Nové linky Smart wings

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od hafi »

Stovkar píše:...Cca 700 Kč/hodina letu/osobu...

Btw, toto číslo vychází z čeho? to jsou nějaké náklady na provoz? včetně čeho všeho?

Můj osobní limit na akceptovatelnou cenu letenky (resp. obecně celkem jakékoli dopravy) je 1 Kč/km, což při běžné rychlosti letadla řádově odpovídá výše zmíněnému a řekl bych, že se musím často dost snažit, hledat akce a kupovat nejlevnější třídy, abych se do toho limitu vešel, tj. mi těch 700 přijde i tak relativně málo na to abych usuzoval v ziskovost...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
Stovkar píše:Já si myslím, že ty ceny nízko nastavené nebyly. Cca 700 Kč/hodina letu/osobu, doba letu dejme tomu 6 hodin, tak mi to vychází jednoduchou matematikou na 8 400 Kč za zpátečku. Co jsem tak koukal, tak pod 10k se DXB u EK koupit nikdy nedala ne? Nebo se mýlím?

No na Dubaj ne, ale na všechno ZA Dubaj ano.


Buhvi jak to pocitaj. Evidentne potrebujou naplnit velryby.

Stovkar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 22. 02. 2012, 13:37
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Stovkar »

hafi píše:Btw, toto číslo vychází z čeho? to jsou nějaké náklady na provoz? včetně čeho všeho?


Je to přibližná, hodně přibližná cena za hodinu letu B738 při 80 % obsazenosti éra, ve které jsou zahrnuty všechny možné náklady (přistávací, navigační poplatky, platy posádky...etc.).

Při téhle ceně dosahuje aerolinka nulový zisk.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od vitezslav »

hafi: To máš tedy dost svérázný limit :D Řekl bych, že se do něj většinou vejde jen Wizz nebo Ryan - např. na Paříž mi to vychází 1900Kč za RT...
Můžu se zeptat, čím jezdíš? Mně totiž autem vychází 1km cca na 3kč (bez amortizace), 1kč/1km překračuje i metro ze Zličína na Florenc.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od vitezslav »

prodejce: To je fakt. Já loni PRG-DXB-PRG 12.700, kámoš ve stejném terminu PRG-DXB-PEK-DXB-PRG za 14.500...


Stovkar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 22. 02. 2012, 13:37
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Stovkar »

vitezslav píše:prodejce: To je fakt. Já loni PRG-DXB-PRG 12.700, kámoš ve stejném terminu PRG-DXB-PEK-DXB-PRG za 14.500...


Sorry za offtopic u Smartů, ale čistě teoreticky bude stát průměrně jedna hodina u velryby 580 Kč, z PRG do PEK a zpět je to celkem 25 hodin letu, takže by to mohlo pořád odpovídat nákladové ceně 14500 CZK. :-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Online

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od hafi »

vitezslav píše:hafi: To máš tedy dost svérázný limit :D Řekl bych, že se do něj většinou vejde jen Wizz nebo Ryan - např. na Paříž mi to vychází 1900Kč za RT...
Můžu se zeptat, čím jezdíš? Mně totiž autem vychází 1km cca na 3kč (bez amortizace), 1kč/1km překračuje i metro ze Zličína na Florenc.

No, po evropě občas ryan, občas nějaká akce, netvrdím, že se do toho vždy vejdu :-) Koneckonců i ta tebou zmíněnou Paříž je cena kolem 2000 s Easyjetem celkem reálná a na delší trasy se do toho vejdeš ještě snáz - třeba Zéland za 35000 by mi přišel celkem drahý, ačkoli to je 1 kč/km.

Jinak autem nejezdím, když jo, tak ne sám, z florence na zličín bych to v klidu rozpočítal jako jednu část roční lítačky, je to asi 15 km, tj. když to pojedu 3 krát týdně tam a zpět jsem řádově na koruně :-)

Samozřejmě jsou situace, kdy levnější varianta není, pak není, co řešit, že :-)

edit:ted jsem podle flightdiary kouknul na sve lety a nejdrazsi mam jednou zpatecni zakavkazsko za nejakych 1,5Kč/km, pak občas něco kolem 1,2 a jinak vše levnější, delší trasy i kolem 0,7 Kč.

r209vltava
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 03. 2012, 09:14
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od r209vltava »

Z nabídky destinací zmizlo Bilbao a objevila se Sevilla. Má se létat vždy ve středu 4.6-24.9 2014. Asi to má cílit na koupáky mířící k Huelvě na Costa de la Luz. Zatímco Bilbao jsem v prvním roce pořídil za 7600/2 os. tak do Sevilly moc zaváděcí ceny nemají - 12400 Kč :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Globik »

Nevím, zda se to tu už neprobíralo, ale na webu je v seznamu destinací TXL. To je codeshare? Přitom to nejde koupit, to mají codeshare jen na některé dny?

Na webu je v kalendáři jen únor, pak už tam, nic není. Je to normální? Přitom je na jejich webu zpráva:
8.10.2013
Lety na letní sezónu 2014 nasazeny do systému
Lety SmartWings na letní sezónu 2014 jsou již nasazeny v rezervačním systému. Konkrétně se jedná o přímé lety z Prahy do Barcelony, Cagliari, Catanie, Dubrovníku, Lamezie Terme, Malty, Neapole, Olbie, Paříže, Puly, Říma, Splitu a Valencie. Z těchto letů je spoj do Puly novou destinací, kterou SmartWings vychází vstříc požadavkům klientů na cesty do Chorvatska. Letenky je možno zakoupit na www.smartwngs.com a v cestovních kancelářích.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Globik »

Globik píše:Na webu je v kalendáři jen únor, pak už tam, nic není.

Tak toto už funguje.

AirDroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 03. 04. 2012, 14:10
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od AirDroid »

r209vltava píše:Z nabídky destinací zmizlo Bilbao a objevila se Sevilla. Má se létat vždy ve středu 4.6-24.9 2014. Asi to má cílit na koupáky mířící k Huelvě na Costa de la Luz. Zatímco Bilbao jsem v prvním roce pořídil za 7600/2 os. tak do Sevilly moc zaváděcí ceny nemají - 12400 Kč :crazy:

O Bilbao nebyl zájem, Sevilla se v nabídce udrží, je to přeprodaný cestovkám, který od léta nabízejí víc hotelů na Costa de la Luz.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Mat »

Tak od 28. dubna Funchal. Cena lehce přes 10 tisíc za RT...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od kuba.biker »

Mat píše:Cena lehce přes 10 tisíc za RT...


:lol: :lol: :lol:

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od jdr »

SmartWings začnou čtyřikrát týdně létat do chorvatské Puly.
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... ly-1063850

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nové linky Smart wings

Příspěvek od Mat »

Cena 4000 za roundtrip. Že by konečně změna? :clap:


Odpovědět