Ryanair-rebooking-sopecny prach

Moderátor: j.ree

Odpovědět
MataB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 04. 2010, 13:22
Stav: Offline

Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od MataB »

Dobry den, dnes mi Ryanair oznamil zruseni meho zitrejsiho letu z duvodu sopeceno prachu v atmosfere. Poskyt mi na vyber dve moznosti, zaprve rebooking letenky a za druhe storno letenky. Potrebovala bych rebooknout letenku, ale tato moznost nelze provest z duvodu jiz hotoveho online check-in... Ma to tedy znamenat, ze neexistguje moznost prebukovani letenky v pripade hotoveho checkinu (i za predpokladu, ze let je zrusen diky nepriznivym prirodnim podminkam)? Jedinou moznosti je zruseni letu a zakopeni nove letenky? Dekuji za odpovedi. MataB


mandre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 08. 2009, 15:25
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od mandre »

Já myslím, že to nejde online jen na ty zpáteční lety (ještě nezrušené), na které už máš online check-in udělaný (většina lidí asi dělá chek-in najednou pro oba lety), jinak na ty odlety právě zrušené by to mělo jít. Jinak pro rebooking v těchto případech se má volat do irska (taky mě to asi čeká :cry: )
Tak jsem to pochopila já. :roll:

MataB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 04. 2010, 13:22
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od MataB »

Jj, s temi zpatecnimi lety je to tak, jak rikate....taky bych to tak pochopila. Jenze v mem pripade jde o zakoupeni pouze one way letenky pouze s prirucnim zavazadlem a online check-in je jiz davno hotovy. Ale je pravda, ze na seznamu zrusenych letu muj let jeste neni, dostala jsem pouze email o jeho zruseni. Takze je pravdepodobne, ze musim pockat, az se objevi na online seznamu zrus. letu a pak to teprve mozna pujde prebookovat. Tezko rici, nejspise nestihaji, urcite jsou zahlceni... asi to chce vetsi trpelivost

mandre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 08. 2009, 15:25
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od mandre »

To asi jo,na již zrušené odlety (i s online check-inem)...podle mě by to mělo jít. Já mám taky online check-in dávno udělaný, to asi všichni pár dní před odletem. Ovšem taky, jestli vůbec bude volno v letadle.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od jjj »

Ja jsem udelal rebooking na 4 jiz odbavene lety bez problemu. Vsechny musely byt na seznamu zrusenych.


tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od tomaas.p »

Nevíte prosím někdo, jestli se při přebookování (kvůli sopce) dá kromě nutné změny termínu změnit i destinaci? Letím z A do B a při zpáteční cestě se zruší let. Přebookoval bych si let z B do A na B do C (blízká destinace B)?

díky

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od HighFlyer »

tomaas.p píše:Nevíte prosím někdo, jestli se při přebookování (kvůli sopce) dá kromě nutné změny termínu změnit i destinaci? Letím z A do B a při zpáteční cestě se zruší let. Přebookoval bych si let z B do A na B do C (blízká destinace B)?

To nevim, ale kazdopadne to muzes zkusit. Zajimalo by me, jak s tim pochodis.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od vmachalik »

Dodatečné storno letenky z důvodu sopečného prachu znamená i vrácení všech peněz nebo prašule propadnou???

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair-rebooking-sopecny prach

Příspěvek od HighFlyer »

vmachalik píše:Dodatečné storno letenky z důvodu sopečného prachu znamená i vrácení všech peněz nebo prašule propadnou???

Vraceni penez.


Odpovědět