Praha - Dubaj a další

Odpovědět
kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od kocour65 »

Tak to by me zajímalo co to je buzertašku :crazy:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Globik »

kocour65 píše:Tak to by me zajímalo co to je buzertašku :crazy:

Příště se zeptej pana Googla, ať se tu neprozradíš, že ti chybí základní vzdělání :crazy:

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od kocour65 »

Není o co stat - zjistil jsem to - je to ta věc za by se mělo přinejmenším tvrde trestat . Takove uchylarny nikdo snad nemůže myslet vazne.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od persona »

Myslíš návštěvu Dubaje nebo buzertašku? :-)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Zdenek »

persona píše:Myslíš návštěvu Dubaje nebo buzertašku? :-)

Na to bych dal hlasovat. :D


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Vypadá to, že Smartwings si udělají letní přestávku na lince do Dubaje v období od 12.5. do 23.9.2015.

Pokud v tomto rozmezí již máte někdo zakoupenou letenku, tak se obávám, že si můžete obout brusle a jít se klouzat ... :-q

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od jjj »

prodejce píše:Vypadá to, že Smartwings si udělají letní přestávku na lince do Dubaje v období od 12.5. do 23.9.2015.

Pokud v tomto rozmezí již máte někdo zakoupenou letenku, tak se obávám, že si můžete obout brusle a jít se klouzat ... :-q


Je jen na vuli prepravce, jak se zachova? Nekdo zrusi let a prebookuje te na jiny, QS vraci penize.
Existuji nejaka pravidla?

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Tony Smoke »

jjj píše:
prodejce píše:Vypadá to, že Smartwings si udělají letní přestávku na lince do Dubaje v období od 12.5. do 23.9.2015.

Pokud v tomto rozmezí již máte někdo zakoupenou letenku, tak se obávám, že si můžete obout brusle a jít se klouzat ... :-q


Je jen na vuli prepravce, jak se zachova? Nekdo zrusi let a prebookuje te na jiny, QS vraci penize.
Existuji nejaka pravidla?


Tak teoreticky mas s nimi uzatvorenu zmluvu, jednostranne zrusenie by im nemalo len tak prejst. To ako keby si ty chcel stornovat neflexi letenku bez poplatku. Malo by to byt dohodou, ak nie...este vzdy sa mozes sudit....otazka znie, ci sa chces....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

jjj píše:Je jen na vuli prepravce, jak se zachova? Nekdo zrusi let a prebookuje te na jiny, QS vraci penize. Existuji nejaka pravidla?

Pravidla existují: při zrušení letu z komerčních důvodů více jak 14 dnů před odletem musí aerolinka vrátit peníze a dál nic. Takže jak už jsem naznačil výše, je to na brusle a jít se klouzat. Bohužel na zimáku bude asi dost plno... :thumbdown:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od hafi »

Jsem líný to hledat, ale jsem si jistý, že tu kdosi popisoval, jak na základě nějakých předpisů vyhádal od ČSA letenku s TK poté co ČSA zrušili přímý Istanbul (a to mu dokonce i nabízeli let s přestupem se Skyteamem a přesto se mu na základě nějakých pravidel, které ČSA nakonec musely dodržet, podařilo získat přímý let jako jedinou adekvátní náhradu zrušeného letu).

Tedy jsem přesvědčen, že existují (existovaly) pravidla, které volbu refund nebo náhradní let nechávají na zákazníkovi. To, že QS bude rozdávat brusle všem koupákům a bude doufat, že to nikdo nebude řešit, je celkem jasné...ale pokud to stále platí a někdo si to nastuduje a obrní se trpělivostí, dle mě by mohl mít nárok na přesměrování s jinou aerolinkou

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:Vypadá to, že Smartwings si udělají letní přestávku na lince do Dubaje v období od 12.5. do 23.9.2015.

Pokud v tomto rozmezí již máte někdo zakoupenou letenku, tak se obávám, že si můžete obout brusle a jít se klouzat ... :-q


.. v Dubaji je v létě stejně nesnesitelné vedro, takže Vik dbá vlastně o zdraví koupáků :D Užil jsem si kdysi zamlada výlet do Bahrajnu v červnu a dnes už bych to nechtěl opakovat....Pamatuju, že moře bylo tak teplé, že se v něm nedalo osvěžit :D Ale chápu, že ti co mají letenku v ruce se na to dívají úplně jinak...poletí s FlyDubai a bude to!

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

hafi píše:Jsem líný to hledat, ale jsem si jistý, že tu kdosi popisoval, jak na základě nějakých předpisů vyhádal od ČSA letenku s TK poté co ČSA zrušili přímý Istanbul


Ano, matně si vzpomínám. Nárok na přesměrování vzniká za těchto okolností:

1) let zrušen méně jak 14 dnů před odletem
2) letenka je po odletu na prvním úseku - aerolinka musí zajistit návrat jinou cestou
3) aerolinka se rozhodne, že to dá jako gesto dobré vůle

Faktem je, že ČSA to kdysi dávaly i z důvodu č. 3, ten je ale právně nevymahatelný.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od hafi »

Tak jsi mě donutil se zamyslet, je to v tomto tématu a rozhřešení tady

Ale jinak jednoznačně:
Článek 5
Zrušení
1. V případě zrušení letu:
a) je dotčeným cestujícím nabídnuta provozujícím leteckým dopravcem pomoc v souladu s článkem 8;
...
Článek 8
Právo na proplacení výdajů nebo na přesměrování
1. Odkazuje-li se na tento článek, je cestujícím nabídnuta možnost volby mezi:
a) náhradou pořizovací ceny letenky;
b) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek a při nejbližší příležitosti na jejich cílové místo určení; nebo
c) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek na jejich cílové místo určení v pozdější době podle přání cestujícího s výhradou dostupnosti míst.

Ani slovo o 14 dnech. Překvapuje mě, že jako prodejce toto nevíš...a ano, vím, že vymahatelnost tohoto je bídná, představa vymáhání tohoto třeba po Wizzairu by asi byla ještě náročnější, ale na Smartwings by to někdo zkusit mohl.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Ano, i po deseti letech existence "direktivy" jsou různé výklady. V praxi to pohoří na 14+ dnů. Ale tak to někdo zkuste a pak sem napište postup jak úspěšně vymáhat to, u čeho není napsaná konkrétní cenovka. :D

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od bepo »

prodejce píše:Ano, matně si vzpomínám. Nárok na přesměrování vzniká za těchto okolností:

1) let zrušen méně jak 14 dnů před odletem
2) letenka je po odletu na prvním úseku - aerolinka musí zajistit návrat jinou cestou
3) aerolinka se rozhodne, že to dá jako gesto dobré vůle

Faktem je, že ČSA to kdysi dávaly i z důvodu č. 3, ten je ale právně nevymahatelný.

Pridám svoju skúsenosť spred 2 rokov v Hong Kongu - mal som let s Malaysian HKG-KUL-SIN a keď som prišiel na letisko tak lietadlo meškalo nejaké tri hodiny a ja som sa opýtal či by ma nemohli dať na priamy let HKG-SIN s Cathay ktorý odlietal asi pol hod po mojom pôvodnom a check-in agent sa išiel opýtať supervízora a ten to schválil


Odpovědět