Zkušenosti s TVS

Odpovědět
Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Zoltan »

happyna píše:http://byznys.lidovky.cz/cesti-turiste-uvizli-na-kube-cekaji-na-soucastku-z-kanady-pzs-/doprava.aspx?c=A140206_134658_ln-doprava_mev
Ale ja nic radsi nerikam, musim na vyberko :D


stane se, ale to zas budou palcové titulky a i přes to zpráva uvádí, že PAX dostali ubytování. V TV najdeme české turisty povídající o tom jak to bylo strašný a že jim nikdo nic neřekl a že támhle to a todle to :shock:
Jen uvažuji poslat náhradní letadlo, je zřejmě ekonomicky nevýhodné a posadit PAX do několika jiných spojů? Kdo ví jestli bude závada odstraněna v uvedený čas...


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od vitezslav »

zoltan: To máš sice pravdu a stát se to jistě může, ale je to dost velká nepříjemnost. Nevím jak ty, ale já běžně den po příletu z dovolené nastupuju do práce. Čili vůbec nevím, jak bych to řešil. Koho bych z Kuby sháněl za sebe?? A jak by se řešil případný spor, kdyby zaměstnavatel z mé absence vyvodil důsledky dle zákoníku práce?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Petr31 »

vitezslav píše:zoltan: To máš sice pravdu a stát se to jistě může, ale je to dost velká nepříjemnost. Nevím jak ty, ale já běžně den po příletu z dovolené nastupuju do práce. Čili vůbec nevím, jak bych to řešil. Koho bych z Kuby sháněl za sebe?? A jak by se řešil případný spor, kdyby zaměstnavatel z mé absence vyvodil důsledky dle zákoníku práce?


..myslím, ze to je každého věc a zodpovědnost. Stát se může cokoliv, a z tohoto důvodu si nikdy nic takto na knot neplánuji, stačí mi na o selský rozum a zkušenost.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Mě třeba hrozně vadí nastupovat hned po příletu z dovolené do práce, takže vždycky mám pár dní rezervu. Ne kvůli zaměstnavateli, ale kvůli sobě :-) Naopak mi ale nevadí prakticky přímo z práce odletět na dovolenou. Každopádně s tím zpožděným návratem může zaměstnavstel maximálně dát neplacené volno. Je to sice překážka na straně zaměstnance, ale zaviněná okolnostmi, které nemohl ovlivnit, takže na ukončení pracovního poměru to určitě není.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Pavel »

Problém vyřešen, letadlo je na cestě do PRG.....


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Zoltan »

JackBrno píše:Mě třeba hrozně vadí nastupovat hned po příletu z dovolené do práce, takže vždycky mám pár dní rezervu. Ne kvůli zaměstnavateli, ale kvůli sobě :-) Naopak mi ale nevadí prakticky přímo z práce odletět na dovolenou. Každopádně s tím zpožděným návratem může zaměstnavstel maximálně dát neplacené volno. Je to sice překážka na straně zaměstnance, ale zaviněná okolnostmi, které nemohl ovlivnit, takže na ukončení pracovního poměru to určitě není.


Přesně, já si tedy beru vždy den volna po návratu a i kdyby to nestačilo, tak pokud neděláš v pekle tak by to měl zaměstnavatel pochopit. Nebo si po příletu nech vystavit zpožděnku jak u ČD :lol:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od vitezslav »

zoltan+jackBrno: Samo, že si neplánuji dovolenou stylem přílet ve 3:00, nástup do práce v 7:00. Ale "pár dní po příletu" si fakt nechávat nemohu, protože téměř pokaždé někam letím, a to bych té dovolené musel mít o dva týdny víc... Ani nejde o to, že by mě zaměstnavatel "vyhodil", spíš o nepříjemnost narychlo to vykomunikovat a sehnat za mě rychle záskok.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Beerbar »

vitezslav píše:zoltan+jackBrno: Samo, že si neplánuji dovolenou stylem přílet ve 3:00, nástup do práce v 7:00. Ale "pár dní po příletu" si fakt nechávat nemohu, protože téměř pokaždé někam letím, a to bych té dovolené musel mít o dva týdny víc... Ani nejde o to, že by mě zaměstnavatel "vyhodil", spíš o nepříjemnost narychlo to vykomunikovat a sehnat za mě rychle záskok.


zhruba tak jsem to měl letos, přílet po půlnoci, do postele ve 4:00, v 7:00 nastoupený na značkách v robotě :-) dost tvrdý návrat do reality :-D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Já to dělám naopak, byl jsem na noční a ráno jsem rovnou v práci nastoupil na letadlo a vystoupil v Alicante :-)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od pavelpmi »

Nenapada me momentalne lepsi vlakno, kam to dat, jen takova zajimavost:

Navsteva mela odletat minule utery, kdy stavkovalo francouzske rizeni letoveho provozu, Ryanairem do Bratislavy. Uz sedeli v letadle, ale nakonec byl let zrusen. Leteli tedy dalsi den s TVS rovnou do Brna, ale takovouto trasou:

TVS1467.JPG
TVS1467.JPG (34.21 KiB) Zobrazeno 3928 x

To by me zajimalo, kde stavkovali ve stredu, kdyz francouzska stavka mela jeste pokracovat. :-? Pritom do Palmy priletelo letadlo normalne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:Nenapada me momentalne lepsi vlakno, kam to dat, jen takova zajimavost:

Navsteva mela odletat minule utery, kdy stavkovalo francouzske rizeni letoveho provozu, Ryanairem do Bratislavy. Uz sedeli v letadle, ale nakonec byl let zrusen. Leteli tedy dalsi den s TVS rovnou do Brna, ale takovouto trasou:

TVS1467.JPG

To by me zajimalo, kde stavkovali ve stredu, kdyz francouzska stavka mela jeste pokracovat. :-? Pritom do Palmy priletelo letadlo normalne.

Tak to člověka nenapadne, že fracouzská stávka ohrozí let na tété trase. To nejde nějak divertovat?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od pavelpmi »

Globik píše:Tak to člověka nenapadne, že fracouzská stávka ohrozí let na tété trase.

U jakékoli jiné společnosti než FR asi ne. :think:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Petr31 »

Novou zkušenost si odvezli posádky TVS z Kábulu....naštěstí se nikomu nic nestalo:
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/3 ... ojaky.html

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od romul »

Moje čerstvá zkušenost s TVS na lince do/z Cagliari. Fungl nová mašina, milá posádka, lety bez zpoždění, velmi chutná bageta, ale obsazenost naprosto zoufalá, cca 40%, v plné tur. sezoně! Vloni ve stejném termínu byly lety narvané, ale to byla spojená linka co pokračovala do Olbie...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Petr31 »

romul píše:Moje čerstvá zkušenost s TVS na lince do/z Cagliari. Fungl nová mašina, milá posádka, lety bez zpoždění, velmi chutná bageta, ale obsazenost naprosto zoufalá, cca 40%, v plné tur. sezoně! Vloni ve stejném termínu byly lety narvané, ale to byla spojená linka co pokračovala do Olbie...


..já s nimi mám taky jen dobré zkušenosti, jen nevím, zda se to tady může vůbec říkat:-)))


Odpovědět