Návštěva kokpitu

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od Ace2 »

žádnou abych mel jeste motivaci nekdy litat a tolik abych vedel o cem to je.


tvstourist
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 13. 06. 2010, 10:54
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od tvstourist »

Po přistání skutečně není problém se do kokpitu podívat, při dobré náladě kapitána i posadit na místo kapitána a nechat se tak vyfotit. Není problém si popovídat s piloty, pokud je čas, ukážou a vysvětlí overhead panel. Taky ukážou a vysvětlí PFD, navigation display .... Pokud je méně času tak většinou náhled do kokpitu, fotka a bye bye. Jinak za letu to většinou nejde.

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od zukin »

Ano, po přistání většinou bez problému. Taky je dobré se pilotů zeptat na nějakou specifickou věc, mě se to osvědčilo: Přišel jsem tam, kapitán se teda z povinosti usmál, pozdravil, zeptal se mě jak se mám, no bylo vidět co si myslí: Zas nějaké kavka...! V zápětí jsem se zeptal kde se nastavuje QNH a jaká je převodní výška v ČR a v tu chvíli se zapojil i F/O a parádně jsme pokecali.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od RadekB »

Teď sem nedávno letěl 4x a 3x z toho mě pustili po přistání do kokpitu .. Stačí se zeptat .. ;)

Terryle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 14. 07. 2010, 09:27
Oblíbené typy letadel: MD-11
B777
Pohlaví: žena
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od Terryle »

Potvrzuju potvrzené, poslední dva lety, pokaždé po přistání bez problému. Pro jistotu se vždycky ptám letušky během letu (kdyby nááhodou někdo měl superdobrou náladu a chtěl riskovat průser s tím, že mě tam pustí za letu) a po přistání se dokulím ke kokpitu s tím, že mi to už bylo slíbeno. Absolutně nebývá problém a i pokecat se dá. Co se časového presu týče, doporučuju tohle praktikovat zejména na malých letištích, kde se do terminálu chodí pěšky, nemusíte spěchat kvůli autobusu :D


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od vitezslav »

16/6 jsem letěl s Niki VIE-NCE a během letu pustili CC do kokpitu tatínka s asi dvouletou holčičkou a strávili tam nejméně 10min.
Takže stačí vypůjčit si někde malého smrada, vybrat si nějaou "přátelskou" leteckou společnost a je to. Myslel jsem si, že už to není prakticky možné, aspoň jsem to min. posledních 60 letů nezažil, a najednou to šlo. A to se ani nevnucovali, iniciativa vzešla od CC.

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od zukin »

vitezslav píše:16/6 jsem letěl s Niki VIE-NCE a během letu pustili CC do kokpitu tatínka s asi dvouletou holčičkou a strávili tam nejméně 10min.
Takže stačí vypůjčit si někde malého smrada, vybrat si nějaou "přátelskou" leteckou společnost a je to. Myslel jsem si, že už to není prakticky možné, aspoň jsem to min. posledních 60 letů nezažil, a najednou to šlo. A to se ani nevnucovali, iniciativa vzešla od CC.

No jestli to nebyli známí někoho z posádky...

wrx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 06. 2011, 09:55
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od wrx »

Ve xxxxx byl na cestě z xxxxx jeden pasažér v kokpitu i během přistání v Praze, takže to občas jde :wink:

EDIT ADMIN: vymazány konkrétní údaje

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od Zdenek »

A jak víš, že to nebyl soukromně letící kolega ? Doba je zlá a nechat se vyhodit za takovouhle zbytečnost, když to vidí dalších xx lidí ...

wrx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 06. 2011, 09:55
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od wrx »

To já nevím a je mi to celkem jedno. Jen jsem tady chtěl poukázat na to, že si to občas nějaký pilot přes všechna rizika dovolí :wink:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od pavelpmi »

wrx píše:To já nevím a je mi to celkem jedno. Jen jsem tady chtěl poukázat ... :wink:

A evidentne ti to udelalo dobre.

wrx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 06. 2011, 09:55
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od wrx »

pavelpmi píše:
wrx píše:To já nevím a je mi to celkem jedno. Jen jsem tady chtěl poukázat ... :wink:

A evidentne ti to udelalo dobre.


Číst sice trochu umíš, ale bystrej moc nebudeš, jinak by sis všimnul předchozí věty, "že je mi to celkem jedno" :wink:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od romul »

wrx píše:Ve xxxxx byl na cestě z xxxxx jeden pasažér v kokpitu i během přistání v Praze, takže to občas jde :wink:


To byl zcela určitě známý někoho z posádky. Pokud vím tak v případě plné mašiny vezme kapitán zaměstnance jiné společnosti na jump seat do kabiny, dříve to bývalo častější, brávali tam i zaměstnance cestovek, což už nehrozí. Mně se zase stalo, že při delším čekání na slot před odletem z LHR přišel mezi cesťáky v business třídě dobře naložený kapitán BA s dotazem jestli se někdo nechce podívat do kabiny. Jasně že jsem hned šel a kecali jsme tam celkem dlouho, ale nebylo to během letu. V kabině za letu jsem byl naposledu v B727 Terrexu, což je prehistorie...
Naposledy upravil(a) romul dne 28. 07. 2011, 20:39, celkem upraveno 1 x.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od pavelpmi »

wrx píše:Číst sice trochu umíš, ale bystrej moc nebudeš, jinak by sis všimnul předchozí věty, "že je mi to celkem jedno" :wink:

Je mi to sice úplně jedno, ale hlásit se to musí, že?
Jinak vítej na fóru.

wrx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 06. 2011, 09:55
Stav: Offline

Re: Návštěva kokpitu

Příspěvek od wrx »

pavelpmi píše:
wrx píše:Číst sice trochu umíš, ale bystrej moc nebudeš, jinak by sis všimnul předchozí věty, "že je mi to celkem jedno" :wink:

Je mi to sice úplně jedno, ale hlásit se to musí, že?
Jinak vítej na fóru.


Já furt nevim, vo co ti jde. Diskuze se točí kolem toho, jestli do kokpitu jo nebo ne. Kdybych to chtěl hlásit, tak bych si to asi natočil jako důkaz a poslal hned a přímo na TVS, nemyslíš? Zřejmě ne...


Odpovědět