Nepochvala pro Travel Service

Odpovědět
katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

MK píše:
kapitán píše:neměli by jste kritizovat TVS letěl jsem s ním 2 do antalye a jednou o 15 min. dříve a po druhé načas ,personál by příjemější než u čsa a když jsem letěl čsa na lht ve 12:05 měl zpoždění 40min


To jsi měl asi štěstí... 40 minut nic není :) To je ještě v hodinové toleranci :D Jiní by ti mohli vyprávět, kolik hodin na letišti strávili... a s ČSA to nebylo (ale neříkám, že u nich se to stát nemůže..) :wink:

Já bych snad ani tohle téma radši znovu nerozjížděl, nebo to dopadne podobně, jako dopadla řada jiných témat SW/TVS... :?


Ja jsem treba zazila zpozdeni letu CSA o 7 hodin ... :roll:


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

katkutah píše:
MK píše:
kapitán píše:neměli by jste kritizovat TVS letěl jsem s ním 2 do antalye a jednou o 15 min. dříve a po druhé načas ,personál by příjemější než u čsa a když jsem letěl čsa na lht ve 12:05 měl zpoždění 40min


To jsi měl asi štěstí... 40 minut nic není :) To je ještě v hodinové toleranci :D Jiní by ti mohli vyprávět, kolik hodin na letišti strávili... a s CSA to nebylo (ale neříkám, že u nich se to stát nemůže..) :wink:

Já bych snad ani tohle téma radši znovu nerozjížděl, nebo to dopadne podobně, jako dopadla řada jiných témat SW/TVS... :?


Ja jsem treba zazila zpozdeni letu CSA o 7 hodin ... :roll:


Právě proto tam je ten dodatek v závorce, aby to nebylo napadnutelné :D

Ja zazil s CSA nejdelsi zpozdeni asi 90 minut - kde jinde nez na LHR :) Letadlo pristalo na cas, ale zpozdeni jsme nabrali tim, ze se cekalo na cestujici, ktreri se nedostali vcas do letadla kvuli hroznym frontam u rentgenu, no a pak jsme jeste pres pul hodiny pojizdeli (teda spis stali) ve fronte na odlet..inu LHR :D

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

Já jsem seděl přes hodinu v letadle ČSA na Stanstedu.
Letištní personál přivezl do letadla invalidu na vozíku, a pak řešili,
co s vozíkem. Po úspěšném naložení ještě čekání na slot.

Nepovažoval jsem to za tragedii, jen mi nebylo jasné,
proč se letuška musí zeptat kapitána, zda v letadle s VYPNUTÝMI
motory lze používat mobil ( oznámení zpoždění domů )

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

PavelD píše:Já jsem seděl přes hodinu v letadle ČSA na Stanstedu.
Letištní personál přivezl do letadla invalidu na vozíku, a pak řešili,
co s vozíkem. Po úspěšném naložení ještě čekání na slot.

Nepovažoval jsem to za tragedii, jen mi nebylo jasné,
proč se letuška musí zeptat kapitána, zda v letadle s VYPNUTÝMI
motory lze používat mobil ( oznámení zpoždění domů )


pokud svítila tabla "připoutejte se" tak konala svojí povinnost......

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »



vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Kamyl píše:http://www.airport-k-vary.cz/clanky.php?id=70
Co dodat... :?


Toto:
Z planes.cz:
Aktualizováno 16.06. 11:00. Letiště Karlovy Vary se na svých stránkách ohradilo vůči včerejšímu přesměrování letu společnosti Travel Service Rhodos - Karlovy Vary - Pardubice - Rhodos, který kvůli zkrácení zpoždění Karlovy Vary vynechal a cestující museli být převezeni autobusy do/z Pardubic. Letní sezóna se dostává do plného proudu a některé společnosti jsou pověstné tím, že nestíhají včas odlétat všechny nasmlouvané lety... Dle doplňujících informací, které byly poskytnuty redakci planes.cz, vedlo společnost Travel Service k vynechání letiště KLV z rotace QS521/520 15.06. vydaní NOTAMu o uzavření dráhy z důvodu opravy trhliny v povrchu na letišti Rhodos od 2100UTC/15JUN do 0300UTC/16JUN, tedy právě v době, kdy daný let měl na Rhodosu přistávat. Vzhledem k pozdnímu vydání NOTAMu bylo nereálné informovat všechny klienty cestovních kanceláří a celou rotaci QS518/521/520/519 PRG-RHO-KLV-PED-RHO-PRG předsunout o několik hodin. Z toho důvodu bylo rozhodnuto lety uměle zpozdit tak, aby první část rotace na Rhodosu přistála ještě před uzavřením RWY a druhá část ihned po opětovném otevření, jak se také stalo (aktuální přílet 0300). Cestující z Karlových Varů byli do Pardubic převezeni nejen z obchodních důvodů, ale také proto, aby nemuseli čekat na svůj zpožděný let ve "staveništi" terminálu letiště Karlovy Vary, který je v současnosti modernizován a přestavován.
[/i]

ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Příspěvek od ngb »

vita píše:
Kamyl píše:http://www.airport-k-vary.cz/clanky.php?id=70
Co dodat... :?


Toto:
Z planes.cz:
Aktualizováno 16.06. 11:00. Letiště Karlovy Vary se na svých stránkách ohradilo vůči včerejšímu přesměrování letu společnosti Travel Service Rhodos - Karlovy Vary - Pardubice - Rhodos, který kvůli zkrácení zpoždění Karlovy Vary vynechal a cestující museli být převezeni autobusy do/z Pardubic. Letní sezóna se dostává do plného proudu a některé společnosti jsou pověstné tím, že nestíhají včas odlétat všechny nasmlouvané lety... Dle doplňujících informací, které byly poskytnuty redakci planes.cz, vedlo společnost Travel Service k vynechání letiště KLV z rotace QS521/520 15.06. vydaní NOTAMu o uzavření dráhy z důvodu opravy trhliny v povrchu na letišti Rhodos od 2100UTC/15JUN do 0300UTC/16JUN, tedy právě v době, kdy daný let měl na Rhodosu přistávat. Vzhledem k pozdnímu vydání NOTAMu bylo nereálné informovat všechny klienty cestovních kanceláří a celou rotaci QS518/521/520/519 PRG-RHO-KLV-PED-RHO-PRG předsunout o několik hodin. Z toho důvodu bylo rozhodnuto lety uměle zpozdit tak, aby první část rotace na Rhodosu přistála ještě před uzavřením RWY a druhá část ihned po opětovném otevření, jak se také stalo (aktuální přílet 0300). Cestující z Karlových Varů byli do Pardubic převezeni nejen z obchodních důvodů, ale také proto, aby nemuseli čekat na svůj zpožděný let ve "staveništi" terminálu letiště Karlovy Vary, který je v současnosti modernizován a přestavován.
[/i]


No ale ved to predsa nezodpoveda odpoved na otazku, ze ak lietadlo odleti z Rhodosu pred 21 utc a leti do Pardubic (blok cca 2:25) a spat na Rhodose moze pristat az o 6 hodin ze preco sa nezastavi pre ludi aj v Karlovych Varoch. Tym padom by sa pobyt v CR natiahol o cca 1,5 hodinuy a pristali by spat na Rhodose tak ci tak az po otvoreni letiska (a nie presne o 3.00 utc). Ocividne v tomto pripade ide o znizenie meskania...na ktore uzavierka letiska v RHO nemala ziaden vplyv kedze lietadlo Travel Service odstartoval pred uzavretim a pristalo po otvoreni....

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

ngb píše:
vita píše:
Kamyl píše:http://www.airport-k-vary.cz/clanky.php?id=70
Co dodat... :?


Toto:
Z planes.cz:
Aktualizováno 16.06. 11:00. Letiště Karlovy Vary se na svých stránkách ohradilo vůči včerejšímu přesměrování letu společnosti Travel Service Rhodos - Karlovy Vary - Pardubice - Rhodos, který kvůli zkrácení zpoždění Karlovy Vary vynechal a cestující museli být převezeni autobusy do/z Pardubic. Letní sezóna se dostává do plného proudu a některé společnosti jsou pověstné tím, že nestíhají včas odlétat všechny nasmlouvané lety... Dle doplňujících informací, které byly poskytnuty redakci planes.cz, vedlo společnost Travel Service k vynechání letiště KLV z rotace QS521/520 15.06. vydaní NOTAMu o uzavření dráhy z důvodu opravy trhliny v povrchu na letišti Rhodos od 2100UTC/15JUN do 0300UTC/16JUN, tedy právě v době, kdy daný let měl na Rhodosu přistávat. Vzhledem k pozdnímu vydání NOTAMu bylo nereálné informovat všechny klienty cestovních kanceláří a celou rotaci QS518/521/520/519 PRG-RHO-KLV-PED-RHO-PRG předsunout o několik hodin. Z toho důvodu bylo rozhodnuto lety uměle zpozdit tak, aby první část rotace na Rhodosu přistála ještě před uzavřením RWY a druhá část ihned po opětovném otevření, jak se také stalo (aktuální přílet 0300). Cestující z Karlových Varů byli do Pardubic převezeni nejen z obchodních důvodů, ale také proto, aby nemuseli čekat na svůj zpožděný let ve "staveništi" terminálu letiště Karlovy Vary, který je v současnosti modernizován a přestavován.
[/i]


No ale ved to predsa nezodpoveda odpoved na otazku, ze ak lietadlo odleti z Rhodosu pred 21 utc a leti do Pardubic (blok cca 2:25) a spat na Rhodose moze pristat az o 6 hodin ze preco sa nezastavi pre ludi aj v Karlovych Varoch. Tym padom by sa pobyt v CR natiahol o cca 1,5 hodinuy a pristali by spat na Rhodose tak ci tak az po otvoreni letiska (a nie presne o 3.00 utc). Ocividne v tomto pripade ide o znizenie meskania...na ktore uzavierka letiska v RHO nemala ziaden vplyv kedze lietadlo Travel Service odstartoval pred uzavretim a pristalo po otvoreni....


Protože i z toho Rhodosu veze nějaké lidi, na které v Praze někdo čeká a jestli na někoho čekat 4 nebo 6 hodin a ještě k tomu uprostřed noci, je sakra rozdíl. Navíc to letadlo má naplánované další lety, které je potřeba odlítat a nabírat zbytečně zpoždění není v ničím zájmu.

Ale zajímalo by mě, v jakém stavu je tedy terminál v Karlových Varech, když je pro cestující míň pohodlný, než ten v Pardubicích :D

ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Příspěvek od ngb »

vita píše:
ngb píše:
vita píše:
Kamyl píše:http://www.airport-k-vary.cz/clanky.php?id=70
Co dodat... :?



Protože i z toho Rhodosu veze nějaké lidi, na které v Praze někdo čeká a jestli na někoho čekat 4 nebo 6 hodin a ještě k tomu uprostřed noci, je sakra rozdíl. Navíc to letadlo má naplánované další lety, které je potřeba odlítat a nabírat zbytečně zpoždění není v ničím zájmu.

Ale zajímalo by mě, v jakém stavu je tedy terminál v Karlových Varech, když je pro cestující míň pohodlný, než ten v Pardubicích :D


Samozrejme chapem pointu toho rozhodnutia - aby sa skratilo meskanie.
Ale splietat do vysvetlenia nejaky notam z rhodosu to je uplny bullshit.

Inac ja by som povedal ze sakramentsky rozdiel je aj ked mas pristat v Karlovych Varoch, tam ta niekto uprostred noci caka a lietadlo pristane v Pardubiciach, a mozes sa okrem uz vzniknuteho meskania trepat este par hodin autobusom ze ano :twisted:

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Příspěvek od Skyfan »

Naprostý souhlas. Je to jenom snaha jak se vyvlíknout z toho, že za to prostě může společnost. Nic proti zpoždění, to se může stát kdykoliv. Jsou to přeci chartery. V tomhle případě zavření dráhy na Rhodosu se to prostě musí pochopit. Ale vozit lidi i s dětma, který si dovolenou zaplatí s odletem z Varů uprostřed noci rozhrkanejma karosama do Pardubic a zpátky jen kvůli hodině a půl zmenšení zpoždění je fakt sprosťárna. To jsou opravdu lepší podmínky, než ve stavbou nijak nezasaženém terminálu letiště ve Varech a přilehlý restaurace. Ale co je komu dovoleno, to si když na to má žaludek dovolí. Ať žije třetí tisíciletí v ČR. Chtěl bych vidět, kdyby tohle udělala některá společnosti západních sousedů, tak jí ukamenujou.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

To co dělají si dělají cestovky spolu s TVS s koupákama to se jen tak nevidí. A ta zpráva na planes mě docela pobavila. Koupáci nakonec můžou být rádi, že letěli do PED :lol: , nemuseli přistávat na tom staveniští v KV. proč tady není ten smajlík jak se válím smíchy. :?:

No ja tady tu koupackou sezonu vidím bledě. Stačí když kouknu na čachry s letadlama. Dnes letí pro TVS třeba tohle letadlo...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

To je fakt neuvěřitelný..zaplatit si leteckou dovolenou z KV a pak se muset trmácet přes půl republiky autobusem k nám do PED....... Gratuluji TVS k zákaznickému přístupu.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

skater píše:To je fakt neuvěřitelný..zaplatit si leteckou dovolenou z KV a pak se muset trmácet přes půl republiky autobusem k nám do PED....... Gratuluji TVS k zákaznickému přístupu.

jako vždy, zákazník u TVS na posledním místě:-)nevíte, s jakými cestovkami ti lidé jeli? docela by mě zajímalo, zda za to dostanou nějakou kompenzaci...

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Příspěvek od Skyfan »

Exim, Čedok, Firo i Fischer. Kompenzace je myslím jasná věc a řekl bych, že po ní ty lidi tvrdě půjdou. Jo a prej maj ve Varech neosvětlenou dráhu :D , proto tam v noci nemohli letět, hlavně že minulej rok dělali nový světla :-D, fakt potupný výmluvy.

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

to dider: co je na tom divneho, ze maji pronajate letadla?


Odpovědět