Nepochvala pro Travel Service

Odpovědět
SOKI
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 04. 03. 2007, 23:37
Stav: Offline

Příspěvek od SOKI »

pepa007 píše:
SOKI píše:Já musím zareagovat na všechny nepochvaly jednou pochvalou. Odlétali jsme do AYT 29.6. na čas ve 2.30 a zpět jsme se vraceli 13.7. . Odlet byl opět na čas a na Ruzyni jsme sedli přesně 9.20, jak jsme měli. Posádka měla super vystupování jak při cestě tam, tak při cestě zpět. Tam pilotoval kapitán Hřebejk, zpět kapitán Kralovenský. Oba dva včetně jejich posádek musím jen pochválit. A tímto také děkuji "Jirkovi pilotovi", který mi dal před odletem zprávu, kterým strojem poletíme. Tak ještě jednou dík.


to je hezké že zas jednou TVS letěl na čas, to zaslouží pochvalu :lol:

ten kpt. Hřebejk - je to ten co učil (učí?) na dopravce (FD ČVUT)?


Zřejmě máme štěstí. Létáme s TVS každý rok a ještě se nám nestalo, že bychom měli zpoždění delší než půl hodiny. I posádky byly vždy velmi profesionální. Zatím nemám špatnou zkušenost, proto si nemůžu stěžovat. Proto pochvalu uděluju jen za naši rodinu. A protože jsme jen obyčejní "koupáci", tak mohu doporučit těm všem ostatním "koupákům", jestli mají takové problémy s TVS, ať příště letí s nějakou jinou leteckou společností, třeba nebude mít zpoždění. Mohou odletět na zájezd s nějakou zahraniční cestovkou, která určitě nelétá s TVS. A ti, co si stěžují na pravidelky TVS, myslím, že mají v Praze nepřeberné množství výběru, s kterou let. společností se kam vypraví.Mimochodem teď skončil poměrně zajímavý pořad na TA3, kde mluvil šéf Sky Europe a říkal, že 30% letů po Evropě má zpoždění. No nic, to byl jen dodatek. U nás se řeší jenom TVS, protože ještě kromě malého podílu ČSA vozí koupáky hlavně on. Kdyby tu bylo těch charterových společností více, vypadalo by to zcela jinak.


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1252
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

SOKI píše:Zřejmě máme štěstí. Létáme s TVS každý rok a ještě se nám nestalo, že bychom měli zpoždění delší než půl hodiny. I posádky byly vždy velmi profesionální. Zatím nemám špatnou zkušenost, proto si nemůžu stěžovat. Proto pochvalu uděluju jen za naši rodinu. A protože jsme jen obyčejní "koupáci", tak mohu doporučit těm všem ostatním "koupákům", jestli mají takové problémy s TVS, ať příště letí s nějakou jinou leteckou společností, třeba nebude mít zpoždění. Mohou odletět na zájezd s nějakou zahraniční cestovkou, která určitě nelétá s TVS. A ti, co si stěžují na pravidelky TVS, myslím, že mají v Praze nepřeberné množství výběru, s kterou let. společností se kam vypraví.Mimochodem teď skončil poměrně zajímavý pořad na TA3, kde mluvil šéf Sky Europe a říkal, že 30% letů po Evropě má zpoždění. No nic, to byl jen dodatek. U nás se řeší jenom TVS, protože ještě kromě malého podílu ČSA vozí koupáky hlavně on. Kdyby tu bylo těch charterových společností více, vypadalo by to zcela jinak.


Jste asi opravdu dítě štěstěny. Tady se řeší TVS, protože prostě TVS má neúměrně vysoké procento dlouhých zpoždění, které nejsou dílem náhody, avšak které jsou výsledkem neprofesionality společnosti - nasmlouvání si co největšího objemu kšeftů, aniž by to společnost mohla při současném stavu flotily a klasického českého zmatku v letních měsících zvládnout. Prostě snaha co nejvíce urvat bez ohledu na dopad na zákazníky. Ale co, zákazníci jsou stejně cestovky a "tupé stádo ovcí přece nemá na výběr, do jakého dopravního prostředku je namanévrováno". A Smart Wings už se tu probíral.... rušení letů naprosto běžné. Já nepojedu na zájezd ani s českou cestovkou/TVS, ani se zahraniční cestovkou, já pojedu soukromě a Smart Wings si rozhodně nevyberu.

Jinak doporučuju velectěnému čtenářstvu poslední sérii oslavných článků na téma TVS je v zisku, Smart Wings úspěšně vydělávají apod. na idnes.cz :roll:

Ranger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 08. 2006, 17:55
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Ranger »

I já se považuji za zarytého nepříznivce, firmou TVS 12x vytrestaného (mluvím o zpožděních 4-9 hodin s minimem informací co bude). Letos ovšem jsem neodolal navštívit pro mne novou destinaci v Řecku - Severní Sporády, konkrétně ostrov Skiathos, s malou chybičkou - přímé lety PRG -JSI - PRG byly pod značkou QS. Reference od řeckých známých (a později i vlastní zkušenost) o cílovém místě však mé rozpaky přebily.
Odolal jsem pokušení zde na fóru vyzvídat předem konkrétní stroj a tak až na letišti se ukázalo, že - ve 3 ráno - stojí u našeho gejtu oranžová SWV.
Tak jsem začal tomu zázraku věřit - a on se skutečně potvrdil, ba dokonce se o 12 dní později zopakoval, tentokrát s SWU. Moje lety č. 15. a 16. s touto firmou /jejím příznivcem se však zřejmě nestanu nikdy, leda snad že by ji převzali ti Islanďani/ proběhly vzorně a jako bonbónek mě včera do Prahy svezl mistr světa Petr Jirmus, což bylo už déle mým malým přáním. Tak mám teď skóre 12/16 = čtvrtina letů nezpožděna.
Zdraví příležitostný koupák :wink:

makr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 06. 07. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od makr »

Ranger píše:I já se považuji za zarytého nepříznivce, firmou TVS 12x vytrestaného (mluvím o zpožděních 4-9 hodin s minimem informací co bude). Letos ovšem jsem neodolal navštívit pro mne novou destinaci v Řecku - Severní Sporády, konkrétně ostrov Skiathos, s malou chybičkou - přímé lety PRG -JSI - PRG byly pod značkou QS. Reference od řeckých známých (a později i vlastní zkušenost) o cílovém místě však mé rozpaky přebily.
Odolal jsem pokušení zde na fóru vyzvídat předem konkrétní stroj a tak až na letišti se ukázalo, že - ve 3 ráno - stojí u našeho gejtu oranžová SWV.
Tak jsem začal tomu zázraku věřit - a on se skutečně potvrdil, ba dokonce se o 12 dní později zopakoval, tentokrát s SWU. Moje lety č. 15. a 16. s touto firmou /jejím příznivcem se však zřejmě nestanu nikdy, leda snad že by ji převzali ti Islanďani/ proběhly vzorně a jako bonbónek mě včera do Prahy svezl mistr světa Petr Jirmus, což bylo už déle mým malým přáním. Tak mám teď skóre 12/16 = čtvrtina letů nezpožděna.
Zdraví příležitostný koupák :wink:


Jen pro info, i "koupák", který si koupí zájezd přes cestovku může být přepraven nikoliv charterovým letem, ale pravidelkou SW a to v případě, že CK si neobjedná svůj charter, ale zaplatí letenky smartem. V tom případě se může stát, že i na smartovém letu se podává charterový servis :lol: no zmatek nad zmatek, na kterém vydělá individuální cesťák, který dostane občerstvení zdarma. A to že u gatu stojí smartová pětistovka neznamená, že let je veden jako smartový, protože i mašiny v barvách SW lítaj chartery a mašiny v barvách TVS lítaj pravidelky :D A v neposlední řadě se bere v potaz počet pax, občas se nevyplatí vyslat 738, ale postačí 735...zkrátka těch kritérií, co poletí, je hooodně....

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

pepa007 píše:to je hezké že zas jednou TVS letěl na čas, to zaslouží pochvalu :lol:

ten kpt. Hřebejk - je to ten co učil (učí?) na dopravce (FD ČVUT)?


jojo ten......mj. je to bratr pana rezisera Hrebejka


IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od IL62 »

Letěl jsem 13.7. QS 544 na Rhodos a 20.7. QS 545 zpět. Obě cest na čas, dokonce přílety s 20ti minutovým předstihem. Ale asi jsme měli štěstí, protože 13.7. odlétala linka do Monastiru plánovaná na 10:40 asi v 18:00 a když jsme nastupovali do letadla tak hlásili zpožděný odlet do Thessaloniki. (Podle řádu v 17:40 s tím že další informace poskytnou ve 20:00) Brrrrr

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Ranger: S Petrem Jirmusem?? Dle vyjádření TVS z 27.6. byl údajně poslán na dvouměsíční služební cestu do Ománu. Nebyl to jiný z "klanu" Jirmusů?

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

PJ

Příspěvek od Skyfan »

Nebyl, Petr uz je zpatky.

Ranger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 08. 2006, 17:55
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Ranger »

Na tomto fóru bych si nedovolil takovou věc vymyslet, když sem píšou i lidi z TVS :wink: A Petra Jirmuse poznám bezpečně (navíc se sám hlásil...).
Ale pravda, byl takový neobvykle opálený. V tom Ománu touhle dobou
zřejmě dost připaluje. Já jsem byl v Sharjah v květnu a stačilo mi to :)


Odpovědět