Změna palubních služeb Travel Service

Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Petr31 »

firefly píše:Musím na 100% souhlasit s Petrem31, jasné, výstižné . Škoda, že se to nedostane i k těm , co si neustále stěžují na různých cestovatelských fórech ( Orbion atd..)
Také od začátku nedokážu pochopit, proč si někdo nemůže zaplatit pití za pár desetikorun, když za zájezd s CK dal desetitisíce.
Několikrát jsem letěla vnitrostátními americkými aerolinkami a na dost velké vzdálenosti a zadarmo jsem dostala kelímek pití a minisáček oříšků nebo rozinek. Nepřijde mi proto tak strašné, že když někdo letí např. do Řecka nebo Španělska, že dostane obložený rohlík.
Teď mě napadlo, že kdybych toto napsala někde na koupácké diskuzi, už by se do mě všichni pustili, tak si užívám, že zde mi to praděpodobně nehrozí :) .


...Náčelníku (tedy spíš náčelnice:-)), díky moc, že jsi se mě zastala..... :D někdy si fakt myslím, že žiju mezi samými blázny.Teď vidím, že nás, co používají selský rozum ještě pár zůstalo!LETU ZDAR! 8)


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:
firefly píše:Musím na 100% souhlasit s Petrem31, jasné, výstižné . Škoda, že se to nedostane i k těm , co si neustále stěžují na různých cestovatelských fórech ( Orbion atd..)
Také od začátku nedokážu pochopit, proč si někdo nemůže zaplatit pití za pár desetikorun, když za zájezd s CK dal desetitisíce.
Několikrát jsem letěla vnitrostátními americkými aerolinkami a na dost velké vzdálenosti a zadarmo jsem dostala kelímek pití a minisáček oříšků nebo rozinek. Nepřijde mi proto tak strašné, že když někdo letí např. do Řecka nebo Španělska, že dostane obložený rohlík.
Teď mě napadlo, že kdybych toto napsala někde na koupácké diskuzi, už by se do mě všichni pustili, tak si užívám, že zde mi to praděpodobně nehrozí :) .


...Náčelníku (tedy spíš náčelnice:-)), díky moc, že jsi se mě zastala..... :D někdy si fakt myslím, že žiju mezi samými blázny.Teď vidím, že nás, co používají selský rozum ještě pár zůstalo!LETU ZDAR! 8)


Tak ono jde taky o to, jak je to prezentováno zájemcům při koupi zájezdu. Namátko jsem si otevřel katalog Firotour - Turecko - http://www.floowie.com/cs/cti/turecko-2 ... cseni/100/ - na straně 13 se uvádí:

Strava na palubě letadla

Během letu se podává občerstvení s nabídkou teplých a studených nápojů, přizpůsobené délce a denní době letu. V případě zájmu lze předem objednat dětskou, vegetariánskou a bezlepkovou stravu.


Takže z pohledu zákazníka CK by mělo být na palubě občerstvení s nápoji. Pokud není, tak by to měla zajistit cestovní kancelář zajistit, když to slibuje v katalogu, i na své náklady.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od rtoldy »

Moja skúsenosť na lete BTS > OUD. Letel TS-INQ a na palube nám podávali obložené bagety a 3 krát počas letu aj nápoje (nie lacná Cola ale Pepsi). Nič sme neplatili. :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
firefly píše:Musím na 100% souhlasit s Petrem31, jasné, výstižné . Škoda, že se to nedostane i k těm , co si neustále stěžují na různých cestovatelských fórech ( Orbion atd..)
Také od začátku nedokážu pochopit, proč si někdo nemůže zaplatit pití za pár desetikorun, když za zájezd s CK dal desetitisíce.
Několikrát jsem letěla vnitrostátními americkými aerolinkami a na dost velké vzdálenosti a zadarmo jsem dostala kelímek pití a minisáček oříšků nebo rozinek. Nepřijde mi proto tak strašné, že když někdo letí např. do Řecka nebo Španělska, že dostane obložený rohlík.
Teď mě napadlo, že kdybych toto napsala někde na koupácké diskuzi, už by se do mě všichni pustili, tak si užívám, že zde mi to praděpodobně nehrozí :) .


...Náčelníku (tedy spíš náčelnice:-)), díky moc, že jsi se mě zastala..... :D někdy si fakt myslím, že žiju mezi samými blázny.Teď vidím, že nás, co používají selský rozum ještě pár zůstalo!LETU ZDAR! 8)


Jak uz psal diskutujici prede mnou, je to otazka toho, co sis doopravdy koupil. Pobytovy zajezd je pomerne komplexni produkt a pokud zakaznik nekde vidi verejny prislib sveho poskytovatele, ze na palube ma byt jidlo, tak mu ma byt dorucene jidlo.

Pravda samozrejme je, ze tohle neni problem mezi TVS a koupaky, ale mezi CK a koupaky. Pokud si CK nedokazala zajistit u dopravce gablik, je za to u zakaznika zodpovedna ona (a nikoliv dopravce).

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od jencik »

Hlavne sa o moznosti dodatocneho cateringu clovek nikde nedozvie, stranky travel service neobsahuju nic okrem casopisu, v ktorom treba komplikovane listovat, nez sa dostanem k ponuke na palube a cestovka len napise, ze je moznost si objednat bezlepkovu, vegetariansku a koser stravu.
Skusil som zamerne kontaktovat par slovenskych CK a ziadna o redukcii cateringu ci napojoveho servisu na palubach TVS nevedela, takze sa to najskor tyka iba ceskych CK.
To porovnanie s vnutrostatnymi letmi ma pobavilo, pretoze chartre lietaju vacsinou v noci, kedy byvaju duty free zatvorene, samozrejme s letom okolo 8 rano uz nie je taky problem, pretoze vacsinou uz clovek dojde do hotela v case, kedy uz mu platia sluzby v hoteli a najskor rovno dostane aj izbu. Kto nelieta na dovolenku pravidelne a o redukcii cateringu a napojov na palube nevie a cestuje nocnym chartrom, tak povedzme, ze tu predrazenu cenu za vodu ci nieco ine da, druha vec je, ze bude najskor opravnene nastvany o svojej neinformovanosti ci uz zo strany CK alebo TVS. No a posledna vec, je samozrejme, ze si tento hnev vacsinou odskace najblizsia zodpovedna osoba, takze v tomto pripade CC spolocnosti TVS.


kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od kocour65 »

Kdo lítá s TVS aspoň jednou ročně tak ví, že si může lepší jídlo objednat dopředu, třeba kilo řízků!!!

Tak tohle me hodne zajima - kde se ty rizky daji objednat - hod adresu :?:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

jencik píše:Hlavne sa o moznosti dodatocneho cateringu clovek nikde nedozvie, stranky travel service neobsahuju nic okrem casopisu, v ktorom treba komplikovane listovat, nez sa dostanem k ponuke na palube a cestovka len napise, ze je moznost si objednat bezlepkovu, vegetariansku a koser stravu.
Skusil som zamerne kontaktovat par slovenskych CK a ziadna o redukcii cateringu ci napojoveho servisu na palubach TVS nevedela, takze sa to najskor tyka iba ceskych CK.
To porovnanie s vnutrostatnymi letmi ma pobavilo, pretoze chartre lietaju vacsinou v noci, kedy byvaju duty free zatvorene, samozrejme s letom okolo 8 rano uz nie je taky problem, pretoze vacsinou uz clovek dojde do hotela v case, kedy uz mu platia sluzby v hoteli a najskor rovno dostane aj izbu. Kto nelieta na dovolenku pravidelne a o redukcii cateringu a napojov na palube nevie a cestuje nocnym chartrom, tak povedzme, ze tu predrazenu cenu za vodu ci nieco ine da, druha vec je, ze bude najskor opravnene nastvany o svojej neinformovanosti ci uz zo strany CK alebo TVS. No a posledna vec, je samozrejme, ze si tento hnev vacsinou odskace najblizsia zodpovedna osoba, takze v tomto pripade CC spolocnosti TVS.


Jeste jednou - Ty jako klient nemas s TVS prakticky nic spolecneho. Jses klientem CK. CK si nasmlouvala nejake sluzby a ty bud dostala nebo ne. Ty sis u CK taky objednal nejakou sluzbu a v ni jsou nejake podminky a ty bud CK splnila nebo ne.

Kdyz si v supermarketu nahodou koupis nahnily rajsky, tak taky nejedes rozbit oblicej nejakymu farmari ve Spanelsku.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

kocour65 píše:Kdo lítá s TVS aspoň jednou ročně tak ví, že si může lepší jídlo objednat dopředu, třeba kilo řízků!!!

Tak tohle me hodne zajima - kde se ty rizky daji objednat - hod adresu :?:


http://www.travelservice.aero/kontakty/

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od krv »

flyingblue píše:
Jeste jednou - Ty jako klient nemas s TVS prakticky nic spolecneho. Jses klientem CK. CK si nasmlouvala nejake sluzby a ty bud dostala nebo ne. Ty sis u CK taky objednal nejakou sluzbu a v ni jsou nejake podminky a ty bud CK splnila nebo ne.

Kdyz si v supermarketu nahodou koupis nahnily rajsky, tak taky nejedes rozbit oblicej nejakymu farmari ve Spanelsku.


To je těžký - někteří si budou pořad mlít svoje bez ohledu na skutečnost. Já je na jednu stranu chápu, že jim to vadí, ale je třeba aby nadávali správnému subjektu, tj. tomu, se kterým uzavřeli smluvní vztah (cestovka).

V hotelu, když jim blbne internet, tak to taky řeší s personálem hotelu a ne s poskytovatelem internetu.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od jencik »

No ja tomu rozumiem, ze tie sluzby zabezpecuje cestovka a sa mam stazovat jej, lenze vacsina ludi sa bude stazovat prave na ten TVS. Uvediem podobny priklad, posledne IC z Bratislavy do Kosic meska, pripoje v Kosiciach nepockaju, lebo sa jedna o inu spolocnost a ludia uvidia na perone vypravcu, kto si asi odskace ich frustraciu? No samozrejme ten vypravca, aj ked ten sa riadil pokynmi dispecera. Podobne je to aj v tomto pripade, kedy si to odnesie CC travelu. nevravim, ze za to mozu, ale su prvi na rane a to pride tym ludom vhod. Nemozu za to, ale zliznu si tu smotanu a povedal by som aj trochu zasluzene, ked sa travel service k tejto veci nevyjadri a nehodi zodpovednost na stranu CK.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

Z informací, co se objevují po této akci, celkem jasně vyplývá, že součástí smluv mezi cestovkami a TVS občerstvení NENÍ. A zní to logicky, protože ať je TVS jaký chce, tak by si určitě nedovolil zrušit občerstvení, kdyby ho měla cestovka nasmlouvané/zaplacené, cestovky by si na TVS u soudů smlsly :-) Tudíž máslo na hlavě mají cestovky, které nejspíš ze zvyku klientům vykládají o občerstvení na palubě, aniž by ho měly pojištěné a klienti jsou zcela oprávněně naštvaní na cestovky. Ano, TVS to mohl cestovkám oznámit s předstihem, ale nemusel.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

Alca píše:vzduch-voda-wc zdarma je základ za předpokladu, že z dopravního prostředku není po nějakou dobu úniku. Restaurace ať si to dělají, jak se jim zachce; v okamžiku, kdy jsi už na palubě, nemůžeš změnit společnost, která tě přepraví...


Vzduch a WC ano, ale voda ne. Předem víš, jak dlouho poletíš a vodu si můžeš donést a nebo pokud nedoneseš, vždycky můžeš koupit, ale už samozřejmě za podmínek společnosti. Mě se taky nelíbí současný stav, že člověk nedostane bezplatně ani ten rohlík a kávu, ale nepřekvapuje mě to. Přeci jen to prostě byl pozůstatek z dob, kdy se létání považovalo za cosi exkluzivního a to už dávno není. Pocitově sice možná, ale reálně je to na stejné úrovni, jako cestování autobusem nebo vlakem a tam taky až na výjimky nikdo bezplatné občerstvení nerozdává a člověk je vděčný za to, když si ho tam může aspoň koupit.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Alca »

JackBrno píše:
Alca píše:vzduch-voda-wc zdarma je základ za předpokladu, že z dopravního prostředku není po nějakou dobu úniku. Restaurace ať si to dělají, jak se jim zachce; v okamžiku, kdy jsi už na palubě, nemůžeš změnit společnost, která tě přepraví...


Vzduch a WC ano, ale voda ne. Předem víš, jak dlouho poletíš a vodu si můžeš donést a nebo pokud nedoneseš, vždycky můžeš koupit, ale už samozřejmě za podmínek společnosti. Mě se taky nelíbí současný stav, že člověk nedostane bezplatně ani ten rohlík a kávu, ale nepřekvapuje mě to. Přeci jen to prostě byl pozůstatek z dob, kdy se létání považovalo za cosi exkluzivního a to už dávno není. Pocitově sice možná, ale reálně je to na stejné úrovni, jako cestování autobusem nebo vlakem a tam taky až na výjimky nikdo bezplatné občerstvení nerozdává a člověk je vděčný za to, když si ho tam může aspoň koupit.


Ve všem s tebou souhlasím. Jen tu vodu bych se snažil udržet. O pozůstatcích z dob minulých jsem už také něco napsal, a tak přidávám jen foto z minulého týdne, od známých na cestě kamsi do Řecka, samozřejmě na palubě TS; že catering stále existuje, když se chce:
Přílohy
11010991_10203725735578802_7346667980239918607_n.jpg

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Petr31 »

Alca píše:
JackBrno píše:
Alca píše:vzduch-voda-wc zdarma je základ za předpokladu, že z dopravního prostředku není po nějakou dobu úniku. Restaurace ať si to dělají, jak se jim zachce; v okamžiku, kdy jsi už na palubě, nemůžeš změnit společnost, která tě přepraví...


Vzduch a WC ano, ale voda ne. Předem víš, jak dlouho poletíš a vodu si můžeš donést a nebo pokud nedoneseš, vždycky můžeš koupit, ale už samozřejmě za podmínek společnosti. Mě se taky nelíbí současný stav, že člověk nedostane bezplatně ani ten rohlík a kávu, ale nepřekvapuje mě to. Přeci jen to prostě byl pozůstatek z dob, kdy se létání považovalo za cosi exkluzivního a to už dávno není. Pocitově sice možná, ale reálně je to na stejné úrovni, jako cestování autobusem nebo vlakem a tam taky až na výjimky nikdo bezplatné občerstvení nerozdává a člověk je vděčný za to, když si ho tam může aspoň koupit.


Ve všem s tebou souhlasím. Jen tu vodu bych se snažil udržet. O pozůstatcích z dob minulých jsem už také něco napsal, a tak přidávám jen foto z minulého týdne, od známých na cestě kamsi do Řecka, samozřejmě na palubě TS; že catering stále existuje, když se chce:


..a pak že ty řízky nejsou :lol:

oseda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05. 07. 2015, 20:17
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od oseda »

Lepší catering lze objednat nelze to Bohuzel na všechny lety, letním a manželkou tak jsem ji chtěl udělat radost a objednal láhev bohemky.


Odpovědět