Cestování s dětmi

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od prodejce »

zuza píše:To, jestli se kočárek dostane ještě u letadla, nebo až na páse, se vedoucí kabiny dozví až po přistání na letišti od handlingáře.

Nechápu, proč tyhle základní věci - které 100 let bez problémů fungovaly - se teď pořád tak komplikují. Lidi potřebují kočárky v prstu, nebo pod schody a ne až někde v horoucích prde*ích na páse. Opravdu nerozumím tomu, co je za problém ty kočárky, které by stejně měly být naházené hned jako první u dveří, prostě jen odnést ke dveřím letadla a tam je postavit na zem.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od gr09 »

zuza píše:Letos jsem šla létat po mateřské a zaznamenala jsem změnu - lze už na sedačky v letadle dát certifikovanou autosedačku (ECE 44/04 a 44/03) a dítě tak mít na vedlejší sedačce připoutané od startu po přistání. Pro takový případ si ale rodiče musí zakoupit místo v letadle, které má jinak dítě do 2 let prakticky zadarmo. V praxi jsem se s touto situací ještě nesetkala.

Tak ja to praktikoval pred tremi lety (TK, EK), s vyuzitim neobsazeneho mista. Nikdo z personalu nevypadal prekvapene.

Je pro poradek, ani letenka on the lap neni pro 0-2 skoro zadarmo, protoze jsou v ni krome 15% tarifu i plne palivove a dalsi poplatky.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

gr09 píše:
zuza píše:Letos jsem šla létat po mateřské a zaznamenala jsem změnu - lze už na sedačky v letadle dát certifikovanou autosedačku (ECE 44/04 a 44/03) a dítě tak mít na vedlejší sedačce připoutané od startu po přistání. Pro takový případ si ale rodiče musí zakoupit místo v letadle, které má jinak dítě do 2 let prakticky zadarmo. V praxi jsem se s touto situací ještě nesetkala.

Tak ja to praktikoval pred tremi lety (TK, EK), s vyuzitim neobsazeneho mista. Nikdo z personalu nevypadal prekvapene.

Je pro poradek, ani letenka on the lap neni pro 0-2 skoro zadarmo, protoze jsou v ni krome 15% tarifu i plne palivove a dalsi poplatky.


Netvrdím že je to pravidlo, ale letenku pro infant 0-2 jsem zařizoval dvakrát a pokaždé byla za 0,- :-?

zuza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 29. 03. 2007, 11:37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od zuza »

gr09 píše:
zuza píše:Letos jsem šla létat po mateřské a zaznamenala jsem změnu - lze už na sedačky v letadle dát certifikovanou autosedačku (ECE 44/04 a 44/03) a dítě tak mít na vedlejší sedačce připoutané od startu po přistání. Pro takový případ si ale rodiče musí zakoupit místo v letadle, které má jinak dítě do 2 let prakticky zadarmo. V praxi jsem se s touto situací ještě nesetkala.

Tak ja to praktikoval pred tremi lety (TK, EK), s vyuzitim neobsazeneho mista. Nikdo z personalu nevypadal prekvapene.

Je pro poradek, ani letenka on the lap neni pro 0-2 skoro zadarmo, protoze jsou v ni krome 15% tarifu i plne palivove a dalsi poplatky.


Jsme ve vlaknu TVS, tak se vyjadruji k situaci u TVS. Drive bylo pravidlo, ze dite do 2 let muselo sedet na start a na pristani rodici na kline pripoutane specialnim pasem. Pokud mel rodic na palube autosedacku a bylo misto volne, behem letu si smel dite pripoutat vedle do autosedacky. Ale napriklad na turbulence muselo opet na klin rodici.
Urcite to tu v nejakem prispevku padlo, ale na male dite si lze u letecke spolecnosti objednat zdarma i "postylku". Ale napriklad u TVS bych na toto prilis nespolehala, ne vsechna letadla maji toto zarizeni k dispozici. Tato "postylka" je jeste podminena tim, ze rodic ma rezervovane misto v konkretni casti letadla (1. rada, prepazka), je limitovana vahou a delkou ditete a navic pri turbulenci mate povinnost mit dite opet na kline pripoutane.
Mam male dite, se kterym jsem cestovala celkem hodne a taktez jsem nemohla uverit, ze mi americka letecka spolecnost odmitla prinest pred startem pas (vubec nevedeli, co po nich chci, priste si asi povezu vlastni :)).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
zuza píše:To, jestli se kočárek dostane ještě u letadla, nebo až na páse, se vedoucí kabiny dozví až po přistání na letišti od handlingáře.

Nechápu, proč tyhle základní věci - které 100 let bez problémů fungovaly - se teď pořád tak komplikují. Lidi potřebují kočárky v prstu, nebo pod schody a ne až někde v horoucích prde*ích na páse. Opravdu nerozumím tomu, co je za problém ty kočárky, které by stejně měly být naházené hned jako první u dveří, prostě jen odnést ke dveřím letadla a tam je postavit na zem.


Myslim, ze na to "neni proces" ...


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od gr09 »

zuza píše:Jsme ve vlaknu TVS, tak se vyjadruji k situaci u TVS. Drive bylo pravidlo, ze dite do 2 let muselo sedet na start a na pristani rodici na kline pripoutane specialnim pasem. Pokud mel rodic na palube autosedacku a bylo misto volne, behem letu si smel dite pripoutat vedle do autosedacky. Ale napriklad na turbulence muselo opet na klin rodici.
Urcite to tu v nejakem prispevku padlo, ale na male dite si lze u letecke spolecnosti objednat zdarma i "postylku". Ale napriklad u TVS bych na toto prilis nespolehala, ne vsechna letadla maji toto zarizeni k dispozici. Tato "postylka" je jeste podminena tim, ze rodic ma rezervovane misto v konkretni casti letadla (1. rada, prepazka), je limitovana vahou a delkou ditete a navic pri turbulenci mate povinnost mit dite opet na kline pripoutane.
Mam male dite, se kterym jsem cestovala celkem hodne a taktez jsem nemohla uverit, ze mi americka letecka spolecnost odmitla prinest pred startem pas (vubec nevedeli, co po nich chci, priste si asi povezu vlastni :)).

Aha, nevsiml jsem si, ze je to pod TVS, ja na to kliknul ze seznamu poslednich diskuzi na hlavni strance fora. Tak to nevim, jaka mela pravidla TVS, u normalnich aerolinek je certifikovana autosedacka jiz delsi dobu zavedena praxe. Postylku na bulkhead jsem zkusil jednou pri letu do Australie, ale dcera to nesnasela, tak sedela s nama.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od HighFlyer »

Nechtel jsem zakladat nove vlakno. Prosel jsem vlakna existujici pod tematem TVS a usoudil jsem, ze neudelam chybu, kdyz tuto zpravu o uspesnem "niche business", do ktereho se Travel pustil, dam zrovna sem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

HighFlyer píše:Nechtel jsem zakladat nove vlakno. Prosel jsem vlakna existujici pod tematem TVS a usoudil jsem, ze neudelam chybu, kdyz tuto zpravu o uspesnem "niche business", do ktereho se Travel pustil, dam zrovna sem.

Kšeft brzy skončil, přebírá to Bundeswehr
http://zpravy.idnes.cz/nemecke-okresy-p ... anicni_mlb

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

Ahoj,
sic se mi nejedná přímo o TVS, ale nevíte někdo jak je to s kočárkem pro dítko 2+. Pro mimino 0-2 cestuje kočárek zdarma, ale 2+ už má svou letenku, může mít s sebou kočárek zdarma jako mimino, nebo se musí platit jako zavazadlo? Zas bych ho nerad odevzdávaĺ už s kuframa a pak hodinu naháněl prcka po hale :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
HighFlyer píše:Nechtel jsem zakladat nove vlakno. Prosel jsem vlakna existujici pod tematem TVS a usoudil jsem, ze neudelam chybu, kdyz tuto zpravu o uspesnem "niche business", do ktereho se Travel pustil, dam zrovna sem.

Kšeft brzy skončil, přebírá to Bundeswehr
http://zpravy.idnes.cz/nemecke-okresy-p ... anicni_mlb


...to si migranti užijou, páč spolehlivost dopravní letky Luftwaffe, především C160 je pověstná, sám jsem to kdysi zažil :ymdevil: Určitě se ještě dočkáme žalob, že na palubě nebyl C class a šampaňské v ceně :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Beerbar píše:Ahoj,
sic se mi nejedná přímo o TVS, ale nevíte někdo jak je to s kočárkem pro dítko 2+. Pro mimino 0-2 cestuje kočárek zdarma, ale 2+ už má svou letenku, může mít s sebou kočárek zdarma jako mimino, nebo se musí platit jako zavazadlo? Zas bych ho nerad odevzdávaĺ už s kuframa a pak hodinu naháněl prcka po hale :D

Pokud by se jednalo o TVS, tak by sis na předchozí straně (6) mohl přečíst, že způsob manipulace s kočárkem je loterie (týká se tedy vykládání, ne nakládání).
Nicméně co se týče platby za kočárek pro dítě nad 2 roky, obvykle se neplatí nic. Obávám se ale, že na 100% Ti to tady nikdo nepotvrdí, pokud neuvedeš konkrétní aerolinku.

one
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 01. 2016, 21:35
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od one »

Beerbar píše:Ahoj,
sic se mi nejedná přímo o TVS, ale nevíte někdo jak je to s kočárkem pro dítko 2+. Pro mimino 0-2 cestuje kočárek zdarma, ale 2+ už má svou letenku, může mít s sebou kočárek zdarma jako mimino, nebo se musí platit jako zavazadlo? Zas bych ho nerad odevzdávaĺ už s kuframa a pak hodinu naháněl prcka po hale :D



U TVS kočárek přepraví zdarma i pro dítě nad 2 roky. Nevím jak jinde, ale mělo by to být uvedeno v přepravních podmínkách.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

Globik píše:
Beerbar píše:Ahoj,
sic se mi nejedná přímo o TVS, ale nevíte někdo jak je to s kočárkem pro dítko 2+. Pro mimino 0-2 cestuje kočárek zdarma, ale 2+ už má svou letenku, může mít s sebou kočárek zdarma jako mimino, nebo se musí platit jako zavazadlo? Zas bych ho nerad odevzdávaĺ už s kuframa a pak hodinu naháněl prcka po hale :D

Pokud by se jednalo o TVS, tak by sis na předchozí straně (6) mohl přečíst, že způsob manipulace s kočárkem je loterie (týká se tedy vykládání, ne nakládání).
Nicméně co se týče platby za kočárek pro dítě nad 2 roky, obvykle se neplatí nic. Obávám se ale, že na 100% Ti to tady nikdo nepotvrdí, pokud neuvedeš konkrétní aerolinku.


Poletíme s Eurowings = dcera LH

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Beerbar »

Beerbar píše:
Globik píše:
Beerbar píše:Ahoj,
sic se mi nejedná přímo o TVS, ale nevíte někdo jak je to s kočárkem pro dítko 2+. Pro mimino 0-2 cestuje kočárek zdarma, ale 2+ už má svou letenku, může mít s sebou kočárek zdarma jako mimino, nebo se musí platit jako zavazadlo? Zas bych ho nerad odevzdávaĺ už s kuframa a pak hodinu naháněl prcka po hale :D

Pokud by se jednalo o TVS, tak by sis na předchozí straně (6) mohl přečíst, že způsob manipulace s kočárkem je loterie (týká se tedy vykládání, ne nakládání).
Nicméně co se týče platby za kočárek pro dítě nad 2 roky, obvykle se neplatí nic. Obávám se ale, že na 100% Ti to tady nikdo nepotvrdí, pokud neuvedeš konkrétní aerolinku.


Poletíme s Eurowings = dcera LH


Tak one per child je free of charge. Díky všem za znahu :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování s dětmi

Příspěvek od Globik »

Je podle vás dobrý nápad si na cestu s infantem v 747 vzít místa vzadu, kde jsou u okna jen 2 a ne 3 sedačky, konkrétně do v pořadí první řady, která má jen 2 sedačky (tedy kde je nejvíce prázdného prostoru u okna) a k oknu v noci položit spát infanta (v době kdy není povinné připoutání)? Bude to palubní personál spíš přehlížet nebo mě (a infanta) spíš postaví do latě?


Odpovědět