Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Odpovědět
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: BOEING 737-800 S TVS DO THAJSKA CO VY NA TO??

Příspěvek od pavelpmi »

INININKA píše: Jen tak pro zajímavost píše se to opalovací krém a ne "vopalovací" a jdi a ne"di"

Milá Inininko, až by se mohlo zdát, že některé tvé koeficienty by zřejmě nedosahovaly průměrných hodnot. Když už chceš někoho opravovat (když tedy nepochopíš nadsázku a humor, což je to, co jsem chtěl říct předchozím), měla bys být asi sama perfektní. Ale když si třeba vezmeme hned tvůj následující příspěvek,
INININKA píše:Inininika příště zkusí letět sama za sebe do thajska už jsem nad tím přemýšlela,ale tím že neumím moc anglicky tak jsem se do toho nepouštěla,ale myslím si,že až tak velký problém to nebude s thajcema se dá nějak domluvit mají snahu.

tak bychom v něm mohli nalézt minimálně sedm hrubých chyb, a to pomineme chyby typografické.
Toto ale není fórum o českém pravopisu a o poučování o něm druhých.

Mě kupříkladu fascinuje, že se někdo zaregistruje na fóru o letecké dopravě kvůli tomu, že poletí do destinace typem letadla, který se mu nezamlouvá (přitom to není žádná novinka), a pak tady vykřikuje (evidentně pláč na špatném hrobě) a (samo)vytáčí se.

Každopádně jsi nám zde diskusi velmi obohatila a (zvláště tvými vyhvězdičkovanými výrazy) výrazně zkultivovala.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od firefly »

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem!! Obdivovala jsem letušky, že někomu nedaly pár facek, protože přesně v momentech, kdy kapitán vyhlásil vlet do turbulencí a vyzval k zapnutí bezp.pásů, vždy několik jedinců vstalo a zrovna museli jít na WC, jak malé děti, a to se opakovalo po celou zpáteční cestu :D .A bylo toho víc, kdy jsem se za své spolucestující musela až stydět. Rozteč mezi sedačkami bylo to nejmíň podstatné na tomto letu.Při každém přistání, ještě jsme nebyli ani pořádně na zemi, tak už vstávali a hrabali se v binech nad sebou, tahali tašky atd.. Několik vřískajících infantů tam samozřejmě bylo taky :mrgreen: .

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: BOEING 737-800 S TVS DO THAJSKA CO VY NA TO??

Příspěvek od Zdenek »

pavelpmi píše:Milá Inininko, až by se mohlo zdát, že některé tvé koeficienty by zřejmě nedosahovaly průměrných hodnot.

Hezky napsáno. :mrgreen:
Inininika příště zkusí letět sama za sebe do thajska už jsem nad tím přemýšlela,ale tím že neumím moc anglicky tak jsem se do toho nepouštěla

Pokud mohu poradit, nepouštěj se do toho ani v budoucnu.
Při svých cestách jsem několikrát zažil, jak někdo česky mluví/křičí na zaměstnance hotelu/letiště/letecké společnosti v cizině/na palubě a mohu prohlásit, že to fakt nefunguje.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od PavelD »

Po několika dnes jsem se vrátil a v kuse si přečetl předchozí příspěvky. Jen jsem si vzpomněl na názor jednoho z přispěvatelů, že objednávka 787 je jen spekulace na prodání pořadí.
Pokud to shrnu, tak zájemci o Thajsko buď letí sami, nebo tlačí na cenu, což vede k nasazování malých letadel, jejichž provoz je i přes přískokový způsob dopravy levnější.
Ukáže-li se, že TVS vydělá na " prodeji pořadí " , ušetří tak za nákup a provoz velkého stroje a současně uspokojí požadavky českého trhu, tak klobouk dolu...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5911
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od Globik »

firefly píše:Několik vřískajících infantů tam samozřejmě bylo taky :mrgreen: .

Myslíš ty vřískající infanty, co už umějí psát na počítači a přispívat do diskuzních fór? :lol:


FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od FlightDetent »

Dotyčná chtěla letět 767 a bez mezipřistání. Na dlouhých letech jsou dvě uličky neoddiskutovatelná výhoda pro všechny na palubě, větší průřez u widebody také není bez účinku. Hezky se to projevilo podle jejího přesvědčení o větší rozteči sedaček, kterou ona skutečně zažila byť na letadle jsou rozteče technicky totožné s 737. Myslím to naprosto bez ironie.

Ptala se na 767, slíbili jí 767 bez mezipřistání, pravděpodobně by si byla ochotna i něco málo připlatit. Cestovka od začátku věděla, že to bude 737. Dle mého je naštvaná naprosto oprávněně. Fakt, že ona 767 by to možná zpátky taky nedala celé naráz, je naprosto nepodstatný. Kdo chce vidět na českém nebi skutečná dálková letadla (i když jen charter) a spolehlivé služby v cestovním ruchu, musí říct jen jediné: Více takových zákazníků! Ať si létá příštích 5 let z Německa v pohodlí dle svých představ. Až vás bude tolik, že A330 dvakrát týdně zaplníte, tak bude stát připravená na Ruzyni.

Určitě máme hodně odlišné představy co je či spíše není netiquette, tak ať. Přímé lety do Karibiku, Miami, Seychely a Thajska tady budou, až je ININIKA a jí podobní zaplatí. V první řadě si musí uvědomit, že to jde i jinak než z přískokem a single-aisle a to už se stalo. Za druhé, že není vydána cestovce na pospas, což taky proběhlo. Až to bude z Prahy, tak celkové náklady na cestu budou nižší, než se tahat do Mnichova. Až to bude přímo s vytíženým velkým letadlem tak cena letenky bude nižší než dnes. Chce to ale 400 cestujících ex-PRG do společné dálkové destinace 2x týdně. Zítra ani příští týden to nebude, ale malý důvod k optimismu máme. Potřebujeme totiž více zákazníků, kteří jsou ochotni dát za lepší služby méně peněz, jen jich musí jich být skutečně HODNĚ. Dokud si budou pochvalovat, že díky mezipřistání si mohli skočit na retko, tak se neposuneme nikam.

FD.

A PS je tu ještě: ININKO, díky že jsi se tady ozvala. Sem sice chodí často lidé, kteří létají pravidelně a baví je to, možná proto se některé reakce pozastavovaly nad tím, že tě to překvapuje - to je jak misionář v klášteře. Když ti cestovka slíbila přímý let bez mezipřistání a nechala si zaplatit tak to rozhodně není tvá chyba, žes předtím nepatřila mezi fandy české letecké dopravy a nechodila po internetu. Až se vrátíš, prosím, stav se tu ještě a dej nám vědět, jak to celé vlastně bylo.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od pavelpmi »

Flightdetent: samozřejmě, že je nám asi všem jasné, v čem je přesně problém, a že ona osoba, pokud jí to slíbili, má zcela právo být naštvaná. Otázkou je, jestli to má písemně a tudíž jestli se má při případné stížnosti o co opřít. Další věc je, jak tu někdo psal, jestli 767 do Thajska vůbec doletí, nemůžu to posoudit. Jen se dívám, že přímá vzdálenost mezi PRG a BKK je 5347 mil a 763ER má mít maximální dolet 5975 mil. Mimochodem, já jsem byl taky rozladěný, když mi Qantas na nočním letu z Darwinu do Sydney změnil typ z 763 na 738.

A i když tady většinou rádi létáme, já sám si těžko dokážu představit, že by někdo z nás ocenil let z Evropy do Thajska přískoky Boeingem 737. Takže s ní můžeme cítit, může nás to mrzet, můžeme s ní souhlasit, že je to velmi nepříjemné, ale to je asi tak maximum, co s tím tady naděláme. Chci říct, že toto fórum asi není to pravé místo, kam by se svými výkřiky a výpady měla obracet.

O problému se ví dávno, naposledy nás informovala firefly (máme tu i reporty, díky!), a jak vidíme, lze to udělat na úrovni.

Takže s tvou rezignací na základní zásady slušného chování ("Určitě máme hodně odlišné představy co je či spíše není netiquette, tak ať.") rozhodně nemůžu souhlasit. Myslím, že zde má být věcná diskuse o letecké dopravě (jak tu doposud bohudík zatím většinou byla) a nikoli napadání spoludiskutujících za to, když ti poradí, aby ses obrátil na příhodnější místo, kde lze s problémem něco udělat.

A tak jí ještě děkovat za to, co zde předvedla, mi opravdu už přijde poněkud nepatřičné.
Ininince můžem popřát, ať cestu přežije, ať se jí pokud možno nenechá otrávit (což se mi ale s jejím přístupem jeví krajně nepravděpodobné), a ať uspěje se stížností/reklamací, i když je to samozřejmě obrovský vopruz, se tím pak ještě zabývat.

Ale za sebe říkám, že zde nestojím o podobné příspěvky, kde se to kupříkladu hvězdičkami jenom hemží.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: BOEING 737-800 S TVS DO THAJSKA CO VY NA TO??

Příspěvek od ivy »

INININKA píše:
Alca píše:Ano, souhlasím s Aviaticem: loni 767 několikrát při zpá. cestě sedla ve VIE, OTP nebo IST...za ten pocit, sedat a letět na benzínové výpary mi to nestojí a raději si párkrát sednu v 737, co je lepší? 20 let stará 763, nebo lautr nová 738?
...nikdy jsem s cestovkou neletěl, vždycky jsem si too zařídil sám. Lidé jsou vesměs líní, a nechtějí se starat, nechtějí přebírat odpovědnost a raději, když se stane chyba, pouštějí se do jiného - taková cestovka je element, do kterého se snadno pustí. Cestovka vytvoří "průměrnou" dovolenou, aby uspokojila většinu, ale například já chci víc, a tak si tu dovolenou zařídím totálně sám...ubytování a doprava vás pak přijde levnějc, víte co dostanete a když se někde stane chyba, víte, kdo za to může:D
...jen tak čirou náhodou, proč ININKA nezkusila německé cestovky s odletem z MUC?měla by to levnější a bez mezipřistání.


Inininika příště zkusí letět sama za sebe do thajska už jsem nad tím přemýšlela,ale tím že neumím moc anglicky tak jsem se do toho nepouštěla,ale myslím si,že až tak velký problém to nebude s thajcema se dá nějak domluvit mají snahu.


To nemusíš, vykašli se na české cestovky a příště jeď třeba s Neckermannem. Ušetříš nějakých 30%. Zájezd si najdeš v jejich katalogu na netu a zaplatíš v jejich kanceláři třeba v Praze. Letět můžeš z Frakfurtu, Mnichova, Vídně a někdy i z Norimberku nebo Berlína. Tam se dostaneš za pár šestáků vlakem/busem/autem. Ušetříš peníze, nervy a s dost velkou pravděpodobností nebude polovina hotelu obsazená koupáky ze Sovětského svazu. Prostě vykašli se na Firo (Čedok, Fischer, Exim atd.) tak, jak to před Tebou udělaly další tisíce lidí.

Také už nejezdím s českými CK, obvykle nelétám s ČSA, nekupuju auta v Česku a nejezdím na české hory. Znám dost dobře cenu peněz a nebudu je sypat někomu, kdo ze mne dělá vola...

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: BOEING 737-800 S TVS DO THAJSKA CO VY NA TO??

Příspěvek od Pavel »

ivy píše:
INININKA píše:
Alca píše:Ano, souhlasím s Aviaticem: loni 767 několikrát při zpá. cestě sedla ve VIE, OTP nebo IST...za ten pocit, sedat a letět na benzínové výpary mi to nestojí a raději si párkrát sednu v 737, co je lepší? 20 let stará 763, nebo lautr nová 738?
...nikdy jsem s cestovkou neletěl, vždycky jsem si too zařídil sám. Lidé jsou vesměs líní, a nechtějí se starat, nechtějí přebírat odpovědnost a raději, když se stane chyba, pouštějí se do jiného - taková cestovka je element, do kterého se snadno pustí. Cestovka vytvoří "průměrnou" dovolenou, aby uspokojila většinu, ale například já chci víc, a tak si tu dovolenou zařídím totálně sám...ubytování a doprava vás pak přijde levnějc, víte co dostanete a když se někde stane chyba, víte, kdo za to může:D
...jen tak čirou náhodou, proč ININKA nezkusila německé cestovky s odletem z MUC?měla by to levnější a bez mezipřistání.


Inininika příště zkusí letět sama za sebe do thajska už jsem nad tím přemýšlela,ale tím že neumím moc anglicky tak jsem se do toho nepouštěla,ale myslím si,že až tak velký problém to nebude s thajcema se dá nějak domluvit mají snahu.

To nemusíš, vykašli se na české cestovky a příště jeď třeba s Neckermannem. Ušetříš nějakých 30%. Zájezd si najdeš v jejich katalogu na netu a zaplatíš v jejich kanceláři třeba v Praze. Letět můžeš z Frakfurtu, Mnichova, Vídně a někdy i z Norimberku nebo Berlína. Tam se dostaneš za pár šestáků vlakem/busem/autem. Ušetříš peníze, nervy a s dost velkou pravděpodobností nebude polovina hotelu obsazená koupáky ze Sovětského svazu. Prostě vykašli se na Firo (Čedok, Fischer, Exim atd.) tak, jak to před Tebou udělaly další tisíce lidí.

Také už nejezdím s českými CK, obvykle nelétám s ČSA, nekupuju auta v Česku a nejezdím na české hory. Znám dost dobře cenu peněz a nebudu je sypat někomu, kdo ze mne dělá vola...


a na výpary můžeš letět taky :-D
http://aviation-safety.net/database/rec ... 20000712-0

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od tomaas.p »

Tak jsme se dnes vrátili z Říma s 738 (TVC/zpět snad TVK), a přijde mi, že místa na nohy méně, než u 738 od Ryanu, sedačky mi přišly stejné, Ryan je má samozřejmě bez kapes. Neumím si představit, že bych takto letěl na Kanáry, natož do Thajska (letěl jsem Hahn-Marrakech s Ryanem a to bylo celkem v pohodě), ale připouštím, že pro menší ženskou by to bylo v pohodě. Z dálkových letů mám zkušenost jen s A340-300 (Air Asia X) a tam to bylo s prostorem na nohy úplně v klidu.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od Pavel »

tomaas.p píše:Tak jsme se dnes vrátili z Říma s 738 (TVC/zpět snad TVK), a přijde mi, že místa na nohy méně, než u 738 od Ryanu, sedačky mi přišly stejné, Ryan je má samozřejmě bez kapes. Neumím si představit, že bych takto letěl na Kanáry, natož do Thajska (letěl jsem Hahn-Marrakech s Ryanem a to bylo celkem v pohodě), ale připouštím, že pro menší ženskou by to bylo v pohodě. Z dálkových letů mám zkušenost jen s A340-300 (Air Asia X) a tam to bylo s prostorem na nohy úplně v klidu.

no jo, prostě co je český to je špatný, že? :-P ...... i když pravda je jinde

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od Pavel »

a jenom tak mimochodem, u TVS jsme schopni kromě verze 186/189 postavit dalších 7 konfigurací na přání zákazníka.....

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od vita »

Pavel píše:a jenom tak mimochodem, u TVS jsme schopni kromě verze 186/189 postavit dalších 7 konfigurací na přání zákazníka.....


Až budeš mít trošku čas, mohl by jsi být konkrétnější? Docela by mě zajímalo, co se se 738 dá udělat (pokud to není obchodní tajemství :-) ) Díky.

tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od tomaas.p »

Pavel píše:
tomaas.p píše:Tak jsme se dnes vrátili z Říma s 738 (TVC/zpět snad TVK), a přijde mi, že místa na nohy méně, než u 738 od Ryanu, sedačky mi přišly stejné, Ryan je má samozřejmě bez kapes. Neumím si představit, že bych takto letěl na Kanáry, natož do Thajska (letěl jsem Hahn-Marrakech s Ryanem a to bylo celkem v pohodě), ale připouštím, že pro menší ženskou by to bylo v pohodě. Z dálkových letů mám zkušenost jen s A340-300 (Air Asia X) a tam to bylo s prostorem na nohy úplně v klidu.

no jo, prostě co je český to je špatný, že? :-P ...... i když pravda je jinde


Nemám nic proti českým věcem, jen se mi vybavilo, jak se tady na foru psalo o Ryanu jako dobytčátku :-)
Bohužel jsme národ, který se neumí ozvat a chtít za své peníze kvalitní služby. Stejné jak u autobusů, kde čeští dopravci objednávají (až na výjimky) konfigurace sedaček umožňující maximalizovat zisky, o zákazníka už ani tolik nejde (on se stejně neozve, tak o co jde)....

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy na to??

Příspěvek od ivy »

tomaas.p píše:
Pavel píše:
tomaas.p píše:Tak jsme se dnes vrátili z Říma s 738 (TVC/zpět snad TVK), a přijde mi, že místa na nohy méně, než u 738 od Ryanu, sedačky mi přišly stejné, Ryan je má samozřejmě bez kapes. Neumím si představit, že bych takto letěl na Kanáry, natož do Thajska (letěl jsem Hahn-Marrakech s Ryanem a to bylo celkem v pohodě), ale připouštím, že pro menší ženskou by to bylo v pohodě. Z dálkových letů mám zkušenost jen s A340-300 (Air Asia X) a tam to bylo s prostorem na nohy úplně v klidu.

no jo, prostě co je český to je špatný, že? :-P ...... i když pravda je jinde


Nemám nic proti českým věcem, jen se mi vybavilo, jak se tady na foru psalo o Ryanu jako dobytčátku :-)
Bohužel jsme národ, který se neumí ozvat a chtít za své peníze kvalitní služby. Stejné jak u autobusů, kde čeští dopravci objednávají (až na výjimky) konfigurace sedaček umožňující maximalizovat zisky, o zákazníka už ani tolik nejde (on se stejně neozve, tak o co jde)....


Možná, že se neumíme ozvat, jinak ale tzv. "hlasujeme nohama". Poznaly to už ČSA, Škoda Mladá Boleslav, v současné době to poznávají majitelé penzionů a lyžařských areálů v českých horách, české cestovky, a spousta dalších. Ti všichni dnes kňučí, že jim ubývají zákazníci, kteří za mnohem výhodnější poměr cena/kvalita nakupují v zahraničí.


Odpovědět