Web ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web čsa

Příspěvek od HighFlyer »

Mam podobnou cerstvou zkusenost s eBookers a British Airways. PRG-LHR-BOS na strankach BA za cca 17.000Kc. O 10 min pozdeji jsem koupil uplne stejny lety od eBookers za £390 = 11.860Kc. A byly to dve letenky, takze celkova uspora 10 litru.

A na eBookers jsem se dostal pres Skyscanner.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Web čsa

Příspěvek od HonzaLB »

strávil jsem několik hodin srovnáváním cen z německé expedie a českého webu čsa (pochopitelně, titulek Letenky ČSA je levnější kupovat v Německu byl lákavý:)).
Rozdíly byly často opravdu dost zajímavě velké, ale přesto mám jednu zásadní pochybnost: nejde jen o problém expedia.de, že nemá aktuální nabídku tarifů?
příklad PRG - FCO, 19/8 odlet, zpět 25/8
expedia 169 euro, čsa 5800. ta cena 169 odpovídá zhruba nižšímu, ale v té době již nedostupnému tarifu na řím.
Ostatní německé vyhledávače mi nabízely takřka totožnou cenu, co čsa, většinou se to lišili jen o pár procent, což je problém přepočtu a výše fee.
zkusil někdo takhle levněji koupit a snažila se pak expedia či kdokoliv jiný o doplacení zbytku?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web čsa

Příspěvek od HighFlyer »

Stalo se mne na Opodo.de, ze jem si vybral tarif nizsi nez byl na webu CSA, chtel ho koupit, ale dostal jsem nasledne chybovou hlasku, ze tento tarif uz neni k dispozici. Tak jsem sel na jinej vyhledavac a ten mne ten nizsi tarif prodal :mrgreen: Zadnej doplatek po mne nikdo nechtel.

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Web čsa

Příspěvek od Janur »

HonzaLB píše:strávil jsem několik hodin srovnáváním cen z německé expedie a českého webu čsa (pochopitelně, titulek Letenky ČSA je levnější kupovat v Německu byl lákavý:)).
Rozdíly byly často opravdu dost zajímavě velké, ale přesto mám jednu zásadní pochybnost: nejde jen o problém expedia.de, že nemá aktuální nabídku tarifů?
příklad PRG - FCO, 19/8 odlet, zpět 25/8
expedia 169 euro, čsa 5800. ta cena 169 odpovídá zhruba nižšímu, ale v té době již nedostupnému tarifu na řím.
Ostatní německé vyhledávače mi nabízely takřka totožnou cenu, co čsa, většinou se to lišili jen o pár procent, což je problém přepočtu a výše fee.
zkusil někdo takhle levněji koupit a snažila se pak expedia či kdokoliv jiný o doplacení zbytku?


Kamarad kupoval v listopadu PRG-JFK s Deltou, na zacatek kvetna. Dlohou dobu na Delta.com byla cena 11,500 (cca), pak skocila na asi 14,000 a na expedii porad bylo tech 11,500. Cili zakoupil na expedii a nikdy nic nedoplacel.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Web čsa

Příspěvek od axen »

Ja si tu Kodan nakonec koupil (za tech 80.5 EUR) na expedia.de - kvuli tomu, ze jsem chtel platit v EUR. Jinak tu samou cenu ukazoval matrix, byla k mani i na expedia.com, orbitz.com, cheapoair.com (v USD)...
Puvodne jsem koupil 2 letenky. Dalsi den si rodice vzpomneli, ze chteji letet tez a nebyl problem koupit za stejnou cenu dalsi 2 letenky.
Ted na to koukam znovu a hle - CSA zlevnily. Jiz to neni za 6145 CZK, ale za 5396 CZK :lol:
Na expedii 152 USD, cheapoair 156 USD

Penize si z banky odecetly CSA AIRLINE, Berlin, DE

edit: Jeste dodam, ze ceske vyhledavace letenek nabizeli stejnou cenu jako CSA.


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od MS743 »

Jen pro zajimavost.. me se nedalo a porad me drazdilo ze relativne novy web letiste v Beirutu je proste kopie te Prazske .. a to ve vsem...

Nechtel jsem jim krivdit jelikoz jsem myslel, ze mozna i CSA proste koupili "template" jako se casto dela na netu... hotove stranky kde jen pridate par obrazku, zmenite nadpis a je hotovo. Ty levne (cca 60-70USD) vetsinou jsou "open" tedy kazdy si muze koupit stejny design.. Jen ty drazsi (ne zas tak moc.. cca 2000USD) ti proda template a zablokuje se aby ho nikdo dalsi nemohl koupit ale zda se ze asi i toto ne!

Poslal jsem email na developera Lebanonskych stranek, ze jejich se HODNE podobaji te Prazske a odpoved dole je trochu smesna :) pry delali pruzkum stranek na internetu a design tvorili kombinace mnoha myslenek a stylu! nejak me to nenadchlo... Nemohl jsem najit developera Ceskych stranek (neni vubec lin ci jmeno)... nepodniknou neco? ta odpoved me 100% nepresvedcila!

Dear xxxxxxx,

When we decided to renew the website, we did a scan for many websites, then web built our idea by merging some ideas, we have dropdown menus, LebanonTime and metio on our home page, so we build our design based on many ideas ..
Thanks for contact.

Cordially,
MXXXXXX BXXX
OpenTech General Manger

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

Vedi soudruzi v CSA-IT, kdy se ma delat udrzba serveru? Ted jim asi hodinu nefungovaly rezervace na webu z duvodu udrzby serveru...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od prodejce »

:shock: já myslel že u ČSA nic nekupuješ

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše::shock: já myslel že u ČSA nic nekupuješ

Ctes moje prispevky spatne, nebo mas spatnou pamet. Cas od casu ano, klidne i kdyz jsou o 10-15% drazsi nez konkurence (uz ne, kdyz jsou o 200-300% drazsi).

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od prodejce »

tak to pak jo :wink:

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od j.ree »

Mam problem s webem CSA kdy vyberu destinaci a za boha se mi nenacte prehled cen jen ja?

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od dydzej »

j.ree píše:Mam problem s webem CSA kdy vyberu destinaci a za boha se mi nenacte prehled cen jen ja?


Tak nevim, cvicne jsem si zkusil PRG-ATH na prosinec a bez problemu, dostal jsem se postupne v pohode az k zadani udaju o cestujicim a platbe. To vse v IE8.

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od salamio »

Tak hlavně, že to aktualizují.

Web OK Plus.jpg

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od dydzej »

salamio píše:Tak hlavně, že to aktualizují.

Web OK Plus.jpg

To je na strankach OK Plus (a vlastne celych CSA) klasika. V lonskem roce tam jeste pul roku po ukonceni akce visela informace o nacitani dvojnasobnych mil za pobyt v hotelech retezce Marriott. Prijde mi, ze webmaster ma zimni spanek po cely rok a jen obcas se z nej na par hodin probere. Bohuzel se nenajde nikdo, kdo by ho vykopnul pryc.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Web ČSA

Příspěvek od Robert »

Nahodou jsem narazil na návrh nových stránek pro ČSA - http://www.giant.cz/reference/csa/ - aneb rezervační formulář vtěsnaný do trsátka.


Odpovědět