Změna palubních služeb Travel Service

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
JackBrno píše:
flyingblue píše:
Nejake dukazy, ktere potvrzuji tvrzeni o "vetsine lidi to nevadi" a "služby pravidelných letů po Evropě u většiny aerolinek jsou na úrovni low-cost nebo charter" ...

No, řekl bych, že jako důkaz docela stačí to, že s nimi létá čím dál víc lidí, ne? Nevím podle čeho bys chtěl věrohodněji hodnotit aerolinku ;) A to zvlášť v dnešní době obrovské konkurence, kdy opravdu nemusí nikdo držet cestujícím u hlavy zbraň, aby byli ochotni letět s TVS/ČSA ;) A důkaz že pravidelní dopravci poskytují služby na úrovni low-cost, to snad nemyslíš ani vážně :)

Cim dal tim vic lidi no co tem cim dal tim vic lidi asi zbejva kdyz chteji letet s ck na dovolenou a slavny TVS maji monopol:-(

Těm čím dál tím víc lidem to evidentně vůbec nevadí, stejně jako tobě :) Takže si tady zbytečně honíš triko, nikdo ti to nežere :D


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:
flyingblue píše:1) V dobe konjunktury s aerolinkama leta "cim dal vic lidi". Je to cyklicke odvetvi. Navic to, ze nekomu neco vadi, jeste neznamena, ze nevyuzije sluzeb dane spolecnosti (coz neplati jen v letecke doprave).

2) Pokud by byly sluzby poskytovane na stejne urovni, tak by bylo velmi pravdepodobne, ze by mezi provozovateli nebyly zaznamenanihodne rozdily a zebricky typu Skytrax by ukazovaly vsem stejne.

Sam to neposoudim, s Travelou nelitam (mam s nimi jeden segment pred hodne lety do CDG), s CSA spise vyjimecne. Proto se ptam, zda mas nejake dukazy pro sva tvrzeni. Samozrejme, pokud jsou to Tvoje dojmy, pak je to take v poradku, jen je treba videt veci v kontextu...

Máš tam minimálně dvě lži :) Jednak nejsem žádný fanda TVS :) pouze nemám rád lidi, kteří bez argumentů jen "hejtí". A to tím spíš, když s nimi nemají osobní zkušenost a jen papouškují, co někde vyčtou a vlastně ani neví proč :) Skytrax není relevantní zdroj, není to žádný reprezentativní vzorek. A druhá lež, TVS roste kontinuálně prakticky od počátku, rozhodně to není záležitost posledních let konjunktury. To se přidal akorát navíc růst ČSA. Takže ano, trvalý každoroční nárůst považuju za nezvratný důkaz toho, že služby jsou na běžném průměru a nikdo nemá zásadní důvody se jim vyhýbat. Mezi tím spousty tzv. lepších aerolinek zkrachovalo a TVS se jim může jen smát, jako já se směju těm "hejtrům" :D Nic nepotěší tak, když reálná fakta dávají na p***l všem teoretikům, kteří vykládají, že to dělají blbě :)


Hm, bohuzel se zda, ze ctes neco jineho, nez pisu. Bohuzel brnensky neumim, tak zatim ahoj, nefando TVS.

Reaguji přesně na to, co píšeš. A klasika, když nejsou argumenty, tak to svádíš na Brno :) Takže stejně jak na ostatní hejtry, zkus začít psát nějaké relevantní argumenty, brněnština není potřeba, jen ty argumenty, které stále chybí...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Reaguji přesně na to, co píšeš. A klasika, když nejsou argumenty, tak to svádíš na Brno :) Takže stejně jak na ostatní hejtry, zkus začít psát nějaké relevantní argumenty, brněnština není potřeba, jen ty argumenty, které stále chybí...


Nevim na co reagujes. Ja se Te jenom ptam, zda mas nejak podlozena sva tvrzeni. Zatim se zda, ze nemas.

to je asi tak vse

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od mufik »

Jeden relevantní argument by byl - a to je seat pitch u letadel ČSA a TS/Smartwings, který je o 2 - 3" větší u letadel ČSA (dle typu letadla), Z toho důvodu lze chápat rozladění cestujících, kteří koupí letenku, která má být operována letadly ČSA a místo toho je posadí do letadla TS. Mimochodem, jejich seat pitch je i pod standardem mnoha low cost i charterových dopravců. A TS si dává hodně záležet, aby údaje o "komfortu" cestování nebyly jen tak k dohledání.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

mufik píše:Jeden relevantní argument by byl - a to je seat pitch u letadel ČSA a TS/Smartwings, který je o 2 - 3" větší u letadel ČSA (dle typu letadla), Z toho důvodu lze chápat rozladění cestujících, kteří koupí letenku, která má být operována letadly ČSA a místo toho je posadí do letadla TS. Mimochodem, jejich seat pitch je i pod standardem mnoha low cost i charterových dopravců. A TS si dává hodně záležet, aby údaje o "komfortu" cestování nebyly jen tak k dohledání.

Všechny low-cost a většina charterů má u 737-800 maximální konfiguraci, což je 189 lidí. TVS už jich tam taky víc nenacpe, takže seat pitch je stejný. A co jsem letěl nedávno třeba s TAPem (celou sérii A319, 320 a 321), tak kromě pár prvních řad nachystaných na byznys, bylo vždy celé letadlo v sardinkové konfiguraci. Je fajn, že ČSA to ještě udržuje v lepším provedení, ale není to už standard.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
Nevim na co reagujes. Ja se Te jenom ptam, zda mas nejak podlozena sva tvrzeni. Zatim se zda, ze nemas.

to je asi tak vse

Zřejmě nerozumíš jednoduchému psanému textu. Myslím, že jsem to vysvětlil docela srozumitelně a logicky. Že to nedokážeš pochopit, není už můj problém, smůla. I když je mi jasné, že to chápeš moc dobře, jen prostě nedokážeš uznat, že to tak je. Naštěstí to na tobě nezávisí a fakta hovoří jasně :)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od j.ree »

Nekrmte prosím už toho trolla, jinak to bude jako na kolovrátku.. Má svoji vizi a pravdu, vy kteří jste nuceni letět s TVS jste vlastně blbci, protože TVS umí chartery a co jiného od nich taky čekat.

To, že jsem dvakrát klikl na tlačítko Rezervovat tady taky nepíšu, protože bych se musel rozepisovat o 9 hodinovém posunu letu, zrušení letu, posádce, co neumí česky ... Ve finále TVS posr**o co mohlo. Ale žiju a už s nima nechci nic mít.


Kéž by tady už byla něco jako LH East ...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Smurfx »

Také potvrzuju, že let s Travel Service, pokud operuje na lince ČSA, je prakticky vždy horší. Méně pohodlná sedadla, horší rozteč, posádka je méně profesionální (někdy doslova lajdácká nebo zmatená). O naprosto otřesném a amatérském safety videu ani nemluvě. Celkový dojem je prostě zbytečně hrozně nízký, přitom to nejsou velké věci, ale spíš hodně maličkostí, které se prostě naskládají. Přijde mi, že ve SmartWings/Travel Service není nikdo, kdo by tyhle věci chtěl aktivně zlepšovat a spokojí se jen s tím nejhorším průměrem. Hlavně, že to nějak funguje, ale nic víc.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Nemec »

Smurfx píše:Také potvrzuju, že let s Travel Service, pokud operuje na lince ČSA, je prakticky vždy horší. Méně pohodlná sedadla, horší rozteč, posádka je méně profesionální (někdy doslova lajdácká nebo zmatená). O naprosto otřesném a amatérském safety videu ani nemluvě. Celkový dojem je prostě zbytečně hrozně nízký, přitom to nejsou velké věci, ale spíš hodně maličkostí, které se prostě naskládají. Přijde mi, že ve SmartWings/Travel Service není nikdo, kdo by tyhle věci chtěl aktivně zlepšovat a spokojí se jen s tím nejhorším průměrem. Hlavně, že to nějak funguje, ale nic víc.

Pod to bych se podepsal, hlavně FF bývají nemile překvapení, když je změna na QS, jednou si i dva lidi z C class vystoupili, že raději poletí s AF :crazy: ... Nebo přístup ohledně času nástupu, kdy velká část těch zpoždění je dána tím, že posádky mají na vše "dost" času... Naštestí by se teď měla QS letadla objevovat jen vyjímečně mimo MAD a BCN....

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od bureaucrat »

Nemec píše:Naštestí by se teď měla QS letadla objevovat jen vyjímečně mimo MAD a BCN....

Od kdy bude to teď? Za poslední měsíc jsem měl ve čtyrech případech z pěti štěstí na B737, jednou dokonce na víc než 20 let starý zapujčený B737-400 (OM-GTD), kde to bylo co se týče pohodlí už fakt hrozné. :thumbdown:
Na druhou stranu, CRT monitory jsem už pár let neviděl a připomnělo mi to cestování v devadesátkách. :crazy:
IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Nemec »

Teď jako teď, A319 jsou zpět z Německa, nevím, jestli nepůjde jeden pryč tedy ještě. Bohužel OM-GTB bude lítat jakmile se znova vrátí z revize.....

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Petr31 »

bureaucrat píše:
Nemec píše:Naštestí by se teď měla QS letadla objevovat jen vyjímečně mimo MAD a BCN....

Od kdy bude to teď? Za poslední měsíc jsem měl ve čtyrech případech z pěti štěstí na B737, jednou dokonce na víc než 20 let starý zapujčený B737-400 (OM-GTD), kde to bylo co se týče pohodlí už fakt hrozné. :thumbdown:
Na druhou stranu, CRT monitory jsem už pár let neviděl a připomnělo mi to cestování v devadesátkách. :crazy:
IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG


..díváš se na to úplně špatně, pravděpodobně nejsi letecký nadšenec, což je na stránkách airways. cz s podivem! B737 je historicky nejúspěšnější dopravní letadlo a verze B737 Classic má na jeho skvělé pověsti lví podíl a letět s ním dnes v Evropě je rarita!. Mrkni co má za sebou, takovou porci žádný Airbus nezvládne ani náhodou! Ještě dodám, že při správné údržbě není 25let věku airlineru problém zvlášť na max.2hodinových skocích po Evropě.
http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-27171.htm

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
bureaucrat píše:
Nemec píše:Naštestí by se teď měla QS letadla objevovat jen vyjímečně mimo MAD a BCN....

Od kdy bude to teď? Za poslední měsíc jsem měl ve čtyrech případech z pěti štěstí na B737, jednou dokonce na víc než 20 let starý zapujčený B737-400 (OM-GTD), kde to bylo co se týče pohodlí už fakt hrozné. :thumbdown:
Na druhou stranu, CRT monitory jsem už pár let neviděl a připomnělo mi to cestování v devadesátkách. :crazy:
IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG


..díváš se na to úplně špatně, pravděpodobně nejsi letecký nadšenec, což je na stránkách airways. cz s podivem! B737 je historicky nejúspěšnější dopravní letadlo a verze B737 Classic má na jeho skvělé pověsti lví podíl a letět s ním dnes v Evropě je rarita!. Mrkni co má za sebou, takovou porci žádný Airbus nezvládne ani náhodou! Ještě dodám, že při správné údržbě není 25let věku airlineru problém zvlášť na max.2hodinových skocích po Evropě.
http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-27171.htm


http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-a320-69.htm

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Petr31 »

flyingblue píše:
Petr31 píše:
bureaucrat píše:Od kdy bude to teď? Za poslední měsíc jsem měl ve čtyrech případech z pěti štěstí na B737, jednou dokonce na víc než 20 let starý zapujčený B737-400 (OM-GTD), kde to bylo co se týče pohodlí už fakt hrozné. :thumbdown:
Na druhou stranu, CRT monitory jsem už pár let neviděl a připomnělo mi to cestování v devadesátkách. :crazy:
IMG_0778.JPG

IMG_0779.JPG


..díváš se na to úplně špatně, pravděpodobně nejsi letecký nadšenec, což je na stránkách airways. cz s podivem! B737 je historicky nejúspěšnější dopravní letadlo a verze B737 Classic má na jeho skvělé pověsti lví podíl a letět s ním dnes v Evropě je rarita!. Mrkni co má za sebou, takovou porci žádný Airbus nezvládne ani náhodou! Ještě dodám, že při správné údržbě není 25let věku airlineru problém zvlášť na max.2hodinových skocích po Evropě.
http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-27171.htm


http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-a320-69.htm



Ok, 1:0 pro tebe, ale v počtech starších Bulíků a Airbusů to určitě vyhraju :lol: jen se mi nechce hledat :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
flyingblue píše:
Petr31 píše:
..díváš se na to úplně špatně, pravděpodobně nejsi letecký nadšenec, což je na stránkách airways. cz s podivem! B737 je historicky nejúspěšnější dopravní letadlo a verze B737 Classic má na jeho skvělé pověsti lví podíl a letět s ním dnes v Evropě je rarita!. Mrkni co má za sebou, takovou porci žádný Airbus nezvládne ani náhodou! Ještě dodám, že při správné údržbě není 25let věku airlineru problém zvlášť na max.2hodinových skocích po Evropě.
http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-27171.htm


http://www.airfleets.net/ficheapp/plane-a320-69.htm



Ok, 1:0 pro tebe, ale v počtech starších Bulíků a Airbusů to určitě vyhraju :lol: jen se mi nechce hledat :D


Vyhrajes ...


Odpovědět