Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Moderátor: j.ree

Odpovědět
pepe.1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 21. 05. 2009, 22:22
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od pepe.1 »

spinar píše:
pepe.1 píše:Tak som siel na to "my travelodge", mam to tam, ale v 2 riadkoch 17.5 za 10E a 18.5. za 10E. Takze tie poplatky budu asi na 2 krat :-( Aj ked som postupoval ako pisali v napovede (pridat 1 noc). No nevadi, to je uz jedno. Len nechapem, preco mi to uz hned nestiahlo z karty, ako ked pouzivam hostels.com a podobne, stiahne to hned, minimalne okamzite je to v blokovanych polozkach. Teraz nic. Ale potvrdzovaci mail som dostal.

Pokud se jedna o hotel v Madridu, tak jste si asi nevsiml poznamky: "Please be advised that this hotel does not take payment at time of booking. Payment will be taken at the hotel." Tak proto..:-)


Jaj dikes, to som si fakt nevsimol. Takze poplatok nebude ziadny. Ale aj tak je to zahada, lebo som vyplnal cislo karty. Keby som teoreticky neprisiel, neviete, ci mi to mozu staihnut z karty?


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Zdravím ze zasněženého Londýna, kde místní tisk šílí z "arktické" zimy, jež postihla britské ostrovy (krásné titulky jako Ice Land v The Independent). Středeční odlet z Brna měl 3 hodiny zpoždění (obsazenost 97% - měl jsem pořadí odbavení 176 z 189 a partička lehce opilých 20letých Čechů v exitové řadě byla skutečně něco - uprostřed letu se jeden z nich skácel (omdlel) v uličce, další povolával na českou letušku - no nic moc) a Gatwick zrušil ve středu 438 letů. Tisíce škol zavřených, nářky médií nad meteorology a lidé chodící do parků sáňkovat - kolabující vlaky, zřejmě proto, že jim blbne elektřina přiváděná dráty mezi kolejnicemi a ne trakcí na stožárech)....královské parky kombinují bílou a zelenou, je to zajímavé...zítřejší jednodenní výlet do Dublinu ale asi raději oželím. Sice je to na Gatwick 15 min. z Croydonu ale kdyby bouchl večerní návrat, čeká mě celá neděle na cestách. Ještě že se daří ve výprodejích. House of Fraser má zajímavé zboží a dokonce i obvykle nepříjemný Harrods celkem ujde.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryan air: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

persona píše:...... měl jsem pořadí odbavení 176 z 189 .....

Ono se na to hraje?Pokud jo, jakym zpusobem to funguje/nefunguje?

P.S. Po dlouhych asi dvou mesicich zdravim opet vsechny pravidelne prispevatele :D BTW ted se probiram vice nez 25 strankama s novyma prispevkama, to je ocistec :roll: :|

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

nehraje, je to jen pro informaci, už jsem zase zpět z Londýna...asi napíšu malý trip report na BRQ - STN - Treviso - BLQ - BTS

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Globik »

Někde jsem se dočetl, že do Harrodse se nesmí v džínách. Je to hoax nebo fakt? Byl jsem tam teď v říjnu a nemůžu si uvědomit, co jsem měl na sobě. Kažpopádně příkaz sekuriťáka dát si báglík z ramene do ruky potvrzuje nepříjemnost tohoto obchoďáku.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Globík píše:Někde jsem se dočetl, že do Harrodse se nesmí v džínách. Je to hoax nebo fakt? Byl jsem tam teď v říjnu a nemůžu si uvědomit, co jsem měl na sobě. Kažpopádně příkaz sekuriťáka dát si báglík z ramene do ruky potvrzuje nepříjemnost tohoto obchoďáku.


Tak džíny do Harrods smějí (a nemusí to být návrhářský denim za stovky liber :-) - byl jsem tam před 5 dny stejně jako několikrát předtím a bez problémů - co do baťohů jsou ale stále nekompromisní - byť má slečna/dáma obří kabelku, ta tam smí, baťůžek nikoli. Proto dávno po Londýně (a do Harrods zvlášť) nosím tašku (hand bag). Harrods opravdu ale není moc příjemný obchod - je tam hodně snobismu. Doporučuji Selfridges se slavnými výlohami na Oxford Street, případně starý dřevěný obchodní dům Liberty u Carnaby Street (SoHo).

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od mex »

Zkušenost z Brna - 24.2. - žádná kontrola zavazadel i security no problem..

Úplně opačná zkušenost se Stanstedu - po příletu jsme byli odvedeni u kontroly pasů stranou, posadili nás do čekárny a nic neřekli, asi po 15 minutách se vrátili a řekli, že vše OK, že se za nás někdo vydával nebo že jsme při minulých cestách udělali v UK nějakej průser - asi jen výmluva, chtěli si nás nejspíš jen pořádně proklepnout

Na cestě zpět security mnohem ostřejší než byla dřív, neprošlo vůbec nic a prohlídky batohů naprosto detailní do všech malých kapsiček nebo krabiček.
To nejlepší přišlo u Gate. Boarding prováděli 2 Ryan Agentky, jedna ok, co trhala boardingy, druhá od pohledu nepříjemná kontrolovala zavazadla. Kdo měl 2, okamžitě platil 35 liber, kdo měl sebevětší zavazadlo, muselo do klece - ale i když se vešlo, bez jakýchkoliv problémů jsem ho vyndal a zandal, tak mi sdělila že nemá 20 cm a musím platit - stačilo se ale párkrát pohádat, že na kleci je napsáno - IF IT FITS - ITS OK a proběhnout k agentce, která trhala boardingy a dalo se projít - evidentně tam byla snaha co nejvíc lidí zpoplatnít 35 librama....

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

mex píše:....Úplně opačná zkušenost se Stanstedu - po příletu jsme byli odvedeni u kontroly pasů stranou, posadili nás do čekárny a nic neřekli, asi po 15 minutách se vrátili a řekli, že vše OK, že se za nás někdo vydával nebo že jsme při minulých cestách udělali v UK nějakej průser - asi jen výmluva, chtěli si nás nejspíš jen pořádně ...


Vas jako koho?Jako skupinku ve ktere jste cestovali, nebo cechy...nebo jak?

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od mex »

MiraCBaBRNO píše:
mex píše:....Úplně opačná zkušenost se Stanstedu - po příletu jsme byli odvedeni u kontroly pasů stranou, posadili nás do čekárny a nic neřekli, asi po 15 minutách se vrátili a řekli, že vše OK, že se za nás někdo vydával nebo že jsme při minulých cestách udělali v UK nějakej průser - asi jen výmluva, chtěli si nás nejspíš jen pořádně ...


Vas jako koho?Jako skupinku ve ktere jste cestovali, nebo cechy...nebo jak?


Mě a přítelkyni, cestovali jsme dohromady i s rodinou, těm jsem akorát, než nás odvedli, rychle řekl ať ukážou pasy a ne občanky a ty prošli;)

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Steve »

mex píše:Na cestě zpět security mnohem ostřejší než byla dřív, neprošlo vůbec nic a prohlídky batohů naprosto detailní do všech malých kapsiček nebo krabiček.
To nejlepší přišlo u Gate. Boarding prováděli 2 Ryan Agentky, jedna ok, co trhala boardingy, druhá od pohledu nepříjemná kontrolovala zavazadla. Kdo měl 2, okamžitě platil 35 liber, kdo měl sebevětší zavazadlo, muselo do klece - ale i když se vešlo, bez jakýchkoliv problémů jsem ho vyndal a zandal, tak mi sdělila že nemá 20 cm a musím platit - stačilo se ale párkrát pohádat, že na kleci je napsáno - IF IT FITS - ITS OK a proběhnout k agentce, která trhala boardingy a dalo se projít - evidentně tam byla snaha co nejvíc lidí zpoplatnít 35 librama....


Čím dál horší. Vždycky si říkám, jestli to ještě projde, nebo už tentokrát spadne klec. Kufr sice do rámu vložím, ale 20 nemá ani náhodou, a když je plný, tak to jde dost natvrdo...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

Aktuální informace z mé "domovské" trasy:

Let BRQ - STN (šestnáctý v pořadí - středa 17. 3. 2010): Pokud se zkombinuje odlet Ryanu do Londýna a odlet stroje do Moskvy, může vzniknout na security slušná fronta. Jako obvykle jsem si dal bagetu a počkal, až bude u kontroly jen několik málo lidí. Dorazil jsem jako předposlední a trochu se divil nad tím, že mi slečna od Ryanu palubku přestřihla na polovinu a pak scvakla koněm. Na mé slušné podivení se, že takovou praxi vidím v Brně poprvé řekla, že zřejmě rád chodím na poslední chvíli a že by tam už vlastně nemusela být. A zavřela pultík Ryan. Ehm. Let v pohodě, krátká diskuse se dvěma studentkami, které platily - každá - cca 4000 Kč za zpátečku a cestou v buse Terravision na Victorii povídání se studentkou vojenského leteckého oboru, která letěla za přítelem do jižní Anglie, neuměla skoro vůbec anglicky (slyšela, že v letadle mluvím anglicky i česky, tak se pak v autobuse přidala) a letěla asi potřetí v životě. Přílet 10 minut v předstihu. Zajímavý steward, který si zřejmě rád zažertuje s pasažéry. Koupil jsem si malou plechovku Coca Cola a tyčinku Twix (2.50 GBP celkem) a nejprve odvětil obvyklé, že se za chvíli vrátí s drobnými. Pak mi místo drobných zkoušel nabídnout 2 losy. To jsem s díky odmítl a pak se ještě jednou přihlásil o 50 penny, které mi dlužil. Na to on, že má rád pasažéry s dobrou pamětí :-)

Let STN - BRQ (včera): let naprosto klidný, usazen v exitové řádě i když nastoupil tak 30 od konce. Obsazenost cca 80%. U jednotlivých check-pointů v terminálu jsem jako obvykle s výrazem "jdu jen čirou náhodou kolem s kufříkem" obhlédl situaci a ignoroval frontu u první propustě, kde se vážilo příruční zavazadlo a nastoupil k jinému vstupu, kde bylo cílem příjemně se tvářící bezpečnostní pracovnice frontu rychle zredukovat a v rámci plynulosti provozu váhu neužívat. U gatu 48 pak při nástupu kontrolovali v kleci skončilo každé desáté zavazadlo, které jevilo známky větších rozměrů a kasírovalo se. Luxusně vypadající blondýna se středně luxusní kabelkou a afroamerickým partnerem (rozhalená košile jak z 80. let) taktéž platila :-) Na Stanstedu z pro mě neznámých důvodů (ptal jsem se 3 lidí z personálu) byly váhy na zavazadla obehnané páskou, tak jsem po chvilce zvažování využil jeden z otevřených pásů s váhou poblíž přepážek Ryanu, kde se kupují letenky a provádějí doplatky. Nikdo nic nenamítal a tak jsem po přebalení zavazadel (kabinové mělo ještě přijatelných 12.0 kg, odbavené 13.7 kg) tato opět v klidu převážil s tím, že pokud by někdo přišel s tím, že je to ohrožení bezpečnosti, zeptám se ho, proč letiště neumístilo u zpoplatněných váh jakoukoli informaci o důvodu uzávěrky. Po přistání v Brně ještě během taxiingu se několik pasažérů zvedlo a začali vyjímat věci z binů, pročež byli rychle usazeni přísným hlášením stewarda.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

V pondělí jsem letěl BRQ - STN a i když byl let "fully booked", obsazenost byla tak poloviční. Tak uvidíme na cestě zpět v pondělí.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od pavelpmi »

persona píše:V pondělí jsem letěl BRQ - STN a i když byl let "fully booked", obsazenost byla tak poloviční. Tak uvidíme na cestě zpět v pondělí.

Já jsem tím taky letěl, ale řekl bych víc, tak 75%. :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od persona »

pavelpmi píše:
persona píše:V pondělí jsem letěl BRQ - STN a i když byl let "fully booked", obsazenost byla tak poloviční. Tak uvidíme na cestě zpět v pondělí.

Já jsem tím taky letěl, ale řekl bych víc, tak 75%. :D


Pravda, omlouvám se za chybný odhad...kolega letěl po 16 letech a druhý taky po dlouhé době, tak jsem se musel věnovat jim. Proč jsi v Londýně?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od pavelpmi »

Chtěl jsem zase někdy přiletět do Brna. Vzal jsem to z Palmy přes Amsterdam (chtěl jsem se podívat do města, na Schiphol a na výstavu květin v Keukenhofu), kam za mnou přiletěla ségra (teda přiletěla do EIN, pak jela vlakem). A protože nebyla ještě v Londýně, tak jsme se podívali taky po Londýně a pak letěli do Brna. Akorát v Keukenhofu (květinové korzo) i v Londýně (maratón) bzlo strašně moc lidí.
Takže: PMI-AMS s AB, AMS-STN s U2 (mimochodem stála u bran G vedle sebe tři letadla easyJetu, která v rozmezí 5 minut odlétala na Stansted, Gatwick a Luton) a pak STN-BRQ s FR.
Mimochodem při nastupování na let do Brna snad vůbec neprobíhala akce klec, pokud mi něco neuniklo.
Teď mě čeká zpět PRG-BCN, co mi zbyla zpáteční letenka s click4sky, a BCN-PMI s Air Europa.


Odpovědět