Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
SydnyGrygera
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 03. 2009, 12:24
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od SydnyGrygera »

maf píše:
creyman píše:Ryan hodně posiloval lety z Bratislavy, ne..?


Akurat STN viem ze bude v PO,ST,PI uz 3x denne, ostatne dni ostava 2x
Mne by uz bodlo BGY 2x denne ale to zatial stale 1x


Stansted z Brna se zredukuje jen po,st,pa,ne...má to nějakou spojitost s tím, že z Bratislavy to poletí 3x denně? Sice to myslím začína už o měsíc a půl dřív a ještě je ve stejných dnech, možná měli vykrýt 3x raději úterý, čtvrtek, sobotu...protože na ty dny jsou aspoň akce (bývavaly) :-)


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

HighFlyer píše:Uz bych fakt nemel chodit na forum tak pozde. Cetl jsem: PO,ST,PI uz 3x denne, ostatne dni OSTRAVA 2x. Okamzita reakce: Kurna, clovek si na tyden odskoci a Ryanair mezitim zacne litat do Ostravy!


To bude a zustane asi jenom zboznym pranim, nic vic...

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od creyman »

Opět letenky za 1eu... jsou tam i ty Maroka z BGY.

Je tam např. v říjnu díky Wizz i trasa na Maltu ve stejný den za 268 + 1 euro s přestupem v Trevisu a zpět s prohlídkou Benátek.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Dachen »

Ryanair vydělal za čtvrtletí pětkrát více než loni:
http://ekonomika.idnes.cz/ryanair-vydel ... oprava_fih

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tonda 2 »

Možná jako oslavu těchto hospodřských výsledků máme další akci :D ,nechal jsem se inspirovat dobrým tipem a už jsem zakoupil s Ryanem tu Maltu z Trevisa 24.10-28.10 za euro :)


vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vmachalik »

Tonda 2 píše:Možná jako oslavu těchto hospodřských výsledků máme další akci :D ,nechal jsem se inspirovat dobrým tipem a už jsem zakoupil s Ryanem tu Maltu z Trevisa 24.10-28.10 za euro :)

A ja navazují letadla tam i zpět?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Tonda 2 píše:Možná jako oslavu těchto hospodřských výsledků máme další akci :D ,nechal jsem se inspirovat dobrým tipem a už jsem zakoupil s Ryanem tu Maltu z Trevisa 24.10-28.10 za euro :)


Ja chcu pockat na maltu na zimu, chcu ji soupnout nekam na leden, tak snad bude.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

Tak asi buknem nieco na Marec za 1 evry, ked uz som den pred akciou kupil Londyn za e46 segment, pre 8 ludi spiatocku, v akcii tie letenky boli za jednotku.

Od 27.10.2009 2x tyzdenne (UT,šT neskor zmena šT,SO) z Blavy Liverpool :wink:, takze nieco za EMA

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Malvolio »

maf píše:Tak asi buknem nieco na Marec za 1 evry, ked uz som den pred akciou kupil Londyn za e46 segment, pre 8 ludi spiatocku, v akcii tie letenky boli za jednotku.

Tak si říkám, před přijetím eura stály akční letenky 1 SVK, teď 1 EUR, neměl by Fico zasáhnout....:-)
http://www.sme.sk/c/3909354/kto-zdrazi-moze-ist-sediet.html

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Myslim, ze jsem se na to uz jednou zde na foru ptal a nekdo mi rikal, ze i predtim byly za euro a ne za sk.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kamyl »

Jo, ze Slovenska byly ceny v eurech i predtim... Takze zadna zmena...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Malvolio »

Možná akce byly v eurech a "drahé" letenky v SKK...viz obrázek.
Přílohy
FR-BTS.jpg
FR-BTS.jpg (44.38 KiB) Zobrazeno 3194 x

mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mofoli76 »

Myslím si,že Ryan by nemal váhať a konečne buchnúť do Bratislavy bázu.14 terajších destinácií+ďalších aspoň 5,ktoré by mohli zarábať,to už je dovod šupnúť sem zo dve lietadlá.Za tých 5 považujem Prahu,Madrid,Paríž,Rím,prípadne sezónne Zadar,Palermo.A tú Prahu myslím smrtelne vážne.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od maf »

to Malvolio : waw, to si kde zohnal :), tiez sa mi zdalo ze v minulosti mali aj stranky v slovencine, kto vie preco uz nemaju, lebo logiku to nema
to Mofoli76 : Pariz urcite uz mali dat davno, ak ho neda Wizz daju ho casom. Rim je vraj z BTS vytazeny dobre, ale ci budu konkurovat Wizzu to neviem, aj ked urcite tym nechcem povedat zeby sa Wizzu bali, to urcite nie.

Inak pecka tych 39 novych linkiek na Kanarske. Oznamil niekto niekde v historii viac liniek z (aj ked 3 letisk) jedneho miesta?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

@ mofoli76

Souhlasim se vsim, krome te Prahy :) A myslim to taky smrtelne vazne.

Ja sam pokukuju po leteckym spojeni hned, kdyz mam sedet za volantem 3.5+ hodiny tam a 3.5+ hodiny zpatky. Praha-Bratislava jsem letel nekolikrat (vetsinou CSA, ale i SkyE jeste v dobe, kdy to lital EM120) a vyhodnotil to jako neusporu casu (o neuspore penez ani nemluve). Kdo ma sidlo v Praze treba na Stodulkach nebo v Dejvicich, tak to mozna bude videt jinak. Ale druha polovina Prahy je za tu dobu, co trva cesta na Ruzyn, pomalu nekde u Jihlavy. Za cas nutny k odbaveni a bezpecnostni prohlidce uz odbocuje v Brne u Olympie. A ve chvili, kdy seda letadlo na drahu BTS, tak auto odbocuje z Lamačske cesty do tunelu. Pri dodrzeni maximalni povolene rychlosti na dalnici trva cesta autem z centra do centra 3h15min. Pri ceste letadlem, doprave na letiste a z letiste, plus prostojich na letistich, je tezke (temer nemozne) se pod tento cas dostat.Jako namitku beru caste kolony na D1 (a jako protinamitku uvadim zpozdeni letadla).

To je casovy aspekt. Co se tyce nakladu, tak letiste PRG ani BTS nejsou ochotny tuto linku podporit uctovanim odletove taxy pro vnitrostatni lety. Takze SkyEurope uctuje v BTS €16.27 a v PRG €19.44, celkem €35.71. Ryanair na stejnych letistich 15.33+33.98 = €49.31. Takze samotne taxy delaji 35-50 euro (900-1300Kc). A to jeste "neco malo" stoji posadka, palivo, navigace, leasing/odpisy letadla, jeho udrzba a pojisteni. Na segmentu BTS-PRG budou tyto naklady kolem €25 na sedacku. Takze cena letenky, ktera pokryje naklady, musi byt kolem €50 one way. A to jeste letecka spolecnost nevydelala ani cent (a Ryanair je -narozdil od jinych- zvykly na vsech svych linkach vydelavat).

Verim, ze jsou tisice nebo i desetitisice cestujicich, kteri by strasne radi mezi Prahou a Bratislavou vyuzivali letadlo. Ale kolik z nich je ochotno platit minimalne €50 za jednu cestu, kdyz naklady na benzin/naftu vyjdou zhruba na polovinu, jizda vlakem taky na polovinu, a jizda autobusem na ctvrtinu?

Shrnuti: uspora casu nulova nebo velmi mala, naklady dvojnasobne. To je velmi obtizne prodejny produkt.

Jinak vrele souhlasim s tim, ze Ryanair uz v BTS davno mel mit zakladnu (protoze do jinych destinaci je to znacne odlisna matematika).
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 29. 07. 2009, 22:40, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět