Zkušenosti s TVS

Odpovědět
petrd
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 18. 07. 2007, 16:16
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od petrd »

Ani ja si nestezuji. Na rozdil od vetsiny stiznosti na zpozdeni jsem s nimi zazil zrychleni, kdy jsme prileteli o hodinu drive nez jsme meli.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Letos i v sezóně aspoň letadla TVS bázovaná v Brně nebo s průletem přes Brno v naprosté většině na čas nebo spíš v předstihu. Palubní služby jsem u TVS zkoušel zatím jen jednou předloni a bylo to v rámci charterů příjemné cestování včetně jídla (teplého). Za pár dní to zase zkontroluju, jestli za ty dva roky nenastala nějaká změna :-)
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 26. 07. 2014, 09:04, celkem upraveno 1 x.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Zkušenosti s TVS

Příspěvek od pavelpmi »

Já přidám tu slibovanou mou:

Jen abych to trochu uvedl, vyvstala mi minulý týden akutně nutnost nějakého papírování v Brně; zrovna u nás slavila kámoška narozeniny a hrozně chtěla do zábavního parku Port Aventura na pevnině (v našem věku? :D, ale užili jsme si horských drah parádně, a taky si prohlídli historickou Tarragonu). Odlétali jsme pak z Barcelony, ona v 10:30 s Nikim do Vídně (mimochodem na letu do Palmy byla nadšená z narozeninového překvapení, které lze u Nikiho objednat) a já v 10:35 s Vuelingem do Palmy. Když jsem přemýšlel, jestli jet do Česka z Barcelony, když už tam budu, a díval se na letenky, viděl jsem, že následující den letí z Brna přímo do Palmy Travel Sevice/smartwings, a tak jsem si koupil stejný let s Nikim a nazpět onen smartwings (je fakt, že lety prodávají draze, na stránkách ho měli za nějakých 148 €, já jsem ho ale koupil za 121 € u nějakého německého prodejce. Ale zase je fakt, že za stejnou cenu se dá koupit i den před odletem, což je super.) Kámošku jsem posadil v Barceloně na 24F, u gatu se s ní rozloučil, a místo abych šel na svůj let do Palmy, sedl jsem si nenápadně se ve stejném letadle na 3F. Ve Vídni jsem pak pálil ven, abych ji mohl čekat za ohrádkou u východu z kontrolovaného prostoru v příletové hale. To bych vám přál vidět ten obličej. :lol: Pak mi říkali, že je to celkem brutální fórek, ale podařil se mi :D; je ale fakt, že jsme pak museli jít na letišti hned na víno.

Ale abychom se dostali k TVS: Na letiště v Brně jsem dorazil asi hodinu a tři čtvrtě před odletem, abych se stihl odbavit - v tomto je smartwings sto let za opicemi; aby aerolinka v Evropě neměla v roce 2014 online check-in??? Všichni koupáci už tam samozřejmě byli, a tak jsem si vystál skoro půl hodiny frontu k přepážce. Tam se slečna podivila, že neletím s odbaveným zavazadlem, byl jsem zřejmě jediný, a při té příležitosti jsem ji požádal o místo vepředu, abych po přistání mohl hned vystartovat a nemusel čekat, až všichni vystoupí. Dostal jsem devátou řadu do uličky, ale v letadle pak naproti nikdo nebyl, a tak jsem měl celou trojku pro sebe.

Když jsem letenku kupoval, díval jsem se na data na fr24.com a zjistil jsem, že od začátku června let BRQ-PMI přiletěl vždy načas (někdy o víc než půlhodinu dřív) a že ho výhradně létá Airbus A320 OM-HCA bývalých Holiday Czech Airlines s nápisem PRAGUE ❤ YOU (což podle místních stereotypů může někomu připadat pikantní, anebo může být toho názoru, že by někomu mohlo připadat pikantní bázovat takové letadlo v Brně. :D) I já jsem měl na letence napsáno, že mám letět A320, ale nakonec jsme k mému překvapení letěli Boeingem 737-800 registrace OK-TVL s reklamou na Moravskoslezský kraj.

Hodinu a pět minut před odletem už na letišti hlásili, že se bezpečnostní kontrola pro náš let zavírá za pět minut a v 18:50 volali poslední cestující na nástup, když plánovaný odlet byl až v 19:20, na letišti psali 19:30, aby ho pak změnili na 19:10. V 19:13 už jsme odjížděli.

Uvítal nás příjemný a zdvořilý palubní personál, mluvili jen česky, až kapitán zahlásil i něco v angličtině. Dostali jsme kuře s bramborovou kaší, což samozřejmě nepředstavovalo žádný kulinářský orgasmus, ale na linku po Evropě naprosto super.

WP_000092.jpg
WP_000092.jpg (71.56 KiB) Zobrazeno 4093 x

Naposledy jsem na evropské lince dostal letos teplé jídlo u Aegean a u Rakušáků na lince z Vídně do Palmy (tu ale provozují myHoliday Austrian, jinak bych dostal tak maximálně malinký pytlíček krekrů).

První půl hodiny kolem nás létalo celkem dost letadel, pak jsme vlétli do mraků a následně letěli těsně nad nimi. Kapitán Coufal (?) nám říkal, že jsme odstartovali s 5 700 kg paliva a hmotností 62,2 t, a rychlostí 263 km/h. Palubní personál se po večeři mezitím schoval a vždy si tvrdošíjně zatahoval záclonku, když jim tam na toaletu chodili cestující. Ti byli celkem v pohodě, jen se logicky před odletem i během letu celkem dost fotilo a po přistání v Palmě se ozval bouřlivý potlesk. :clap:

A tak jsem byl spokojený, přiletěl jsem včas (přistáli jsme 29 minut před plánovaným časem příletu), a letět rovnou z Brna a přímo do Palmy bylo velmi příjemné a pohodlné.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od prodejce »

Díky za "tripreport" a za fotku cateringu. Ten catering rozhodně vypadá jako krok vpřed - lepší než ty "soté" s klasickým tukovým rohlíkem co byly dřív. Tak doufejme že je to setrvalý stav. Nebo někdo dostal letos králíka na smetaně s kroketama?

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

Docela by mě zajímalo, podle čeho se u TVS určuje, na které "lince" bude teplé jídlo (BRQ-PMI) a na které minibageta (PRG-JSI loni v září).

Jinak bázovat v BRQ tenhle logojet mně osobně docela pikantní přijde :)


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Jídlo by mělo být dle délky letu. Ale mám pocit, že to je spíš loterie. Možná to souvisí s cenou a nebo taky podle toho, která cestovka využívá větší část letadla? Já jsem předloni na lince JSI-PRG dostal teplé jídlo :-) Jinak ono to s nesnášenlivostí brňáků vůči Praze nebude tak horké, protože to letadlo doteď nikdo neposprejoval, přestože v Brně nocuje :-) A ani nikdo z cesťáků neodmítnul do něj nastoupit. Akorát údajně v destinaci nějaký koupák (který tam přiletěl jiným letadlem) prohlašoval při nástupu do OM-HCA, že má letenku do Brna a ne do Prahy, jak vidí napsáno na letadle :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

No, jestli to souvisí s cenou, tak bych na evropském dvouhodinovém skoku za 8.000,- Kč očekával víc :D Ale popravdě řečeno, je mi to jedno. Mezi pátou a sedmou ranní stejně nejsem schopen pozřít víc než tu bagetu, jen snad při letu zpět, kdy bylo ještě mezipřistání v KVA a cesta se tím protahla skoro na 4 hodiny, už bych pojedl i něco více. V září letíme znovu s tím, že je to tam i zpět bez mezipřistání, takže fakt jídlo neřeším. Jen mě zajímalo, jak to je..

Ad Brno versus Praha: Samozřejmě vím, že to není tak horké, jen mi to od TVS přišlo jako dobrý fór :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

S tím jídlem to mám stejně, snídám nejdřív kolem 8. takže i kdyby mi příští týden TVS nabídnul chateaubriand steak, tak s odletem v 5:30 si ho fakt nedám :-) Předpokládám, že u TVS uvažují podobně, takže typ jídla bude souviset kromě jiného určitě i s denní dobou. Předloni jsem letěl JSI-PRG přes poledne, takže byl teplý oběd. Tys letěl PRG-JSI v jakou denní dobu?

Jo, když na začátku sezóny přiletěl OM-HCA s logem pražského letiště, že tady teď bude "bydlet", tak jsme celkem koukali. Je to zvláštní kombinace. Slovenská registrace, logo Prahy a bázování v Brně :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

PRG-JSI v 5 ráno, JSI-KVA-PRG odlet někdy v půl desáté, ale vzhledem k mezipřistání už se letělo v podstatě přes poledne a byla také jen bagetka.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od rtoldy »

BTS > RMF tiež iba bageta

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od PV »

Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od PV »

Lingus píše:Docela by mě zajímalo, podle čeho se u TVS určuje, na které "lince" bude teplé jídlo (BRQ-PMI) a na které minibageta (PRG-JSI loni v září).

Jinak bázovat v BRQ tenhle logojet mně osobně docela pikantní přijde :)


Když mohlo OK-TVX půl roku s tímhle nápisem fungovat v Karáčí,tak v Brně je to vlastně jako doma :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

PV píše:Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.


Já ale neletím jako klient CK, nýbrž jako klient SmartWings, takže za svých zlodějských 8K chci to srnčí na víně :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od flyingblue »

Lingus píše:
PV píše:Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.


Já ale neletím jako klient CK, nýbrž jako klient SmartWings, takže za svých zlodějských 8K chci to srnčí na víně :D


Tak to mas smulu. Ses jen prebytek.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

PV píše:Občerstvení na charterech nezávisí na tom,kam se letí,ale na tom,co si objedná cestovka. Pokud si CK objedná pro klienty srnčí na víně a k tomu třeba pravý šampaňský,tak to dostanou.


To se sice obecně traduje, ale moc se mi to nezdá, protože málokdy má celé letadlo zaplacené jedna cestovka a navíc tam jsou individuální cesťáci, jako kolega Lingus nebo já :-) A přece nedostaneme jídlo podle toho, co si objednala cestovka, která s námi nemá nic společného.


Odpovědět