Letadla na letní sezónu

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od flyingblue »

procvi píše:Sezóna ještě nezačala a Travel sem tam nestíhá. Dneska měl v Brně sekeru kolem 10h a to ještě po té letěl do Ostravy a až pak teprve k moři a nestalo se to poprvé v této sezóně. Koupáci byli již lechce znechucení, že cestovka jim nedokázala říct jestli mají právo na nějakou kompenzaci :?


Pavel Ti to vysvetli :-) Vse dle planu, zadne neplanovane presuny, proste obvykly nudny provoz :wave: Teda pokud nelezi nekde pod eroplanem a nebusi do neceho kladivem ...

Nez sem dorazi - cestovky maji to, co si u TVS nasmlouvaly.


PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od PV »

Pokud vím ,tak ta zpoždění byla způsobena nějakým veleptákem,který chtěl ukončit život průletem motorem. To se mu povedlo,jenže to taky odneslo pár fanových lopatek a než se vše dalo do pořádku,tak vznikla ta zpoždění. Směrování přes Ostravu je z BRQ normální a je to tak nasmlouvané s cestovkou. To,že to cestovka nesdělí klientům,je už její boj.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Pavel »

...jinak flyingblue, ví vše naprosto přesně a vždy má pravdu, no a když jí nemá, platí první část této věty :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od JackBrno »

procvi píše:Sezóna ještě nezačala a Travel sem tam nestíhá. Dneska měl v Brně sekeru kolem 10h a to ještě po té letěl do Ostravy a až pak teprve k moři a nestalo se to poprvé v této sezóně. Koupáci byli již lechce znechucení, že cestovka jim nedokázala říct jestli mají právo na nějakou kompenzaci :?


Jak již bylo uvedeno, OK-HCA sezoblo někomu v Praze ptáka :-) a měnily se 4 lopatky. To nějakou chvíli trvá a potom motorová zkouška. Ale všichni cesťáci z Brna byli obtelefonováni a informováni o posunutém odletu a pokud i přesto někdo přijel dřív na původní čas odletu, tak dostal jídlo. Je to samozřejmě pro koupáky nepříjemné, ale jak je zajisté uvedeno v cestovní smlouvě cestovky, tak první a poslední den zájezdu jsou určeny k dopravě, takže pokud dorazili do destinace v den kdy měli, tak kompenzace končí u toho jídla. Nedá se nic dělat, toto je neplánovaná technická závada a jelikož už frčí sezóna, není kde tak narychlo sehnat náhradní letadlo. To se prostě u charterů stávalo, stává a stávat bude u všech cestovek i dopravců a není to nic zvláštního, aby bylo nutné si tady stěžovat na každý jednotlivý případ. A mimochodem, je to sice pod číslem letu TVS, ale operuje to kompletně HCC. Tedy letadlo i posádka jsou bývalé ČSA ;-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od flyingblue »

Pavel píše:...jinak flyingblue, ví vše naprosto přesně a vždy má pravdu, no a když jí nemá, platí první část této věty :-)


Mas, tam, nejake, carky, navic, a, blbe, se, to, cte :-)

A pritom by stacilo napsat "vime, ze mame kazdy rok nejaky provozni prusery, protoze se proste stavaj incidenty. Delame vsechno proto, abychom se s tim vyrovnali, ale nektere zavady proste nejsou opravit za pulhodinu".

Ale ja to chapu, kdysi jsem byl take loyalni a nadseny zamestnanec.


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Pavel »

flyingblue píše:
Ale ja to chapu, kdysi jsem byl take loyalni a nadseny zamestnanec.

to už dávno nejsem :-P

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od kocour65 »

A co by se dělo kdyby pták narazil do letadla CSA ktere má pravidelnou linku ? Taky by při prodlevě 10 hodin cestujíci dostali jen jídlo a nebo ještě něco jiného ?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od flyingblue »

kocour65 píše:A co by se dělo kdyby pták narazil do letadla CSA ktere má pravidelnou linku ? Taky by při prodlevě 10 hodin cestujíci dostali jen jídlo a nebo ještě něco jiného ?


Zalezi na tom, KAM by to letadlo letelo. Kdyby treba letelo do Almaty a cestaku bylo mnoho, tak by klidne mohli cekat dyl :-)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Pavel »

kocour65 píše:A co by se dělo kdyby pták narazil do letadla CSA ktere má pravidelnou linku ? Taky by při prodlevě 10 hodin cestujíci dostali jen jídlo a nebo ještě něco jiného ?

a nebo by let úplně zrušili

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od kocour65 »

No jo ale takže bych dostal jídlo a to je jako vše? Myslel jsem že je nějáka finanční kompenzace- a co kdybych nestihl někde dále přestup na další linku - přestupoval jsem v Amsterdamu a na přestup jsem měl jen hodinu - takže pták by to pěkně narušil a já bych se měl otočit a pěkně zase mazat domů ? ( Nasicen jídlem od CSA)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Lkprak »

kocour65 píše:No jo ale takže bych dostal jídlo a to je jako vše? Myslel jsem že je nějáka finanční kompenzace- a co kdybych nestihl někde dále přestup na další linku - přestupoval jsem v Amsterdamu a na přestup jsem měl jen hodinu - takže pták by to pěkně narušil a já bych se měl otočit a pěkně zase mazat domů ? ( Nasicen jídlem od CSA)


Pokud by to bylo na jedné letence, tak by Vás v tomto konkrétním případě přesměrovali třeba i s jinou aerolinkou. Pokud by bylo už v Praze bylo evidentní, že se ten přestup nestihne, tak už nejspíš tam. Pokud ne, tak až v Amsterdamu. Jiná věc by byla, kdyby to byly dva separátně koupené lety (typicky při přestup z low-costu na low-cost), v tom případě by člověk měl prostě smůlu. Na druhou stranu, právě při těchto "volných" přestupech si lidé nechávají velkou rezervu (já posledně v Trevisu třeba osm hodin), aby se riziko uletění snížilo.
Jinak na finanční kompenzace opravdu nárok je dle nějakého předpisu EU. Smůla je, že to plno cestujících neví a nehlásí se o ně. Více třeba zde: http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_cs.htm

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od kocour65 »

A jak je to jeste s tim když se někdo nevejde do letadla - to jsem zažil take v Amsterdamu - letel jsem do Prahy s WDL a na palubu naposledy nastoupilo asi 10 americanů a pro 2. prostě již nebylo místo - chvíli něco řešili s letuškami a pak ti dva tam prostě museli zůstat- to letěli tedy nějakým dalším spojem a ještě je za to nějak odškodnili ?
Poslední dotaz - mám 4 měsíce do předu koupenou letenku a v cilovém místě koupený hotel. Letecká společnost 1. měsíc před odletem danou linku uplně zruší - třeba jako CSA Káhiru a ja se tam pak nebudu moc dostat - ubytovaní je v Káhiře zaplaceno a co daále - to mě CSA nějak v terminu dostane do a z Káhiry a nebo když ne tak nějak odškodní zrušený let i propadlé peníze za hotel ?

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Lkprak »

kocour65 píše:A jak je to jeste s tim když se někdo nevejde do letadla - to jsem zažil take v Amsterdamu - letel jsem do Prahy s WDL a na palubu naposledy nastoupilo asi 10 americanů a pro 2. prostě již nebylo místo - chvíli něco řešili s letuškami a pak ti dva tam prostě museli zůstat- to letěli tedy nějakým dalším spojem a ještě je za to nějak odškodnili ?
Poslední dotaz - mám 4 měsíce do předu koupenou letenku a v cilovém místě koupený hotel. Letecká společnost 1. měsíc před odletem danou linku uplně zruší - třeba jako CSA Káhiru a ja se tam pak nebudu moc dostat - ubytovaní je v Káhiře zaplaceno a co daále - to mě CSA nějak v terminu dostane do a z Káhiry a nebo když ne tak nějak odškodní zrušený let i propadlé peníze za hotel ?


Na první otázku je odpověď více méně jasná - nejspíš je opravdu poslali jiným spojem a dostali ještě nějaký prachy navíc. Co vím, tak se obvykle nejdřív hledají dobrovolníci. A i Ti, pokud se najdou, dostanou kromě letenky na jiný spoj i nějaké (nemalé) peníze. Pokud se dobrovolníci nenajdou, natvrdo (a za hodně) se lidé určí.

Kompenzace při zrušení letu takhle dlouho dopředu se tu řešila při krachu SkyEurope a obávám se, že odpověď je jednoznačná. I v těch evropských předpisech se výslovně píše, že nárok na kompenzaci není, pokud o tom byl cestující informován nejméně dva týdny před odletem. Nicméně tady na fóru jsem zaregistroval situace, že třeba ČSA, když si to cestující přáli, tak jim peníze nevrátily, ale nabídly jim přesměrování.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od beardie »

maju narok na odskodne aj klienti chartrov? predpokladam, ze v rovnakej miere

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Letadla na letní sezónu

Příspěvek od Lkprak »

beardie píše:maju narok na odskodne aj klienti chartrov? predpokladam, ze v rovnakej miere

Co vím, tak záměr toho předpisu byl nerozlišovat mezi pravidelnou linkou a charterem (stejně jako mezi klasickou společností a low-costem).


Odpovědět