Web check-in (online check-in)

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Skyfan »

Netušíte někdo pls, proč ještě SW nemají tuhle vymoženost ? Marně přemýšlím, u který společnosti ještě není web check-in možný. Bylo by to docela fajn.


Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Killer »

Tak zase ale maji check-in zdarma :-)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od firefly »

Skyfan píše:Netušíte někdo pls, proč ještě SW nemají tuhle vymoženost ? Marně přemýšlím, u který společnosti ještě není web check-in možný. Bylo by to docela fajn.


Popotahuji tento loňský dotaz a ptám se, zda je letos v této oblasti nějaká změna nebo stále při starém?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od spinar »

Samozrejmne vse pri starem. Domnivam se ze se QS domniva ze koupaci si web check-in delat nebudou a linek zase tolik nemaj.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Globik »

Koupáci si rozhodně onlinecheckin dělat nebudou. Zvlášť když mnoho z nich dostane letenky od CK až na letišti. Ale proč by nešlo, aby lidi, co si koupí produkt Smart wings, si onlinecheckin udělat mohli? Jak to spolu souvisí?


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od firefly »

Globík píše:Koupáci si rozhodně onlinecheckin dělat nebudou. Zvlášť když mnoho z nich dostane letenky od CK až na letišti. Ale proč by nešlo, aby lidi, co si koupí produkt Smart wings, si onlinecheckin udělat mohli? Jak to spolu souvisí?

Přesně na tohle jsem se chtěla zeptat. Koupila jsem si od Smartwings letenky do Dubaje, sama, bez jakékoliv CK, tak právě bych ten online check-in mohla využít, ale nemůžu. Jsem zvědavá, kdy se probudí a tuto možnost začnou používat.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od romul »

firefly píše:Přesně na tohle jsem se chtěla zeptat. Koupila jsem si od Smartwings letenky do Dubaje, sama, bez jakékoliv CK, tak právě bych ten online check-in mohla využít, ale nemůžu. Jsem zvědavá, kdy se probudí a tuto možnost začnou používat.


To by nám asi objasnil nějaký insider z TVS. Nicméně taky mám letenku s QS a online check-in bych využil. Projekt Smart Wings byl nějaký čas více méně u ledu, teprve po krachu Sky Europe se začal znovu rozvíjet. Díky vyklízení pozic ze strany ČSA se perspektiva na další rozvoj Smart Wing jeví jako reálná takže předpokládám, že tahle služba bude časem doplněna. Nedávno jsem se jich na to ptal a bylo mi řečeno, že zatím ne. Pronájem přepážky na letišti stojí dost peněz, ale online aplikace tohoto typu taky. Je jen na TVS aby zhodnotil co se jim víc vyplatí. S rozvojem pravidelných linek (viz. TLV) to ale vidím jako nutnost...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Malvolio »

Já si myslím, že hlavním důvodem neexistence online checkinu je povaha podnikání TVS, kdy nějakých 24h před odletem není moc jisté, jestli to poletí třeba 735 nebo 738, zatímco v klasickém checkinu 2h před odletem se změny typu dají zvládnout mnohem snáze....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Globik »

Malvolio píše:Já si myslím, že hlavním důvodem neexistence online checkinu je povaha podnikání TVS, kdy nějakých 24h před odletem není moc jisté, jestli to poletí třeba 735 nebo 738, zatímco v klasickém checkinu 2h před odletem se změny typu dají zvládnout mnohem snáze....

Tohle bych neviděl jako pádný důvod. Do online checkinu pustit jen řady, které mají čísla shodná ve všech strojích. Tedy pokud by se tento problém netýkal narrowbody vs.widebody.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od outlier »

Hi hi, ale pak může být výběr sedačky dopředu pro zákazníka trochu kontraproduktivní. Jsem si teď nedávno vybral sedačku v A320 a pak Air France nasadila RJ-85 a já měl sedačku u okýnka bez okýnka :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od romul »

outlier píše:Hi hi, ale pak může být výběr sedačky dopředu pro zákazníka trochu kontraproduktivní. Jsem si teď nedávno vybral sedačku v A320 a pak Air France nasadila RJ-85 a já měl sedačku u okýnka bez okýnka :)


To je divné, já když si vyberu předem seating online a dopravce následně změni typ letadla tak mně vyvolají v gate k přepážce a tam mi nabídnout nové místo a dají novou palubku. Stalo se mi to dvakrát, ale pravda ne u AF...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Globik »

outlier píše:Hi hi, ale pak může být výběr sedačky dopředu pro zákazníka trochu kontraproduktivní. Jsem si teď nedávno vybral sedačku v A320 a pak Air France nasadila RJ-85 a já měl sedačku u okýnka bez okýnka :)

Ha ha. A když si necháš udělat seating na checkin přepážce, tak se Ti to stát nemůže? Ve FNC na koupácký let požádáno o okno a výsledek stejný jako u Tebe (v 734).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od pavelpmi »

Globík píše:Ha ha. A když si necháš udělat seating na checkin přepážce, tak se Ti to stát nemůže? Ve FNC na koupácký let požádáno o okno a výsledek stejný jako u Tebe (v 734).

:lol: Taky se mi stalo (v 738), a to jsem si dokonce myslím vybral sám :lol:, tak už lítám jen vzadu.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od dydzej »

romul píše:
outlier píše:Hi hi, ale pak může být výběr sedačky dopředu pro zákazníka trochu kontraproduktivní. Jsem si teď nedávno vybral sedačku v A320 a pak Air France nasadila RJ-85 a já měl sedačku u okýnka bez okýnka :)


To je divné, já když si vyberu předem seating online a dopravce následně změni typ letadla tak mně vyvolají v gate k přepážce a tam mi nabídnout nové místo a dají novou palubku. Stalo se mi to dvakrát, ale pravda ne u AF...

A u koho to tedy bylo? Btw, a neni to taky treba kvuli vyssimu FF statusu?

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od outlier »

Jo, je fakt, že jsem taky u SW jednou na přepážce požádal o místo u okna a dostal jsem sice A nebo F, ale přesně do té řady, kde 738 zrovna okno nemá :)


Odpovědět