Praha - Dubaj a další

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Jo abych nezapomněl, v C je nově 30kg zavazadel.


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od happyna »

Příspěvek z AL :twisted:
xjezek píše:
Nerad ruším dozvuky edreams akce, ale rád bych ty, kteří se dychtivě chystají na let s QS seznámil s čerstvou zkušenosti na letu DXB - PRG z 2.11. Byl 100% full load a když se vyklopila IFE, svítila tam mapka s cestou DXB - Varna. Říkal jsem si, že malá chybka se vloudila, ale po chvíli jsem byl utvrzen, že opravdu bude mezipřistání ve Varně. Důvod: na plnou nádrž s aktuálním protivětrem a full load do Prahy nedoletíme. Ve Varně se dočerpalo celkem rychle, ale i tak z toho byla sekyra celkem přes hodinu, takže ty přílety v 23:20 berte s rezervou.

Tak, taaak, nekecam. Taky jsem :roll: Možná si řeknete, nějaký novic tady povídá bludy. To si klidně můžete ;) Já jen dodám, že z terminálu v PRG jsem vycházel mezi prvníma v 0:58. Přidám ještě asi již známé info, že QS nemá online check-in, takže hezky do fronty. V DXB fronta 90 min před odletem nebyla žádná a při check-inu mi řekli, že v letadle zbývají 3 volný místa a nemám se prý zbytečně ptát, zda náhodou nejsou nějaký dvě vedle sebe. Takže zábava od A do Z.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Tony Smoke »

No hned mam lepsi pocit z flydubai :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

:D vy jste ale zlí jazykové.

Další novinky z bitvy o Dubaj: o Vánocích +/- nebude QS nabízet C class, lety budou celoekonomické.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Tony Smoke »

Podla historii na flightradar24 sa divert na dotankovanie konal od 12.9. presne raz, takze chlapec mal smolu, to vychytal. Ale je fakt, ze tento mileage je dost na hranici B738, BTS na tom bude o kusok lepsie.


ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od ngb »

happyna píše:Příspěvek z AL :twisted:
xjezek píše:
Nerad ruším dozvuky edreams akce, ale rád bych ty, kteří se dychtivě chystají na let s QS seznámil s čerstvou zkušenosti na letu DXB - PRG z 2.11. Byl 100% full load a když se vyklopila IFE, svítila tam mapka s cestou DXB - Varna. Říkal jsem si, že malá chybka se vloudila, ale po chvíli jsem byl utvrzen, že opravdu bude mezipřistání ve Varně. Důvod: na plnou nádrž s aktuálním protivětrem a full load do Prahy nedoletíme. Ve Varně se dočerpalo celkem rychle, ale i tak z toho byla sekyra celkem přes hodinu, takže ty přílety v 23:20 berte s rezervou.

Tak, taaak, nekecam. Taky jsem :roll: Možná si řeknete, nějaký novic tady povídá bludy. To si klidně můžete ;) Já jen dodám, že z terminálu v PRG jsem vycházel mezi prvníma v 0:58. Přidám ještě asi již známé info, že QS nemá online check-in, takže hezky do fronty. V DXB fronta 90 min před odletem nebyla žádná a při check-inu mi řekli, že v letadle zbývají 3 volný místa a nemám se prý zbytečně ptát, zda náhodou nejsou nějaký dvě vedle sebe. Takže zábava od A do Z.


Iba pre uplny obraz v tomto kalendarnom roku DXB-PRG sa letel 68 krat do dnesneho dna. Medzipristatie sa realizovalo 4x (Budapest, Bukurest, Constanta, Varna). takze sanca ze sa to stane je nejakych necelych 6% - musi byt teda splnena podmienka plna kapacita pax a zaroven silny protivietor. Konkretne 2.11 bol 53knt. Pri letoch si znizenou kapacitou od 4.11 t.j. 18 biznis+ 150 Eco (lietadlo OK-TVT) s nou tento "problem" nehrozi. Okrem teda letov ktore sa poletia full eco.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od mattsun »

aj tak to stale nechapem...idem na dovolenku do Dubaja kde je vsetko drahe ( teda znamena to ze pokial si chcem takuto dovolenku aspon trosku uzit, mal by som byt aspon mierne bonitnejsi klient ) a potom setrim na letenke a letim "lietajucim autobusom" B737?

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od dejavu »

Nerekl bych, ze Emiraty jsou tak drahe, aby bylo spolecensky nevhodne tam letet autobusem. Ale jiste zalezi na tom, co si kdo predstavuje pod pojmem uzit. Pokud je to kilecko kaviaru k snidani s lahvinkou archivniho brutu ze severni Francie, tak bych asi taky volil spis F sedacku v letajicim dalkovem busu.
Bezny zakaznik pravdepodobne neoceni lepsi jidlo a dve ulicky za priplatek 8 000 korun. Coz je (byla) aktualni situace.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Tony Smoke »

Asi si tam este nebol...what if I told you that dovolenka v SAE na pokraji hlavnej sezony(5* hotel) ma vyjde rovnako ako minulorocna dovolenka v chorvatsku(4* hotel)?

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od maf »

V Dubaji je vsetko drahe? :crazy:
Mozno maximalne tak 5* hotely. Ale da sa spat aj v peknych 3-4* za dobru cenu.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Tony Smoke »

Ja som konkretne tento rok zaciatkom juna bol ubytovany v Abu Dhabi za 30€ na noc a osobu s ranajkami v 5* hoteli Khalidyia Palace by Rotana. Chystam sa aj buduci rok a budeme spat aj v Dubaji, co som pozeral, tak Dubaj vychadza mozno o 5-10€ drahsie ako Abu Dhabi.

Samsonek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 02. 2012, 06:29
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Samsonek »

Platil jste u nich někdo letenku nebo nějakou službu telefonem přes to jejich rezervační centrum SmartCall ? V pokynech pro nákup přes rezervační centrum SmartCall totiž uvádějí, že je nutno zadat jméno a příjmení držitele karty, číslo karty, datum expirace a bezpečnostní CVV kód. To bych jim jako všechny ty údaje měl nadiktovat do telefonu ? To se mi nějak nezdá. To bych je mohl rovnou vykřičet z okna !

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

A jak by sis představoval platbu kartou po telefonu? :D Telepaticky přenést číslo karty?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od beardie »

V západnom svete je platba kartou cez telefon úplne bežná...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

A ještě přidám jednu novinku z bitvy o Dubaj: od letního letového řádu 2015 Smartwings do Dubaje denně!


Odpovědět