Plat stewardu

Odpovědět
boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

Když už jsme u ty náročnosti, budu vám citovat slova jedný letušky, která nemi tak nafrněná a bere to trochu reálně: je to sice trochu opruz z homolema a často otravný, ale na druhou stranu to neni těžká práce, člověk se o nic nestará rozleje si kafe a má klid a nenosí v hlavě strosti, jsem sice jenom tekovej pingl i když v letadle, ale co, oni jsou blbý, že to platěj, lip jak cokoliv jinýho, přece nepudu dělat do hospody za patnáct hrubého to samy, budu tam teávit dvojnásob času, furt na nohou v kouři.
Naposledy upravil(a) boeing737800 dne 24. 01. 2009, 22:32, celkem upraveno 1 x.


boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

Jen jsem řekl, že to o něčem vypovídá, ne že by to neměl dělat, někomu to nevadí, že ho občas někdo placne po zadku.

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od Skybob »

boeing737800 píše:Jen jsem řekl, že to o něčem vypovídá, ne že by to neměl dělat, někomu to nevadí, že ho občas někdo placne po zadku.



:shock: :shock: :roll: tady je to asi marný...

boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

Nic si z toho nedělej, ale řiká se to ne a často je to i pravda ne. :)

Awro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2007, 12:28
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od Awro »

boeing737800 píše:Jen jsem řekl, že to o něčem vypovídá, ne že by to neměl dělat, někomu to nevadí, že ho občas někdo placne po zadku.

podle tebe jsou všichni stevardi teplí a platově přehodnocení ? :shock: :?:


boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

Jsou malinko nadhodnocený, to bezpochyby. Vim o jejich práci každý detail a přesto néchápu důvod tak vysokého platu. Jiné profese jsou těžší a jsou na tom většinou hůř. Četli jste co řekla ta letuška, věděla o čm mluví, vždyť to dělá. Teplý všichni nebudou, ale je jich tam docela slušný procento, já myslel že to víte, zeptejte se, někdy je to vidět na první pohled.

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od dushkee »

boeing737800 píše:
FlightDetent píše:
htp píše:Ona se totiž jejich práce servirky moc neslučuje s jejich platem, aby byl adekvátní a oni zustali nohama na zemi měl by být zhruba poloviční pak by určitě nebyly tak nafoukaný.. Oni jsou většinou dost nafoukaný a myslí si jak jsou nahoře když dělaj za takovej balík, a pak tu začnou vykládat jak je náročné roznášet jídlo a pití.
Hmm, a k jake firme te vlastne nevzali za stevarda?

já bych to nedělal, je to práce pro holky, o klukách to něco vypovídá, mam v letectvi na práci něco jinýho. :wink:


ach jaj.. to by sme mohli povedat, ze potom pilotovanie je len pre muzov, nie?? a kolko bab lieta.. no nic.. nazor jak nazor..

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od dushkee »

boeing737800 píše:Jsou malinko nadhodnocený, to bezpochyby. Vim o jejich práci každý detail a přesto néchápu důvod tak vysokého platu. Jiné profese jsou těžší a jsou na tom většinou hůř. Četli jste co řekla ta letuška, věděla o čm mluví, vždyť to dělá. Teplý všichni nebudou, ale je jich tam docela slušný procento, já myslel že to víte, zeptejte se, někdy je to vidět na první pohled.


Pozri.. Takto sa da potom polemizovat aj o pilotoch, nie?? Taky kapitan ma niekolkonasobne viac, ako letuska.. a o co tazsiu robotu robi? hmm?? Ked si porovnas workload, tak to tiez neni nic extremne.. co je zlozite na tom, nahadzat par cisel a pismen do FMC, pokecat si trosku cez radio s ATC, stlacit TO/GA, po vzlete nahanat 15-20 sekund fialovy krizik a potom zapnut autopilota.. hmm?? a taky 4 hodinovy let je len o tom, ze tocis koleckom kurz a pripadne vysku.. samozrejme, ak je v kabine zima, tak druhym koleckom trosku prikuris.. to, co maju piloti za mesiac, nema niekto ani za rok..
a samozrejme, znacnu cast prijmu let. personalu tvoria diety, ktorych vyska je dana zakonom, takze kazda let. spolocnost to musi akceptovat a platit..
ak zarabas viac, bud rad.. ked zarabas malo, tak skus ist lietat a ak ta zoberu, mas vyhrate.. a dalsia vec, ze vela ludi, sa k pilotovaniu dostalo prave cez stewardovanie, nakolko zarobit si milion niekde v TESCU pri pokladni by trvalo tak 3 zivoty..

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od vitezslav »

V tom případě mi není jasný, proč jsou český TESCA plný Slovenek... Že radši nejdou dělat letušky ke Skyeurope :lol: !

boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

No tak přiznávam se, že jsem letušku stlačil do pár vět. Ale tak jak jsi to udělal ty, asi moc o práci znalostech a náročnosti pilota nevíš, ti jsou podle mě na české poměry ohodnocení akorát. Často letuška bere polovinu toho co pilot a to rozhodně není správné. Znalosti pilota jsou s letuškou, které stačí dvouměsíční kurz neporovnatelné. Znalosti letušky by se vešli pilotovi za nehet. Já vim o létaní, ale hlavně o letecké technce dá se říct hodné mnoho, to s tim kolečkem s nemyslel vážně, viď.

boeing737800
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 22. 01. 2009, 21:02
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od boeing737800 »

A kdo by prodával v tescu?

mikki
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 21. 05. 2006, 19:42
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od mikki »

dushkee píše:[

Pozri.. Takto sa da potom polemizovat aj o pilotoch, nie?? Taky kapitan ma niekolkonasobne viac, ako letuska.. a o co tazsiu robotu robi? hmm?? Ked si porovnas workload, tak to tiez neni nic extremne.. co je zlozite na tom, nahadzat par cisel a pismen do FMC, pokecat si trosku cez radio s ATC, stlacit TO/GA, po vzlete nahanat 15-20 sekund fialovy krizik a potom zapnut autopilota.. hmm?? a taky 4 hodinovy let je len o tom, ze tocis koleckom kurz a pripadne vysku.. samozrejme, ak je v kabine zima, tak druhym koleckom trosku prikuris.. to, co maju piloti za mesiac, nema niekto ani za rok..
a samozrejme, znacnu cast prijmu let. personalu tvoria diety, ktorych vyska je dana zakonom, takze kazda let. spolocnost to musi akceptovat a platit..
ak zarabas viac, bud rad.. ked zarabas malo, tak skus ist lietat a ak ta zoberu, mas vyhrate.. a dalsia vec, ze vela ludi, sa k pilotovaniu dostalo prave cez stewardovanie, nakolko zarobit si milion niekde v TESCU pri pokladni by trvalo tak 3 zivoty..


hmmm tocit koleckom ......ale treba vediet ktorym, okolko potocit a kedy...

Odnem
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 130
Registrován: 22. 09. 2003, 23:37
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od Odnem »

Moje zena letala u TVS jako stewardka. Jeji plat ji suma sumarum stacil tak na pokryti nakladu nezbytne nutnych k vykonu jeji prace (auto, najem bytu v Praze....). Jeji praci bych nechtel delat ani za petinasobek jejich platu.
Nekdy nechapu kde se v lidech bere tolik zapsklosti.

BTW na financnich trzich je spousta lidi co si vydela rocne nekolik milionu $ rocne klikanim na mys. Bohuzel je k tomu potreba vedet kdy a na jakej cudlik zmacknout :mrgreen: Samozrejme skoro to same dela i pokladni v Tescu te jen nehrozi ztrata stovek tisic $ nebo nekolik stovek PAX v horicim letadle........ :twisted:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od vita »

koukám, že pan boeing bude zakomplexovaný mechanik v umaštěných monterkách u piva remcající, jak letušky berou nespravedlivě moc a že stevardi jsou homosexuálové, protože správný chlap se kolem letadel motá akorát s klíčem a šroubovákem nebo sedí za kniplem :)

lojza
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1321
Registrován: 24. 06. 2003, 22:09
Stav: Offline

Re: Plat stewardu

Příspěvek od lojza »

Awro píše:
boeing737800 píše:Jen jsem řekl, že to o něčem vypovídá, ne že by to neměl dělat, někomu to nevadí, že ho občas někdo placne po zadku.

podle tebe jsou všichni stevardi teplí a platově přehodnocení ? :shock: :?:

Samozrejme nejsou tepli vsichni, jen nekteri :D ,ale takto to proste u tohoto povolani je zavedeno od nepameti.Nevidel bych v tom zadny problem :lol:


Odpovědět