Zkušenosti s TVS

Odpovědět
PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od PDan »

HighFlyer píše:
PDan píše:Tezko rici, kdyz zde nemaji na vyber

Neni to uplne presne. Na vyber je, akorat musis letet z MUC nebo VIE :(
A odtam je samozrejme wide-body levnejsi nez 738 z PRG.

No s tim prave nemohu souhlasit, ze poletim z Prahy do Frankfurtu a tam budu cekat na primy spoj na Varadero, nebo nedej boze snad po zemi do Mnichova a odtamtud nonstop neni to, co je podle me alternativa k srovnani B737 skakani z Prahy. Na vyber jsem myslel primy let z Prahy vs ten s 2 mezipristanima a takovy tu neni, aby mohl potvrdit ci vyvratit cestovnima kancelarema proklamovane "lidi to tak chtej".


baja
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 05. 2011, 15:13
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od baja »

Také bych přidal vlastní zkušenost s TVS. Cca 3 roky zpět při odletu do Egypta jsme měli 5 hodin zpoždění z Ruzyně. Z Egypta 2 hodiny sekera. Docela hodně jsem se naštval jelikož předtím jsem letěl s TVS a také sekera cca 2 hodiny. Před měsícem jsme letěli opět do Egypta a musím říct, že překvapení. Vše přesné dokonce i obsluha na palubě odost lepší jak 2-3 roky zpět.

Možná jsem chytl nějaký dobrý spoj, ale určité zlepšení pociťuji. Uvidíme příště.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Fabo »

Spis jsi mel predtim smulu. TVS jsou oproti jinym charterovkam (mozna s vyjimkou HCA) docela presni.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Globik »

" mít po celou dobu letu zcela vypnut mobilní telefon (použití tzv. „air-modu“ není dovoleno). Porušení tohoto zákazu může být trestáno pokutou až do výše 2.000,- EUR,"
Takže až si zapnu telefon na flight mode, abych si mohl poslouchat muziku, přiběhne CC a následně mi bude účtována pokuta? Nebo se toto ustanovení nepoužívá? A tolerance je pak na vratkých nohou?

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od zukin »

Globík píše:" mít po celou dobu letu zcela vypnut mobilní telefon (použití tzv. „air-modu“ není dovoleno). Porušení tohoto zákazu může být trestáno pokutou až do výše 2.000,- EUR,"
Takže až si zapnu telefon na flight mode, abych si mohl poslouchat muziku, přiběhne CC a následně mi bude účtována pokuta? Nebo se toto ustanovení nepoužívá? A tolerance je pak na vratkých nohou?

Taky by mě zajímalo... A vůbec, proč jsou ty mobilní telefony zakázené?


fandamil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 07. 02. 2011, 21:44
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od fandamil »

zukin píše:
Globík píše:" mít po celou dobu letu zcela vypnut mobilní telefon (použití tzv. „air-modu“ není dovoleno). Porušení tohoto zákazu může být trestáno pokutou až do výše 2.000,- EUR,"
Takže až si zapnu telefon na flight mode, abych si mohl poslouchat muziku, přiběhne CC a následně mi bude účtována pokuta? Nebo se toto ustanovení nepoužívá? A tolerance je pak na vratkých nohou?

Taky by mě zajímalo... A vůbec, proč jsou ty mobilní telefony zakázené?

Mobily jsou zakázané, protože prý "průkazně mohou narušovat některé systémy letadla''. Že by někdo dostal pokutu jsem ještě neslyšel, v praxi to probíhá tak, že pokud CC nic nevidí, nemůže s tím nic udělat :) určitě je ale žádoucí a povinné vypnout vše (i jen tu muziku) na přistání...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Globik »

Nediskutuju o vzletu / přistání nebo zapnutém mobilu během celého letu. Ale když mám přístroj, ve kterém je přehrávač, foťák, digitální diář, atd atd. a také telefon a mám možnost si vše zapnout a jen ten telefon nechat vypnutý, tak tím porušuju přepravní podmínky jen proto, že se to jako celek nazývá "mobilní telefon". Jeden soused může mít zapnutý přehrávač, druhý soused foťák, jen já nesmím, protože mám vše v jedné krabičce. Tedy jak se k tomuto staví CC TVS?

fandamil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 07. 02. 2011, 21:44
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od fandamil »

Globík píše:Nediskutuju o vzletu / přistání nebo zapnutém mobilu během celého letu. Ale když mám přístroj, ve kterém je přehrávač, foťák, digitální diář, atd atd. a také telefon a mám možnost si vše zapnout a jen ten telefon nechat vypnutý, tak tím porušuju přepravní podmínky jen proto, že se to jako celek nazývá "mobilní telefon". Jeden soused může mít zapnutý přehrávač, druhý soused foťák, jen já nesmím, protože mám vše v jedné krabičce. Tedy jak se k tomuto staví CC TVS?

Správně, podle firemních postupů, má být telefon, ať již se v něm skrývá foťák, přehrávač atd, vypnutý po celou dobu letu. Takže tak :problem: pak už záleží CC od CC :D

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od zukin »

fandamil píše:Mobily jsou zakázané, protože prý "průkazně mohou narušovat některé systémy letadla''. Že by někdo dostal pokutu jsem ještě neslyšel, v praxi to probíhá tak, že pokud CC nic nevidí, nemůže s tím nic udělat :) určitě je ale žádoucí a povinné vypnout vše (i jen tu muziku) na přistání...

Start a přistání jasně, ale když to "průkazně narušuje některé systémy letadla", tak to mám chápat tak, že je v letadle (v případě TVS) bezmála 200 možností, jak ovlivnit systémy letadla? 8)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od vitezslav »

Tuhle jsem letěl s TVS z Nice a velmi agilní vedoucí kabiny (jméno jsem zapomněl, 19.6.) nám to zopakoval asi 18 x :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Globik »

vitezslav píše:Tuhle jsem letěl s TVS z Nice a velmi agilní vedoucí kabiny (jméno jsem zapomněl, 19.6.) nám to zopakoval asi 18 x :D

Možná zapomněl, že není na charteru. Některým koupákům se bohužel některé věci 18x opakovat musí.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od alesesl »

Ja mam zatim s QS jenom negativni zkusenosti a to jsem s nima vubec neletel. Nekdy pred 5 lety jsem mel koupenou letenku PRG-CDG, kde jsem pak mel pokracovat dal. Let 15 dni pred odletem zrusen, a bylo mi nabidnuto presmerovani na jiny den nebo vraceni penez. Nastesti, v tu dobu melo akci SKY Europe, tak jsem si nechal vratit penize a letel jsem s nimi na ORY a pak Air France busem na CDG.

Po druhe to same PRG-CDG, 17 dni pred odletem let zrusen, z CDG jsem mel jiny let, ktery jsem potreboval stihnout, a zase ta sama story, vraceni penez, nebo prehozeni na jiny datumy. Zase jsem si nechal vratit penize a resil jsem to Student Agency busem do NUE a odtud Fly Niki na CDG.

Tak jsem si rikal, uz nikdy vice nebudu do svych planu davat QS. ALe nakonec jsem jim dal 3. sanci kdy se potrebuji dostat ze SPU do PRG a jako jediny nabizeli nejlevnejsi spojeni, ikdyz cena letenky stala 97 EUR one way. Mam s nimi letet 15.8. takze to je jejich posledni sance od me. Doufam, ze poletim a pak dam vedet o zkusenostech s QS na palube a ne jen ze zeme.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od vitezslav »

alesesl: Já letěl s TVS cca 16 x, asi jsem měl štěstí, nejdelší zpoždění 1h40min, ale to byla linka NE v době, kdy měli zabavený letadla a zaskakovalo TVS. Jinak vždy v pohodě, naštvali mě jen jednou letos zrušením CDG, což jsem řešil rychlým nákupem u ČSA za téměř stejnou cenu.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Malvolio »

alesesl píše:Tak jsem si rikal, uz nikdy vice nebudu do svych planu davat QS. ALe nakonec jsem jim dal 3. sanci kdy se potrebuji dostat ze SPU do PRG a jako jediny nabizeli nejlevnejsi spojeni, ikdyz cena letenky stala 97 EUR one way. Mam s nimi letet 15.8. takze to je jejich posledni sance od me. Doufam, ze poletim a pak dam vedet o zkusenostech s QS na palube a ne jen ze zeme.

Při Alešově štěstí s QS tedy koncem srpna můžeme očekávat tripreport pod názvem "Autostopem z Dalmácie" :-)

Cabin crew TVS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 20. 07. 2011, 19:20
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Cabin crew TVS »

baja píše:Také bych přidal vlastní zkušenost s TVS. Cca 3 roky zpět při odletu do Egypta jsme měli 5 hodin zpoždění z Ruzyně. Z Egypta 2 hodiny sekera. Docela hodně jsem se naštval jelikož předtím jsem letěl s TVS a také sekera cca 2 hodiny. Před měsícem jsme letěli opět do Egypta a musím říct, že překvapení. Vše přesné dokonce i obsluha na palubě odost lepší jak 2-3 roky zpět.

Možná jsem chytl nějaký dobrý spoj, ale určité zlepšení pociťuji. Uvidíme příště.


:-) jenom že CC TVS má několik spožedění za den když to sečtu já tak za predvčerejšek to dáva 12 hodin ,zítra ráno letím v 7:00 do Larnacy tak uvidíme...A za spoždění nemůže TVS ale letiště (catering,palivo,nakládaní zavazadel) nejhorší je to v Egyptě tam se s tím nakládáním tak loudaj že je vždycky popoženem oni tam hodí jeden kufr vyjede to do zavazadlovýho prostoru kecaj spolu zhruba za 5 minut dají druhej takže se let spoždí třeba i o 2 h. :-) Z pozdravem CC TVs Lucka :-)


Odpovědět