Nepochvala pro Travel Service

Odpovědět
BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od BOEING737 »

A co takhle nějaké stížnosti nebo náměty na Travel Service?


BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od BOEING737 »

Na internetu mě dneska Travel Service celkem šokoval!

Přílety 16/05/2005
Zdroj: ČSL

21:10 QS0262 z Paris Pozn. Zpožděno
22:20 QS0265 z Lyon Pozn. Zpožděno
22:35 QS0371 z Paris Pozn. Zpožděno
04:20 QS068? z Hurghada Pozn. Zpožděno

Odlety:
21:50 QS0622 do Sharm El Sheikh - nic, nebyl udán důvod, nyní je 22:39.

Chudáci ty davy čekající v Ruzyni !! !! !! !!!

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od vitezslav »

Dnes má opět většina letů TVS zpoždění... Zaujal mi ovšem jden let - z Prahy do Prahy QS 0100 11.05-11.40 z terminálu jih. Nevíte někdo, o co šlo?! N avyhlídkový let bych se přihlásil... Vůbec, odlety z Ruzyně do Prahy mají i jiní, nedávno ČSA let 9400, sem tam i Fischer. Co je to za lety?

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od Pavel »

Výcvikové lety nebo zálety...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od vita »

Nějak postrádám let QS0592 na Zakinthos. Měl letět v 10:45, ale neni u něj na webu ČSL žádná poznámka, tak nevím, odletěl nebo ne??


BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od BOEING737 »

To Vita:

Asi to tam zapomněli dopsat, anebo letadlo čeká s lidma na povolení ke startu. Mě zase zajímá let na Rhodos, měli odletět v 11,00 a mají napsáno zpožděno. To by mě zajímalo kdy chuděry odletí. Nepíšou ani předpoklad.

fly_ER
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 15. 05. 2005, 19:37
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od fly_ER »

Ahoj,
let QS0592 na Zakinthos odletěl v 1033UTC. Letadlo se vratilo z AMS v 09:30UTC a z AMS odletělo pozdě kvůli slotu. Takže ne chybou TVS.
Mějte se fajn, bye

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od vita »

Co to je UTC?

na stránkách ČSL bylo toto: "Odletělo 12:33".

Nevíte někdo, třeba FlyER, co to bylo za mašinu?

Koosi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 412
Registrován: 06. 10. 2004, 15:01
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od Koosi »

vita, Greenwichský... U nás je teď UTC+2

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od Pavel »

Coordinated Universal Time (UTC) je mezinárodní standard pro uvádění časových údajů. Je odvozen od GMT (Greenwich Meridian Time, Greenwich Mean Time), kdy čas 000 je půlnoc v anglickém městu Greenwich. GMT se již v současné době nepoužívá.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od Pavel »

V České republice se v zimním období používá středoevropský čas (Central European Time, CET), kdežto v létě středoevropský letní čas (Central European Summer Time, CEST). První se od UTC liší o jednu hodinu, ten druhý o dvě hodiny.

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od FL330 »

Len keby to niekoho zaujimalo, tak GMT je astronomicky cas, kym UTC (znamy aj ako Zulu) je atomovy. Oba casy maju bohuzial malinko inu dlzku sekundy. Tento rozdiel sa navyse v case meni, lebo Zem sa otaca stale pomalsie (o velmi malo, ale predsa), a tak je astronomicka sekunda stale dlhsia.

V beznom pouziti mozno oba casy teoreticky v pohode zamienat, co uz pravdaze neplati napr. pri pouziti v navigacii... Rozdiel medzi oboma casmi je udrziavany tak, aby neprekrocil +/- 0,9 sekundy. Robi sa to tak, ze sa k UTC pridava prestupna sekunda, podobne ako existuje prestupny den (29.02) na vyrovnavanie rokov - teda obcas existuje aj cas 23:59:60 UTC. Od roku 1972 bolo doteraz 22 takychto prestpnych sekund, naposledy myslim v roku 1998 alebo 1999.

V praxi sa pouziva UTC, lebo vyhovuje pocitacom a jeho sekunda je stale rovnako dlha.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od vita »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Nevíte někdo, třeba FlyER, co to bylo za mašinu?

<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
OK-SWU nebo SWV, to se těším na bezpečnostní instrukce dvojnásob. Navíc zpátky poletěj s ČSA a na Zakinktos jsem viděl létat A321, to se mi rozroste sbírka! Navíc letos poletím se Swissem(RJ-85 a A332 - oboje poprvé, ikdyž A330 už mám Austrianu, poslal mi to známej, co letěl do USA) a s American Airlines(B767), American ještě nemám, B767 už sice jo(Qantas, El-Al, Alitalia). Letos to bude produktivní rok, co se sbírání bezpečnostních instrukcí týče. Taky někdo trpí touhle vášní?

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od Pan Am »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
to se těším na bezpečnostní instrukce dvojnásob.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Vita, bezpečnostní instrukce se nemají z letadla odnášet.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Nepochvala pro Travel Service

Příspěvek od vita »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
to se těším na bezpečnostní instrukce dvojnásob.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Vita, bezpečnostní instrukce se nemají z letadla odnášet.


<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
V mém případě co neni v letadle přišroubovaný nebo přilepený zkončí v mojem šuflíku, kromě bezpečnostních instrukcí z každé cesty(pokud už stejné nemám) to jsou palubní magazíny, sáčky na zvratky, polštáře, dečky, rodiče mi jednou přivezli i sluchátka "British Airways", ale nemám na jednoho spoulužáka, ten má z letadla i nafukovací záchranou vestu, tu bych já ale nevzal, co kdyby potom byla potřeba...Ale BI ty vyloženě sbírám, mám i pár unikátů.


Odpovědět