PP u TVS

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

xtrailx píše:A jakou dobu pred odletem treba volaji? Jak je to treba v lete, kdy se litaji chartery tam a hned zpatky?


Treba i 5 hodin dopredu.... Nebo po tejdenim pobytu lidi poslou na 3 nedele na dalsi pobyt, aby jim potom oznamili, ze tam budou dalsich x dni (protoze nemuzou rict dopredu lidem, ze tam budou mesic. Potom by jim tam nikdo nejel) Po navratu se zacpou diry na letech z PRG a za dalsi 2-3 tejdny sup zpatky na pronajem na dalsi 3 tejdny. Tam jeste Travel zkrouhne Diety, aby je nahodou najemce nepreplacel :lol: Takhle to bez prehaneni v posledni dobe funguje...


xtrailx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 28. 11. 2007, 13:37
Stav: Offline

Příspěvek od xtrailx »

ale PP muze nalitat okolo 100 hodin mesicne, ne? To oni nedodrzuji??? :roll:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

xtrailx píše:ale PP muze nalitat okolo 100 hodin mesicne, ne? To oni nedodrzuji??? :roll:


Na pobytech se toho na hodiny tolik nenalita, protoze se litaj prevazne vnitrostatni kratky lety a do normy se nejak vejdou.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

stevard píše:
xtrailx píše:ale PP muze nalitat okolo 100 hodin mesicne, ne? To oni nedodrzuji??? :roll:


Na pobytech se toho na hodiny tolik nenalita, protoze se litaj prevazne vnitrostatni kratky lety a do normy se nejak vejdou.


taková Praia-Lisabon nebo Muškát-Káhira jsou opravdu hodně krátký vnitrostátní lety :roll: :wink:

PP22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07. 04. 2008, 18:07
Stav: Offline

Příspěvek od PP22 »

Hm, koukam, ze prace u TVS neni zadna sranda.. Sestrenice k nim bude v lete nastupovat, tak uvidime, jak dlouho tam vydrzi :) Maji tam nejaky vstricny planovace, da se s nimi rozumne dohodnout? Nebo cloveku proste reknou letis a hotovo? Mimochodem, netusite, jestli si PP u TVS muze vzit dopredu naplanovane neplacene volno - napriklad na urcite dny v lete?


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

PP22 píše:Hm, koukam, ze prace u TVS neni zadna sranda.. Sestrenice k nim bude v lete nastupovat, tak uvidime, jak dlouho tam vydrzi :) Maji tam nejaky vstricny planovace, da se s nimi rozumne dohodnout? Nebo cloveku proste reknou letis a hotovo? Mimochodem, netusite, jestli si PP u TVS muze vzit dopredu naplanovane neplacene volno - napriklad na urcite dny v lete?


Vetsinou reknou letis a hotovo jednoduse proto, ze nejsou lidi. Vyhrozovani vypovedi taky neni vyjimkou. A leto je tam nejvic hekticky, potrebujou kazdyho, kdo ma ruce a nohy, aby lital, takze s volnem se dost cukaj. Ale podrobnosti nevim, jak je to s neplacenym volnem.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

vstricny planovace :))

stacilo mi planovat kolektiv 20 lidi na 3 smeny ze na kazde denni musi byt min. 3 a nocni min. 2

planovaci jsou od toho aby planovali a zamestnanci od toho aby pracovali. Nedelejte z toho prosim holubnik. Pokud tu praci nechcete delat na 100% tak jdete jinam. Nemam moc TVS v lasce, ale tohle mne vzdy zvedne ze zidle.

Predstavte si ze letadlo nepoleti protoze nejaka slecna XY dnes chce nahradni volno a dalsim 3 se to zrovna nejak nehodi a 2 je spatne.

123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 10. 2007, 11:42
Stav: Offline

Příspěvek od 123 »

Zdenek píše:vstricny planovace :))

stacilo mi planovat kolektiv 20 lidi na 3 smeny ze na kazde denni musi byt min. 3 a nocni min. 2

planovaci jsou od toho aby planovali a zamestnanci od toho aby pracovali. Nedelejte z toho prosim holubnik. Pokud tu praci nechcete delat na 100% tak jdete jinam. Nemam moc TVS v lasce, ale tohle mne vzdy zvedne ze zidle.

Predstavte si ze letadlo nepoleti protoze nejaka slecna XY dnes chce nahradni volno a dalsim 3 se to zrovna nejak nehodi a 2 je spatne.


Nezlob se na mě, ale takhle může mluvit jenom člověk, který neví o čem je lítání. A nebo lítá u jiné společnosti. Že je někomu špatně? Že někdo potřebuje náhle k doktorovi? Zkus si sezónu u TVS a pak budeš mluvit jinak. Lidi tam chtějí dělat práci na 100 %, ale v nějakých slušných podmínkách.

Jinak plánovači to také nemají snadné. Plní příkazy od vedení a většinou tu špínu chytnou oni. Nemyslím si, že by chtěli záměrně škodit. Já osobně jsem s nimi nikdy žádný vážnější problém neměl. Je to všechno o dohodě.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

123: a o cem je rizeni vlaku, autobusu a jinych dopravnich prostredku ?
v cem je prace stewarda (pozor, o pilotech nemluvim !!) tak desne jina nez prace nekoho jineho v turnuse. Nepracuji v zadne letecke spolecnosti ale jsem toho nazoru, ze jde li clovek do prace, jde tam pracovat a ne zadat o neplacene volno. Od ceho je dovolena a jine zakonem stanovene placene prekazky v praci ? Ano je to prace narocna, o tom zadna, ale takovych je spousty.

123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 10. 2007, 11:42
Stav: Offline

Příspěvek od 123 »

V čem je práce stewarda tak děsně jiná? Třeba v tom, že denně potkáš, pozdravíš kolem 400 lidí. Stejně tak ve 2 odpoledne jako o půlnoci. Věčný stres, věčná změna tlaku, náročné pracovní prostředí, změny teplot, časové posuny, minimální odpočinky. K tomu připočti to, že kolikrát opravdu nevíš kdy zase poletíš. No a jiná je taky v tom, že k tomu abys jí mohl vykonávat, tak k tomu potřebuješ být zdráv - ÚLZ.
Umím si představit, že pro člověka, který letadlem letěl jenom jako cestující, to je celkem nepochopitelné, ale lidi kteří tuhle práci někdy dělali nebo dělají mi dají za pravdu.
Většina z nich to dělá protože mají létání rádi, mají rádi tu práci. Ale pokud společnost nefunguje tak jak má, tak to dokáže tu práci pěkně otrávit.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Příspěvek od OKTVC »

Zdenek píše:123: a o cem je rizeni vlaku, autobusu a jinych dopravnich prostredku ?
v cem je prace stewarda (pozor, o pilotech nemluvim !!) tak desne jina nez prace nekoho jineho v turnuse. Nepracuji v zadne letecke spolecnosti ale jsem toho nazoru, ze jde li clovek do prace, jde tam pracovat a ne zadat o neplacene volno. Od ceho je dovolena a jine zakonem stanovene placene prekazky v praci ? Ano je to prace narocna, o tom zadna, ale takovych je spousty.


No a kdyz tam mas planovat s takovym "materialem", kam se ta spolecnost ma posouvat. Nastesti vetsina je prizpusobitelna zamestnavateli, normalni a pracovita...

123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 10. 2007, 11:42
Stav: Offline

Příspěvek od 123 »

Ještě jedna věc na obhajobu PP. Pokud se nepletu, tak u TVS byly tzv. ROFF (vyžádané volno) v sezoně 4 a mimo sezonu 6 za měsíc. Stalo se, že jste měli zažádáno o volno, to bylo schváleno, Vy s ním počítáte a nejednou Vám večer před tím volá plánovač, že nikoho nemá a že Vás potřebuje. Že musíte letět - příkaz od vedení. Tak pak si to volno musíte vymodlit někdy jindy.....
Pokud by jste znali plánek aspoň na 14 dnů dopředu, tak je to něco jiného, ale ze dne na den se to dělat nedá.
A "materiálově" to je u TVS celkem dobrý.

letus-hka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 05. 2007, 02:40
Stav: Offline

Příspěvek od letus-hka »

Pracovala jsem u TVS něco přes rok, nyní jsem u ČSA a stále si připadám, že mě přeplácejí, nebo že mám spoustu volna... Nikdy bych se k TVS nevrátila.

dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

pockej nejak tomu nerozumim. Ses u CSA nebo ne? Jinde pises ze se ti do dnesniho dne neozvali???


Odpovědět