Zrušení letu

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od firefly »

Teď jsem objevila, že je zde toto téma. Omlouvám se, že jsem svůj dotaz vložila do tématu o letu do Dubaje. Včera mi Smartwings oznámili, že zrušili můj let 23.10. do DXB a jestli chci změnit let nebo vrátit peníze. Okamžitě jsem odepsala, že chci vrátit peníze a samozřejmě i vrátit peníze za zpáteční zakoupený let DXB - PRG, i když ten možná zrušen nebyl. Tak mám dotaz na ty, kteří byli v podobné situaci, jak to pak pokračuje, zda budu požádána o sdělení čísla účtu, kam chci peníze vrátit nebo použijí ten účet, z kterého jsem platila? Trochu mě totiž znepokojuje, že jsem nedostala žádnou odpověď na svůj požadavek vrácení peněz.
Samozřejmě mi vznikly komplikace se stornovaním již objednaného víza a se stornováním hotelu ( zde tedy problém vlastně není, protože rezervace byla přes www.booking.com).
Prosím, kdo tedy má zkušenosti s touto situací, mohli byste mi napsat nějaké podrobnosti?
Předem moc děkuji a omlouvám se za duplicitu mého dotazu.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od firefly »

Dnes jsem dostaloa od Smartwings odpověď, tak jsem se poněkud uklidnila:
Dobré ráno,

rád bych se omluvil, že jste ještě nedostala odpověď, nic méně má kolegyně, vám v nejbližší době jistě odpoví.

Co se týče vrácení peněz, jsou automaticky vráceny na účet, ze kterého byly placeny, respektive z karty, ze které byly placeny. Peníze odešleme do 3 pracovních dnů, nic méně na vašem účtu se mohou objevit až do třech týdnů z důvodu komunikace mezi bankami.

Děkuji za pochopení

Přeji hezký den

S pozdravem

Lukáš Tittl
SmartWings
Customer Service Dept.
Travel Service a.s.
K Letisti 1068/30
160 08 Praha 6

Sice mě překvapuje, že by se peníze ne mém účtě měly objevit až do 3 týdnů, když vím, že dle nového zákona o platebním styku má být transakce z jedné banky do druhé vyřízena do druhého dne, ale budiž, počkám ..... :roll: :roll: :roll: .
Také mě potěšila agentura, přes ketrou jsem měla objednané vyřízení víza, prý mi vrátí veškeré peníze a nebudou si účtovat storno poplatky. Toho si cením a vím, že se příště obrátím opět na tuto agenturu. Na rozdíl od Smartwings, s těmi to už radši příště pokoušet nebudu :sick: :sick: :sick: .

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od firefly »

Peníze za zrušený let mám již zpět na účtě a i peníze za víza od agentury Sinimar mi byly vráceny, takže vše OK. :clap: :clap: :clap:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od vitezslav »

Akorát pan Tittl neví, že nicméně je jedno slovo, a přitom ho tak rád používá :biggrin:

honza_130
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 05. 2012, 13:27
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od honza_130 »

tak nam dnes taky zrusili let... meli jsme letet do Parize v 6h rano, navrat za 3dny ve 21:20

posunuti odlet 12:45 a zpet 15:00 :( :( :(

premyslim, ze si asi necham vratit penize .. prijdeme tak o cely den v Parizi (12-15.6.)


honza_130
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 05. 2012, 13:27
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od honza_130 »

takze letenky stornovany u prodejce - pelikan.cz, cekam na vraceni penez (8-10 tydnu :( :( ) ...

mezitim zakoupeny letenky od CSA.. kdybych to udelal drive, mohl jsem si usetrit komplikace a ve finale i penize..

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

Drobný dotaz k tématu, stává se u Smartwings, že zruší let, který není samostatný, ale jen doprodej sedaček charteru? Konkrétně se chystám na Skiathos (konec června, takže prakticky už sezóna) a od Smartwings má koupený jen let směrem zpět do Prahy, tam letím s někým jiným. Když čtu tyto zkušenosti, tak přemýšlím, jestli se nemám bát, že tam zůstanu trčet :) Kdyby náhodou, je šance dostat náhradní dopravu, i kdyby zrušili let déle, než 14 dní předem? Nevím, co bych pak dělal se zaplaceným směrem tam a hotelem.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Nemec »

Podle mě se to rohodně stát může, mě prozatím třikrát přehodili SKG z 28.6 na 27.6 a pak pro jistotu až na 2.7...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:Drobný dotaz k tématu, stává se u Smartwings, že zruší let, který není samostatný, ale jen doprodej sedaček charteru? Konkrétně se chystám na Skiathos (konec června, takže prakticky už sezóna) a od Smartwings má koupený jen let směrem zpět do Prahy, tam letím s někým jiným. Když čtu tyto zkušenosti, tak přemýšlím, jestli se nemám bát, že tam zůstanu trčet :) Kdyby náhodou, je šance dostat náhradní dopravu, i kdyby zrušili let déle, než 14 dní předem? Nevím, co bych pak dělal se zaplaceným směrem tam a hotelem.

Proč bys tam zůstal trčet? Holt lodí do Volosu a odtud nebo autobusem nebo vlakem do Soluně nebo Athén a odtamtud. :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

Díky za postřehy, dovolenou mám naštěstí s 3 denní rezervou, takže posun o 1-2 dny dozadu by až tak nevadil. Ale kdo mi zaplatí hotel nebo cestu přes Volos a Athény? Těžko bych sehnal něco cenově srovnatelného. No budu doufat, že Smart aspoň den odletu dodrží, s hodinou nepočítám :) Přeci jen je to charter a ostatní lidi v letadle přes cestovky mívají termíny zájezdů koupené s předstihem a často nemívají možnost změny termínů. Ale zase je to Smartwings a asi všechno je možné :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

Nemec píše:Podle mě se to rohodně stát může, mě prozatím třikrát přehodili SKG z 28.6 na 27.6 a pak pro jistotu až na 2.7...


To se ti stalo který rok a jak jsi to řešil? Já to mám na 29.6. směr PRG.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Nemec »

Stalo se mi to tuto sezonu, osekavali se lety ze 4 tydne na 3 a jeste se menili dny... Ale nakonec jsem vzal, prvni, co bylo volny u nich, protoze mam s nima do SKG letos jeste 4 dalsi lety jindy, ktery taky sprehazeli, takze sem si prekopal rozvrh, ale priste letim s A3 pres ATH... Ale zas Skiathos bude hlavne zavislej na CK, takze podle me se rusit nebude... A kdyztak myslim, ze TVS lita z Volosu taky, akorat to nenabizi SW...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Globik »

Charter necharter, cestovky necestovky, nám jednou posunuli o den odlet i přílet, PRG-FNC. Nevím, jak se s tím cestovky praly, ale noc jsme na ulici nestrávili :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

No jo, tak +/- den bych si poradil, akorát bych nerad, aby to bylo - den, protože už tak to mám jen na 6 nocí a nerad bych zkracoval. Na prodloužení rezervu mám :) Tak uvidím, snad se zadaří.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

Nemec píše:Stalo se mi to tuto sezonu, osekavali se lety ze 4 tydne na 3 a jeste se menili dny... Ale nakonec jsem vzal, prvni, co bylo volny u nich, protoze mam s nima do SKG letos jeste 4 dalsi lety jindy, ktery taky sprehazeli, takze sem si prekopal rozvrh, ale priste letim s A3 pres ATH... Ale zas Skiathos bude hlavne zavislej na CK, takze podle me se rusit nebude... A kdyztak myslim, ze TVS lita z Volosu taky, akorat to nenabizi SW...


No jo, do SKG asi mají letů víc, ale jestli dobře hledám, tak na Skiathos (JSI) mají jen jeden let za 10/11 dní, takže tam by přesun na předcházející/následující let nehrozil. V leťáku se tváří, že to takto létá pravidelně celou sezónu vždy úterý a pátek a posunem o den by to cestovkám pěkně nabourali. Tak snad to bude OK :)


Odpovědět