Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od prodejce »

Pavel píše:tak ty mikrospínače z Čech nepochází :-)

já myslel spíš tu samotnou páčku


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Pavel »

prodejce píše:
Pavel píše:tak ty mikrospínače z Čech nepochází :-)

já myslel spíš tu samotnou páčku

na NG páčka není :-)

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od creyman »

Tak už se jim bouří i klienti na facebooku. Popravdě ceny už jsou v hladině, kdy to vypadá, že už se lítá větší mašinou, i když to tak stále není.

"Moni Tomková konečně jsou zase přímé lety?!
23 leden v 21:37 · To se mi líbí

Vladimir Sedlacek Až na to,že v Puertě Plata bělostné pláže neuvidíte.
24 leden v 10:59 · To se mi líbí · 1

Renáta Klichová ano, na severu Dominikány si Karibik neužijete, protože tam není - a přímé lety NEJSOU - je mezipřistání pro načerpání pohonných hmot a jsou spojeny vb jednom letadle vždy dvě destinace... Jo - asi CK zase můj příspěvek upraví... vždy se ohání tím, že se o přímý let jedná.... jen má technická mezipřistání... takže poletíte podle jejich názoru Boeingem upraveným pro dálkové lety (podle mě jediný rozdíl oproti letadlům, které létají např. do Řecka je ten, že na sedadle budete mít připravenou deku a polštářek - ale jinak MHD jak vyšité...), vylétnete z Prahy a po několika hodinách dosednete na pevnou zem a tankujete letecký benzín, pak zase letíte a vypustíte turisty letící např. do Dominikány a nastoupí ti, co už jim dovolená v Dominikáně skončila a letíte např. do Mexika, kde si dovolenou začnete užívat vy. Nevím jak vy, ale toto já za přímý let nepovažuji...
27 leden v 19:25 · Upraveno · To se mi líbí · 3

Otakar Krištof Nevíte, jsou bílé pláže v Samaně ???
30 leden v 17:19 · To se mi líbí

Milan Tuggy Renáta Klichová .....Musim s Váma souhlasit pracoval jsem v letecké společnosti a moc dobře vim jak se to upravuje:) jsou to jen kecy kteréma EXIM krmí!!!!!!už hodně lidi v mém okolí je na ně naštváno, letíme ted s FISCHEREM a mohu říct že dokaží zařidit jinou letec.spolecnost tak letime s EMIRATES....
1 únor v 9:41 · To se mi líbí

Exim Tours Milan Tuggy: nevíme, čím tu krmíte vy, ale každopádně přímé lety s mezipřistáním jsou jediné možné pokud se léta s letadly českých leteckých přepravců. My, narozdíl od jakékoliv jiné CK v ČR, máme tu sílu "koupit" si celé letadlo jenom pro naše klienty, zatímco ostatní CK musí letadlo naplnit společeně... V tomto se pak odráží naše síla v tom, že jsme schopní, v případě nouze (jako byla například sopka) okamžitě vyslat letadla pro naše cestující. Máme to ověřené právě po výbuchu sopky, kdy jsme jako jediní okamžitě zareagovali a pomocí několika letadel jako první dostali naše klienty v pořádku zpět domů - oním přímým letem, aniž bychom byli nucení složitě skládat zpáteční cestu s jinými přepravci. Hezký pokus o reklamu našim konkurentům na našich stránkách. Což opět dokazuje sílu naší pozice na českém trhu
1 únor v 16:13 · To se mi líbí · 3

Renáta Klichová Pokud vím, tak islandské sopky "soptily" v době, kdy jste k charterovým letům využívali ČSA a ti v té době měli opravdu dálková letadla. Když teda máte "tu sílu koupit" jak píšete ve svém příspěvku, tak udělejte něco pro své klienty - a oni to opravdu ocení - a vykašlete se na Travel (pokud není schopen do své flotily koupit nebo si pronajmout letadlo na dálkové lety bez neustálých mezipřistání na natankování) a domluvte se s nějakým leteckým přepravcem, který opravdu vzlétne v Praze a přistane např. v Dominikáně - klidně si tisícovku připlatím... ale opravdu nejsem zvědavá na to, čerpat pohonné hmoty na Azorech nebo v Ganderu... Exotická dovolená je už docela cenově nákladná záležitost a těch prá korun příplatku za kvalitnější let už ráda připlatím - a myslím si, že takových cestovatelů by určitě bylo více.
1 únor v 17:09 · To se mi líbí · 1

Exim Tours Věříme, že v budoucnu vyhovíme i vám. Zatím operujeme lety s Travel Service a některé s Holidays Czech Airlines.
1 únor v 17:26 · Upraveno · To se mi líbí · 1

Linda Zavřelová 2x jsem letěla se letem do Thajska s Travel Servise a už nikdy si do něho nesednu !!!"

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Zoltan »

creyman píše:Tak už se jim bouří i klienti na facebooku. Popravdě ceny už jsou v hladině, kdy to vypadá, že už se lítá větší mašinou, i když to tak stále není.


Že by český koupák konečně otevřel oči? Ještě zapnout mysl a můžou letět z Německa za polovic.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od stano »

S tym Nmeckom to nebude vzdy az take genialne. Znami sa vratiliu teraz z Kanarskych ostrovov, leteli s TUI, B 737-800. Ked som sa pytal na dojem z letu, tak odpoved bola jednoznacna - leteli natlaceni ako sardinky....


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Zoltan »

stano píše:S tym Nmeckom to nebude vzdy az take genialne. Znami sa vratiliu teraz z Kanarskych ostrovov, leteli s TUI, B 737-800. Ked som sa pytal na dojem z letu, tak odpoved bola jednoznacna - leteli natlaceni ako sardinky....


Tak tyto destinace se z 90% nalétávají 737/757. A ty exotické linky jsou z 767/A330 full Y. A je to opravdu přímý let. Což určitě ušetří čas v letadle, ale protáhne na dálnici. Pokud to však vyjde o 10-15tis levněji než u české CK, není co řešit.

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Chovo »

Zoltan píše:
stano píše:S tym Nmeckom to nebude vzdy az take genialne. Znami sa vratiliu teraz z Kanarskych ostrovov, leteli s TUI, B 737-800. Ked som sa pytal na dojem z letu, tak odpoved bola jednoznacna - leteli natlaceni ako sardinky....


Tak tyto destinace se z 90% nalétávají 737/757. A ty exotické linky jsou z 767/A330 full Y. A je to opravdu přímý let. Což určitě ušetří čas v letadle, ale protáhne na dálnici. Pokud to však vyjde o 10-15tis levněji než u české CK, není co řešit.


Taky si myslím, že už ta láce z Němec není co dříve. Pravda, byl jsem před léty na Phuketu z Mnichova a bylo to hooodně levnější, přímý let, ale...
V lednu t.r.jsem byl na Kubě z Prahy, let s TVS, německé cestovky stály úplně stejně. Pravda, ten let s přískokami není nic extra, ale chtěl jsem si to jednou zkusit. Jak jinak stihnout na běžné dovolené s cestovkou celkem sedm startů a sedm přistání (PRG-TER-PUJ-VRA-CUN-BDA-TER-PRG)!, spotter to vydrží...asi jsem byl jediný, kdo v letadle nenadával, ovšem mimo těch případů, kdy nás při mezipřistání nepustili ven...
A když se podívám nyní na stejný hotel na Kubě (třeba Club Tropical) ve stejném termínu (začátkem března) a na stejný počet nocí, tak v základní ceně u Eximu z PRG koupím za cca 32tis, u Němců za 38tis.
Kdeže ty loňské sněhy jsou ???

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Petr31 »

creyman píše:Tak už se jim bouří i klienti na facebooku. Popravdě ceny už jsou v hladině, kdy to vypadá, že už se lítá větší mašinou, i když to tak stále není.

"Moni Tomková konečně jsou zase přímé lety?!
23 leden v 21:37 · To se mi líbí

Vladimir Sedlacek Až na to,že v Puertě Plata bělostné pláže neuvidíte.
24 leden v 10:59 · To se mi líbí · 1

Renáta Klichová ano, na severu Dominikány si Karibik neužijete, protože tam není - a přímé lety NEJSOU - je mezipřistání pro načerpání pohonných hmot a jsou spojeny vb jednom letadle vždy dvě destinace... Jo - asi CK zase můj příspěvek upraví... vždy se ohání tím, že se o přímý let jedná.... jen má technická mezipřistání... takže poletíte podle jejich názoru Boeingem upraveným pro dálkové lety (podle mě jediný rozdíl oproti letadlům, které létají např. do Řecka je ten, že na sedadle budete mít připravenou deku a polštářek - ale jinak MHD jak vyšité...), vylétnete z Prahy a po několika hodinách dosednete na pevnou zem a tankujete letecký benzín, pak zase letíte a vypustíte turisty letící např. do Dominikány a nastoupí ti, co už jim dovolená v Dominikáně skončila a letíte např. do Mexika, kde si dovolenou začnete užívat vy. Nevím jak vy, ale toto já za přímý let nepovažuji...
27 leden v 19:25 · Upraveno · To se mi líbí · 3

Otakar Krištof Nevíte, jsou bílé pláže v Samaně ???
30 leden v 17:19 · To se mi líbí

Milan Tuggy Renáta Klichová .....Musim s Váma souhlasit pracoval jsem v letecké společnosti a moc dobře vim jak se to upravuje:) jsou to jen kecy kteréma EXIM krmí!!!!!!už hodně lidi v mém okolí je na ně naštváno, letíme ted s FISCHEREM a mohu říct že dokaží zařidit jinou letec.spolecnost tak letime s EMIRATES....
1 únor v 9:41 · To se mi líbí

Exim Tours Milan Tuggy: nevíme, čím tu krmíte vy, ale každopádně přímé lety s mezipřistáním jsou jediné možné pokud se léta s letadly českých leteckých přepravců. My, narozdíl od jakékoliv jiné CK v ČR, máme tu sílu "koupit" si celé letadlo jenom pro naše klienty, zatímco ostatní CK musí letadlo naplnit společeně... V tomto se pak odráží naše síla v tom, že jsme schopní, v případě nouze (jako byla například sopka) okamžitě vyslat letadla pro naše cestující. Máme to ověřené právě po výbuchu sopky, kdy jsme jako jediní okamžitě zareagovali a pomocí několika letadel jako první dostali naše klienty v pořádku zpět domů - oním přímým letem, aniž bychom byli nucení složitě skládat zpáteční cestu s jinými přepravci. Hezký pokus o reklamu našim konkurentům na našich stránkách. Což opět dokazuje sílu naší pozice na českém trhu
1 únor v 16:13 · To se mi líbí · 3

Renáta Klichová Pokud vím, tak islandské sopky "soptily" v době, kdy jste k charterovým letům využívali ČSA a ti v té době měli opravdu dálková letadla. Když teda máte "tu sílu koupit" jak píšete ve svém příspěvku, tak udělejte něco pro své klienty - a oni to opravdu ocení - a vykašlete se na Travel (pokud není schopen do své flotily koupit nebo si pronajmout letadlo na dálkové lety bez neustálých mezipřistání na natankování) a domluvte se s nějakým leteckým přepravcem, který opravdu vzlétne v Praze a přistane např. v Dominikáně - klidně si tisícovku připlatím... ale opravdu nejsem zvědavá na to, čerpat pohonné hmoty na Azorech nebo v Ganderu... Exotická dovolená je už docela cenově nákladná záležitost a těch prá korun příplatku za kvalitnější let už ráda připlatím - a myslím si, že takových cestovatelů by určitě bylo více.
1 únor v 17:09 · To se mi líbí · 1

Exim Tours Věříme, že v budoucnu vyhovíme i vám. Zatím operujeme lety s Travel Service a některé s Holidays Czech Airlines.
1 únor v 17:26 · Upraveno · To se mi líbí · 1

Linda Zavřelová 2x jsem letěla se letem do Thajska s Travel Servise a už nikdy si do něho nesednu !!!"


..to je prostě pořád dokola, jak u blbých na dvorečku.TVS v ČR větší mašinu měl, nicméně se neuživila, nešťastný B767 smutně postával pořád před hangárem, takže jej logicky vrátili.Velkých letadel k pronájmu je po světě dost, ale pokud je místní cestovky nenaplní, nic se nezmění.Takže TVS bych z toho úplně vynechal.Až budou koupáci před EXIMEM držet hladovku za widebody:-)), tak tady prostě bude.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od stano »

Hladovka nepomoze, pretoze potom nepoletia nikde. Lenze vsimol som si, ze podobne lety do Dominikanskej rep., Mexika, Kuby a Kene robi TVS aj z WAW. Ktovie, preco nenaplnia jednu velku masinu do Karibiku a svojimi 737 paxov nesustredia do PRG alebo WAW a odtial nejakou velkou masinou ich neodvezu dalej.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od lukaskr »

Např NEOS z MXP lítá na VRA taky s 738 - viděno před 2 týdny.

TVS lítá podle toho, jak si to objednají CK, ne podle sebe

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Petr31 »

lukaskr píše:Např NEOS z MXP lítá na VRA taky s 738 - viděno před 2 týdny.

TVS lítá podle toho, jak si to objednají CK, ne podle sebe


Loni v květnu jsem byl s TVS na Kapverdách, Ostrov Sal, letiště GVAC let z Prahy trval 6h21minut, zpátky 6h41minut.Ale naprostá pohoda, mašina funglovka TVV, kvůli doletu byla omezená kapacita asi na 120 PAX, ani tak ale nebylo plno, takže pohodička. Ale proč to píšu.. Sledoval jsem samozřejmě provoz a všechny mašiny do jedné od cestovek z Evropy byly B738....., žádný airbus, žádné widebody.A to jsem sledoval provoz i z pláže, byla přímo v ose....., nejen během příletu a odletu, takže ekonomika funguje i jinde. Jo a rád to s TVS absolvuji znova.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Zlin142 »

lukaskr píše:TVS lítá podle toho, jak si to objednají CK, ne podle sebe


Což vzhledem k tomu že nic jiného než 737 nemají je dost laciná výmluva a podíl TVS na začarovaném kruhu kdy každý s trochou finanční/jazykovou gramotnosti a sebeúctou radši pojede ve vlastní režii a nebo z Německa a tak je poptávka nízká je neoddiskutovatelný. De facto monopol TVS na poli charterů je nijak nenutí cokoli zlepšovat a nabízejí to co nabízejí.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3156
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od Fabo »

Hele, jak dlouho myslis by trvalo Travelu sehnat B767, kdyby o nej projevily aerolinky zajem?

Dle meho odhadu by letadlo mohlo do tydne pristat v Praze....

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od lukaskr »

Zlin142 píše:
lukaskr píše:TVS lítá podle toho, jak si to objednají CK, ne podle sebe


Což vzhledem k tomu že nic jiného než 737 nemají je dost laciná výmluva a podíl TVS na začarovaném kruhu kdy každý s trochou finanční/jazykovou gramotnosti a sebeúctou radši pojede ve vlastní režii a nebo z Německa a tak je poptávka nízká je neoddiskutovatelný. De facto monopol TVS na poli charterů je nijak nenutí cokoli zlepšovat a nabízejí to co nabízejí.


Už tady bylo několikrát popsáno, že 767 tu byla a cestovky se nedokázaly dohodnout, aby ji naplnily a proto se lítá tak, jak se lítá. Má TVS lítat 767 se 180 lidmi na palubě a platit 100% poplatků navíc jen proto, aby se letělo přímo a prodělávat ještě víc? Proč by to měl dělat?

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Boeing 737-800 s TVS do Thajska - co vy nato?

Příspěvek od creyman »

Tak, možná v rámci úspor je zatracovaný Travel průkopníkem novinky "dálkový charter - nízkonákladový", který naopak rozvojem turistiky nezanikne, ale rozšiřující se ekonomickou krizí zaujme pevné místo v nabídce zahraničních cestovek pro i "západní" dovolenkáře.
Švýcaři nám možná za pár let řeknou :-)

Po hodině opravdu po startu nabralo směr na Brazíli.
Přílohy
Arke.png
Arke.png (93.07 KiB) Zobrazeno 4563 x


Odpovědět