Kapské město - podzim 09

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Zdravím,

nemáte někdo tip na letenku do Kapského Města ? Najlíp na Listopad, eventuelně konec října, začátek prosinca. Odlet ideálně z Vídně, nebo Praha, Bratislava, eventuelně jakékoliv místo kam sa dá dostat levně z těchto měst Low costem (a vyplatí sa to tak finančně)

Pokud by to bylo o dost levnější (o aspoň 2-3tis), tak by letenka mohla byt aj do Johannesburgu, s tama bych si už přeletěl do Kapského Města v pohodě.

Zatím sem našel najlevnější letenku z Vídně do Kapského Města s Turkish Airlines za 549 Eur vč.tax.

Díky.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od whiskey »

Pozri MS MUC-CAI-JNB, ale vela sanci tomu nedavam, tych 550 je velmi prijemna cena na to, ze to je high season pre JAR. Mozno by som na tvojom mieste este skusil z Londyna pozriet nieco, som tam videl tak 2 mesiace dozadu v metre na plagatoch JNB pod 400GBP, uz si nepamatam, ci to bolo SAA, BA alebo Virgin Atlantic.

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od lukyluck »

Podivej se na http://www.lycafly.com/ obcas mi chodej od nich SMS na let Londyn Johannesburg za £250

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Díky za tipy. Zatím další najlevnější co sem našel je z Londýna s Etihad do Johannesburgu za 424 Liber. Po započtení dalších nutných letů to ale vyjde téměř stejně jak ti Turci, takže zatím to vypadá na ně.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Smurfx »

KLM má nyní akci, ve které se dají sehnat letenky do Johannesburgu až do března z Německa za cenu 429 EUR, což je krásné. A třeba do Berlína se dá dojet v pohodě vlakem, do Norimberka i autobusem..


Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Ta cena je super, ale škoda že až z Německa (najbližší Norimberk mám přes 600 km, Vídeň 160). Když připočtu nutnost dopravy až tam pro nás (sme 3) a pak přelet Johannesbug - Kapské Město tak už to vyjde nastejno jak ti Turci.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Nemáte někdo zkušenost, když aerolinky (konkrétně ty Turkish Airlines) mluví na svých stránkách u plateb o kreditní kartě, jestli tim myslí že je platba možná s opravdu enom kreditní kartů ? Nebo tím myslí prostě embosovanů kartu (Visa Classic, Mastercard apd.) aj když bude debetní ?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od whiskey »

Sau píše:Nemáte někdo zkušenost, když aerolinky (konkrétně ty Turkish Airlines) mluví na svých stránkách u plateb o kreditní kartě, jestli tim myslí že je platba možná s opravdu enom kreditní kartů ? Nebo tím myslí prostě embosovanů kartu (Visa Classic, Mastercard apd.) aj když bude debetní ?


v pohode zobrali embossovanu debetku EC/MC pred 3 rokmi.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Tak mě jo tu snad vzalo. Aspoň mě to teda nikde v průběhu rezervace nevyhodilo nejaků chybnů hlášku. Na mail mě došlo potvrzení o rezervaci, na účtě mám k zůčtování (eště nestrhlé) ty peníze. takže to bude snad OK. Elektronicků letenku mě pošlu hádám až si strhnů ty peníze.. ?

Jinak sa teda moc těším, bude to můj první long haul let (VIE-IST-CPT, A330)

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Ještě bych si dovolil vznést dotaz (jestli je tu špatně tak prosím přesuňte do vhodnější sekce : Byl na ma vznesený dotaz od spolucestujících a já jelikož sem eště nikdy s přestupem neletěl tak sám nevím - jak je to s přestupem ?

Když přiletím z VIE do IST tak budu muset projít normálně přes pasovů kontrolu až do "Turecka" a pak sa znova odbavit na check-in ? Nebo sa přes pasovů kontrolu už nejde a enom sa přeběhne z letadla do letadla ? Nebo jak to funguje ? A zavazadla sa odbaví až přímo do CPT a já je v IST vůbec nebudu řešit ? Máme tam na přestup 2.5 hodiny a to mě přijde akorát tak tak..

Díky za eventuelní osvětu.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Poly »

Sau píše:Ještě bych si dovolil vznést dotaz (jestli je tu špatně tak prosím přesuňte do vhodnější sekce : Byl na ma vznesený dotaz od spolucestujících a já jelikož sem eště nikdy s přestupem neletěl tak sám nevím - jak je to s přestupem ?

Když přiletím z VIE do IST tak budu muset projít normálně přes pasovů kontrolu až do "Turecka" a pak sa znova odbavit na check-in ? Nebo sa přes pasovů kontrolu už nejde a enom sa přeběhne z letadla do letadla ? Nebo jak to funguje ? A zavazadla sa odbaví až přímo do CPT a já je v IST vůbec nebudu řešit ? Máme tam na přestup 2.5 hodiny a to mě přijde akorát tak tak..

Díky za eventuelní osvětu.



To poznáš ve VIE, kde tě odbaví. Normálně by tě měli odbavit až do CPT. Když budeš mít odbavení až do CPT, což by mělo být na 99,9%, tak v IST znovu na check-in nebudeš muset. Dají ti i palubní vstupenky pro let IST-CPT. Projdeš tranzitem, znovu zkontrolují pas a letenky a jdeš ke gatu. V IST jsem nebyl, tak přesně nevím, jak to tam mají. Stejně tak nemusíš řešit i zavazadla, ty budou taky odbavená až do CPT.

Pokud by tě odbavili jen do IST, což se asi nestane, tak bys musel vyjít z tranzitního prostor, čekat na výdej zavazadel a pak znovu na check-in.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Aha, ok.. Takže přes pasovku do Turecka budem moset tak jak tak. Snad to teda stihnem (hlavně zpět, to je na přestuh 1h20min)

Eště, prosím, jeden dotaz - jak je to s online check-in ? Když cestuju s kufrem, jaký má pak význam ?(krom toho teda že si u Turkish Airlines možu vybrat sedadla) Stejně pak s kufrem k tomu check-inu na letišti musím, ne ? Takže nebyt možnosti výběru sedadel jaké máme pochuti je vlastně na nic (při cestování s velkým kufrem) ? Chápu to správně ?

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od context »

Sau píše:Ještě bych si dovolil vznést dotaz (jestli je tu špatně tak prosím přesuňte do vhodnější sekce : Byl na ma vznesený dotaz od spolucestujících a já jelikož sem eště nikdy s přestupem neletěl tak sám nevím - jak je to s přestupem ?

Když přiletím z VIE do IST tak budu muset projít normálně přes pasovů kontrolu až do "Turecka" a pak sa znova odbavit na check-in ? Nebo sa přes pasovů kontrolu už nejde a enom sa přeběhne z letadla do letadla ? Nebo jak to funguje ? A zavazadla sa odbaví až přímo do CPT a já je v IST vůbec nebudu řešit ? Máme tam na přestup 2.5 hodiny a to mě přijde akorát tak tak..

Díky za eventuelní osvětu.


Moja skúsenosť z IST. Pri prvom lete som mal BP už z Viedne takže všetko OK, pri lete naspäť mi v THR dali palubky len do IST ale batožina bola odbavená až do VIE !
V IST som išiel v tranzite na transfer desk, kde som dostal BP do VIE. Pokiaľ budeš mať odbavenú batožinu (čo nepochybujem) tak v žiadnom prípade neopúšťaj tranzitný priestor. V zásade by si za z neho bez víza nemal dostať von.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Poly »

Sau píše:Aha, ok.. Takže přes pasovku do Turecka budem moset tak jak tak. Snad to teda stihnem (hlavně zpět, to je na přestuh 1h20min)

Eště, prosím, jeden dotaz - jak je to s online check-in ? Když cestuju s kufrem, jaký má pak význam ?(krom toho teda že si u Turkish Airlines možu vybrat sedadla) Stejně pak s kufrem k tomu check-inu na letišti musím, ne ? Takže nebyt možnosti výběru sedadel jaké máme pochuti je vlastně na nic (při cestování s velkým kufrem) ? Chápu to správně ?


Ty nebudeš vycházet z tranzitu. Ty přistaneš v IST, dostaneš se do příletového patra, pak by tam asi měly být šipky směrem ke kontrole pasů, víz apod, směrem k výdeji zavazadel, tj. k exitu. No a dále by tam měly být šipky pro tranzitní cestující tak, aby se dostali do odletového patra. Pasová kontrola může být už tam anebo až u gatů. Nevím, jak to tam chodí, v IST jsem nebyl. No a jakmile se dostaneš do odletového patra, tak už jdeš směrem ke gatu.

Výhoda on-line check-inu je v tom, že nemusíš stát dlouhou frontu na odbavení. pokud budeš mít on-line check-in, tak pak jen na letišti odevzdáš na drop-off přepážce zavazadlo. Pokud budou mít nějaké nerezervované místa u check-inu, tak se tě taky můžou zeptat, jestli chceš uličku, okýnko apod., ale už si nebudeš vybírat řadu.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Kapské město - podzim 09

Příspěvek od Sau »

Aha, tak s tím tranzitem už to snad chápu :)

S tím online check-inem sem právě nevěděl, jak to chodí. Že sů přepážky pro neodbavené (kde sa čeká fronta) a pak pro ty odbavené doma online, kde sa enom odevzdajů kufry. To mě právě nebylo jasné, jak to tam probíhá (jestli bych si mosel tak jak tak vystát kvůli kufru tu frontu a dostat pak nový BP, tak by to bylo téměř zbytečné) ale pokud je to tak jak píšeš tak super :)



Eště ráz díky za pomoc a vysvětlenů ! :)


Odpovědět