S kým na Lanzarote?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

HG2070 lítá Embraer 190, ale to už by byl docela úlet, ne? Jak dlouho tam ta loď jede? Den, dva? A jezdí v zimě vůbec nějaká? To už bych radši dojel do Norimberku na AirBerlin nebo do Mnichova na Condora. Nebo do BTS na Ryan Air do LPA a pak krátký trajekt (ale lítá až od 18.2.).

U menších letadel je postýlka (basinet) možná jen v 1. řadě, u větších (např. A330 Air Berlin z NUE) je kabina rozdělena na několik segmentů a postýlka může být na začátku každého z nich.


Ranger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 08. 2006, 17:55
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Ranger »

"Ještě jsem vymyslela - z VIE do Jerez (XRY) a pak z Cádizu trajektem (abych nemusela přes moře). Jenom nevím, jaký typ letadla tam létá? Vy to někde zjišťujete - můžete se mi na to kouknout? Bylo by to sobota 6.2., let HG2070."



tady si dost protiřečíš, nebo ti není jasná základní geografie:
píšeš, že trajekt Fuerteventura - Lanzarote je nepřijatelný kvůli malé dcerce. Přitom jsou oba ostrovy na dohled, vzdálenost Corralejo (F) - Playa Blanca (L) je lodí ca. hodinu.
Přitom "trajektem z Cádizu, abych nemusela přes moře" se buď tak za 2 hodiny dostaneš do Maroka, pak odhadem 1000 km po pevnině, a dalším trajektem (několik hodin) do Arrecife, to vůbec neřeším četnost spojení, vízové podmínky a bezpečnost vůbec...
anebo sehnat velkou loď přímo na Kanáry, tedy specielně Arrecife, ta ovšem pluje odhadem tak 24 - 36 hodin (a po otevřeném oceánu). To je přece daleko, daleko větší zátěž pro kojence!!

Já bych se teda toho přeplutí Lanz.-Fue. vůbec nebál a hledal též všechny přímé lety na FUE

(Vzdálenosti píšu z hlavy, tak se omlouvám za případné jisté nepřesnosti) :-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od hafi »

loupeznik píše:
hafi píše:ha, tak měl na mysli laudaair...to nic nemeni na tom mezipristani (ted jsem na to koukal a je to vzdy pri ceste zpet)

což má Niki taky

koukam na to a neni to tak.
cestou tam jsou lety nikiho prime vzdy, cestou zpet je tam obcas mezipristani na FUE, ale namatkove treba 12.2. nikoliv.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od pavelpmi »

hafi píše:cestou tam jsou lety nikiho prime vzdy, cestou zpet je tam obcas mezipristani na FUE, ale namatkove treba 12.2. nikoliv.

Jak jsem psal na predchazejici strance, Nikiho zpáteční 12.2. je jediný let v letovém plánu bez mezipřistání na FUE.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od hafi »

jop, nějak jsem tu informaci přehlíd...


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

hafi píše:
loupeznik píše:
hafi píše:ha, tak měl na mysli laudaair...to nic nemeni na tom mezipristani (ted jsem na to koukal a je to vzdy pri ceste zpet)

což má Niki taky

koukam na to a neni to tak.
cestou tam jsou lety nikiho prime vzdy, cestou zpet je tam obcas mezipristani na FUE, ale namatkove treba 12.2. nikoliv.

Já jsem ten jediný přímý let 12.2. viděl samozřejmě taky, ale jelikož OP nevyjádřila touhu letět zpátky zrovna 12.2., zevšeobecnil jsem to.

Tahle diskuze je stejně trochu divná. OP by si měla nejdřív ujasnit, co vlastně chce. :?

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

OP - Osoba Podivná?? :lol:

Jo, jo, to jsme my ženský. To všechno ten strach z letadel, zatemňuje mi jinak jasnou mysl ....
a myšlenky a nápady mi běhají tak rychle a zmateně, že nestačím psát.

Do Jerezu proto, že část rodiny právě pluje trajektem z Cádizu na Lanzarote, takže by mě vyzvedli a pomohli se vším (kočárek, postýlka, kufry, kraviny,...), což bych sama z FUE na LAN nezvládla.

Z Maroka myslím že ani žádná loď nepluje - snad jenom ty kocábky s uprchlíky ...

Zpáteční let cca za měsíc, zatím neřeším, nějak se musím co "nejpřijatelněji" dostat tam, a pak budu kombinovat jak zpátky.

Co s tím naplněním - to že rezervační systém ukazuje 5 míst - je to reálné, nebo snižují čísla, aby nalákali případné zájemce?

Tiera
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 01. 2011, 17:21
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Tiera »

Tak oprava - spojení s Marokem existuje z Gran Canarie - je ale nově, teprve od 5/2010.
To je ale stejně jedno, kdybych chtěla přes Maroko, tak jedině na dvou kolech... a bez kočáru :D

Uznávám, že celá diskuse je přinejmenší zmatená, ale i tak za ní mnohé díky, do včerejška jsem netušila o jiných možnostech.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od loupeznik »

Tiera píše:Do Jerezu proto, že část rodiny právě pluje trajektem z Cádizu na Lanzarote, takže by mě vyzvedli a pomohli se vším (kočárek, postýlka, kufry, kraviny,...), což bych sama z FUE na LAN nezvládla.

Aha, tak to dává smysl.

Tiera píše:Co s tím naplněním - to že rezervační systém ukazuje 5 míst - je to reálné, nebo snižují čísla, aby nalákali případné zájemce?

Já myslím, že je to dost reálné. Plní jim to cestovky.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Fabo »

Taky bych uvazoval moznost, ze danych 5 mist je ve skutecnosti 5 mist v rezervacni tride, ne v celem letadle.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: S kým na Lanzarote?

Příspěvek od Zdenek »

Kočárek, postýlka a kraviny ... od čeho jsou taxikáři a trolley na letišti a v přístavu ? Ale pokud preferuješ Maroko ...


Odpovědět