Wizz Air

Odpovědět
denizz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 07. 2009, 17:36
Oblíbené typy letadel: Prskolet
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzen
Stav: Offline

Malmo

Příspěvek od denizz »

Ahoj. :) Letíme poprvé s touhle společností za lahůdkovou cenu do Malmö v srpnu. Máte někdo zkušenost s touto linkou, jestli se tam třeba nerušili nějaké lety. Letíme v neděli ráno a zpátky v pátek ráno. Ještě se zeptám jestli něco změní přednostní nástup do letadla :?: Díky. deniZZ


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Malmo

Příspěvek od OKTVC »

denizz píše:Ahoj. :) Letíme poprvé s touhle společností za lahůdkovou cenu do Malmö v srpnu. Máte někdo zkušenost s touto linkou, jestli se tam třeba nerušili nějaké lety. Letíme v neděli ráno a zpátky v pátek ráno. Ještě se zeptám jestli něco změní přednostní nástup do letadla :?: Díky. deniZZ

Lety se tam nezrušily, přednostní nástup určitě ne, obzvlášť v Praze, kde se platí spíš přednostní nástup do autobusu co veze lidi k letadlu než do letadla :)

denizz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 07. 2009, 17:36
Oblíbené typy letadel: Prskolet
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzen
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od denizz »

OKTVC píše:
denizz píše:Ahoj. :) Letíme poprvé s touhle společností za lahůdkovou cenu do Malmö v srpnu. Máte někdo zkušenost s touto linkou, jestli se tam třeba nerušili nějaké lety. Letíme v neděli ráno a zpátky v pátek ráno. Ještě se zeptám jestli něco změní přednostní nástup do letadla :?: Díky. deniZZ

Lety se tam nezrušily, přednostní nástup určitě ne, obzvlášť v Praze, kde se platí spíš přednostní nástup do autobusu co veze lidi k letadlu než do letadla :)


Děkuju za odpověď. :D Už se těším na českou mačkanou :D . Jinak, abych přispěl se svou aktuální informací, rezervoval jsem u Wizz Air letenky v sobotu 11.7, platil v pondělí 13.7 na pokladně Unicredit... a v úterý 14.7. jsem měl informaci o platbě a potvrzenou rezervaci. Takže tohle zatím klaplo.

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hondzyyk »

Jedna čerstvá zkušenost ze zákaznickým centrem wizz. Změna letového řádu o nějakých 55 minut přišla s měsíčním předstihem. Na lince sděleno, že když je změna méně než o pět hodin, let nelze zrušit. Po mailu do Maďarska s ocitovanými přepravními podmínkami přišla odpověď bleskem do druhého dne s tím, že vrací cenu letenky a 20% navíc na můj zákaznický účet u nich, přesně dle požadavku. Čili pocit z linky smíšený, ale když se člověk nenechá hned odbýt, jednají v pohodě a rychle.

nadya
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05. 11. 2008, 12:21
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od nadya »

Chtěla bych zkusit tuto společnost, jenže jak vidím, ani u této to není zrovna ideální. Myslím tím, že přesouvají ty lety o den a tak, to už mi připadá jak u těch Smart Wings.
A plus co mají napsané v těch podmínkách - jako , že bych i mohla doplácet nějakou částku, když už mám třeba letenku koupenou???


JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od JSr »

hondzyyk píše:Jedna čerstvá zkušenost ze zákaznickým centrem wizz. Změna letového řádu o nějakých 55 minut přišla s měsíčním předstihem. Na lince sděleno, že když je změna méně než o pět hodin, let nelze zrušit. Po mailu do Maďarska s ocitovanými přepravními podmínkami přišla odpověď bleskem do druhého dne s tím, že vrací cenu letenky a 20% navíc na můj zákaznický účet u nich, přesně dle požadavku. Čili pocit z linky smíšený, ale když se člověk nenechá hned odbýt, jednají v pohodě a rychle.

Wow, fakticky? Tak to jsou snad jedinní, kdo vrací kvůli hodině To není standart ani u jiných... (na zákaznické lince mi řekli 3 hodiny, aby mi let změnili na jiný den a 5 hodin vrácení peněz) Mohu poprosit o konkrétní údaje z přepravnách podmínek, které jste použil? Moc díky.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Malvolio »

JSr píše:Wow, fakticky? Tak to jsou snad jedinní, kdo vrací kvůli hodině To není standart ani u jiných... (na zákaznické lince mi řekli 3 hodiny, aby mi let změnili na jiný den a 5 hodin vrácení peněz) Mohu poprosit o konkrétní údaje z přepravnách podmínek, které jste použil? Moc díky.

15.1.2 Jestliže jsme vás v souladu s odstavcem 15.1.1 upozornili na provedené změny, můžete kontaktovat naše telefonické centrum a vyžádat si některou z následujících možností:
(a) výměnu rezervace za jiný let provozovaný společností Wizz Air na stejné nebo – je-li to nezbytné – podobné lince v průběhu 14 dní před nebo 30 dní po plánovaném datu odletu zrušeného letu, a to v závislosti na dostupnosti volných sedadel; nebo
(b) zrušení vaší rezervace a převedení plné výše vaší platby za zrušený let plus 20 % ceny letenky zaplacené za zrušený let a také za zpáteční let (byl-li zakoupen) na kredit vašeho „zákaznického účtu“ u společnosti Wizz Air. Tento kredit můžete využít za libovolný let společnosti Wizz Air během jednoho roku od data zrušeného letu; nebo
(c) zrušení vaší rezervace a podání žádosti o vrácení celkové ceny letenky uhrazené za zrušený let a za zpáteční let (byl-li zakoupen) v souladu s ustanoveními odstavce 15.4.4.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od vmachalik »

Potřebuji přenocovat v Bergamu blízko letiště, protože mám ráno v 6:20 odlet. Máte někdo nějaký tip levné přespání blízko letiště nebo přenocovat přímo na letišti?
ď.

JSr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 04. 2009, 16:10
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od JSr »

2 Malvolio - moc děkuji! hehe, bez bližšího určení, o kolik ta změna musí být? tak to je super, tohle vědět dřív... takhle jsem si už pár letů nechala propadnout :x

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Malvolio »

JSr píše:tak to je super, tohle vědět dřív...

RTFCC :-)

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hondzyyk »

JSr píše:2 Malvolio - moc děkuji! hehe, bez bližšího určení, o kolik ta změna musí být? tak to je super, tohle vědět dřív... takhle jsem si už pár letů nechala propadnout :x


Je to přesně, jak citoval Malvolio, jen z anglické verze to vyplývá ještě jasněji než z české a do wizzu se stejně musí psát anglicky (či v jiných vhodných exotičtějších jazycích). Jinak musím taky ty jejich přepravní podmínky docela pochválit, připadají mi celkem nadprůměrně spotřebitelsky nakloněné, což je ale asi spíš důsledek maďarské legislativy, na kterou tak hojně odkazují, než přehnané ohleduplnosti k právům cestujících, ačkoliv ani to se vyloučit nikdy nedá :D

pepanos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 06. 2009, 23:24
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pepanos »

Zdravim, cerstva zkusenost, rusil jsem let do Madridu(za mene nez dva tydny, cili nejaky poplatek navic), cena tam i zpet za dva litry, co mne prekvapilo bylo ale to ze po telefonu mi ne moc dobre cesky mluvici clovek rekl, ze poplatek je 2160 Kc, cili nema smysl to ani rusit, natoz myslet na vraceni penez, a pry je nekde nejaky seznam konkretnich castek na webu, co se tyka polplatku, rekl jsem ze nic tam nemaji, zadne konkretni castky, cili mlzeni a vymysleni, kdybych kupoval letenku treba za 5 klacku, tak reknou ze za zruseni letu je poplatek 5 klacku plus koruna :-D, no humus!
jinak ted letim jinam a mam dotaz, protoze v tech podminkach si to vykladaj vsude jinde a uz jsem z toho na nervy, kabinove zavazadlo do 10 kg s rozmerem batohu si opravdu mohu vzit sebou do letadla zadarmo? neni to zas nejaky fake, aby mne necekane zahlovani na letisti, diky

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hondzyyk »

@ pepanos
Stačí si to na webu jen přečíst:

Poplatek za zrušení rezervace (více než 14 dnů) Za let a cestujícího 1620 CZK
Poplatek za zrušení rezervace (méně než 14 dnů) Za let a cestujícího 2160 CZK
http://wizzair.com/useful_information/service_fees/


Na palubu si každý cestující může vzít jedno palubní zavazadlo o maximálních celkových rozměrech 115 cm (55×40×20) a hmotnosti do 10 kg. Jestliže velikost nebo hmotnost palubního zavazadla překročí některý z výše uvedených limitů, bude zavazadlo přepraveno v zavazadlovém prostoru a bude považováno za odbavené zavazadlo.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od outlier »

Nevíte, jestli ty víkendové akce bývají pátek-neděle nebo sobota-pondělí? Tenhle víkend zatím wizzair na netu nic nemá...

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od vmachalik »

Chci letět to Cagliari. Mám dotaz, zda jsou tam nějaké pláže na koupání nebo někde poblíž.
Díky.


Odpovědět