Změna palubních služeb Travel Service

Odpovědět
cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od cocik »

Uz je to tady - "nemecka cestovka", "individualni turistika", "cechacci a rizkari" :D


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Zdenek »

Alca píše:Alternativa je: dovolená v ČR nebo SR, možná ještě Balaton, nebo rakouská jezera.

S dítětem skoroastmatikem v létě k moři a v zimě na hory vidím skoro jako nutnost, hlavně déle než na týden.
Jinak ano, pod stanom je taky dobre, tekový puťák na Lužnici ...

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od jencik »

Fabo píše:Priste zcela urcite poletis s nemeckou CK, a budes nam licit jak je servis v ty DHL na uplne jine urovni :)) :ymapplause:


DHL robi super tripy na LEJ a je to spojene s prehliadkou ich triediaceho hubu, catering vynikajuci- steak, sedacky pohodlne a bonus prehliadka autobusom okolo celej stojanky a zaparkovanych 747 a dalsich lietadiel. Keby som nemusel odovzdat vsetky veci bol by z toho super tripreport :?

Pokial sa ale bavime o DLH, tak tam je ten servis na 2-hodinovom lete v pohode, s chartrovym letom sa to neda porovnat.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Fabo »

Nie, nebavime sa o DLH, ale o prihodach CC, ked cestacka kritizovala servis po pristati v BTS, a za priklad dobreho servisu podala "to ked som minule letela s DHLkom" - nakladak 757 DHL totiz stal par metrov dalej na bratislavskom betone...

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Marek.R »

cocik píše:Uz je to tady - "nemecka cestovka", "individualni turistika", "cechacci a rizkari" :D


Ano připadá mi to tak, že český občan by si měl všechno nechat líbit. I když je to teď mimo téma :) musím tady na mojí čest napsat, že jsem pyšný být českým občanem a myslím si, že není moc zemí na světě, kde se žije lépe než v České Republice


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Zdenek »

Marek.R píše:
cocik píše:Uz je to tady - "nemecka cestovka", "individualni turistika", "cechacci a rizkari" :D


Ano připadá mi to tak, že český občan by si měl všechno nechat líbit. I když je to teď mimo téma :) musím tady na mojí čest napsat, že jsem pyšný být českým občanem a myslím si, že není moc zemí na světě, kde se žije lépe než v České Republice

o tom to není

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od pivko »

K tomuto tématu snad jediné - ať si TS dělá co chce, přinejhorším akorát ještě víc vynikne, jaká je to banda křupanských nýmandů, což někteří z nás víme už dávno. Ale dokud bude trvat to neskonale debilní opatření, že si na palubu nesmím z domova donést svou vlastní láhev s vodou, měly by všechny aerolinky mít povinnost vodu na palubě rozdávat v neomezeném množství a zdarma.

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od krv »

pivko píše:K tomuto tématu snad jediné - ať si TS dělá co chce, přinejhorším akorát ještě víc vynikne, jaká je to banda křupanských nýmandů, což někteří z nás víme už dávno. Ale dokud bude trvat to neskonale debilní opatření, že si na palubu nesmím z domova donést svou vlastní láhev s vodou, měly by všechny aerolinky mít povinnost vodu na palubě rozdávat v neomezeném množství a zdarma.


Na koncerty/sportovní akce/do restaurací se taky nesmí nosit vlastní pití - měli by i oni mít za povinnost rozdávat vodu v neomezeném množství zdarma?

Navíc, ten kdo zakazuje přinášení vlastních tekutin nejsou letecké společnosti - do letadla není zakázáno přinášet tekutiny - jen není povoleno jejich pronaseni přes security. Takže vlastně by to pití mělo dávat zdarma letiště... A vlastně už i tohle se někde děje - např. kafe a voda zdarma u gatu v MUC.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Alca »

krv píše:
pivko píše:K tomuto tématu snad jediné - ať si TS dělá co chce, přinejhorším akorát ještě víc vynikne, jaká je to banda křupanských nýmandů, což někteří z nás víme už dávno. Ale dokud bude trvat to neskonale debilní opatření, že si na palubu nesmím z domova donést svou vlastní láhev s vodou, měly by všechny aerolinky mít povinnost vodu na palubě rozdávat v neomezeném množství a zdarma.


Na koncerty/sportovní akce/do restaurací se taky nesmí nosit vlastní pití - měli by i oni mít za povinnost rozdávat vodu v neomezeném množství zdarma?

Navíc, ten kdo zakazuje přinášení vlastních tekutin nejsou letecké společnosti - do letadla není zakázáno přinášet tekutiny - jen není povoleno jejich pronaseni přes security. Takže vlastně by to pití mělo dávat zdarma letiště... A vlastně už i tohle se někde děje - např. kafe a voda zdarma u gatu v MUC.


Z koncertu/sportovní akce/restaurace můžeš vždycky odejít, z letadla to jaksi moc nejde. Jsem zastáncem vody - vždy bude lepší lahev, než-li kelímek. Záleží, kde je security, jestli je těsně před vstupem do letadla, tak nic neproneseš.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Marty-t »

Ono úplně stačí vzít si s sebou do příručního zavazadla prázdnou PET láhev a po security checku si ji na toaletě znovu naplnit. Co se týče omezování servisu nic proti tomu nemám. Ale měla by být možnost dokoupit si kvalitní jídlo přímo na palubě, ne jen objednat si jej dopředu.

Podle mého gusta toto mají nejlépe zmáklé Germanwings nebo Pegasus Airlines - prostě už při koupi letenky se člověk rozhoduje, zda nedostane nic (PC, GW), nebo jen bagetu (PC, GW) anebo teplé jídlo (PC). Podle toho je taky baggage allowance a cena letenky...

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Alca »

Marty-t píše:Ono úplně stačí vzít si s sebou do příručního zavazadla prázdnou PET láhev a po security checku si ji na toaletě znovu naplnit. Co se týče omezování servisu nic proti tomu nemám. Ale měla by být možnost dokoupit si kvalitní jídlo přímo na palubě, ne jen objednat si jej dopředu.

Podle mého gusta toto mají nejlépe zmáklé Germanwings nebo Pegasus Airlines - prostě už při koupi letenky se člověk rozhoduje, zda nedostane nic (PC, GW), nebo jen bagetu (PC, GW) anebo teplé jídlo (PC). Podle toho je taky baggage allowance a cena letenky...


Píšeš mi z duše. Samozřejmě že jde tu vodu na toaletě naplnit, jen si představ, jak na to letiště vytvoří ceduli - "pitná voda na toaletě". Něco oficiálnějšího by to chtělo. Ti Pegasus mě v tomto hodně potěšili, že šlo o low-cost, už skoro ani nebylo poznat. Vzhledem k tomu, že jsem na podzim nedostal u AF ani vodu a kolena si lámal o protější sedačku (ještě, že jsem si to neplatil sám).

Pepa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 09. 12. 2006, 17:53
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Pepa »

Fabo píše:Ono je to těžký - samozřejmě každý by chtěl servis už za letu, když za tu dovolenou tolik zaplatí, ze svého pohledu.

Na druhou stranu, koupák jde po ceně. Zvlášť v dnešní době, kdy hodí výběr na net a může vybírat ze všech možných cestovek to nejlevnější, která cestovka by si dovolila tlačit na servis za letu? Já si nemyslím, že QS by nenaložil teplé jídlo i do BOJ, kdyby si to někdo objednal - ale dá za to koupák o tisícovku víc? Nebo se složí víc menších cestovek, to je fuk.
Dřív nebyl takový tlak na cenovou konkurenci - v absenci přeprodejců a internetu byl výběr otázkou jednoho dne obejít CK pro katalogy, a pak třeba ještě jednou zda někdo nemá na áčku nebo ve výloze slevu...

Řešením by mohla být třeba možnost objednat jídlo dopředu, po netu například, otázka je jak by se to zvládlo logisticky vzhledem k způsobu fungování koupáckých charterů.

Jo a ještě mě napadlo... Pokud je malý sendvič a nealko nápoj nový, omezený servis, co bylo předtím? Protože PRG-BOJ se smartem jsem letěl někdy cca 2012, a dostal jsem přesně to. Akorát nevím, zda to byla kurzovka nebo doprodej.


Společnost TUifly /alespoň loni / na charterových letech pro cestovní kanceláře nemá žádný bezplatný servis a vše si je možno předplatit přes webové rozhraní. Fungovalo to bez problémů, i když je pravda, že u plného letadla mělo jídlo předplaceno cca 20 lidí. Někteří si za hotové kupovali pití a kávu. I němci jsou spořiví a mnoho z nich si na pětihodinový let přineslo vlastní jídlo. Ale něco za něco. Loni v listopadu jsem pořídil týdenní dovolenou z NUE na TFS v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí za cenu menší, než Travel service nabízel pouze zpáteční letenku.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Zdenek »

Marty-t píše:Ono úplně stačí vzít si s sebou do příručního zavazadla prázdnou PET láhev a po security checku si ji na toaletě znovu naplnit.

Tak z téhlle věty by měl Jan udělat článek. Doporučuji aplikovat zvláště na zpáteční cestě z destinace Egypt.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Marty-t »

Zdenek píše:
Marty-t píše:Ono úplně stačí vzít si s sebou do příručního zavazadla prázdnou PET láhev a po security checku si ji na toaletě znovu naplnit.

Tak z téhlle věty by měl Jan udělat článek. Doporučuji aplikovat zvláště na zpáteční cestě z destinace Egypt.

:biggrin: Jasně - u takových destinací jako je Egypt se takové chování rovná jistotě průjmu nebo následné hospitalizace. Ale v civilizovanější části Evropy se nebojím toto praktikovat. Třeba ve FRA jsou na všech záchodech tabulky v němčině a angličtině - zde teče pitná voda. A hned za rohem automat s 0,5 l vodou za 2,5 EUR. Takže asi tak...

(=podklady pro ten článek :wink: )
Ne vážně - je to o filosofii - nemusíte se mnou souhlasit, ale podle mne by měl být vzduch, voda i WC by měla být v lepších firmách (letiště, restaurace atd.) zdarma. Na letišti třeba formou pítka, a i přece jen i v těch low-costech formou servisu.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od cocik »

Specialne pro me bych prosil upravit seznam na "vzduch, voda, WC a Dom Perignon" :D


Odpovědět