Nepochvala pro Travel Service

Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

ngb píše:
euroflyer píše:tak mi nějak nesedí - runway měla být zavřená 2100-0300, jak jste mohl odletět ve 23.10?-))


No tak ze 21.00 UTC = zulu cas = 23.00 hodin v PRG a to je 24.00 na Rhodose.... :lol:

ale oni letěli ve 23:10 z Rhodosu:-))


ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Příspěvek od ngb »

euroflyer píše:
ngb píše:
euroflyer píše:tak mi nějak nesedí - runway měla být zavřená 2100-0300, jak jste mohl odletět ve 23.10?-))


No tak ze 21.00 UTC = zulu cas = 23.00 hodin v PRG a to je 24.00 na Rhodose.... :lol:

ale oni letěli ve 23:10 z Rhodosu:-))


No ved co to nechapes? Notam sa udava v UTC case. cize na notame ked je 21.00 znamena to na Rhodose 24.00 lokal casu. Ten let odletel o 23.10. lokal cize 50 minut pred uzavretim letiska.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

beri píše:mluvčí TVS zase říká


Cokoli plácá mluvčí TVS nelze brát vážně. Ta je ostatně placená za to, aby mnoha slovy neřekla nic.

beri píše: Takže to asi pustím z hlavy a budu se věnovat něčemu užitečnějšímu, protože tohle asi stejně nepochopím :P


Hlavně to chce příště letět se solidnější aerolinkou.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Já myslím, že je to poměrně jasné:
Letadlo odletělo z Prahy záměrně o několik hodin dýl, aby se na Rhodosu otočilo těsně před uzavírkou letiště, pak letělo do Pardubic, kde naložilo cestující, kteří odtamtud měli letět + ty, které tam přivezli z Varů, kde by stejně museli čekat(a příjemnější je krátit si čas cestou, než čekat v díře, kde se nic neděje), z Pardubic letělo letadlo zpět na Rhodos, kde přistálo po otevření letiště a zpět do Prahy.

Kdyby letělo normálně, tak jej uzavírka chytí někdy na cestě z Varů na Rhodos, takže by muselo stát v Pardubicích nebo ve Varech. Což by zase neocenili ti koupací, letící z Pardubic a Varů na Rhodos, a třeba takto mohli být alespoň ti Pardubičtí telefonicky upozorněni na změnu odletu a mohli zůstat doma.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Zlin142 píše:
beri píše: Takže to asi pustím z hlavy a budu se věnovat něčemu užitečnějšímu, protože tohle asi stejně nepochopím :P


Hlavně to chce příště letět se solidnější aerolinkou.


Kdyby to byl problém u ČSA, tak nic neřekneš...


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

vita píše:Kdyby to byl problém u ČSA, tak nic neřekneš...


Ale řeknu, neboj se. Až ČSA klesnou na úroveň žumpy SW/TVS a budou si dovolovat totéž co programově a záměrně dělá TVS dej vědět.

Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

prispevek z diskuze na idnes, aby se misky vah trosku vyrovnaly :wink:

"s CSA už nikdy (milanos1, 23.06.2007 23:02 ) vlákno | reagovat

Letěl jsem s CSA v únoru do Karibiku a byla to celkem hrůza . Start ok, po chvíli nám kapitán nahlásil, že tento "přímý" let Praha-La Romana bude mít cca za 2 hodiny mezipřistání v Madridu. Po přistání se s námi kapitán rozloučil s tím, že se mění posádka a bude se doplňovat palivo. Ať v žádném případě neopouštíme svá místa, uličky musejí zůstat prázdné, protože kdyby náhodou při doplňování paliva došlo k požáru, budou nás tak moci rychleji zachránit!!! Snad nemusím popisovat jakou toto prohlášení vzbudilo reakci mezi cestujícími. To ale ještě nikdo z nás netušil, že budeme sedět na svých místech téměř 2 hodiny. V nepříjemném vedru a dusnu, bez obsluhy, bez nápojů. Po startu si nás chtěl kapitán asi udobřit, a tak "zatopil" na takových cca 28°C, takže po pár hodinách letu jsme všichni smrděli potem jak po hodině jízdy v MHD. Při cestě zpět jsme na letišti v La Romani trčeli více než 4 hodiny, protože přímý let Pha-LR ( na jehož letadlo jsme čekali ) si opět udělal pauzu v M."

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

já si snad nekdy koupim eximtours do recka abych videl na vlastni kuži co to je charter s tvs...cestovky a tvs sou zlodeji a treba to nekdz pochopej i koupaci že zorganizovat si dovolenku sam je o pulkulevnejsi...

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

vita píše:Já myslím, že je to poměrně jasné:
Letadlo odletělo z Prahy záměrně o několik hodin dýl, aby se na Rhodosu otočilo těsně před uzavírkou letiště, pak letělo do Pardubic, kde naložilo cestující, kteří odtamtud měli letět + ty, které tam přivezli z Varů, kde by stejně museli čekat(a příjemnější je krátit si čas cestou, než čekat v díře, kde se nic neděje), z Pardubic letělo letadlo zpět na Rhodos, kde přistálo po otevření letiště a zpět do Prahy.

Kdyby letělo normálně, tak jej uzavírka chytí někdy na cestě z Varů na Rhodos, takže by muselo stát v Pardubicích nebo ve Varech. Což by zase neocenili ti koupací, letící z Pardubic a Varů na Rhodos, a třeba takto mohli být alespoň ti Pardubičtí telefonicky upozorněni na změnu odletu a mohli zůstat doma.


No to mi zrovna moc smysl nedava. Muzes to zkusit rozepsat?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

díky, nějak jsem se v těch časech zamotal:-)

ngb píše:
euroflyer píše:
ngb píše:
euroflyer píše:tak mi nějak nesedí - runway měla být zavřená 2100-0300, jak jste mohl odletět ve 23.10?-))


No tak ze 21.00 UTC = zulu cas = 23.00 hodin v PRG a to je 24.00 na Rhodose.... :lol:

ale oni letěli ve 23:10 z Rhodosu:-))


No ved co to nechapes? Notam sa udava v UTC case. cize na notame ked je 21.00 znamena to na Rhodose 24.00 lokal casu. Ten let odletel o 23.10. lokal cize 50 minut pred uzavretim letiska.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

exim má většinu letů s čsa:-)))takže zkus jiné...takové čedok, fischer či firo jsou najisto s qs:-)
poja píše:já si snad nekdy koupim eximtours do recka abych videl na vlastni kuži co to je charter s tvs...cestovky a tvs sou zlodeji a treba to nekdz pochopej i koupaci že zorganizovat si dovolenku sam je o pulkulevnejsi...

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

poja píše:já si snad nekdy koupim eximtours do recka abych videl na vlastni kuži co to je charter s tvs...cestovky a tvs sou zlodeji a treba to nekdz pochopej i koupaci že zorganizovat si dovolenku sam je o pulkulevnejsi...


Ale zakladni charakteristikou "koupaku" je prave to, ze si to sami neumej zorganizovat, protoze neumi jinak nez cesky a bez ceskeho doprovodu by se ztratili.

Kup si eximtours do egypta, tam to funguje jeste "lip" :lol: , ale tam ted zrovna tvs pro exim nelita ... :cry: . Ale kup si ten charter s tvs a uvidis, jak to ve skutecnosti je :D

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Ale zakladni charakteristikou "koupaku" je prave to, ze si to sami neumej zorganizovat, protoze neumi jinak nez cesky a bez ceskeho doprovodu by se ztratili.

Takze kdyz jsem loni letel s nemeckou cestovkou, tak jsem podle toho nebyl koupak? :wink:

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Kamyl píše:
Ale zakladni charakteristikou "koupaku" je prave to, ze si to sami neumej zorganizovat, protoze neumi jinak nez cesky a bez ceskeho doprovodu by se ztratili.

Takze kdyz jsem loni letel s nemeckou cestovkou, tak jsem podle toho nebyl koupak? :wink:


No, ja myslim, ze ne uplne. :D . Ne kazdy, kdo jede na dovolenou musi nutne byt koupak, alespon podle mne.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Kamyl píše:
Ale zakladni charakteristikou "koupaku" je prave to, ze si to sami neumej zorganizovat, protoze neumi jinak nez cesky a bez ceskeho doprovodu by se ztratili.

Takze kdyz jsem loni letel s nemeckou cestovkou, tak jsem podle toho nebyl koupak? :wink:


Tak jsi byl Nemecky koupak.

Ve vsech prispevkach zmen Cesky na Nemecky a mas to.
Sice sis to zaridil jinde, v cizim jazyce, ale ta cestovka ti ostatni veci zaridila a mel jsi tam urcite i jejich delegata.

Ale protoze vetsina lidi jiny jazyk neumi,tak bouzel musi zustavat Ceskyma koupakama.


Odpovědět