Boeing 787

Odpovědět

Bude 787 pro společnost přínosem?

Anketa končí za 31. 01. 2008, 23:29

Určitě
35
81%
Nevím
6
14%
Neobsadí to a bude to prodělečný
2
5%
 
Celkem hlasů: 43

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od HonzaLB »

happyna píše:
JackBrno píše:Na druhou stranu, TVS kvalitou nijak nevybočuje z běžných charterových dopravců v evropě a osobně s ním nemám žádný problém.

Jo, zpoždění hlavně večerních příletů nevybočuje z normálu :lol:

na rozdíl od loňské sezóny cestovky tvrdí, že zpoždění nejsou tak častá...


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od JackBrno »

happyna píše:
JackBrno píše:Na druhou stranu, TVS kvalitou nijak nevybočuje z běžných charterových dopravců v evropě a osobně s ním nemám žádný problém.

Jo, zpoždění hlavně večerních příletů nevybočuje z normálu :lol:


Nevím jak v Praze, ale v Brně při večerních návratech zpoždění nejsou prakticky vůbec, naopak se většinou vrací dřív. A i průlety během dne mívají sekeru jen minimálně, takže osobně už jen odhadem můžu říct, že letos to se zpožděními není žádná katastrofa.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od Robert »

Zlin142 píše:Jinak se zdá, že v MAFRA se změnou majitele nějak polevily mravy... víme první to trvalo skoro dva dny než tu zprávu o stornu 787 TVS opsali z planes.cz L-)


MAFRA se asi teď zabývá testy produktů Agrofertu :)

Planes.cz to zas opsali někde jinde, vždyť je to jedno.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od creyman »

happyna píše:
JackBrno píše:Na druhou stranu, TVS kvalitou nijak nevybočuje z běžných charterových dopravců v evropě a osobně s ním nemám žádný problém.

Jo, zpoždění hlavně večerních příletů nevybočuje z normálu :lol:


Několikrát jsem se díval na večerní přílety do Prahy a obvykle 2/3 TVS příletů vždy zpožděny. Ty destinace jsem nezkoumal podrobně, ale například dnes Sal Kapverdy odlet 12:00 přílet 23:25.
Nabízím jedno mega pokud tu rotaci jednou mašinou stihnou :-) Let tam trvá cca 7hod., to znamená jako vždy přiletí s tříhodinovým zpožděním. Možná, že je to stejné u jiných večerních rotací.
Pokud si správně pamatuji, tak letiště v Praze je zavřeno po půlnoci a povolené jsou jen zpožděné lety. V Německu letiště taky na noc zavřeli a basta, cargo "tratí" miliony euro, ale soužití letiště s občany je důležitější než ekonomický mamon.
U nás se hraje levá a naplánuje se rotace, která časově popírá zdravý rozum a ono to kupodivu projde. Pokud máte čas, náladu, nebo relevantní info přímo od zdroje můžete to nadpoloviční zpoždění všech charterů každý den v PRG objasnit. Jinak všem hezký den.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od hafi »

Dnes o půl druhé s kamarádka vracela z Kosu. Od cestovky měla info o návratu v půl druhé už před odletem, na webu letiště bylo 23:55...a let přiletěl zpožděný o půl druhé.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od micaello »

Ty zpozdene lety mohu potvrdit, vzhledem k tomu, ze naletavaji pres nas, i po pulnoci je ted v lete dost rusno (na druhou stranu jsem ale ja clovek, kteremu tohle vubec nevadi, naopak, ten provoz vitam, aspon je co na FR sledovat, kdyz nejde zamhourit oko :mrgreen: )

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od HonzaLB »

Zlin142 píše:Jinak se zdá, že v MAFRA se změnou majitele nějak polevily mravy... víme první to trvalo skoro dva dny než tu zprávu o stornu 787 TVS opsali z planes.cz L-)

v textu je uveden zdroj informace, který s tím přišel jako první: www.heraldnet.com. Planes.cz rozhodně první s touto informací nepřišel. a jinak majitel stále není změněn...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od kuba.biker »

creyman píše:
happyna píše:
JackBrno píše:Na druhou stranu, TVS kvalitou nijak nevybočuje z běžných charterových dopravců v evropě a osobně s ním nemám žádný problém.

Jo, zpoždění hlavně večerních příletů nevybočuje z normálu :lol:


Několikrát jsem se díval na večerní přílety do Prahy a obvykle 2/3 TVS příletů vždy zpožděny. Ty destinace jsem nezkoumal podrobně, ale například dnes Sal Kapverdy odlet 12:00 přílet 23:25.
Nabízím jedno mega pokud tu rotaci jednou mašinou stihnou :-) Let tam trvá cca 7hod., to znamená jako vždy přiletí s tříhodinovým zpožděním. Možná, že je to stejné u jiných večerních rotací.
Pokud si správně pamatuji, tak letiště v Praze je zavřeno po půlnoci a povolené jsou jen zpožděné lety. V Německu letiště taky na noc zavřeli a basta, cargo "tratí" miliony euro, ale soužití letiště s občany je důležitější než ekonomický mamon.
U nás se hraje levá a naplánuje se rotace, která časově popírá zdravý rozum a ono to kupodivu projde. Pokud máte čas, náladu, nebo relevantní info přímo od zdroje můžete to nadpoloviční zpoždění všech charterů každý den v PRG objasnit. Jinak všem hezký den.


Tak zrovna u trasy PRG-SID bych nepředpokládal, že by ji mohl dát narvaný B738 na jeden zátah. A technické mezipřistání kdesi v AGP nebo v AGA (?) vysvětluje to zpoždění...

Já osobně s hlukem z leteckého provozu žádný problém nemám - ba právě naopak, když je RWY12/30 in use, jsem šťastný jako blecha, protože můžu provoz sledovat přímo z baráku. A hluk z aut mi připadá nesrovnatelně agresivnější...

Pokud se však budu snažit dívat na věc optikou někoho, kdo k letadlům nemá žádný vztah, zato má lehké spaní, zákonitě musím narazit na pár podivností, které provází noční provoz na LKPR. A nemyslím ani tak plánování letů QS, jako používané příletové/odletové trasy. Vážně nechápu, proč musel nedělní let TVS1113 (VT-SGU z RHO) v 01:30 sklesat víceméně v ose dráhy 30 pod 2000 m, následně opět nastoupat o cca 400 m a přelétávat direkt přes centrum Prahy, aby se následně u Slaného stočil do osy dráhy 12. Bylo totální bezvětří, minimální provoz, takže mi smysl těchto manévrů uniká. A to není jediný případ - noční přelety přes nejhustěji zalidněné části Prahy jsou letos zcela běžné.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od creyman »

Kapverdy jsem letěl 2x a teď už to je na jeden zátah, neletí to plné.
12:00 + 7h (let bez mezipřistání) + 1 (letiště SID) + 6,5 (cesta zpět bez mezipřistání) = 26,5hod.
Předpokládané přistání 2:30hod. O půlnoci mohou přistávat leda v Madridu :D.

Třeba dnes 19.30 a 19.40 Džerba a Tabarka přílet u obou letů 22.55 ?
I pokud odletí včas, tak tu v jedenáct nebudou a pravděpodobně ani do půlnoci.

Rotace kombinující Prahu s Brnem a Ostravou ap., která by měnila rotace (letadlo ap.) to asi nebude a nadzvukový stroj Travel ještě snad nemá.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od PV »

Obávám se,že téma zpoždění je sice aktuální,ale asi je ve vlákně 787 maličko OT :wave:

beran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 01. 2013, 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od beran »

Na tom není nic nového, většina linek zpoždění nemá,
např:
QS 1152/3 PRG18:15 AGP21:30/22:15 PRG01:20
QS 1112/3 PRG18:20 RHO22.05/22.50 PRG00:40
obojí dnes udaný přílet 23:25 - zpožděno

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od vitezslav »

Tohle je boží:

http://www.sport.cz/hokej/kontinentalni ... uzemi.html

Nebudou už létat airbusy ČSA, ale luxusním boeingem 737 TVS :lol: , kde každý hráč bude mít k dispozici trojsedačku :lol: (což by v airbusu asi nešlo). A na pozadí plakát s dreamlinerem!

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od Zlin142 »

Dokážu si to živě představit... jebat se "luxusním" 737 (což v podání TVS nejspíš nebude ani vzdáleně připomínat např. Air Canada Jetz) někam do Omsku, Chabarovsku nebo ještě dál v balšój zemlji kde zítra znamená předevčírem. :thumbdown:

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od Airbus380 »

Joo, na tu 787 na plakátu jsem taky koukal :D A u článku jsem se královsky bavil...

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Boeing 787

Příspěvek od kowal »

Tak možná jim nakecali, že to bude 787, že jen musí ještě chvíli vydržet. A že 737 je tomu hodně podobná, vždyť až na jedno číslo je to úplně stejné označení.


Odpovědět