Cestování s dětmi

Odpovědět
Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Zdenek »

Janur píše:Navic zadnej infant nevydrzi rvat 10 hodin v kuse.

Tak to by ses asi divil.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Janur píše: Navic zadnej infant nevydrzi rvat 10 hodin v kuse.


nemusi to byt deset hodin. staci hodina. a i to dokaze byt krajne neprijemne.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od dast »

S křičícími infanty v letadlech je to individuální. Někomu to vadí, někomu ne. Stejně tak není (a nemusí) být pravidlem, že infant na palubě = křik a peklo pro ostatní na celou cestu. Za mých cca 90 letů jsem žádný velký problém s křičícím miminem nezažil. Ano, stalo se mi, že nějaký křik byl slyšet, ale nikdy to nedosáhlo hranice, že by mě to vyloženě obtěžovalo. Ostatně, nevidím rozdíl mezi křičícím dítětem a zážitkem z mého posledního nočního long haulu BOS-CDG, kdy chlap vedle mě začal hlasitě chrápat ještě v Bostonu na zemi (otáčeli se lidi z několika řad před námi) a vydrželo mu to podstatnou část letu. Naopak při letu ze Singapuru jsem seděl ve druhé řadě economy, takže v řadě přede mnou byli asi 4 infanti a za celý více než 10h let nebyl jediný problém.

Máme doma mimino, ale ještě jsme s ním neletěli. Už mám ale koupené letenky na krátký let ke Středozemnímu moři. Máme totiž za sebou už jednu dovolenou, pro kterou jsme se řídili zmíněnou logikou, že je lepší jet autem na Jadran, než někam letět. Po zážitku ze zpáteční cesty, kdy jsme kvůli křiku museli každých 20 minut zastavovat a nakonec skončili u Mariboru v hotelu, jsme došli k závěru, že hodina dvě v letadle bude pro nás i naše dítě míň stresující než těch 10 hodin v autě. V letadle totiž bude mít aspoň trochu volnosti, nebude připoutané tak, že se nemůže hnout (to je to hlavní, co miminu vadí) a může si hrát nebo se nějak zabavit (zatím ověřeno na několika několikahodinových cestách vlakem, které jsme podnikli mimo jiné i za účelem vyzkoušení, jak se bude v takovém a podobném dopravním prostředku chovat - vše proběhlo bez jediného problému). Je ale samozřejmě na rodičích, aby podle zkušeností zhodnotili, jak dlouhý let jejich dítě v klidu zvládne (osobně bych určitě nešel hned ze začátku do 10h letu do Karibiku).

Za sebe bych to tedy uzavřel tím, že nelze generalizovat; každý snáší let letadlem jinak a to platí i pro malé děti. Ze svých zkušeností ale určitě nemůžu říct, že s infanty na palubě by nějak výrazně rostlo riziko nepříjemností během letu. Nikdy jsem ale neletěl charterem, takže tam to může být jinak :-)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od vitezslav »

dast: Jasně, proč byste to snášeli sami, ať si užijí i jiní :lol: Můžu se zeptat, k čemu je to dobré brát infanta k moři? Ožrat se moc nemůžeš, do vody může vždycky jenom jeden (pokud nepočítám koolektivní ráchání u břehu) a když konečně usne dítě, začne se bavit celý zbytek hotelu, takže nespíš zas.

bugr: Jestli považuješ za puberťáka mě, tak dík :D

Ono nejde jen o letadla, ale o celkovou a obecnou rodičovskou bezohlednost. Ano, křičte si, že všichni rodiče nejsou stejní, ale co si mám myslet, když zajdu do kavárny, abych si v klidu dal 20 min pracovní pauzu na kafe, tam přijdou dvě krafky se třema dětičkama, který řvou, lítají po celý kavárně a otravujou všechny hosty, zatímco paničky si nerušeně vypraví jakési k******y. Je tak těžké pochopit, že padesát lidí tam fakt napřišlo kvůli tomu, aby poslouchali jejich paňáry, jak řvou jako sirény?

Sorry za OT.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Kamyl »

Janur píše:Jen tri drobnosti:
1) z Prahy na Jadran (italskej, kde jsou pisecny plaze) to trva autem cca 10-12 hodin, pro infanta peklo, cili zodpovedny rodic poleti radeji 2 hodiny letadlem

Velka spousta infantu se neumi vyporadat se zmenami tlaku, takze ten let opravdu protrpi, na rozdil od auta (neni z me hlavy, vycetl jsem to v nejakem clanku na tohle tema, ale nemuzu ho ted najit)... A to je teprve pro ne peklo (a pro vsechny kolem taky). Mi stacilo, kdyz jsem asi 3x letel s rymou a zalehlo mi a neslo to "odlehnout".

Takze zodpovedny rodic infanta, ktery nechce vystavovat sve dite bolesti, jede autem.

EDIT: Uz jsem neco podobneho nasel, ale neni to presne ten clanek co jsem cetl, nicmene zavery podobne...

http://www.novinky.cz/zena/deti/145004- ... zikem.html

Riziková letadla

Malé dítě, zejména to, které často trápí potíže se zánětem středního ucha, daleko hůř zvládá změny tlaků při letu letadlem. Ty u něj snadno dokáží vyvolat bolesti hlavy, nebo mu střední ucho podráždí a potíže s ním nastartují. Řešit je s kojencem nebo s batoletem v exotické zemi může být velice adrenalinový zážitek.

Malé dítě, podobně jako senioři, se při dlouhých letech mnohem komplikovaněji vyrovnává i se změnami časových pásem. Na rozdíl od starších dětí (7 let a výše), které je naopak zvládají obvykle velmi dobře.


dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od dast »

vitezslav píše:dast: Jasně, proč byste to snášeli sami, ať si užijí i jiní :lol: Můžu se zeptat, k čemu je to dobré brát infanta k moři? Ožrat se moc nemůžeš, do vody může vždycky jenom jeden (pokud nepočítám koolektivní ráchání u břehu) a když konečně usne dítě, začne se bavit celý zbytek hotelu, takže nespíš zas.


Zatím nemám důvod si myslet, že cesta letadlem bude problémová. Samozřejmě, pokud to nepůjde, tak další cestování letadlem dobře zvážím (proto jsem se taky snažil najít nějaký krátký let, aby to bylo na zkoušku). Prostě jednou se to zkusit musí :-)

Jinak co se týče destinace a trávení dovolené, každý máme svoje představy, a já bych si z tvého výběru (ožrat se, koupat se v moři, zábava v hotelu) rozhodně nevybral :-)
Kamyl píše:...

Takze zodpovedny rodic infanta, ktery nechce vystavovat sve dite bolesti, jede autem.



V tomto případě věřím, že je to hodně individuální, takže dávám přednost vlastní zkušenosti. Moje dosavadní zkušenost říká, že dítě trpí nejvíc právě v autě. A je jedno, jestli to je 10h na Jadran, 3h do Jižních Čech nebo 2h do Jeseníků. Pokud se délka jízdy autem blíží dvěma hodinám a víc, je to v našem případě špatné.

Každopádně se s vámi podělím o první zkušenosti z letadla. Buď se potvrdí moje očekávání nebo vám udělám radost tím, že pravda bude na vaší straně. :-)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Zdenek »

dast píše:Každopádně se s vámi podělím o první zkušenosti z letadla. Buď se potvrdí moje
očekávání nebo vám udělám radost tím, že pravda bude na vaší straně. :-)

:?:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Kamyl »

dast píše:Každopádně se s vámi podělím o první zkušenosti z letadla. Buď se potvrdí moje očekávání nebo vám udělám radost tím, že pravda bude na vaší straně. :-)

Urcite to v tom mem pripade bude hodne individualni, jednomu nemusi byt nic, druhy muze trpet jako zvire... Proto nerikam, ze to nezkusit... Kratky let dokazu pochopit a nemam nic proti tomu... Ale kdo necha letet infanta, kteremu se to evidentne nelibi treba 11 hodin do Karibiku, osobne mam chut mu ji vrazit...
Letel jsem jednou do Dominikany a nastesti jsem sedel az uplne vzadu, takze to az tak moc slyset nebylo, ale v sekci vepredu bylo nekolik infantu a muzu rict, ze nekteri z nich temer celou cestu prorvali, jako by je na noze brali... Ja sedet nekde hned za nima, tak asi vyskocim za letu. Nehlede k tomu, ze chudaci mali museli trpet jak svina... :evil:

BTW Mi urcite radost tim, pokud tvoje dite bude plakat, neudelas, to teda opravdu budu daleko radeji, kdyz to bude snaset dobre... :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Oprašuji a držím se tématu (TVS):
Jak je to s přepravou kočárků na linkách, které jsou prodávány jako Smart Wings? Web je bohužel v nějakém divném stavu a informace o zavazadlech na něm momentálně nejsou. Že infant nemá nárok na žádné zavazadlo (to je mi fuk, půjde o pendlování mezi 2 přechodnými bydlišti a věci budou v obou), je v sekci o dětech, ale informace o kočárcích jsem nikde nenašel. Konkrétně se bude jednat o kočárek, který se dá složit, ale v něm bude pravděpodobně vložena autosedačka (součást kočárku), která v tu chvíli plní funkci "hlubokého" kočárku pro mimino. Tedy buď se dá sedačka vyndat a kočárek složit nebo nechat a kočárek se nesloží. V narrow-body se ale určitě nevejde do binu.
Díky

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Pavel »


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od creyman »

V nástupním mostu před letadlem odevzdáš kočárek a je to. V podmímkách mají zabalený. To bych po letošní velmi negativní zkušenosti udělal. Při odletu z dovolené jsme kočárek složili a odevzdali před letadlem. V PRG nám ho vrátili zničený. Celkově zkřivený, ohlá osa kola a ještě je z něho osmička. Dohru to mělo pak na reklamacík, kde slečna se do nás hned ostře pustila, že nemáme na nic nárok, odmítla vydat protokol a byla tak drzá a sebejistá až to bralo dech. (Travel přiletěl se zpožděním 1,5hod, miminku bylo 6měsíců a byla hodina po půlnoci) Protokol jsme nakonec dostali a od Travelu, kde jsem reklamoval zničení konstrukce, kterému by obal stejně nazabránil přišlo zamítavé stanovisko. S dodatkem ať si to uplatňujeme z cestovního pojištění.
Aby jsi naplnil regule přepravního řádu a případně uspěl musíš ho minimálně zabalit do potravinářské fólie a ještě bych si to vyfotil.
Pokud to s auto sedačkou najde složit a chceš to převést jako jeden kus využil bych přepravních podmínek, vzal krabici od ledničky a dal tam ten kočár ať si poradí. O složení kočárku tam nic nestojí, ale o zabalení ano. Pak bych argumentoval touto zkušeností. Já bych jim to nejraději na dalším letu vrátil a pak zamával dopisem "Zničená kočárek nehradíme, dle přepravních podmínek jste ho neměl zabalen" Pokud bych byl recesista, tak jim to předám v dřevěné bedně, protože na něj snad musely spadnou dva tři mega kufry, aby ho takto zničily.

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Prngr »

Je to opravdu jak kdy.
V TR jsem popsal, jaké je cestování s infantem PRG-DXB-MLE a zpět - dalo se to v pohodě vydržet, ale opravdu záleží na tom, v jaké je dítě formě, jestli je vyspalé, let denní nebo noční, možnost vlastní sedačky ....

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od pavelpmi »

Malaysia Airlines Introduces “Child-Free” Cabin on Airbus A380 Upper Deck
http://airlineroute.net/2012/04/03/mh-380update/

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

Po vlastní zkušenosti k tomuto tématu - 2,5 hod. let PRG-KGS-PRG: kočárek obě cesty přežil, jen s trochu odřenou konstrukcí a stříškou. Ale nic tragického, možná nějaký kvalitnější kočár by vydržel víc. Ještě párkrát s ním švihnu do kufru v autě a bude vyřešeno :-)

Na obou letech bylo kočárků a tedy i mimin asi 10. Na obou letech posádka úplně v pohodě, všechno vysvětlili, poradili, nabízeli ohřívání stravy, možnost využití přebalovacího pultu kdesi vzadu.

Pravda že některá mimina to snášela lépe, některá hůř, ale subjektivně dle naší malé je větší problém spíš čas odletů a s tím spojené narušení jejich zažitého spánkového režimu, než změny tlaku a jiné. A osobně mi přišlo že malá mimina byla víc v pohodě než dítka školkového věku. Minina rychle usla, kdežto o málo starší dítka s vlastní sedačkou když se začla vztekat a kopat kolem sebe, no nic moc. To pak někteří rodiče řvali víc než děcka :-D Ale celkově byla úroveň hluku mezích normy :-)

Co mě ale dost překvapilo byli rozdílé podmínky pro přepravu dětí. Při letu na Kos všem rozdali dětské pásy a všechna mimina musela být připoutána tímto pásem. A nesměla přitom být zároveň v nosítku. OK. Ale při zpátečním letu se žádné dětské pásy nekonaly s odůvodněním že toto je letadko s kanadskou registrací a musí se tak řídit tamními předpisy, které říkají, že rodič je připoután a dítko drží v rukou, otočené čelem k sobě a hlavičku dítěte položenou na vlastním rameni! Použití nosítka opět zakázáno. To mě prostě hlava nepobrala. Co je toto za ptákovinu? V případě nárazu přeci nikdo nemá šanci to dítě v rukou udržet! Chápu že TVS si na letní sezonu musí pronajímat letadla z různých konců světa aby pokryli poptávku, ale čekal bych že budou požadovat nějaký minimální bezpečnostní standart běžný v místě provozu. To samé bych čekal že bude vyžadovat pořádající cestovka. Celkově si myslím že produkt, který TVS nabízí na cestách na dovolenou je celkem v pořádku i ve vztahu k rodinám s dětma, ale toto mě opravdu překvapilo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Beerbar píše:Chápu že TVS si na letní sezonu musí pronajímat letadla z různých konců světa aby pokryli poptávku, ale čekal bych že budou požadovat nějaký minimální bezpečnostní standart běžný v místě provozu. To samé bych čekal že bude vyžadovat pořádající cestovka. Celkově si myslím že produkt, který TVS nabízí na cestách na dovolenou je celkem v pořádku i ve vztahu k rodinám s dětma, ale toto mě opravdu překvapilo.

Naprostý souhlas. Jen doplním, že v Severní Americe mají poněkud "zajímavý" přístup k tomu, co je bezpečné a co ne. V městském autobusu v DC jsem musel vyndat několikaměsíční mimino z kočárku a mít ho v náručí na sedadle (pochopitelně nepřipoután), protože mimino ležící v kočárku je v nebezpečí. Nepřipoutané mimino v náručí nepřipoutného sedícího člověka zřejmě ne :roll:


Odpovědět