Ujíždějící letadla :-)

Odpovědět
Florian
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 321
Registrován: 28. 03. 2004, 13:49
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Florian »

Že by OK-TVA už u TVS nechtěl být a snažl se jim včera na PRG vzít roha :-))))


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Pavel »

On to byl ale OK-TVR :)

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Tom Air »

Ahoj lidi, mohl by mi někdo vysvětlit, jak se něco takového může stát? Že Českým drahám ujíždí z nádraží prázdné nezajištěé vlaky, na to už jsem si snad i zvykl, ale že na letišti může ujet prázdné letadlo, to jsem fakt netušil. Kdo za to nese odpovědnost? Jak k tomu vlastně došlo? Zatím jsem četl jenom kusou zprávu na www.planes.cz. Díky.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od PavelD »

To TOM Air: Občas se v mailovych konferách objeví obrázky i o letadlech, něco si schovávám, tak jestli chceš vidět jak ujel čerstvě opravený Saab a spadl do příkopu včetně popisu, proč se tak stalo, můžu ti to poslat. Mám toho víc, ale myslel jsem, že už to všichni mají, tak jsem nikomu nic nenabízel. Velmi zajímavé je video s akrobacií SU30 s následnou havárijí a katapultáží pilotů. Ale má to 3,5MB.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Tom Air »

PavelID - díky za nabídku - jak jsem pochopil, tak letadlo odšpalkovali a než k němu stačili připojit tahač, tak se dalo samo do pohybu. Pořád mi ale nejde do hlavy, jak se může dát do pohybu na rovině. Letiště přece z kopce není, ne? Že by vítr?


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Zlin142 »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
PavelID - díky za nabídku - jak jsem pochopil, tak letadlo odšpalkovali a než k němu stačili připojit tahač, tak se dalo samo do pohybu. Pořád mi ale nejde do hlavy, jak se může dát do pohybu na rovině. Letiště přece z kopce není, ne? Že by vítr?


<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Já jsem taky do dneška žil v domnění že letště jsou takřka zcela rovná. Fotka na planes.cz ukazuje celkem jasně, že ne vždy jsou úplně rovná
http://www.planes.cz/foto1.asp?mode=det ... H&jazyk=cz

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od FL330 »

Letisko je asi tak rovne ako dialnica. Teda, je to celkom fajn, ale nejake vyskove rozdiely tam byt mozu. Budes sa divit, no nielen stojanky, ale aj VPD maju obcas celkom slusne prevysenie - niekedy dokonca na viac krat, takze vyzeraju ako horska draha... Esteze nie su do zatacky.

Jano
Stav: Offline

Ujíždějící letadla :-)

Příspěvek od Jano »

Runways nie su celkom na rovine. Napr TYS (odkial som) http://www.fltplan.com/AirportInformation/KTYS.htm

Napr runway 05L
Rwy Slope: .60% Up

Toto iste sa minule stalo UA.

--Jano


Odpovědět