S kým na Lanzarote?

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

Dobrej večír přeju všem a zároveň se omlouvám, jsem tu i s cestou asi 5 minut, jestli jsem téma umístila do špatné sekce.
Prosím vás o radu - potřebuju se z rodinných důvodů dostat na Lanzarote. To by ještě nebylo nic tak neobvyklého až na to, že mám superfóbii z letadel. Minule jsem při mezipřistání v Madridu odmítla pokračovat dál a do ČR jela 3 dny vlakem....
Tedy - když už musím letět, chci někoho spolehlivého (je mi jasné, že záruku 100% mi nedá nikdo) a hlavně let bez mezipřistání. Momentálně jsem zjistila, že možná od příštího týdne začne opět létat charter PRG-ACE s Travel Service. Momentálně nelétá, pouze na Fuerteventuru + trajekt.
To je pro mne nepřijatelné, s sebou musím vzít 7mi měsíční dceru. A to je další věc - ptala jsem se v Canaria Travel na závěsnou postýlku na stěnu před sedadlem - prý by to šlo, ale jenom když si přikoupím letenku do lepší třídy za příplatek 6.000,-Kč. Je to možné?

TAkže - jak se dostat na ACE přímým letem? Klidně i z Vídně? Se kterou společností a jakým typem letadla? Jak je to s tou postýlkou?

Díky, díky a klidně do mě....


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Pavel »

Tiera píše:Dobrej večír přeju všem a zároveň se omlouvám, jsem tu i s cestou asi 5 minut, jestli jsem téma umístila do špatné sekce.
Prosím vás o radu - potřebuju se z rodinných důvodů dostat na Lanzarote. To by ještě nebylo nic tak neobvyklého až na to, že mám superfóbii z letadel. Minule jsem při mezipřistání v Madridu odmítla pokračovat dál a do ČR jela 3 dny vlakem....
Tedy - když už musím letět, chci někoho spolehlivého (je mi jasné, že záruku 100% mi nedá nikdo) a hlavně let bez mezipřistání. Momentálně jsem zjistila, že možná od příštího týdne začne opět létat charter PRG-ACE s Travel Service. Momentálně nelétá, pouze na Fuerteventuru + trajekt.
To je pro mne nepřijatelné, s sebou musím vzít 7mi měsíční dceru. A to je další věc - ptala jsem se v Canaria Travel na závěsnou postýlku na stěnu před sedadlem - prý by to šlo, ale jenom když si přikoupím letenku do lepší třídy za příplatek 6.000,-Kč. Je to možné?

TAkže - jak se dostat na ACE přímým letem? Klidně i z Vídně? Se kterou společností a jakým typem letadla? Jak je to s tou postýlkou?

Díky, díky a klidně do mě....

bohužel postýlka jde přidělat pouza na stěnu před první řadou, a jelikož to asi na ACE poletí v C konfiguraci, tak nic jiného než příplatek nezbývá....

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

OK, postýlku oželím, není to moje priorita.

Spíš - jak se tam dostat? Když nepoletí někdo z Prahy přímo, tak se mám obrátit na německé, popř. rakouské cestovky a tam si zkusit sehnat charterový let? Nebo jak? Vůbec se v tomhle nevyznám.

Za to, až budete potřebovat poradit nějaký supr trip v Evropě na motorku, klidně se ptejte!! :)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

Přímo se dá letět třeba s AirBerlin z Norinberku nebo s Laudou z Vídně. Obojí je v jednotřídní konfiguraci, takže první řada s basinetem by měla být bez příplatku.

codex
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 105
Registrován: 11. 08. 2009, 17:36
Oblíbené typy letadel: B737NG, A32S Family, B747-400, Airbus A340-600, B777-200/300, Airbus A380, Blaník l - 13 :-)
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od codex »

TVS začne lítat na ACE až od 3.3. Jinak doporučuju letět z Vídně přimým letem s NIKI. Servis na palubě bezvadnej a letadla nemá starší jak 5 let.. 8)


Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

Kluci, ty společnosti vůbec neznám, v leteckých společnostech úplně plavu, v sobě mám pořád zafixované jako nejspolehlivější ČSA :crazy: .
Norinberk mám z ruky, jsem z OVA, do Vídně to bude asi ok. Ty společnosti NIKI a Lauda /je to možný?? nebo si ze mě utahujete?/ jsou odkud (|Rakousko - Německo)?
Kde mi doporučujete koupit letenky? Zatím jsem vždycky jenom kupovala charter u cestovky.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od hafi »

niki a lauda jest totéž (majitelem je nějaký niki lauda, bývalý pilot formule...a kdybys ho viděla, ta věz že to jak vypadá je tím jak pilotoval formule, nikoli letadla :mrgreen: )
nákup asi nejlépe zde
www.flyniki.com

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od pavelpmi »

No, Niki a Lauda (Air) není zase až tak úplně to stejné.

Zkus stránky Air Berlin třeba http://www.airberlin.cz, prodávají i Nikiho (jako součást skupiny Air Berlin). Lítá se přímo jednou týdně v sobotu z Vídně a pak dva v týdnu z Norimberka a z Berlína-Teglu. Edit: teď se dívám, že jsi z Ostravy.

Jinak ze stránky AB: Servis pro děti na palubě

Aby nejmenší cestující byli co nejlépe zabezpečeni, můžete pro lety trvající více než 90 minut v první řadě bezplatně využít naše košíky na děti (pro kojence až do 12 měsíců, dle disponibility). Mimo to obdržíte soupravu s plenkou, lahvičkou a bryndáčkem. Během letu Vám samozřejmě ohřejeme dětskou výživu. Oznamte prosím Vaše přání, využít košík na dítě, nejpozději 3 dny před odletem našemu servisnímu středisku »
Naposledy upravil(a) pavelpmi dne 24. 01. 2011, 22:40, celkem upraveno 1 x.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

Lauda Air je charterová divize Austrianu. Lítá VIE-ACE-VIE v sobotu. Bukovat se dá na aua.com nebo laudaair.com, případně zkusit něco na lastminute.de

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od hafi »

to vím, ale nějak jsem vytušil, že loupežník Laudou v tomto případě myslel Niki.

Jestli ne, tak Lauda air má přinejmenším v jednom směru mezipřistání (z původního příspěvku jednoznačně nevyplývá jestli je zájem o jednosměrnou nebo zpáteční letenku).

edit: ha, tak měl na mysli laudaair...to nic nemeni na tom mezipristani (ted jsem na to koukal a je to vzdy pri ceste zpet)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od pavelpmi »


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

hafi píše:ha, tak měl na mysli laudaair...to nic nemeni na tom mezipristani (ted jsem na to koukal a je to vzdy pri ceste zpet)

což má Niki taky

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

Už mi v tom začíná být trochu jasno.

Jenom let potřebuji i zpáteční a jak NIKI, tak i Lauda mají při zpátečním letu mezipřistání. Kluci, to nedám. Já jsem teď trochu koukala po fóru, vy tu řešíte, jaké si na palubě vyberete jídlo a já celý let prosedím se sevřenýma půlkama a zavřenýma očima, po přistání sotva rozevřu ruce, které křečovitě držím na opěradlech... tak asi tak nějak...

Niki Laudu samozřejmě znám, jenom jsem si myslela, že je to nějaký fór, že se dvě letecké společnosti jmenují jedna jeho jménem a druhá příjmením. :lol:

Čistě teoreticky, kdybych si vybrala let s Niki 5.2. číslo HG2166 - dá se zjistit, s jakým letadlem poletím? A ten čas příletu je v časovém pásmu cílové destinace (ACE)? Tzn let trvá 4,5 hod?

Díky pavelpmi za info ohledně dětí - tzn. kdybych chtěla košík, tak sedím hned za pilotní kabinou? JInak infanta držím na klíně celou cestu? Kdybych ho chtěla mít v autosedačce tak co? Koupit extra letenku? Sedačka by dle štítku měla být certifikovaná do letadla (Maxi Cosi Pebble).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od pavelpmi »

HG2166 5.2. by měl letět Airbus A320 a let trvat 4:40 h.
Zpáteční 12.2. je jediný let v letovém plánu bez mezipřistání na FUE.
Jinak další informace zde: http://www.airberlin.com/site/flug_service_familien.php?LANG=cze.

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

Ještě jsem vymyslela - z VIE do Jerez (XRY) a pak z Cádizu trajektem (abych nemusela přes moře). Jenom nevím, jaký typ letadla tam létá? Vy to někde zjišťujete - můžete se mi na to kouknout? Bylo by to sobota 6.2., let HG2070.

Docela mě překvapuje, že ten případný let 5.2. VIE-ACE (bez mezipřistání) je už skoro naplněn (rezervační systém ukazuje, že zbývá 5 míst). Je to možné? Takhle mimo sezónu? U nás TVS nevypravuje, protože není zájem a NIKI má narváno. Ten let využívají i CK pro své pobyty (jako charterový let)?

Ta postýlka pro malou je opravdu hned za pilotní kabinou?


Odpovědět