Stansted

Odpovědět
Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Zulu Charlie »

Zdravím, netušíte náhodou, kde/jak získat promo code na Stansted Express (nejlépe platný v říjnu) ??? Díky za každou radu.

Takže alespoň částečný úspěch :?: Kód TTT09 zajistí free upgrade do první třídy (je určen pro majitele MoneyCorp Privilege Card, ovšem je otázka, zda/jak by to kontrolovali :wink: ).


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Co se tyka jakychkoliv promokodu-pokud nepomuze google, hadam ze tohle forum na tom nebude o moc lepe...

cvich72
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 01. 2010, 14:07
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od cvich72 »

Chci se zeptat někoho zkušenějšího - při mezipřistání na Stansredu máme asi 9 hod čas a uvažujeme o výletu do Cambridge.
Měl by tam jet přímo z letiště vlak Crosscountry http://www.buytickets.crosscountrytrain ... =TimeTable
Chtěl bych koupit return lístek off-peak.
Koukám na ty jejich stránky, ale nějak neumím vyčíst, kdy se dá použít ten off-peak ticket (od kolika do kolika hod).
Když např. pojedeme do Cambridge v 15 hod a zpátky ve 20 hod, půjde to?
A ještě - máte někdo zkušenost, jestli se vyplatí koupit lístky předem na netu nebo je cena lístků na místě v den odjezdu stejná, jako když je koupím na netu měsíc předem.
Chápu dobře, že lístek nemusím použít v přesně daný čas, ale kdykoliv v časovém pásmu off-peak?
Díky všem za odpověď

dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od dcvojta »

cvich72 píše:Chci se zeptat někoho zkušenějšího - při mezipřistání na Stansredu máme asi 9 hod čas a uvažujeme o výletu do Cambridge.
Měl by tam jet přímo z letiště vlak Crosscountry http://www.buytickets.crosscountrytrain ... =TimeTable
Chtěl bych koupit return lístek off-peak.
Koukám na ty jejich stránky, ale nějak neumím vyčíst, kdy se dá použít ten off-peak ticket (od kolika do kolika hod).
Když např. pojedeme do Cambridge v 15 hod a zpátky ve 20 hod, půjde to?
A ještě - máte někdo zkušenost, jestli se vyplatí koupit lístky předem na netu nebo je cena lístků na místě v den odjezdu stejná, jako když je koupím na netu měsíc předem.
Chápu dobře, že lístek nemusím použít v přesně daný čas, ale kdykoliv v časovém pásmu off-peak?
Díky všem za odpověď


Nejsem si úplně jistej, ale myslím že off-peak je platí ve všední dny od 9:00 nebo 9:30 a o víkendech celý den.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od dast »

Ano, off-peak ticket by měl platit kdykoliv mimo ranní špičku (nevím na 100%).

Pokud si dáš vyhledat vlaky na požadovaný den a čas, tak po vybrání konkrétního spojení ti to nabídne odpovídající jízdenku, kterou můžeš hned koupit (včetně rezervace konkrétních míst ve vlaku, která by měla být zdarma) a vyzvednout pak na nádraží na letišti v automatu (je k tomu potřeba karta, kterou to bylo zaplaceno).

Jinak když kupuješ jízdenku v pokladně, tak se tě většinou zeptají, kdy jedeš zpátky a podle toho ti dají nejvýhodnější jízdenku.

Cena na netu i v pokladně je stejná. Výhoda nákupu online je pro mě v tom, že když stíhám vlak z nějakého důvodu na těsno (přímý vlak jede jenom jednou za hodinu), je vyzvednutí v automatu rychlejší, u pokladny bývá někdy fronta.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od persona »

Při náhodném brousení a procvičování angličtiny jsem našel na YouTube tento rozkoušný videoklip, který ukazuje, že i Stansted se musel zrodit a že jeho infrastruktura, tak jak ji známe dnes, byla před 20 lety v plenkách:

http://www.youtube.com/watch?v=-lSIdJlSHQQ

téma letiště 0:00 - 2:26 min. Nádherná angličtina :-)

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od egho »

Chci se zeptat, v listopadu chci letět na STN, sedá to v 11.30, za jak dlouho a za kolik jsem v centru, tam to chci jen prohlídnout a 18.50 mi to letí zpět z LTN s wizz. Stíhám to? A za kolik se dostanu z centra na LTN?

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Spenlik »

STN-Londyn to je tak hodinka a pul, Londyn-LTN tj tak hodinka...

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Zulu Charlie »

egho: Pro urychlení doporučuju Stansted Express, jede 45 minut ze STN na Liverpool Station. Pokud poletíš s FR, můžeš si přes stránky FR objednat předem lístek se slevou.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od poja »

to nei pomalu na nakupy :)

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od Janur »

egho píše:Chci se zeptat, v listopadu chci letět na STN, sedá to v 11.30, za jak dlouho a za kolik jsem v centru, tam to chci jen prohlídnout a 18.50 mi to letí zpět z LTN s wizz. Stíhám to? A za kolik se dostanu z centra na LTN?

Ze Stanstedu jezdi Stansted Express do Liverpool Street Station (kde se krizi asi 4 trasy metra). Cesta trva 45 min a jezdi to kazdejch 15 min, cena cca 15 liber.
Na Luton se dostanes zase vlakem z King's Cross/St Pancras, ale tam pokud jsi nikdy nebyl, tak to zabere trosku vic casu najit, je to hodne velky. Je to v ty novejsi budove (takze St Pancras).
Cili idealne si myslim, ze v 13.00 budes na L'Pool Street St, 13.30 nekde v centru (Oxford St, Piccadilly, Hyde Park) a pak mas tak 2.5 hodiny a v 16.00 musis jit na King's Cross/St Pancras, kde bys do 16.30 mel chytnout vlak smerem Luton.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od egho »

Janur píše:
egho píše:Chci se zeptat, v listopadu chci letět na STN, sedá to v 11.30, za jak dlouho a za kolik jsem v centru, tam to chci jen prohlídnout a 18.50 mi to letí zpět z LTN s wizz. Stíhám to? A za kolik se dostanu z centra na LTN?

Ze Stanstedu jezdi Stansted Express do Liverpool Street Station (kde se krizi asi 4 trasy metra). Cesta trva 45 min a jezdi to kazdejch 15 min, cena cca 15 liber.
Na Luton se dostanes zase vlakem z King's Cross/St Pancras, ale tam pokud jsi nikdy nebyl, tak to zabere trosku vic casu najit, je to hodne velky. Je to v ty novejsi budove (takze St Pancras).
Cili idealne si myslim, ze v 13.00 budes na L'Pool Street St, 13.30 nekde v centru (Oxford St, Piccadilly, Hyde Park) a pak mas tak 2.5 hodiny a v 16.00 musis jit na King's Cross/St Pancras, kde bys do 16.30 mel chytnout vlak smerem Luton.


Děkuji, myslím, že já jakože poprvý poletím do Londýna bych se měl nechat více času :-P pro jistotu a klid ;) no uvidííííme :-))) aLE díky

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od RadekFM »

Pokud hledáte vhodné ubytování v Londýně, rád poskytnu kontakt na pěkný penzion v části Ilford, za velmi dobrou cenu cca 15-18liber/noc. Domluvíte se v pohodě i česky.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od egho »

RadekFM píše:Pokud hledáte vhodné ubytování v Londýně, rád poskytnu kontakt na pěkný penzion v části Ilford, za velmi dobrou cenu cca 15-18liber/noc. Domluvíte se v pohodě i česky.


Zdravím, zdravím... Chtěl jsem se zeptat na ten kontakt teda, jestli mi ho nedáš :-))

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Stansted

Příspěvek od firefly »

http://penzionlondon.webnode.com/
Toto někdo nabízel na Orbionu, možná je to ono. Vypadá to sice cenově lákavě, ovšem je tam společné příslušenství. Také mě to nejdřív lákalo, ale přece jen už mám ráda své pohodlí. Prý jsou majitelé Slováci.


Odpovědět