Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Nekolikrat sem s nima letel pred lety, kdyz jeste litali z prahy do glasgow a musim rict, ze to tam nikdo nijak extra neresil.Proste to asi jeste nebylo tak stezejni jaktreba pro FR dnes.


Ryba CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 05. 2010, 19:37
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Ryba CZ »

Prosím zdejší diskutující o radu.

Letíme s kolegy koncem května do Paříže (Beauvais) - tam s Wizzairem z Prahy, zpět s Ryanairem do Bratislavy. Zpáteční letenky vyšly cca na 1500 Kč, pojištění přímo od aerolinek jsme vzhledem k vysoké ceně nekupovali. Minulý týden se ale stala nepříjemná událost - jedna kolegyně byla zraněna při autonehodě a z toho důvodu s námi určitě neodletí. Je nějaká možnost získat zpět peníze za její letenku? Pročítal jsem podmínky na jejich webu, ale našel jsem jen informace, jak postupovat v případě úmrtí blízkého člena rodiny. Předem díky za odpovědi.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od creyman »

...peníze asi proletí. Vrátit se to nedá leda změnit za poplatek jméno, ale to se obvykle díky vysoké ceně nevyplatí.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »


Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Zajda »

....i kdyby jsi koupil to jejich pojištění, tak ti to je na nic...tohle se v něm neřeší...nevím, kolik stojí změna na letence, ale myslím, že nejméně 40 euro, možná ale zřetelně víc ... vyplatí se to, pokud by nová letenka byla extrémně drahá, jinak se vyplatí kupovat zkrátka novou...

..upřímně řečeno neumím si představit, jak by u gatu na Stanstedu to měli vybírat, vzhledem k jistě různým přístupům a případným poplatkům aerolinek, navíc to není jejich věc, jsou to zaměstnanci letiště, ne aerolinek....odpovědnost z zpronevěru atd.... je to blbost...Nevím, ale myslím, že celá velká zrcadlovka i s příslušenstvím se do 10 kg vejde, tak jsem ne úplně detailně pochopil, co je za problém...


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Vsiml jsem si, ze FR ma nyni online check-in a platbu kartou za 6ecek.. Takze zdrazeni (recko?)

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hondzyyk »

j.ree píše:Vsiml jsem si, ze FR ma nyni online check-in a platbu kartou za 6ecek.. Takze zdrazeni (recko?)


Spíš jestli jsi nehledal vnitrostátní let, tam se ke všemu připočítává ještě DPH, což při průměrné sazbě 20% dělá z 5e 6e. Při mezinárodních letech se DPH neplatí.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Asi je tomu tak no, ted sem projel mezistatni let a je to na 5 E. Diky

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

Nové postřehy z cesty s Ryanem.

8.5.2010 BTS-BLQ
Při příchodu k security to nikdo v Bratislavě neřešil, prošli i takový co by se jim ty příruční bágly ani ve snu nevlezli do klece. Let priletěl z BLQ asi o 45 min dřív, což už naznačovalo trochu to že linka nebývá moc vytížená. Bohužel jsem si nevšiml kolik lidí přiletělo. Priority mělo asi 5 lidí a obsazenost letu max 50-60%. Nástup proběhl už 30 minut před plánovaným odletem a nakonec jsme dosedli o necelou hoďku dřív. Takže spokojenost. Jo a doporučuji se projít kousek od terminálu na zastávku místní mhd co jede do centra za 1 euro místo letištního busu za 5 eur.

9.5.2010 PSA-BTS
Letiště v Pise otevírá ráno ve 4 hodiny což je docela nemilé. Při příchodu jsme viděli, že byl zrušen jen let do Bristolu s EasyJet a poté asi 1:30 hodiny před odletem bohužel zrušili i ten náš do BTS a spoustu dalších což způsobilo značný zmatek a přepážka Ryanu se okamžitě zaplnila. Zajímavé bylo že do Mnichova s Lufthansou ani na CDG nevím s kým nebyli zrušeny. Přebookovávat jsme si netroufli protože minule byly letiště zavřená 5 dnů a co jsme se bavili s pracovníky Ryanu co měli letět s náma a už minule zůstali v Madridu 3 dny, tak ani zaměstnancům Ryan nesděluje jestli mají nastoupit do práce, či ne.Přesunuli jsme se do vedlejší budovy kde mají sídla všechny velké autopůjčovny (Sixt, Hertz, Europecar...), dostalo se pouze na dvě skupinky lidí a auta byly pryč. Mimochodem chtěli 700 eur za půjčení 5 místného auta do Vídně. Vlak také moc nepřicházel v úvahu, kde by se muselo asi 5 krát přestupovat a ještě by to vyšlo na víc než to auto. Tak nám nezbylo nic jiného než zkusit bus.. naštěstí ten den jel ve tři z Florencie do Bratislavy, a tak jsme se po 10 hodinách (i když jsem se zařekl že víc jak 3 hodiny v autobuse nestávím) dostaly zpět. Jo a mimochodem mi přišel mail, že se mi omlouvají za zrušení letu do Boloně :D:D Doufám, že ta islandská sopka se konečně umoudří a nikomu z vás nezkomplikuje vaše cesty, protože to stojí hodně nervů..

mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mofoli76 »

Prosím o vysvetlenie,akú súvislosť má skorší prílet linky s jej obsadenosťou.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

mofoli76 píše:Prosím o vysvetlenie,akú súvislosť má skorší prílet linky s jej obsadenosťou.


Nepředpokládal jsem, že když let přiletí o 45 min dříve, tak obsazenost bude vysoká, protože ze zkušeností vím, že nástup asi 170 lidí (90% obsazenost) trvá trochu déle, ať už kontrola palubek v gatu, či nástup na palubu když všichni mají narvat do binů své bágly a po té se usadit. A také před nedávnem jsem v tomhle vlákně četl názor stewarda Ryanu, že linka do BLQ patří k těm s nejmenší vytíženosti v Bratislavě. Ale pořád je to jen můj názor a nikomu ho necpu.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od stano »

Z prispevku mofoli 76 som citil ustipacnost, ba az zlomyselnost.Ako keby nevedel, ze je podstatny rozdiel, ci nastupuje 180 alebo 60 PAX, ako keby nevedel, ze pozemne sluzby u Ryanu maju relativne rovnaky cas, ale nastupovanie sa da skratit a castokrat aj skor odletiet. Asi bude musiet odlietat viac segmentov, aby vedel, ze minimalne nepriama suvislost so skorsim priletom tu moze byt, hoci ine priciny by mohli let naopak pozdrzat.

mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mofoli76 »

stano píše:Z prispevku mofoli 76 som citil ustipacnost, ba az zlomyselnost.Ako keby nevedel, ze je podstatny rozdiel, ci nastupuje 180 alebo 60 PAX, ako keby nevedel, ze pozemne sluzby u Ryanu maju relativne rovnaky cas, ale nastupovanie sa da skratit a castokrat aj skor odletiet. Asi bude musiet odlietat viac segmentov, aby vedel, ze minimalne nepriama suvislost so skorsim priletom tu moze byt, hoci ine priciny by mohli let naopak pozdrzat.

Neviem o čom točíš.Aká zlomyseľnosť a uštipačnosť ?Pokiaľ viem,Ryan má časy odletov a príletov nastavené tak,že odlet dodržiava načas,prípadne je posunutý a prílet má o 45-15 minút skoršie oproti plánu.Ale nikdy neodlieta skôr oproti plánovanému odletu.Ja ako pasažier keď prídem pol hodinu pred odletom na letisko,tesne pred zatvorením gate-u sa dostanem do lietadla možno 10 minút pred plánovaným odletom.A BTS-BLQ má trvanie letu dľa letového poriadku hodinu a 45 minút,pritom ten let trvá slabú hodinku a 45 minút má ušetrných vždy.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od stano »

Dusa zlata, si uplne mimo. Kolkokrat Ryan odletel skor..., ked ma odcheckinovanych vsetkych PAX...Letove casy ma Ryan vzdy nadstavene, ale to nemeni na skutocnosti, ze mensi pocet PAX moze prispiet k skorsiemu priletu. Takte to tvoje tocenie je uplne mimo misu....

mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mofoli76 »

Asi si myslel,že keď má všetkých pax v lietadle,ktorí si urobili online checkin,že môže skôr odletieť.Alebo sa mám báť chodiť do gate-u pol hodinu pred odletom,aby mi neuletelo lietadlo ?Ale vážne,koľko letov bolo so skorším odletom ? Pod pojmom skorší odlet rozumej odlet skorší nie o 5 minút,ale aspoň o 10-30 minút.A nebuď prosím uštipačný a zlomyselný,lebo ja nie som.


Odpovědět