Nadváha u SmartWings

Odpovědět
Matejcho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 08. 2016, 23:09
Stav: Offline

Nadváha u SmartWings

Příspěvek od Matejcho »

Zdravím ve spolek,
letím na "pozdní polodovolenou" do Ruska a na zpáteční cestě využiji linky QS 1199 (SVO -> PRG). Protože na zbytek segmentů mám "klasické dopravce", chtěl bych si přikoupit nadváhu u SmartWings, abych nemusel půlku kufru demonstrativně před terminálem pálit. :D
Můj dotaz zní: Lze u SmartWings nějak dokoupit nadváhu dříve než na letišti, ideálně třeba za výhodnější ceny než až při check-inu? Přes web Smartu mi to bohužel nešlo, letenky zařizovala agentura...

Předem díky za odpovědi a snad se odvděčím po návratu tripreportem, pokud bude něco zajímavého. :)


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Nadváha u SmartWings

Příspěvek od prodejce »

Nadváhu lze zakoupit předem, zařídí ti to bez problému agentura, která vystavila letenku.

Matejcho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 08. 2016, 23:09
Stav: Offline

Re: Nadváha u SmartWings

Příspěvek od Matejcho »

Prodejce: Ahaa :o Právě dnes jsem se tam stavoval, protože se mi nechtělo otravovat tady na fóru (a stejně jsem nakonec musel), když jsem de facto jejich zákazník a oni by mi měli nejkvalifikovaněji poradit. Na podobně položený dotaz jako zde mi bylo řečeno, že to lze doplatit pouze na letišti. Pak ale "žena za pultem" řekla, že to zkusí přes stránky SW (neúspěšně), že jestli náhodou... a poté oznámila, že teda asi s tím nic neudělá a že mi vytiskne alespoň ceník, kolik budu doplácet na letišti. :D :crazy: Takže je to spíš jejich neschopnost než nemožnost to udělat? Přeci jen, doufal jsem, že tam dojdu, řeknu jim: "Chci to dorovnat do 23 kg!" oni mi z peněženky vytáhnou nějakou tu poukázku na život a budu mít klid...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Nadváha u SmartWings

Příspěvek od prodejce »

Jsem rád, že na tebe kolegyně prodejkyně byla alespoň milá a vytiskla ti ceník... jinak existuje notoricky známé neveřejné telefonní číslo pro prodejce, kam se zavolá a kdybys vezl z Ruska atomovou bombu, dva medvědy s cibulkou, nebo snad i brežněvovo obočí, je jen otázkou peněz, aby ti to v rezervaci předplatili předem. Prostě to jde.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nadváha u SmartWings

Příspěvek od micaello »

Chtěl jsem se zeptat, jak to teď u Smartwings funguje co se týče váhy zavazadel.
Zakoupím-li letenku pro dvě osoby, kde každá bude mít povoleno zapsané zavazadlo s váhou do 15kg, nicméně tyto dvě cestující osoby budou mít pouze jedno zavazadlo, ale vážící 22kg, funguje to stále tak, že jim to na check-inu vezmou bez problému, protože součet váhy za oba nepřesahuje 30kg?

Vím, že kdysi běžně fungoval systém, že pokud se takto letělo a jeden mel kufr o 18kg a druhej o 10kg, tak to odbavili bez problému, protože součet nepřesáhnul těch 30kg (15+15).

Díky :D


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nadváha u SmartWings

Příspěvek od micaello »

No jo, jsem blbej a nehledám odpověď přímo u zdroje :oops:
Díky a pravidlo "poolování" platí stále :-bd


Odpovědět