Snížení váhového limitu na zavazadla

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Zdenek »

ziletka píše:Cetl jsem docela negativni reakce cestovek, dosud jsem mel za to, ze jsou to cestovky, kdo si urcuje tyto parametry u charteru (hmotnost zavazadel, obcerstveni atd.) :?:

Nic nebrání cestovkám těch 5kg paušálně pro své zákazníky doplatit.


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od outlier »

Nebo si nasmlouvat chartery někde jinde...

Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Killer »

Problem je, ze nejaky k***t v EU vymyslel emisni povolenky, ktere si budou aerolinky kupovat. Takze dalsi nesmyslne narizeni a dalsi vydaj. Toto je zpusob, jak prenest tyto platby na klienty. Takze nez se zacnete rozcilovat na TVS, zjistete si, proc se to dela a napiste do Bruselu, proc vymysleji jednu picovinu za druhou.
Jo a jen pro zajimavost USA a Cina zakazali svym spolecnostem komukoliv cokoliv platit, takze nam EU opet zavadi skvele konkurencni prostredi.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Alca »

emisní povolenky a podobné nesmysly samozřejmě vedou společnosti k tomu, zvýšit poplatky či snížit váhový limit, já v tom však vidím spíš takový morální podtext. Jak už zde creyman zmínil fifleny, tak si myslím, že může běžný člověk za běžné situace vyžít 14 dní se zavazadlem 10kg - dělám to tak už možná deset let a s úspěchem, jsem vybaven teplým i lehkým oblečením. Jsme v době snižování nákladů a já si myslím, že to znamená i nároků na život. Každý jistě máme nějakou tu menší přítěž(v mém případě létám s houslemi), ta už je však nadstandardem. Jen by měly existovat výjimky pro zdravotně/tělesně postižené, kteří mají nároků více a nadváhu mít vždy budou.
Jak zde někdo zmiňuje-15kg pro dítě nestačí - ale vždyť má to dítě ještě 5 kg příručák! jako malý jsem měl vždycky výrazně menší zavazadlo. Jako absolutní normu vidím přeprat si omezený počet trenek a ponožek na dovolené v umyvadle. Pokud někdo chce nadstandard, tak si skočí na dovolené do butiku a ty trenky si "jednorázově" koupí :D

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od firefly »

Také si myslím, že na běžnou dovolenou někam k moři ( Egypt, Řecko apod.) těch 15 kg stačí, ale spíš je to blbé někde, kde se dá skvěle nakupovat, např. USA, Thajsko, Emiráty, tam těch 15 kg při zpáteční cestě rozhodně nestačí.
Ale to říkám jako ženská a my , jak je známo, jsme na ty nákupy více vysazené :D , ale fiflena s celou převáženou skříní fakt nejsem :D .


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od PavelD »

V novinách byl seznam na cestu k moři s hmotností. U kosmetiky byl rozpočet 2kg/os. :D Asi jsem divný turista...

Také si myslím, že na běžnou dovolenou někam k moři ( Egypt, Řecko apod.) těch 15 kg stačí, ale spíš je to blbé někde, kde se dá skvěle nakupovat, např. USA, Thajsko, Emiráty, tam těch 15 kg při zpáteční cestě rozhodně nestačí.
Ale to říkám jako ženská a my , jak je známo, jsme na ty nákupy více vysazené :D , ale fiflena s celou převáženou skříní fakt nejsem :D .


Je třeba na letišti sbalit normálního chlapa. Ten má určitě kufr pod 15kg a rád něco přibalí :D :D :D

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Alca »

PavelD píše:V novinách byl seznam na cestu k moři s hmotností. U kosmetiky byl rozpočet 2kg/os. :D Asi jsem divný turista...

Také si myslím, že na běžnou dovolenou někam k moři ( Egypt, Řecko apod.) těch 15 kg stačí, ale spíš je to blbé někde, kde se dá skvěle nakupovat, např. USA, Thajsko, Emiráty, tam těch 15 kg při zpáteční cestě rozhodně nestačí.
Ale to říkám jako ženská a my , jak je známo, jsme na ty nákupy více vysazené :D , ale fiflena s celou převáženou skříní fakt nejsem :D .


Je třeba na letišti sbalit normálního chlapa. Ten má určitě kufr pod 15kg a rád něco přibalí :D :D :D


A jsme u toho, 2kg šminek považuji za nadstandard a žena, co si je může dovolit, si obvykle může dovolit příplatek za kosmetický kufr :D

a ještě k nákupům, myslím že už nějakou dobu - alespoň v EU - neclíme a vozíme si víceméně co nás napadne, proto je na místě si též říct, že když už si chceme něco dovézt, tak tomu přizpůsobíme zavazadlo, nebo opět připlatíme. ...Jéje, těším se, až bude Čedok ve spolupráci s NASA vypravovat vesmírné koráby na 14 dní na měsíc a váhový limit bude 1kg :D - jaké bude bouření?

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od atr »

Když si uvědomíte co váží samotný kufr, nasolené ručníky, něco na sebe, boty, hygiena ... (oprava)
Nechci se pak klepat jestli náhodou nemám něco málo navíc. To by musela být sakra dobrá cena zájezdu, abych akceptoval let s TVS. Loni jsme letěli se SunExpress a tam dokonce dítě pod 2 roky mělo nárok na 10 Kg.
Naposledy upravil(a) atr dne 22. 02. 2012, 13:02, celkem upraveno 1 x.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Alca »

atr píše:Když si uvědomíte co váží samotný kufr, nasolené ručníky, něco na sebe, boty, higiena ...
Nechci se pak klepat jestli náhodou nemám něco málo navíc. To by musela být sakra dobrá cena zájezdu, abych akceptoval let s TVS. Loni jsme letěli se SunExpress a tam dokonce dítě pod 2 roky mělo nárok na 10 Kg.


Když si uvědomíte, že higiena není slovo, ale že hygiena je slovo :D
Klepat se nemusíte, buď se tomu přizpůsobíte, nebo připlatíte za 5kg nadváhy. Já v tom nevidím sebemenší problém, snad jen v tom faktu, že za chvíli zpoplatní i obyčejnou chůzi po chodníku. Nevím však, proč bych za své malé zavazadlo 10kg měl platit stejný peníz, jako někdo za 20kg, a nehledám v tom omezování osobní svobody. To bych se stejně tak mohl domáhat slevy, nebo ne?

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od atr »

Alca píše:
atr píše:Když si uvědomíte co váží samotný kufr, nasolené ručníky, něco na sebe, boty, higiena ...
Nechci se pak klepat jestli náhodou nemám něco málo navíc. To by musela být sakra dobrá cena zájezdu, abych akceptoval let s TVS. Loni jsme letěli se SunExpress a tam dokonce dítě pod 2 roky mělo nárok na 10 Kg.


Když si uvědomíte, že higiena není slovo, ale že hygiena je slovo :D
Klepat se nemusíte, buď se tomu přizpůsobíte, nebo připlatíte za 5kg nadváhy. Já v tom nevidím sebemenší problém, snad jen v tom faktu, že za chvíli zpoplatní i obyčejnou chůzi po chodníku. Nevím však, proč bych za své malé zavazadlo 10kg měl platit stejný peníz, jako někdo za 20kg, a nehledám v tom omezování osobní svobody. To bych se stejně tak mohl domáhat slevy, nebo ne?


Dobrovolně nechci přistupovat k takové vychytralé obchodní politice přesně z tohoto důvodu, co píšete – zpoplatněná chůze po chodníku (utahování šroubů), obzvlášť když ještě mám možnost volby nohama.
Spravedlivé to nebude asi nikdy, teda pokud nepůjdete na váhu komplet se zavazadly.
A všichni víme, jak to pokračuje – x-té zdražení příplatku, další snížení limitu a za nějakou dobu bude člověk půlku koupáckého zájezdu doplácet na letišti.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od pavelpmi »

Alca píše:Když si uvědomíte, že higiena není slovo, ale že hygiena je slovo :D

Třeba Španělé (a Italové kupříkladu asi taky) na tvrdé "y" moc nehrají, tak se děsím, kdy mi tu něco takového ujede. :lol: Sorry za OT. A není higiena slovo polsky? :silent:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Alca »

pavelpmi píše:
Alca píše:Když si uvědomíte, že higiena není slovo, ale že hygiena je slovo :D

Třeba Španělé (a Italové kupříkladu asi taky) na tvrdé "y" moc nehrají, tak se děsím, kdy mi tu něco takového ujede. :lol: Sorry za OT. A není higiena slovo polsky? :silent:


také to umím :lol: ale zkouším více používat jen ověřené (před pár lety jsem do maturitní práce napsal "výkend" - tudíž za 2) :)

atr píše:
Alca píše:
atr píše:Když si uvědomíte co váží samotný kufr, nasolené ručníky, něco na sebe, boty, higiena ...
Nechci se pak klepat jestli náhodou nemám něco málo navíc. To by musela být sakra dobrá cena zájezdu, abych akceptoval let s TVS. Loni jsme letěli se SunExpress a tam dokonce dítě pod 2 roky mělo nárok na 10 Kg.


Když si uvědomíte, že higiena není slovo, ale že hygiena je slovo :D
Klepat se nemusíte, buď se tomu přizpůsobíte, nebo připlatíte za 5kg nadváhy. Já v tom nevidím sebemenší problém, snad jen v tom faktu, že za chvíli zpoplatní i obyčejnou chůzi po chodníku. Nevím však, proč bych za své malé zavazadlo 10kg měl platit stejný peníz, jako někdo za 20kg, a nehledám v tom omezování osobní svobody. To bych se stejně tak mohl domáhat slevy, nebo ne?


Dobrovolně nechci přistupovat k takové vychytralé obchodní politice přesně z tohoto důvodu, co píšete – zpoplatněná chůze po chodníku (utahování šroubů), obzvlášť když ještě mám možnost volby nohama.
Spravedlivé to nebude asi nikdy, teda pokud nepůjdete na váhu komplet se zavazadly.
A všichni víme, jak to pokračuje – x-té zdražení příplatku, další snížení limitu a za nějakou dobu bude člověk půlku koupáckého zájezdu doplácet na letišti.


Rozumím, ale asi vidím jako větší omezení mít velké zavazadlo a "jen" vybrané společnosti, které akceptuji, než-li usnadnit si život menším zavazadlem a nehledat zábrany v praktikách dopravců. Respektive, až mi někdo dupne na "přirozenost" :mrgreen: (omezí mou chůzi po chodníku), tak se teprve začnu vztekat, ale zavazadlo je pro mě stále spíše přítěž. ...rozumím, že né každý takto smýšlí, domnívám se však, že je to nejlepší cesta...

MUF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 10. 03. 2012, 19:30
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od MUF »

Pro mě to znamená jen další mínus pro tuto aerolinku a samozřejmě, že cena za další kg je velmi přepálená a zcela mimo realitu.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od MS743 »

Ja se jen smeji... je to jen uhel pohledu...

Low cost a Chartery skoro vsude na svete davaji tech 15kg max plus... netktere uz na tvrdo (jako Air Asia) uctuje jakekoliv zavazadlo ktere se nebere s sebou na palube.. cena do 15kg a cena do 20kg a pak cena pro vetsi zavazadla... na palube se smi jen 7kg...

at se na me nikdo nezlobi ale kdyz se jede na dovolene a jede mala rodina, na co potrebuji 60-80kg veci.. nosi se s sebou jeste rizky a pivo a parky?

Fantomas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 08. 05. 2006, 11:21
Stav: Offline

Re: Snížení váhového limitu na zavazadla

Příspěvek od Fantomas »

MS743 píše:Ja se jen smeji... je to jen uhel pohledu...

Low cost a Chartery skoro vsude na svete davaji tech 15kg max plus... netktere uz na tvrdo (jako Air Asia) uctuje jakekoliv zavazadlo ktere se nebere s sebou na palube.. cena do 15kg a cena do 20kg a pak cena pro vetsi zavazadla... na palube se smi jen 7kg...

at se na me nikdo nezlobi ale kdyz se jede na dovolene a jede mala rodina, na co potrebuji 60-80kg veci.. nosi se s sebou jeste rizky a pivo a parky?

Tak ted si to trefil ! :D taky nechapu proc bych mel letet na tyden do Recka s 20ti kg kufrem. Vemte si dalsi vec, ze naklady na palivo jsou dvounasobne nez v roce 2010. Jestli ta firma chce prezit musi se chovat tak jak se chova. Do Travelu asi penize ze statnich dani nepotecou! Tak se holt musi setrit.


Odpovědět