:
Bzzz píše:Dobrý den,

poprvé mě čeká let s prckem a nevím, co od toho můžu čekat. Dceři je 17 měsíců, tzn. vím, že bude sedět na mě nebo manželce a nemá nárok na nic. Jde mi spíš o security.

1) můžu mít v příručním zavazadle nějaké jídlo a pití pro malou vč. např. prášku se "sunarem" ?
2) může mít ona malý baťůžek s hračkama, když nemá ani nárok na sedadlo ?
3) kočárek odevzdám v gate, u vstupu do letadla nebo už na odbavení ?

Díky moc za info . . .


1) Ano
2) Ano
3) To zavisi podle letiste, v PRG si muzes kocarek nechat az ke dverim letadla.


Jen bych doplnil, ze piti musi splnovat objemovy limit 100ml.


Nemusi. Meli jsme pro nej pullitrovou lahev s vodou a bez mrknuti oka nam ji pustili (a to i na CDG).


Odpovědět