Zkušenosti s TVS

Odpovědět
Pepa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 09. 12. 2006, 17:53
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Pepa »

romul píše:
Pepa píše:Asi od TVS brala zkušenost letecká společnost TUIfly, která od 1.5.2014 má v ceně pouze 1 odbavené zavazadlo max.15 kg a bez možnosti sčítat váhu v rámci rodiny.


Smart Wings ale umožňuje sčítání zavazadel:

V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, umožňuje dopravce jejich zavazadla sdružovat (poolovat), tzn. jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího.

V případě charterového letu TVS může být váhový limit upraven podmínkami uvedenými ve smlouvě o pronájmu...

Omlouvám se, že to tak vyznělo, ale pokud vím, tak s 15 kg odbaveným zavazadlem přišel poprve TVS. Poolování je již přidaná hodnota TUIfly. A myslím, že nebude dlouho trvat a TVS využije zkušenosti ostatních :)) .


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od vita »

TVS (zajímavé, že tam nezaznělo jméno společnosti, řeč byla jen o "českém dopravci") se objevil v Televizních novinách. Pasažérce v Tel Avivu začal při nástupu do letadla hořet telefon s nakousnutým jabkem ve znaku :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

No jo, hrozné drama. Hezké sousto pro bulvární TV :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

Docela by mě zajímalo, jak začne sám od sebe hořet telefon. Viděl bych to spíš jen na trochu ohmova smradu, ze kterého média udělala požár na palubě.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Obvykle to dělají neoriginální baterie. Potom stačí, když dojde ke zkratu přímo v ní nebo v telefonu a je to. Baterie Li-ion jsou svinstvo a jak jednou začne hořet, blbě se así. Viz. Dreamliner :-)


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od Lingus »

JackBrno píše:Obvykle to dělají neoriginální baterie. Potom stačí, když dojde ke zkratu přímo v ní nebo v telefonu a je to. Baterie Li-ion jsou svinstvo a jak jednou začne hořet, blbě se así. Viz. Dreamliner :-)


Strávil jsem v tomto oboru několik let (konkrétně v servisu mobilních telefonů) a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někomu telefon vyloženě hořel. To, že se vevnitř něco speče a smrdí to, je celkem normální a bude to nejspíš i tento případ. Stává se to často po zasažení kapalinou a může to způsobit i neoriginální příslušenství. Ale to už jsme těžce OT :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Tak to jsme kolegové :-) Já jsem za sedm let servisování pár opravdu vyhořelých viděl. Vyloženě byly plasty roztavené na škvarek a zčernalé. Tam už se ani nedalo zjistit, jestli to vzniklo v baterce nebo třeba zatečenou kapalinou v telefonu.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Větší bulvár bys tady neměl? ;-)

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od dydzej »

JackBrno píše:Větší bulvár bys tady neměl? ;-)

Take it easy, treba na webu BBC by se o tom clovek tezko dozvedel... :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

dydzej píše:
JackBrno píše:Větší bulvár bys tady neměl? ;-)

Take it easy, treba na webu BBC by se o tom clovek tezko dozvedel... :lol:


Kdyby to bylo důležité, tak určitě ano :-)

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od dydzej »

JackBrno píše:
dydzej píše:Take it easy, treba na webu BBC by se o tom clovek tezko dozvedel... :lol:


Kdyby to bylo důležité, tak určitě ano :-)

Nejak si nedovedu predstavit, cim vubec by kdy mohl byt Simane a ten jeho letajici cirkus zajimavym tematem pro BBC... Maximalne kdyby chteli natocit dokument o nejbohatsich agentech tajnych policii zemi vychodniho bloku...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od JackBrno »

Myslel jsem, kdyby to byl skutečný požár a skutečné drama :-) Pokud se něco takového objeví ve spojení s letectvím, tak se to ve zpravodajství objevuje i na druhé straně světa. Ale pokud se to nikde neobjeví (kromě bulváru), tak to byla slovy klasika jen "plochá historka okresního formátu" :-)

dmitrijsadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 21. 08. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od dmitrijsadlo »

Dobrý den,
mám one-way BCN-PRG 2*ADT+1*INF letenku QS, ale operated by CSA. Budou platit na odbavení v BCN přísnější baggage allowance dle QS (2x15kg + 0kg INF) nebo dle CSA (2x23kg + 10kg INF)?
Díky moc za názor.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zkušenosti s TVS

Příspěvek od romul »

dmitrijsadlo píše:Dobrý den,
mám one-way BCN-PRG 2*ADT+1*INF letenku QS, ale operated by CSA. Budou platit na odbavení v BCN přísnější baggage allowance dle QS (2x15kg + 0kg INF) nebo dle CSA (2x23kg + 10kg INF)?
Díky moc za názor.


Názor není podstatný, záleží co je uvedené na letence...


Odpovědět