Zkušenosti s TVS

Odpovědět
Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

Já už bych to asi dál nepitval, protože tenhle mýtus tady ještě nikdo pořádně nepotvrdil ani nevyvrátil :) Jsem koneckonců rád, že se na JSI dostanu přímým letem z letiště, které mám za zadkem, a nemusím to řešit přes VIE nebo HHN + předražený trajekt, minimálně celý den cestování a podobné srandy. I s tou "nízkonákladovou" cenou se dostanu na lepší peníze, než kdybych letěl s jakoukoliv cestovkou, nehledě na to, že možnosti ubytování, které CK nabízejí, jsou velmi omezené. Jestli dostanu po cestě housku nebo chcíplé kuře s kaší, to už je mi ve výsledku jedno. Přímo z PRG se tam zkrátka jinak levněji nedostanu (Aegean s přestupem v ATH začíná na patnácti - ne že bych byl typický ultralowcost cesťák, ale zas nekradu..), čehož si je management TVS náležitě vědom :)

BTW tuší někdo z insiderů, proč nejde letos JSI koupit přes web SmartWings? Teď už je to sice jedno (koupil jsem přes Pelikána), ale je to další detail, který mě zajímá :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
PV píše:Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.


To se sice obecně traduje, ale moc se mi to nezdá, protože málokdy má celé letadlo zaplacené jedna cestovka a navíc tam jsou individuální cesťáci, jako kolega Lingus nebo já :-) A přece nedostaneme jídlo podle toho, co si objednala cestovka, která s námi nemá nic společného.


Dostanete to, co je nalozeny. Nikdo se nebude parat s nejakejma vyplnarema - pokud si samozrejme vyplnari nezaplacej extra catering. Proste kdyz zavolas na TVS, ze bys chtel za 10.000 individualni catering, mozna se s Tebou budou bavit :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

flyingblue píše:
JackBrno píše:
PV píše:Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.


To se sice obecně traduje, ale moc se mi to nezdá, protože málokdy má celé letadlo zaplacené jedna cestovka a navíc tam jsou individuální cesťáci, jako kolega Lingus nebo já :-) A přece nedostaneme jídlo podle toho, co si objednala cestovka, která s námi nemá nic společného.


Dostanete to, co je nalozeny. Nikdo se nebude parat s nejakejma vyplnarema - pokud si samozrejme vyplnari nezaplacej extra catering. Proste kdyz zavolas na TVS, ze bys chtel za 10.000 individualni catering, mozna se s Tebou budou bavit :-)


Tak jasně, to je holý fakt, ať už jídlo objednává cestovka nebo mimozemšťani :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Dle mého názoru to u monopolního dopravce nemůže fungovat jinak, než dvěma způsoby:

1) cestovka zadá požadavek, že potřebují přibližně v termínu A přepravit počet B cestujících do destinace C na určitý počet dní a zpět. TVS jim sdělí volné termíny a a cenu vč. základního občerstvení dle délky letu a denní doby bez možnosti výběru. Cestovka může vzít nebo nechat být.

A nebo:

2) přijde cestovka (popř. několik domluvených cestovek) a řekne, chceme celé letadlo v tom a tom termínu do té a té destinace. TVS se zeptá, zda vyžadují nějaké speciální služby vč. občerstvení a spočítá cenu. Pak vybírá jídlo na palubě cestovka.

Je asi celkem jasné, že u naprosté většiny letů to bude dle varianty 1) a cestovky jen kupují určitý počet sedaček s obsaženým základním občerstvením, o jehož přesné formě si rozhoduje sám dopravce podle svých kritérií. Jinak by asi musel palubní personál na palubě kontrolovat, kdo letí s jakou cestovkou a kdo individuálně :-) Bylo by fajn, kdyby nějaký insider v tomto definitivně udělal jasno a naznačil princip volby typu občerstvení na různé lety.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od PV »

To není tak úplně pravda že dostanu to,co je naložený.Je možný si prostřednictvím cestovky objednat (a zaplatit :-) ) třeba dort nebo flašku šampáňa,když lidi letí na svatební cestu k móři. Stejně tak je možná objednávka nějakého dietního nebo vegetariánského jídla.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

To ano, ale to je čistě individuální na konkrétní jméno. Ale nezažil jsem a pochybuju, že kdokoliv jiný, aby půlka letadla od jedné cestovky dostala bagetu a druhá půlka od jiné cestovky teplé jídlo. To by asi dopravce neakceptoval a koupáci by se taky mohli závistí pozabíjet :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

By mě zajímalo, kde je Pavel. K 737MAX se mi vyjádřil ve stylu tiskového mluvčího, ale jídlo na palubách TVS je zřejmě tabu :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Taky mám ten pocit. Přitom tady to jídlo nikdo nepomlouvá. Za svůj jeden let s TVS jsem byl s občerstvením nadprůměrně spokojen. Bylo lepší, než na srovnatelné trase s Austrianem, kde mě stála letenka o 1500 víc :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od flyingblue »

PV píše:To není tak úplně pravda že dostanu to,co je naložený.Je možný si prostřednictvím cestovky objednat (a zaplatit :-) ) třeba dort nebo flašku šampáňa,když lidi letí na svatební cestu k móři. Stejně tak je možná objednávka nějakého dietního nebo vegetariánského jídla.


Petre bavime se o tech, kteri si na charteru koupi individualni letenku. Z tohoto jasneho duvodu si prostrednictvim cestovky koupi akorat tak prd, protoze ani nevedej, jaka cestovka ma ten eroplan najatej :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od flyingblue »

Lingus píše:By mě zajímalo, kde je Pavel. K 737MAX se mi vyjádřil ve stylu tiskového mluvčího, ale jídlo na palubách TVS je zřejmě tabu :lol:


Rek bych, ze momentalne nekde vrta hasakem do letadla TVS na nejake vzdalene bazi.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Pavel »

flyingblue píše:
Lingus píše:By mě zajímalo, kde je Pavel. K 737MAX se mi vyjádřil ve stylu tiskového mluvčího, ale jídlo na palubách TVS je zřejmě tabu :lol:


Rek bych, ze momentalne nekde vrta hasakem do letadla TVS na nejake vzdalene bazi.

Hasákem se nevrtá, občas stačí kladivo jako domlouvátko :-)

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od PV »

flyingblue píše:
PV píše:To není tak úplně pravda že dostanu to,co je naložený.Je možný si prostřednictvím cestovky objednat (a zaplatit :-) ) třeba dort nebo flašku šampáňa,když lidi letí na svatební cestu k móři. Stejně tak je možná objednávka nějakého dietního nebo vegetariánského jídla.


Petre bavime se o tech, kteri si na charteru koupi individualni letenku. Z tohoto jasneho duvodu si prostrednictvim cestovky koupi akorat tak prd, protoze ani nevedej, jaka cestovka ma ten eroplan najatej :-)


V tom případě,když budeš ovšem hodnej,dostaneš to,co je pro všechny. Když ale chceš něco spešl,můžeš si to domluvit přímo se společností,která tě veze. Určitě je to možné.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

A zásadní otázka je, kdo rozhoduje o tom, co je pro všechny :-)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Pavel »

JackBrno píše:A zásadní otázka je, kdo rozhoduje o tom, co je pro všechny :-)

Cestovka

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

A kdo rozhoduje, když letadlo má rozděleno několik nezávislých cestovek a mezi tím hromada individuálních cesťáků přes Smartwings? ;-)


Odpovědět